Saint-Étienne – AS Nancy 0:0 (koniec) | Bordeaux – Nice 0:0 (koniec) | Lille – Rennes 1:1 (koniec)
Lyon – Angers 2:0 (koniec) | PSG – Lorient 5:0 (koniec) | Bastia – Olympique 1:2 (koniec)
Dijon – Toulouse 2:0 (koniec) | Monaco – Caen 2:1 (koniec) | Nantes – Montpellier 1:0 (koniec)
Metz – Guingamp 2:2 (koniec)
Lille OSC
1:1 (0:1)
Stade Rennes
Środa 21.12.2016, 20:50 • Stade Pierre-Mauroy, Villeneuve d'Ascq • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 19

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne emocje do naszych relacji! (22:42:19)
    Oba teamy dzielą się punktami:

Za nami już to bardzo emocjonujące spotkanie. OSC Lille finalnie remisuje 1:1 ze Stade Rennais i chyba żaden zespół nie jest zadowolony z tego rezultatu. Gospodarze stworzyli sobie całe mnóstwo okazji strzeleckich, ale zawodziła przeważnie skuteczność. W pierwszej połowie na domiar złego rzutu karnego nie wykorzystał Eder. To on jednak tuż przed końcem regulaminowego czasu gry doprowadził do wyrównania i uratował punkt dla swojego teamu. Przed przerwą jeszcze gości na prowadzenie wyprowadzić Ntep, ale ostatecznie bramka ta daje tylko jedno oczko dla graczy Gourcuffa. To był zdecydowanie dobry piłkarski spektakl!

90+3

90+3
    Eder w jednym momencie mógł stać się bohaterem całego spotkania. Opanował on podanie na dwudziestym metrze i szybko uderzył po obrocie z piłką, jednak pomylił się o dobry metr.

90+2
    Zawodnicy Stade Rennais w drugiej połowie skupili się zdecydowanie zbyt mocno na bronieniu korzystnego wyniku i ostatecznie zostali za to skarceni.
    Eder doprowadza do remisu:

90+1
    OSC Lille stara się w ostatnich fragmentach meczu wywalczyć jeszcze komplet punktów. Sędzia natomiast dolicza jeszcze trzy minuty.
    89. Éder (LIL) - 1:1

89
    Gol dla Lille!
    Strzelcem bramki ÉDER.

Portugalczyk w pełni zrehabilitował się za chybiony rzut karny! Tym razem snajper odpowiednio przejął zagranie od Palmieri'ego i po chwili uderzył z linii pola karnego w sam róg bramki Costila! Zapowiada się nam kapitalna końcówka rywalizacji!

88
    W samej końcówce gospodarze starają się grać długie podania w okolice pola karnego rywali. Sliti wywalczył jeszcze rzut rożny.

87
    Żółtą kartkę otrzymuje Rony Lopes (Lille OSC).

87
    Zmiana w drużynie Stade Rennais FC: z boiska schodzi Giovanni Sio, na boisku pojawia się Pedro Henrique.

86
    Enyeama stara się wspomóc partnerów w rozgrywaniu ataku pozycyjnego, jednak goście nie pozwalają miejscowym piłkarzom na wyjście z własnej połowy boiska.
    Mamy póki co tylko jedną żółtą kartkę:

84
    Sio doskonale radzi sobie w ataku. Potrafi on opanować piłkę z rywalem na plecach i rozegrać akcję w boczny sektor boiska.

83
    Sliti jest w tym meczu niezwykle aktywny, jednak w końcowych fragmentach rywalizacji zdecydowanie przesadza z niepotrzebnymi dryblingami.

82
    Goście starali się rozsądnie rozegrać akcję w kontrze i utrzymać się jak najdłużej w posiadaniu piłki na połowie przeciwnej drużyny.

81
    Corchia zdecydował się ostatecznie na kąśliwy strzał z rzutu wolnego i w efektowny sposób interweniuje na linii bramkowej Costil!

Dawid Czempisz

Gole: 89. Éder – 22. Ntep

Kartki:   87. Lopes (LIL) – 80. Mexer (REN)

Spudłowany karny!: 11. Éder (LIL), bramkarz Costil obronił

Posiadanie piłki: 57 % : 43 %.
    Strzały celne: 6:3. Strzały niecelne: 8:5. Rzuty rożne: 1:1. Spalone: 1:0. Foule: 11:20.
    Lille OSC: Enyeama – Corchia, Civelli, Soumaoro, J. Palmieri – Amadou, Sankharé (79. Terrier) – Lopes, Benzia (62. Bissouma), Sliti – Éder.
    Zmiany: Maignan – Bissouma, Terrier, Koné, Amalfitano, Vanbaleghem, Arcus.

Stade Rennes: Costil – Danzé, Mexer, Gnagnon, Baal – Saïd (62. Hunou), G. Fernandes, André, Ntep (74. Diakhaby) – Gourcuff – Sio (87. Henrique).
    Zmiany: Gertmonas – Zeffane, Bensebaini, Henrique, Hunou, Ribelin, Diakhaby.

Główny: J. Miguelgorry
    Asystenci: C. Moreau, G. Debart
    Techniczny: T. Léonard