Bayern – RB Lipsk 3:0 (koniec) | Hertha – Darmstadt 2:0 (koniec) | FC Koln – Bayer 1:1 (koniec)
Ingolstadt – Freiburg 1:2 (koniec) | Hoffenheim – Werder 1:1 (koniec)
TSG 1899 Hoffenheim
1:1 (1:0)
Werder Brema
Środa 21.12.2016, 20:00 • WIRSOL Rhein-Neckar Arena, Sinsheim • Niemiecka Bundesliga • Runda 16

Z mojej strony na dziś to już wszystko. Dziękuję bardzo za wspólne emocje i spędzony razem czas. Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić wszystkich do śledzenia innych relacji w serwisie LAJFY COM. Do usłyszenia. Dobrej nocy! (22:00:51)

Jeżeli gospodarze liczyli, że przez cały mecz grając przy prowadzeniu 1:0 nic im się nie stanie to grubo się mylili. Jak widać z minuty na minutę determinacja by wyrównać w zespole Werderu była coraz większa i mogę to w pełni powiedzieć, że remis jest tutaj sprawiedliwym wynikiem. Pierwsza połowa to znaczna przewaga gospodarzy, ale w drugiej części meczu o wiele lepiej spisywali się i częściej atakowali goście.
    Przyjezdni wygryźli jeden punkt w starciu z Hoffenheim!

90+2

90+2
    Przerywa teraz kontratak gości Pirmin Schwegler faulując. Sędzia ukarał go żółtą kartką.

90+1
    Na lewej stronie piłkę dośrodkowuje w pole karne rywali Jeremy Toljan. Futbolówka po nodze rywala opuszcza boisko. Róg dla gospodarzy.

90
    O dwie minuty przedłużył to spotkanie Benjamin Cortus.

89
    Zmiana w drużynie Werder Brema: z boiska schodzi Claudio Pizarro, na boisku pojawia się Ulisses García.

89
    Centra Kruse z rzutu rożnego wybita jest przez obrońców drużyny gospodarzy.

88
    Z dystansu uderza Fin Bartels, a piłka odbija się od gracza gospodarzy i wypada poza bramkę. Róg dla Werderu.
    87. Serge GNABRY - 1:1

87
    Gol dla Werderu!
    Strzelcem bramki SERGE GNABRY.

I jak się okazuje warto było zostawić tego zawodnika na placu gry. Bardzo ładna akcja Werderu, dośrodkowanie piłki przez Santiago Garcíe z lewej strony. Futbolówka po odbiciu się od rywala trafia pod nogi SERGE GNABRY'EGO, który bezlitośnie uderza bardzo mocno na bramkę Baumanna i przełamuje ręce golkipera Hoffenheim. Będzie ciekawie w końcówce tego meczu!

86
    Santiago García uderza i jego próba zostaje zablokowana przez rywali.
    85. Zejście z boiska Lamine Sané w 76. minucie nie było do końca zmianą taktyczną, a z kolei ta decyzja była spowodowana bólem w kolanie obrońcy Werderu!

84
    Niklas Moisander fauluje teraz Barişa Atika i sędzia odgwizduje rzut wolny dla Hoffenheim.

83
    Coraz odważniej w ataku grają przyjezdni. Teraz centra z prawej strony zakończona uderzeniem głową obok bramki Arona Jóhanssona, ale mimo wszystko wcześniej faulował rywala gracz Werderu.

82
    Zmiana w drużynie TSG 1899 Hoffenheim: z boiska schodzi Nadiem Amiri, na boisku pojawia się Bariş Atik.

81
    Świetna akcja gości. Bartels ograł jednego z rywali i zagrał na prawe skrzydło do wbiegającego Maxa Kruse, ale ten uderzył fatalnie obok lewego słupka. To była dogodna okazja by wyrównać stan meczu!

80
    Dośrodkowuje z narożnika boiska Max Kruse. Zrobiło się gorąco pod bramką Baumanna, ale za moment oddalają zagrożenie gospodarze.

Adam Ka

Gole: 26. Wagner – 87. Gnabry

Kartki:   77. Hübner (HOF), 90+2. Schwegler (HOF) – 53. Santiago García (BRM), 73. Bartels (BRM)

Posiadanie piłki: 58 % : 42 %.
    Strzały celne: 12:10. Strzały niecelne: 6:5. Rzuty rożne: 5:9. Spalone: 1:1. Foule: 11:18.
    TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Süle, Vogt, Hübner – Kadeřábek, Demirbay (66. Schwegler), Polanski, Amiri (82. Atik), Toljan – Uth (67. Kramarić), Wagner.
    Zmiany: Stolz – Atik, Bičakčić, Kramarić, Ochs, Schwegler, Zuber.

Werder Brema: Drobný – Bauer, Sané (76. Jóhansson), N. Moisander, Santiago García – Gnabry, Veljković, Bargfrede (46. Bartels), Junuzović (C) – Pizarro (89. U. García), M. Kruse.
    Zmiany: Wiedwald – Bartels, Fröde, U. García, Gebre Selassie, Jóhansson, Kainz.

Sędziowie: Benjamin Cortus