Saint-Étienne – AS Nancy 0:0 (koniec) | Bordeaux – Nice 0:0 (koniec) | Lille – Rennes 1:1 (koniec)
Lyon – Angers 2:0 (koniec) | PSG – Lorient 5:0 (koniec) | Bastia – Olympique 1:2 (koniec)
Dijon – Toulouse 2:0 (koniec) | Monaco – Caen 2:1 (koniec) | Nantes – Montpellier 1:0 (koniec)
Metz – Guingamp 2:2 (koniec)
FC Nantes
1:0 (1:0)
Montpellier HSC
Środa 21.12.2016, 20:50 • Stade de la Beaujoire, Nantes • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 19

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:50.

Zapraszam na relację z francuskiej Ligue 1. To już półmetek sezonu czyli 19. kolejka ligowa. FC Nantes z Mariuszem Stępińskim w składzie podejmować będzie drużynę Montpellier HSC.

FC Nantes zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w tabeli z 16 punktami na koncie. Zespół Stępińskiego rozegrał jednak jeden mecz mniej, bowiem ich spotkanie z 17. serii gier zostało przełożone na 18 stycznia z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych. Popularne Kanarki są najmniej strzelającą drużyną w lidze (11 bramek), a w dodatku to najgorzej grająca ekipa na własnym boisku (6 "oczek" w ośmiu meczach i tylko jedno zwycięstwo). W poprzedniej kolejce FC Nantes pokonało na wyjeździe zespół Angers 2:0 i przerwało passę 7 ligowych meczów bez zwycięstwa oraz czterech bez strzelonej bramki. Najjaśniejszą postacią Kanarków jest Mariusz Stępiński. Polak zdobył w lidze 3 gole i ma 4 asysty.
    A tak na konferencji prasowej przed meczem z Montpellier radził sobie w języku francuskim Mariusz Stępiński:)

Montpellier HSC gra w tym sezonie mocno w kratkę co odzwierciedla ich pozycję w tabeli. W 18 meczach uzyskało 22 punkty i plasuje się na 11. lokacie. W minioną sobotę odniosło najwyższe w sezonie zwycięstwo pokonując u siebie aż 4:0 Girondins Bordeaux. Co ciekawe MHSC jako jedna z czterech ekip nie wygrało jeszcze w tym sezonie na boisku rywala. W dziewięciu wyjazdowych spotkaniach zdobyło ledwie 4 punkty i jest to dopiero 16. wynik w lidze. Najlepszymi strzelcami drużyny z Montpellier są Ryad Boudebouz (7 goli) oraz Steve Mounié (6).

Warto wspomnieć, że obie ekipy zagrały ze sobą już w tym sezonie i to całkiem niedawno, bo przed tygodniem także na Stade de la Beaujoire w Nantes. W meczu 1/8 Pucharu Ligi Francuskiej Kanarki wygrały z Montpellier HSC 3:1 i awansowały do ćwierćfinałów tych rozgrywek. Bramkę dla gospodarzy zdobył wówczas Mariusz Stępiński. Czy tym razem uda się zrewanżować gościom i wygrać po raz pierwszy w tym sezonie w wyjazdowym meczu ligowym? A może Stępiński znów da o sobie znać i to FC Nantes cieszyć się będzie z triumfu? Początek spotkania o godzinie 20:50, wcześniej podam wyjściowe składy. Bądźcie Państwo z nami!

FC Nantes: Dupé – Dubois, Djidji, Diego Carlos, Lucas Lima – Iloki, Gillet, A. Touré, Harit – Stępiński, Sala.
    Rezerwowi: Braat – Aristeguieta, Vizcarrondo, Bammou, Kačaniklić, Moimbé, Rongier.

Montpellier HSC: Pionnier – Deplagne, Hilton, Congré, Roussillon – M. Sanson, Sylla – Skhiri, Sessègnon, Lasne – Mounié.
    Rezerwowi: Jourdren – J. Marveaux, Bérigaud, Fito, Saint-Ruf, Camara, Rémy.

Sędziowie: Główny: Karim Abed, Asystenci: Frédéric Hebrard, Cyril Mugnier Techniczny: Jérôme Brisard.

1

1
    Rozpoczęli gospodarze. Nantes ruszyli do ataku, jednak strata i kontratak Montpellier.

2
    Wrzutka w wykonaniu Paula Lasne, a Diego Carlos wybija na rzut rożny.

3
    Lasne wykonuje stały fragment z prawego narożnika. Dobre wyjście z bramki i i skuteczna Dupe.

4
    Okres spokojnej gry, obydwie ekipy próbują się wzajemnie wybadać.

5
    Dośrodkowanie Sessegnona w pole karne, lecz Djidji przechwytuje futbolówkę.

6
    Znów atakują gracze Montpellier. Sanson miękkim zagraniem posyła piłkę w szesnastkę, a Diego Carlos znów bezbłędnie w defensywie.

7
    Tym razem akcja Kanarków. Dośrodkowanie Ilokiego i głową uderzał Toure. Bramkarz obronił ten strzał, piłka wróciła na pole gry i wciąż w posiadaniu FC Nantes.

8
    Na strzał zza pola karnego zdecydował się Gillet, uderzenie nie trafiło w światło bramki.

9
    Ostatnie minuty pod dyktando gospodarzy. Długie zagranie w wykonaniu Diego Carlosa, lecz Harit nie opanował futbolówki.

10
    Posiadanie piłki: 56% – 44%.

12
    Rzut karny! Hilton mocno ciągnął za koszulkę Emiliano Salę, napastnik FC Nantes przewraca się, a sędzia dyktuje "11".
    12. Sala faulowany przez Hiltona. Rzut karny!

13
    Gol dla Nantes!
    LIMA uderzał wprawą stronę bramki Pionniera i pokonał bramkarza, który był bliski obrony tego strzału. Miał już piłkę na rękach!
    13. Lucas Lima (NAT) - 1:0

14
    Kąśliwa wrzutka Julesa Ilokiego nie przyniosła efektów.

15
    Piłka w siatce, po strzale Sali, ale został złapany na spalonym i wciąż 1:0.

17
    Gospodarze długo utrzymywali się w posiadaniu, aż wreszcie przejęli piłę gracze Montpellier.

18
    Dystansowy strzał Skhiriego zablokowany przez rywala.

19
    Sylla faulował limę i rzut wolny dla FC Nantes.

20
    Dużo walki w środkowym sektorze boiska.

21
    Deplagne próbował dośrodkowywać z prawej strony boiska, jednak jego zagranie zablokowane przez Limę.

22
    Szybka kontra Kanarków. Podanie Ilokiego do Stępińskiego, a Polak uderzał z zza pola karnego wysoko nad bramką gości.
    22. Pierwszy strzał Stępińskiego.

23
    Stephane Sessegnon złapany na ofsajdzie po zagraniu Mounie.

24
    Posiadanie piłki 46% – 54%. W ostatnich minutach coraz śmielej poczynają sobie także goście.

26
    Jerome Roussillon bardzo brzydko faulował Duboisa. To mogła być kartka. Sędzia udziela słownej reprymendy.

27
    Dośrodkowanie Lasne nie przynosi nic dobrego dla Montpellier HSC.

28
    Jeszcze jedna wrzutka w wykonaniu MHSC. Piłkę posyła Deplagne, lecz Dupe wychodzi z bramki i przechwytuje to zagranie.

29
    Gracze FC Nantes utrzymują się na połowie rywala, ale nie mają większych pomysłów na zbudowanie skutecznej akcji.

31
    Dubois zagrywa piłę w szesnastkę gości, ale został zablokowany przez obrońcę. Korner dla Nantes.

32
    Crossowe zagranie w wykonaniu Roussillon. Koffi Djidji wybija piłkę daleko od własnego pola karnego.

33
    Zablokowane uderzenie Sansona przez Diego Carlosa.

34
    Strzelał z dalekiego dystansu Amine Harit, lecz bramkarz bez problemu broni to uderzenie.

35
    Gracze FC Nantes długo buduje atak pozycyjny.

36
    Gillet posyła długą górną piłkę do Ilokiego. Ten ostatni wrzuca futbolówkę w szesnastkę, ale piła nie znalazła adresata.

37
    Toure fauluje Sansona. Sam poszkodowany wykonuje stały fragment gry. Diego Carlos na moment zażegnał niebezpieczeństwo wybiciem piłki, ale do futbolówki dopadł Skhiri. Jego strzał zablokowany.

38
    Sala popychał Congre i rzut wolny dla Montpellier.

39
    Dośrodkowanie Deplagne i przed świetną szansą na bramkę stanął Morgan Sanson. W sytuacji sam na sam z bramkarzem skuteczną interwencją popisał się Dupe.
    39. Sanson nie wykorzystał sytuacji sam na sam!

40
    Goście próbują znaleźć jakiś sposób na dobrze zorganizowaną obronę FC Nantes, lecz bezskutecznie.

42
    W ostatnich minutach gracze Montpellier długo utrzymywali się przy piłce, jednak nie potrafili w żaden sposób znaleźć drogi do bramki Dupe.

43
    Roussillon zagrywa piłkę na wolne pole, ale rywal odczytał jego zamiar i zablokował go.

44
    Uderzenie Stephane'a Sessegnona zablokowane przez obrońcę gości.

45
    Sędzia dolicza minutę do pierwszej połowy.

45+1
    Rzut rożny dla gości. Futbolówka posłana przez Lasne wybita daleko od pola karnego przez Duboisa.

45+1

W pierwszych minutach lepiej prezentowali się gospodarze. Karny zamieniony na bramkę ustawił nieco przebieg dalszej części tego spotkania. W raz z kolejnymi minutami coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić goście z Montpellier, co dobrze prognozuje przed drugą połową. Powinniśmy mieć jeszcze więcej emocji. Mariusz Stępiński mało widoczny w pierwszej połowie, poza jednym strzałem zza pola karnego.
    Posiadanie piłki 50%-50%, w strzałach lepsi nieznacznie gospodarze: 5:4 (w celnych 2:0)
    Po bramce z rzutu karnego prowadzą gospodarze 1:0.

46

46
    Iloki faulował Roussillona w okolicy linii środkowej boiska.

47
    Akcja lewym skrzydłem w wykonaniu Montpellier HSC. Dośrodkowanie zablokowane i korner.

48
    Goście utrzymują się na połowie rywala przerzucając futbolówkę po całym boisku. Strzał Sessegnona poszybował wysoko nad bramką FC Nantes.

49
    Kanarki rozpoczęły szybki atak. Na spalonym złapany został Sala.

50
    Sylla nieprzepisowo zatrzymywał Harita i rzut wolny w okolicy środka murawy.

51
    Szybki atak w wykonaniu Montpellier został łatwo zastopowany przez gospodarzy. Wrzutka Gillera do Stępińskiego, ale Polak na wyraźnym ofsajdzie.

52
    Dośrodkowanie Sansona i skutecznie interweniuje Diego Carlos.

53
    Zmiana w drużynie Montpellier HSC: z boiska schodzi Yacouba Sylla, na boisku pojawia się Kévin Bérigaud.

54
    Paul Lasne wrzuca piłę w szesnastkę. Próbował główkować Mounie, ale rywal był lepszy i zabrał mu futbolówkę.

54
    Djidji mocno potraktował Lasne i ujrzał pierwszą kartkę w tym meczu.

55
    Berigaud zagrywa piłę na wolne pole, ale zablokowany przez przeciwnika.

56
    Dobra okazja na gola dla Paula Lasne. Jego uderzenie poszybowało wysoko nad bramką gospodarzy.

58
    W polu karnym znalazł się Berigaud. Jego uderzenie przeszło dobry metry od lewego słupka bramki gości.

59
    Z lewej strony dośrodkowuje Roussillon, ale Djidji przecina zagranie do Lasne.

60
    Deplagne fauluje Harita. Sam poszkodowany wykonuje rzut wolny, ale dobre wyjście bramkarza Pionniera i piła w jego rękach.

61
    Za bardzo niewidocznego Stępińskiego wchodzi Kacaniklić.

62
    Wrzuca futbolówkę Roussillon, ale Dupe przechwycił to zagranie.

63
    Z prawego skrzydła dośrodkowuje Iloki. Jego podanie nie znalazło żadnego partnera z drużyny.

64
    Gillet posyła piłkę za linię obrony, a tam sędzia odgwizdał spalonego Kacaniklicia.

65
    Wrzutka Sansona z prawej strony boiska. Strzał Mounie obroniony przez Dupe i piłka wróciła na murawę.

66
    Długie zagranie Deplagne do Lasne, ale wrzutka tego ostatniego zastopowana przez Limę.

67
    Kevin Barigaud oddał strzał rykoszetem i rzut rożny dla gości.

68
    Toure fauluje Mounie około 30 metrów od własnej bramki.

69
    Ze stałego fragmentu dośrodkowuje Sanson, a Mounie próbował strzelać przewrotką. Piłka na aucie.

70
    Zmiana w drużynie Montpellier HSC: z boiska schodzi Daniel Congré, na boisku pojawia się William Rémy.

71
    Dużo walki w środku pola. Uspokoiło się nieco tempo akcji po ostatnich szturmach Montpellier HSC.

72
    Druga zmiana także u gospodarzy. Rongier w miejsce Ilokiego.

73
    Deplange fauluje Limę na własnej połowie i rzut wolny

74
    Lima wykonuje rzut wolny. Piłka posłana na głowę Kacaniklicia, a jego uderzenie wybronione przez Pionniera.

75
    Akcja gości na połowie rywala zakończona stratą. Kontratak FC Nantes i próba dwójkowego zagrania Rongiera z Haritem kończy się odbiorem futbolówki przez obrońcę Montpellier.

76
    Sessegnon wrzuca piłę w pole karne, ale Dupe wychodzi na przedpole i wykopuje daleko futbolówkę.

77
    Znów akcja gości. Roussillon posyła długą piłę do Sansona, a ten próbuje dogrywać w szesnastkę. Dupe przecina to podanie dobrym wyjściem z bramki.

79
    Wrzuca Rongier, a strzał Kacniklicia zablokowany.

80
    Montpellier rozgrywa piłę na połowie rywala, ale nie ma pomysłu jak zagrozić bramce Dupe.

82
    Crossowe zagranie w wykonaniu Stephane Sessegnona nie dociera do żadnego z partnerów.

83
    Sporo nerwowości zwłaszcza w poczynaniach ekipy gości. Dużo walki w środku pola.

84
    Szybki atak Montpellier. Z prawej strony dośrodkowuje Deplagne, a piła uderza o poprzeczkę.

84
    Zmiana w drużynie Montpellier HSC: z boiska schodzi Mathieu Deplagne, na boisku pojawia się Souleymane Camara.

85
    Zablokowane uderzenie Kevin Berigaud przez jednego z obrońców Nantes.

86
    Zmiana w drużynie FC Nantes: z boiska schodzi Amine Harit, na boisku pojawia się Oswaldo Vizcarrondo.

87
    Wrzutka Sansona i błędne wyjście z bramki Dupe. Sessegnon dogrywa w pole karne do Mounie, ten strzela głową, ale ładną interwencją zrehabilitował się bramkarz gospodarzy.
    87. Bramkarz Nantes rehabilituje się za swój błąd.

88
    Rzut rożny dla Montpellier. Djidji zażegnuje niebezpieczeństwo dobrą interwencją.

89
    Kontra w wykonaniu FC Nantes. Diego Carlos faulowany przez Barigauda.

90
    Diego Carlos ukarany żółtym kartonikiem za grę na czas.

90+1
    Trzy minuty doliczone przez arbitra.

90+2
    Zagranie Mounie zablokowane przez rywala i jedna z ostatnich szans na remis dla gości – rzut rożny.

90+3
    Na spalonym Emiliano Sala.

90+4
    Długa piłka posłana przez Remiego w pole karne Nantes, ale bramkarz Dupe wychodzi z bramki i przechwytuje futbolówkę.

90+4

W drugiej połowie zdecydowaną przewagę mieli piłkarze Montpellier, ale nie potrafili znaleźć sposobu na obronę i bramkarza gospodarzy. FC Nantes skupiło się w tej odsłonie na grze z kontry. Słaby występ Stępińskiego. Polak został zmieniony już w 61. minucie. Bramka z rzutu karnego dała gospodarzom jakże cenne zwycięstwo. Montpellier pozostają bez zwycięstwa na wyjeździe.

Faule: 15:12.
    Komplet punktów zostaje w Nantes. Montpellier pokonane drugi raz w przeciągu tygodnia!

Dziękuję za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu lajfy.com (22:49:43)

Krystian Kocerba

Gole: 13. Lucas Lima (kar.)

Kartki:   54. Djidji (NAT), 90. Diego Carlos (NAT)

Posiadanie piłki: 47 % : 53 %.
    Strzały celne: 7:17. Strzały niecelne: 3:13. Rzuty rożne: 2:8. Spalone: 5:0. Foule: 15:12.
    FC Nantes: Dupé – Dubois, Djidji, Diego Carlos, Lucas Lima – Iloki (72. Rongier), Gillet, A. Touré, Harit (86. Vizcarrondo) – Stępiński (61. Kačaniklić), Sala.
    Zmiany: Braat – Aristeguieta, Vizcarrondo, Bammou, Kačaniklić, Moimbé, Rongier.

Montpellier HSC: Pionnier – Deplagne (84. Camara), Hilton, Congré (70. Rémy), Roussillon – M. Sanson, Sylla (53. Bérigaud) – Skhiri, Sessègnon, Lasne – Mounié.
    Zmiany: Jourdren – J. Marveaux, Bérigaud, Fito, Saint-Ruf, Camara, Rémy.