Hull – Everton 2:2 (koniec)
Hull City A.F.C.
2:2 (1:1)
Everton F.C.
Piątek 30.12.2016, 21:00 • KC Stadium, Kingston upon Hull • Angielska Premier League • Runda 19
    Zawodnik meczu!

Kapitalny mecz inaugurujący 19. serię gier w angielskiej Premier League! Skazywane na pożarcie Hull City postawiło ciężkie warunki faworyzowanemu Evertonowi! Gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie, lecz dwukrotnie tracili je w końcówkach połów! Ostatecznie następuje podział punktów, chociaż chyba bardziej cieszą się goście, bo mogli wyjechać stąd z niczym! (23:12:25)
    Podział punktów na rozpoczęcie 19. kolejki!

90+4

90+4
    Ostateczne ataki należą do piłkarzy Evertonu, ale nie mają oni takiej siły przebicia! W końcu arbiter używa gwizdka po raz ostatni i kończy te świetne zawody!

90+3
    Baines poszukiwał dośrodkowaniem osamotnionego Lukaku, ale ten nie miał większych szans przeciwko dwójce obrońców oraz Marshallowi. Ostatecznie piłka w rękawicach bramkarza!

90+1
    Davies nurkował w okolicach pola karnego, ale arbiter nie dopatrzył się tam przewinienia! Nie będzie rzutu karnego dla Evertonu w doliczonym czasie gry!

90+1
    4 minuty dłużej potrwa to spotkanie!
    90. Calvert-Lewin marnuje setkę!

90
    Piłka meczowa spada na głowę Calverta-Lewina! Zmiennik w Evertonie otrzymał wręcz idealne dogranie przed bramkę Marshalla, ale przestrzelił z najbliższej odległości!

89
    Postawa Hull w dzisiejszym spotkaniu napawa optymizmem! Czerwona latarnia Premier League walczy jak równy z równym! Kiedyś trzeba zacząć zdobywać punkty.

88
    Gospodarze nie dają za wygraną i znów przechodzą do ofensywy! Zyskują oni kolejny rzut rożny, ale ten stały fragment nie przyniósł większych korzyści. Robles wyłapuje futbolówkę!

87
    Zmiana w drużynie Everton F.C.: z boiska schodzi Kevin Mirallas, na boisku pojawia się Ramiro Funes Mori.

86
    Ostatnie minuty szykują się bardzo gorące! Hull traci przewagę ponownie w ostatnich minutach. Czy padną jeszcze jakieś gole na KC Stadium? Szykuje się ostatnia zmiana w Evertonie.

85
    Zmiana w drużynie Hull City A.F.C.: z boiska schodzi Adama Diomandé, na boisku pojawia się Tom Huddlestone.
    84. Ross Barkley (EVE) - 2:2

84
    Gol dla Evertonu!

Goście potrafią wyrównywać straty! Robią to już po raz drugi dzisiejszego wieczoru! ROSS BARKLEY otrzymuje idealne dogranie na głowę i po prostu musiał to wykorzystać! Marshall nie daje rady wybronić tego mocnego strzału!

83
    Tym razem to Maguire przekroczył przepisy na Mirallasie! Brzydkie wykoszenie przeciwnika i natychmiastowa kara w postaci żółtego kartonika.

81
    Coraz bardziej wzmożona ofensywa gości! Kolejne dośrodkowania wpadają w szesnastkę rywali, ale wszystko czyści Marshall!

80
    Barkley dośrodkowuje z kolejnego rzutu rożnego dla Evertonu! Wrzutka co prawda wpada w pole karne, ale natychmiast zostaje oddalona przez defensorów Hull! Ostatnie 10 minut przed nami!

79
    Z jeszcze jedną ofensywą wybiega Livermore, ale tym razem zostaje złapany na pozycji spalonej! Evertonowi zaczyna się spieszyć z każdą minutą!

77
    Calvert-Lewin walczył o piłkę aż do linii końcowej, ale ta została świetnie zaasekurowana przez jednego z obrońców gospodarzy. Od bramki wznowi grę Marshall! Hull czuje się coraz pewniej!

76
    Gra Hull City może się dzisiaj podobać! Gospodarze nie wykazują żadnego strachu przed wyżej notowanym Evertonem i ta konsekwentna postawa może przynieść upragnione 3 punkty!

75
    Tom Davies taktycznie przerywa kontratak rywali i arbiter nie ma najmniejszych wątpliwości, aby wręczyć mu żółtą kartkę!

75
    Teraz to Everton rusza do ataku! Seria uderzeń została wyblokowana, ale jedno doszło do celu! Barkley przymierzył, ale świetnie interweniuje Marshall!

74
    Zmiana w drużynie Everton F.C.: z boiska schodzi Enner Valencia, na boisku pojawia się Dominic Calvert-Lewin.

73
    Kolejne przewinienia i arbiter musi coraz częściej używać swojego gwizdka. To też okazja do przeprowadzenia kolejnych zmian w poszczególnych zespołach.

71
    Kolejne ataki gospodarzy, którzy chcą wyjaśnić sprawę zwycięstwa! Uderzenie z dystansu w wykonaniu Livermore'a, ale piłkarz poślizgnął się przy tym strzale! Zostaje on zablokowany!

70
    Ostatnie 20 minut przed nami! Zanosiło się na świetne zawody i mamy, czego chcieliśmy! Czy padną dziś kolejne trafienia? Coraz więcej wolnego pola na murawie, wdaje się we znaki zmęczenie!

69
    Gospodarze zyskali ogromny wiatr w żagle i postanawiają atakować w dalszym ciągu! Tym razem wywalczyli rzut rożny, a Everton nie wie, jak temu zapobiec!
    Jest moc!

67
    Jak zareagują teraz piłkarze Evertonu, którzy są postawieni w takiej sytuacji po raz drugi w dzisiejszym spotkaniu! Czy Everton zdoła ponownie wyrównać? A może Hull w końcu się przełamie i zdobędzie jakże ważne 3 punkty?

66
    Zmiana w drużynie Everton F.C.: z boiska schodzi Gareth Barry, na boisku pojawia się Tom Davies.
    65. Robert Snodgrass (HLL) - 2:1

65
    Gol dla Hull!

ROBERT SNODGRASS ma niesamowite rzuty wolne!!! Wcześniej trafił w spojenie, ale teraz przymierzył już nie do obrony! Kapitalne uderzenie leci w okolice okienka i Robles kapituluje dziś po raz drugi! Hull znów na prowadzeniu!

64
    Ale gospodarze będą mieli kolejną okazję do objęcia prowadzenia! Będzie rzut wolny zaraz przed polem karnym Evertonu, to może zakończyć się golem!

63
    Kolejne minuty upływają, a my w dalszym ciągu czekamy na celne trafienia. Ten mecz jest bardzo wyrównany, podział punktów jest jak najbardziej sprawiedliwy!

62
    Kolejne ostrzejsze przewinienie i Elmohamady również zostaje wpisany do notesu sędziego. Taktyczny faul i nie ma się co kłócić.

61
    Hull City ponownie zagraża przyjezdnym! Sytuacyjna piłka spada pod nogi Dawsona, który próbował pokonać Roblesa z bardzo ostrego kąta! Skuteczna interwencja bramkarza!

60
    Snodgrass dośrodkowuje, ale Barry oddala grę głową poza plac gry! Będzie jeszcze jeden stały fragment dla gospodarzy, tym razem z narożnika boiska!

60
    Mamy pierwszą kartkę w dzisiejszym spotkaniu! Phil Jagielka fauluje nie po raz pierwszy i w końcu wyczerpał cierpliwość arbitra! A Hull będzie miało dodatkowo okazję z rzutu wolnego.

58
    Dobre dośrodkowanie zamyka głową Jagielka, ale ten sam piłkarz uciekł się do przewinienia zdaniem sędziego! Gra przerwana i od bramki wznowi ją Marshall.

57
    Z kolejnym atakiem pozycyjnym wybiegają zawodnicy Evertonu, którzy próbują się przedrzeć przez prawe skrzydło. Valencia zyskuje kolejny rzut rożny!

56
    Znów mamy kapitalne zawody na Kingston upon Hull! Obie drużyny są nastawione bardzo ofensywnie i tylko czekać na kolejne trafienia, tutaj coś jeszcze musi wpaść, nie ma innego wyjścia!

56
    Zmiana w drużynie Hull City A.F.C.: z boiska schodzi David Meyler, na boisku pojawia się Sam Clucas.

55
    Do piłki podbiega Snodgrass, który popisuje się wręcz niesamowitym uderzeniem! Piłka uderza w samo spojenie słupka z poprzeczką! To byłby gol w stylu "stadiony świata"! WOW!
    Czekamy na kolejne trafienia!

54
    Gospodarze zostają powstrzymani zaraz przed polem karnym przeciwników! Będzie stały fragment gry i wyśmienita okazja nawet do ponownego objęcia prowadzenia!

53
    Może uda się Barkleyowi? Dobre podanie z pominięciem drugiej linii, ale Barkley uderza prosto w golkipera Hull! Ten jeszcze "wypluł" piłkę przed siebie, ale naprawił swój błąd.

51
    Następna piłka zostaje posłana w stronę wybiegającego Lukaku! Ten nie miał szans do niej dobiec przed Marshallem, ale i tak chyba był na pozycji spalonej.

50
    Kolejne uderzenie nie dochodzi do celu, czyli do bramki Marshalla. Gospodarze powoli tracą taką pewność siebie i z każdą minutą będzie coraz ciężej piłkarzom Hull City.

49
    Przyjezdni mają ogromną ochotę na objęcie prowadzenia po raz pierwszy! Kolejne ataki Evertonu, ale wciąż jest problem ze sforsowaniem defensywy Hull. Czekamy!

48
    Lukaku! Przejął on piłkę w środkowej strefie boiska, po czym zdecydował się na techniczne uderzenie! Piłka zatrzymuje się na poprzeczce bramki Marshalla! Ależ okazja do objęcia prowadzenia! W powtórkach widzimy, że kapitalną interwencją popisał się Marshall!

47
    Która z drużyn będzie chciała lepiej wejść w drugą odsłonę? Przy piłce gospodarze, ale po chwili tracą futbolówkę i do kontrataku rusza Everton!

46
    Drugą połowę wznawiają gospodarze! Trenerzy nie zdecydowali się na żadne roszady w swoich składach, a więc gramy w tych samych ustawieniach!

46

Pierwsze 45 minut mogły się podobać! Hull City rozpoczęło bardzo ambitnie i szybko objęło prowadzenie! Z każdą kolejną minutą Everton wchodził w ten mecz i zaczynał stwarzać swoje sytuacje. W końcu udało się wyrównać w doliczonym czasie pierwszej połowy. Szykują się jeszcze większe emocje po przerwie, zostańcie z nami!
    2 gole do przerwy i jak na razie podział punktów!

45+2
    45+2. David Marshall (EVE) - 1:1

45+2

A jednak! Mamy jeszcze jednego gola przed przerwą! Rzut rożny dla Evertonu i bardzo nieszczęśliwie z bramki wyszedł DAVID MARSHALL, który próbował wypiąstkować futbolówkę, ale skierował ją do własnej bramki! Remis!

45+1
    Jeszcze jedna okazja Evertonu! Dobre podanie w pole karne otrzymał Lukaku, który zdecydował się na strzał! Piłka leci po nodze obrońcy i będzie jeszcze jeden korner – ostatnia sytuacja!

45+1
    1 minuta doliczona do czasu pierwszej połowy.

45
    To Everton ma jeszcze jedno słowo w tej połowie! Dobre wyłożenie piłki do Mirallasa, ale ten przekłada futbolówkę na lewą stopę i uderza obok bramki przeciwników!

44
    Chyba już nic wielkiego nie wydarzy się w tej części gry. Obie drużyny starają się zabezpieczyć tyły i nie ma szaleńczych ataków. Ale poczekajmy do gwizdka sędziego.

42
    Do ataku przechodzą miejscowi, ale Barkley mądrze zastawił futbolówkę i dał się sfaulować. Everton będzie konstruował kolejny atak pozycyjny. Czy goście doprowadzą do wyrównania jeszcze w pierwszej połowie?

41
    Dobra akcja Valencii, który minął dwóch obrońców! Próba dogrania piłki przed bramkę Marshalla, ale tam nie było żadnego adresata! W końcu futbolówka opuszcza plac gry.

40
    Wchodzimy w decydujące minuty pierwszej połowy! Czy któraś z drużyn postawi na jeszcze większe ryzyko i spróbuje strzelić gola jeszcze przed zejściem do szatni?
    Kolejne kadry z boiska:

38
    W dalszym ciągu przebywamy na połowie gości, którzy są w coraz głębszej defensywie. Na jakiś uraz oka narzeka Mirallas i będziemy mieli moment przerwy.

37
    Tym razem nie było większego zagrożenia pod bramką Roblesa, ale Everton ma spory problem z opuszczeniem własnej połowy! W końcu dochodzi do przewinienia i miejscowi rozpoczną od wolnego!

36
    Ładna, składna akcja zawodników Hull City! Snodgrass trochę pogubił tempo, ale gospodarze jeszcze zdołali wywalczyć kolejny rzut rożny w tym meczu! Już raz zaskoczyli!

35
    Trochę niedokładności po stronie gospodarzy, a to pozwoliło rozwinąć skrzydła Lukaku! Ten został przyblokowany, ale jeszcze do uderzenia złożył się Mirallas! Prosto w ręce Marshalla!

33
    Widzimy bardzo czyste zawody i piłkarze naprawdę rzadko uciekają się do przewinień. Arbiter nie musi wstrzymywać gry, która jest w dalszym ciągu płynna.

32
    Everton zamknął przeciwnika w jego polu karnym! Najpierw próbował się przedrzeć Mirallas, ale został powstrzymany! Potem akcję zamykał Valencia, ale ten zdołał wywalczyć rzut rożny!

31
    Gospodarze marnują szansę na podwyższenie prowadzenia! Kapitalne wrzucenie piłki na 5. metr, a Diomandé źle w nią trafił! Jagielka nie powstrzymał napastnika Hull!

30
    Pierwsze pół godziny gry już za nami! Obie drużyny toczą bardzo wyrównane zawody, ale wciąż o jedną bramkę jest zespół Hull City, który zamyka ligową tabelę! Czy padną kolejne gole w następnych minutach?

29
    Gospodarze oddalają grę, gdy tylko mogą. Hull naprawdę może się dzisiaj podobać i Everton wcale nie musi wywieźć stąd punktów!

27
    Everton w dalszym ciągu poszukuje wyrównania! Tym razem futbolówkę przejął Barry, który przymierzył z dystansu! Zabrakło dosłownie centymetrów i Marshall byłby bezradny!

26
    Zupełnie nie widać dzisiaj różnicy, dzielącej obie drużyny w ligowej tabeli. Przypomnijmy, że Everton na ten moment jest na 7. pozycji, a Hull jest czerwoną latarnią Premier League!

25
    Mecz w dalszym ciągu trzyma w napięciu! Tutaj może paść kolejna bramka w zasadzie w każdym momencie, liczymy na to gorąco! Przy piłce goście.

24
    Natychmiast przenosimy się na drugą stronę boiska! To Barkley uderza z kilkunastu metrów, ale futbolówka leci dobry metr od bramki Marshalla!

23
    W dodatku gospodarze przejmują futbolówkę i sami przeprowadzają kontratak! Wszystko kończy się na prawym skrzydle i wrzucie z autu. Dośrodkowanie na głowę Mbokaniego, ale ten nie potrafił skierować piłki do siatki!

21
    Niestety trochę spada nam to żwawe tempo. Everton wziął się za dłuższą wymianę podań i grę pozycyjną. Co z tego wyniknie? Hull broni się bardzo konsekwentnie.
    Hull ostatnie w lidze, ale obrońcy strzelają!

20
    Jagielka świetnie powstrzymuje ofensywę Hull! Nie było tam żadnego przewinienia i gospodarze muszą natychmiast wracać! Czy będzie okazja do kontry?

18
    Hull także postanawia wyjść z atakiem! Kilka składnych podań, ale do akcji wkracza Robles, który oddala zagrożenie z własnego pola karnego!

17
    W coraz większej ofensywie piłkarze Evertonu! Kolejna wrzutka w okolice bramki Marshalla, ale piłka spada na górną część poprzeczki! Golkiper wszystko kontrolował i rozpocznie grę od bramki!

16
    Gospodarze chyba niepotrzebnie oddają tyle wolnego pola przeciwnikowi. Hull strzeliło gola, ale po bramce zdecydowanie się wycofało. A pierwsze minuty były tak dobre!

15
    Pierwszy kwadrans gry już za nami, a mamy coraz lepsze zawody! Jeden gol już za nami, a zawodnicy mają ochotę na dalsze strzelanie na KC Stadium! Oby tak dalej!

14
    Jak to nie wpadło! Ładne dośrodkowanie wpadło na głowę Colemana, który uderzył prosto w słupek! Była jeszcze okazja do dobitki, ale zabrakło któregoś z partnerów! Idealna okazja do wyrównania!
    Brawo Hull!

12
    Powoli dochodzą do głosu przyjezdni! Mirallas zdecydował się na akcję indywidualną i zamknął ją strzałem z dalszej odległości! Nie bez problemów interweniuje Marshall i będzie rzut rożny dla Evertonu!

11
    Może podobać się początek tej rywalizacji! Gospodarze liczą na pierwsze 3 punkty od dawien dawna i dzisiaj może się to spełnić! Everton na razie jakby jeszcze nie wyszedł z szatni.

10
    Mbokani urwał się obrońcom, ale nie przypilnował linii spalonego! Chorągiewka asystenta sędziego wędruje w powietrze i grę będzie wznawiał Robles.

9
    Piłkarze gości starają się uspokoić poczynania boiskowe i postawili na szanowanie posiadania futbolówki. Nie trwało to zbyt długo, bo Hull przejmuje piłkę w środku pola!

8
    Jak zareaguje zdecydowanie zaskoczony Everton? Goście chyba nie spodziewali się aż tak dobrej gry Hull City, które przypomnijmy, zajmuje ostatnie miejsce w lidze!
    6. Michael Dawson (HLL) - 1:0

6

Kapitalny początek spotkania w wykonaniu gospodarzy, którzy potwierdzają to szybką bramką! Dośrodkowanie z rzutu rożnego zamknął niepilnowany MICHAEL DAWSON, który nie miał problemu ze skierowaniem piłki do siatki!

6
    Bardzo dobra ofensywa Hull! Snodgrass dośrodkowywał spod linii końcowej, ale to Jagielka oddala zagrożenie w ostatnim momencie! Tylko korner dla gospodarzy!

5
    Everton wręcz nie istnieje w tych pierwszych minutach! Hull City szuka otwarcia wyniku już na początku spotkania, lecz musi uważać na ewentualne kontrataki rywali!

4
    Z wielkim animuszem rozpoczynają ten mecz gospodarze! Teraz to Snodgrass ładnie zwiódł obrońcę, a następnie celował technicznie na dalszy słupek – zabrakło niewiele! To była dobra próba!

3
    Everton popełnia również przewinienia i miejscowi wznawiają grę ze stałego fragmentu. Dośrodkowanie wpada w pole karne, ale to obrońcy gości oddalają zagrożenie! Nie na długo!

2
    Z pierwszym atakiem rozpędzają się gospodarze! Livermore zamykał akcję na granicy pola karnego Evertonu, ale jego uderzenie z woleja zostało przyblokowane!

1
    Rozpoczynają piłkarze Evertonu, którzy grają w niebieskich koszulkach! Hull w swoich tradycyjnych pasiakach. Obyśmy byli świadkami gradu bramek na rozpoczęcie tej kolejki!

1

Obie jedenastki wychodzą na murawę! Fajna atmosfera na Kingston upon Hull! Przed nami przywitanie zespołów oraz losowanie stron.
    Rozgrzewka w pełni:

Hull City A.F.C.: Marshall – M. Dawson (C), Davies, Maguire, Robertson – Meyler, Livermore, Elmohamady – Snodgrass, Mbokani, Diomandé

Rezerwowi: Jakupović – Weir, R. Mason, Clucas, Huddlestone, Henriksen, Maloney.

Everton F.C.: Robles – Coleman, Jagielka (C), A. Williams, Baines – Barry, Gueye, Barkley – E. Valencia, Lukaku, Mirallas

Rezerwowi: Hewelt – Davies, Holgate, Ra. Funes Mori, Cleverley, Calvert-Lewin, Lennon.

Sędziowie: J. Moss.
    Jedenastka gospodarzy:

Znamy już skład Evertonu!

Liczymy na świetne widowisko na KC Stadium! Goli nie powinno zabraknąć, a gospodarze może w końcu pokuszą się o 3 punkty. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji z gifami bramek! Bądźcie z nami!
    Gospodarze liczą na przełamanie:

Poprzednia kolejka

Przed tygodniem Everton zagrał bardzo dobre zawody przeciwko mistrzowi Anglii – Leicester, z którym to zwyciężył 2:0. Hull City gościło u siebie rozpędzony Manchester City, od którego zgarnęło szybkie lanie 0:3.

W dramatycznej sytuacji jest zespół Hull, który aktualnie zamyka stawkę w tabeli. Gospodarze piątkowego starcia zgromadzili dotychczas zaledwie 12 punktów. Czy uda im się przerwać fatalną passę 7 meczów bez zwycięstwa?
    Robles ponownie wystąpi w bramce Evertonu:

Goście przyjeżdżają na Kingston upon Hull jako murowany faworyt. Everton na ten moment zajmuje 7. lokatę, a na swoim koncie ma 26 "oczek". Do szóstego Manchesteru United jest jednak strata aż 7 punktów.

Ostatnia kolejka angielskiej Premier League w 2016 roku przed nami! 19. rundę gier rozpocznie rywalizacja Hull City z Evertonem! Emocji nie powinno zabraknąć.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.