Valencia – Celta Vigo 1:4 (koniec) | Osasuna – Eibar 0:3 (koniec) | Las Palmas – Atletico 0:2 (koniec)
Deportivo – Alaves 2:2 (koniec)
UD Las Palmas
0:2 (0:1)
Atletico Madryt
Wtorek 03.01.2017, 21:15 • Estadio de Gran Canaria • Puchar Hiszpanii • 1/8 finału

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:15.

W 1/16 finału Pucharu Hiszpanii na Estadio de Gran Canaria zmierzą się drużyny Las Palmas i Atlético Madryt. Będzie to pierwszy mecz rozgrywany w 2017 roku i na pewno obie ekipy będą chciały rozpocząć go od zwycięstwa. Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie, ponieważ ekipa z Wysp Kanaryjskich pokazała, że potrafi postawić się wyżej notowanym rywalom. Zobaczymy, która z ekip będzie w lepszej sytuacji przed meczem rewanżowym.

Las Palmas rozpoczęło pierwszego stycznia treningi po kilku dniach wolnego. Pierwszy mecz rozegrają we wtorek z Atlético Madryt, a już w sobotę kolejnym rywalem będzie Sporting Gijon. Jonathan Viera twierdzi, że kluczowy może być pierwszy mecz rozgrywany u siebie. Dodatkowo kierownictwo klubu zrobiło miły prezent dla kibiców, ponieważ posiadacze karnetów mogą wejść na ten mecz za darmo, zaś pozostali kibice mogą zakupić wejściówki po obniżonych cenach. Trybuny Estadio de Gran Canaria na pewno będą wspierać gospodarzy w meczu z ekipą ze stolicy Hiszpanii.
    Pierwszy trening Las Palmas w nowym roku.

Powołania Atlético na mecz z Las Palmas:

Bramkarze: Miguel Ángel Moyá, André Moreira;

Obrońcy: Diego Godín, Filipe, Stefan Savić, Šime Vrsaljko, Lucas Hernández, Juanfran, José Giménez;

Pomocnicy: Koke, Saúl Ñíguez, Gabi, Nicolás Gaitán, Juan Moreno;

Napastnicy: Antoine Griezmann, Fernando Torres, Ángel Correa, Kévin Gameiro;

W składzie Atlético Madryt zabraknie kontuzjowanych Jana Oblaka, Tiago i Augusto Fernándeza, którzy powoli przechodzą swoje procesy rekonwalescencji. Ponadto problemy ze zdrowiem ma również Yannick Carrasco. Decyzją Cholo w Madrycie zostanie również Alessio Cerci, który wrócił dziś do pracy z grupą, lecz nadal nie może być pewny swojej przyszłości na Vicente Calderón. Wśród powołanych brakuje także Thomasa, który udał się na zgrupowanie reprezentacji Ghany, przygotowującej się do zbliżającego się Pucharu Narodów Afryki. W obliczu tak wielu ubytków, w kadrze znalazł się pomocnik drużyny rezerw, Juan Moreno.
    Początek roku dla graczy Atlético Madryt.

Quique Setién, trener UD Las Palmas powiedział w poniedziałek w sali prasowej, że ma nadzieję na wyrównany pojedynek, choć ma świadomość, że to Atlético Madryt jest faworytem. Z jednej strony motywuje swoją ekipę do starcia w Pucharze Króla, ale z drugiej zaznacza, że mecz ze Sportingiem jest bardzo ważny. Możliwe, że szkoleniowiec gospodarzy wystawi kilku graczu, którzy nie dostają wielu szans w La Liga.

Jak poinformowało Atlético na swojej oficjalnej stronie internetowej, klub zamknął 2016 rok z rekordową liczbą 96 707 socios, zaznaczając jednocześnie, że liczba kibiców rośnie z każdym dniem. Celem Colchoneros jest osiągnięcie ponad 100 000 socios jeszcze przed przeprowadzką na Wanda Metropolitano. Biorąc pod uwagę, że do inauguracji nowego stadionu zostało jeszcze osiem miesięcy, wydaje się, że nie będzie to trudne zadanie.

Zapraszamy na relację live, która rozpocznie się kilkanaście minut przed rozpoczęciem spotkania. Liczymy na wielkie emocje i walkę do samego końca!
    Skład obu ekip na dzisiejszym mecz.

UD Las Palmas: Lizoain – Artiles, Castellano, García, Simón, Viera, Hernán, Gómez, Mesa, El Zhar, Asdrúbal
    Atlético Madryt: Moyà – Savić, Vrsaljko, Filipe Luis, Godín, Koke, Saúl, Juanfran, Gabi, Griezmann, Gameiro

Sędziowie wprowadzają zawodników na boisko, za kilka minut rozpocznie się mecz.

1

1
    Od szybkiej akcji lewą stroną rozpoczęli gospodarze. Faulowany był Castellano i będzie rzut wolny z 30 metrów od bramki gości.

2
    Z rzutu wolnego mocno uderzył Simon, lecz Moya bez problemu chwycił piłkę.

3
    Atlético próbowało się odgryźć atakiem lewą stroną boiska, lecz podanie w pole karne było mało precyzyjne i piłkę przejęli gospodarze.

4
    Trwa walka o opanowanie środka pola. Jak na razie lepiej radzą sobie gracze Las Palmas.

5
    Prawą stroną boiska próbował szarżować Simon, lecz został przewrócony na ziemię. Sędzia jednak nakazał grać dalej.

6
    Po akcji prawym skrzydłem Juanfran wywalczył rzut rożny dla przyjezdnych.

6
    Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska dobrą interwencją na przedpolu popisuje się Lizoain.

7
    W polu karnym Las Palmas Griezmann fauluje obrońcę gospodarzy i sędzia odgwizduje rzut wolny.

8
    Na boisku zaczyna rządzić Atletico. Do prostopadłego podania wystartował Gameiro, lecz zagranie było zbyt mocne i piłkę przejął Lizoain.

10
    W polu karnym próbował dryblować Juanfran, ale potknął się na piłce i ją stracił.

10
    Lizoain odważną interwencją w polu bramkowym uprzedził Gameiro. Mogło być bardzo groźnie.

11
    Filipe Luis faulowany był przy linii środkowej i od rzutu wolnego rozpocznie Atletico.

12
    Błąd przy wybiciu piłki popełnia Lizoain i piłka ląduje na aucie. Gospodarze mają teraz problem z wyjściem z piłka z własnej połowy.

13
    Błąd przy wyprowadzaniu piłki popełniają obrońcy Las Palmas, na bramkę próbował uderzać Gameiro, lecz jego strzał został zablokowany.

14
    Szybka kontrę wyprowadzili gospodarze i wywalczyli rzut rożny, po którym pewnie interweniował Moyà pewnie wychwytując dośrodkowanie.

15
    Tuż zza narożnika pola karnego uderzał Koke i piłka po jego strzale wylądowała na bocznej siatce. Było blisko.

16
    Świetna akcja w wykonaniu Griezmanna zakończona strzałem na bramkę, piłkę odbił przed siebie Lizoain, lecz Gameiro nie potrafił wykorzystać świetnej okazji, gdyż piłka odbiła się od niego i wyszła poza linię końcową.

18
    Zza pola karnego uderzał Gabi, lecz kolejny raz skutecznie, choć z problemami interweniował Lizoain. Pachnie bramką dla Atletico.

19
    Przy linii bocznej faulowany był Godin i będzie szansa na dośrodkowanie w pole karne dla Atletico.

20
    Trener Simeone aż złapał się za głowa jak zobaczył jak wykonany został rzut wolny. Dośrodkowanie było tak wysokie i czytelne, że bramkarz Las Palmas nie miał problemu z jego wyłapaniem.

21
    Wreszcie gospodarzom udało się wyjść z własnej połowy. Jedynym efektem jest jednak seria autów po prawej stronie boiska.

23
    Do przypadkowo odbitej piłki przed polem karnym doszedł Asdrúbal i instynktownie uderzył na bramkę. Moyà jednak nie dał się zaskoczyć.

24
    Gol dla Atlético!
    Strzelcem bramki KOKE.

Na linii pola karnego piłkę otrzymał KOKE i uderzył nie do obrony obok bezradnego Lizoaina.
    24. Koke (ATM) - 0:1

26
    Gospodarze rzucili się do odrabiania strat, lecz jak na razie defensywa Atletico spisuje się bez zarzutu.

27
    Prosty błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnia Godin i piłka ląduje na aucie. Akcję zaczynają budować gospodarze.

28
    Gracze Atlético Madryt cofnęli się na własną połowę i bronią całą drużyną czyhając na kontrę.

29
    Mogła być okazja dla przyjezdnych, lecz źle podawał Gameiro i piłkę bez problemu przejęli gospodarze.

31
    Przy linii bocznej niepotrzebnie faulował Koke i słusznie otrzymuje żółtą kartkę.

32
    Ponad pół godziny meczu za nami. Atlético Madryt na razie skutecznie realizuje założoną taktykę i zasłużenie prowadzi.

33
    Gracze Atletico imponują ambicją i walką o każdą piłkę. Tym razem świetnie w obronie interweniował Gabi.

35
    Do dośrodkowania z prawej strony boiska wystartował Godin, lecz piłka zagrana była zbyt mocno i wyszła poza linię końcową.

36
    Filipe Luis przy linii bocznej faulował El Zhara i sędzia odgwizdał rzut wolny dla Las Palmas.

37
    Przed szansą mógł stanąć Griezmann, do którego zagrane zostało prostopadłe podanie. Sędzia jednak dopatrzył się spalonego. Powtórka pokazała, że popełnił błąd.

39
    Najpierw dobrą interwencją w obronie popisał się Filipe Luis, później jednak stracił piłkę i groźnie w pole karne dośrodkowywał Hernán.

40
    Do końca pierwszej połowy pozostało pięć minut. Z taką grą trudno będzie gospodarzom zdobyć wyrównującą bramkę przed przerwą.

42
    Gra toczy się w środkowej strefie boiska. Gracze z Madrytu jak na razie nie pozwalają gospodarzom stworzyć zagrożenia pod bramka, którą strzeże Moyà.

43
    Można odnieść wrażenie, że obie ekipy wyczekują gwizdka kończącego pierwszą połowę. Tempo gry wyraźnie siadło.

44
    Niepodziewanie przed szansą stanął Asdrúbal, do którego trafiła piłka w polu karnym. Nie potrafił jej jednak opanować i zamiast wyrównującego gola od bramki rozpocznie Moyà.

45

Po pierwszej połowie zasłużenie prowadzi Atlético Madryt. Podopieczni trenera Simeone wykazali się większa dojrzałością w grze i potrafili wykorzystać nadarzającą się okazję. Gospodarze ambitnie walczą, jednak jak na razie na dobrze zorganizowaną defensywę Atletico to za mało. Na pewno jednak Las Palmas powalczy o jak najlepszy rezultat, dlatego po przerwie czekają nas jeszcze spore emocje. Wracamy za kilkanaście minut.
    Ambicji graczom obu drużyn nie brakuje.

Radość przyjezdnych z prowadzenia.

46

46
    Atletico rozpoczęło druga połowę od długiego podania prosto do Lizoaina.

47
    Składna akcja Las Palmas prawą stroną boiska zakończona świetną interwencją Filipe Luisa w obronie.

47
    Żółtą kartkę otrzymuje Gabi (Atlético Madryt).

48
    Zbyt mocne podanie w kierunku Gameiro. Gdyby podanie było bardziej precyzyjne to napastnik Atletico byłby sam na sam z bramkarzem Las Palmas.

50
    Na rajd środkiem boiska zdecydował się Mesa, ograł dwóch graczy Atletico i próbował zagrywać w pole karne. Podanie jednak było zbyt mocne i piłkę przejęli przyjezdni.

51
    Strzelcem bramki GRIEZMANN.

Do dośrodkowania na długi słupek dobiegł Gameiro, odegrał głową do ANTOINE GRIEZMANNA, który z bliska głową podwyższa wynik spotkania.
    51. Griezmann (ATM) - 0:2

54
    Zza pola karnego tuż nad poprzeczką uderzał Viera.

55
    Gospodarze będą mieli spore problemy z osiągnięciem korzystnego rezultatu. Atletico cofnęło się na własną połowę i będzie próbowało wyprowadzać kontry. Jest to taka taktyka, w której podopieczni Simeone czują się najlepiej.

56
    Trzydzieści metrów przed bramką Moyi faulowany był Mesa i sędzia odgwizdał rzut wolny. Będzie szansa dla gospodarzy na strzał lub dośrodkowanie.

57
    Z rzutu wolnego przymierzył Viera, lecz piłkę zmierzającą w okienko bramki pewnie obronił Moyà.

59
    Kolejny raz strzał Viery z kilkunastu metrów świetnie obronił Moyà.

60
    Do piłki zagranej na wolne pole najszybciej wybiegł Gameiro i w doskonałej sytuacji fatalnie spudłował.

62
    Szybka wymiana piłki w polu karnym przez graczy Las Palmas, w kluczowym momencie zabrakło jednak precyzji graczom gospodarzy.

63
    Zmiana w drużynie Atlético Madryt: z boiska schodzi Gameiro, na boisku pojawia się Correa.
    Zmiana w drużynie Atlético Madryt: z boiska schodzi Juanfran, na boisku pojawia się Giménez.

65
    Po akcji prawą stroną z linii pola karnego na bramkę uderzał Correa, lecz Lizoain nie dał się zaskoczyć.

66
    Trener Simeone dokonał korekt w składzie, gdyż zauważył, że gracze Las Palmas poczynają sobie coraz śmielej pod bramką, którą strzeże Moyà.

67
    Do końca spotkania pozostało prawie dwadzieścia pięć minut i widać, że gospodarze wierzą jeszcze w odwrócenie wyniku meczu.

68
    Zmiana w drużynie UD Las Palmas: z boiska schodzi Mesa, na boisku pojawia się J. Castellano.

69
    Atlético próbuje jak najdłużej utrzymywać się przy piłce na połowie rywali wymieniając wiele podań.

70
    Przy linii końcowej Vrsaljko faulował szarżującego Viere. Będzie żółta kartka dla gracza Atletico.

71
    Żółtą kartkę otrzymuje Vrsaljko (Atlético Madryt).

73
    Zmiana w drużynie UD Las Palmas: z boiska schodzi Viera, na boisku pojawia się Boateng.

74
    W ostatnich minutach sporą przewagę w posiadaniu piłki mają gospodarze, nie potrafią jednak stworzyć sobie dobrej okazji do zdobycia gola.

75
    Do dośrodkowania w pole karne najwyżej wyskoczył García, który strzałem głową próbował zdobyć gola. Uderzenie było jednak zdecydowania zbyt słabe.

75
    Zmiana w drużynie Atlético Madryt: z boiska schodzi Gabi, na boisku pojawia się Gaitán.

76
    Mnożą się faule z obu stron. Mimo prowadzenia gracze Atletico nie odpuszczają i ambitnie walczą o każdą piłkę.

77
    Prawą stroną boiska popędził Correa i próbował dośrodkować w pole karne. Wrzutka została jednak zblokowana na róg.

78
    Skuteczne piąstkowanie Lizoain ratuje Las Palmas przed utratą trzeciej bramki.

78
    Przed szansą stanął Griezmann lecz z bliskiej odległości trafił prosto w bramkarza Las Palmas, dobitka Correy ląduje wysoko ponad poprzeczką.

79
    Zmiana w drużynie UD Las Palmas: z boiska schodzi Asdrúbal, na boisku pojawia się Garcia.

80
    Żółtą kartkę otrzymuje D. Garcia (UD Las Palmas).
    Żółtą kartkę otrzymuje Boateng (UD Las Palmas).

81
    Do końca meczu pozostało dziesięć minut. Gospodarzom zaczynają puszczać nerwy i niepotrzebnie wdają się w dyskusję z sędzią.

83
    Świetna interwencja stopera Las Palmas przerywa dobrze zapowiadająca się akcję Atletico. Piłka zmierzała w pole karne wprost pod nogi Griezmanna.

84
    Las Palmas próbuje raz prawą, raz lewą stroną boiska, nie potrafi jednak znaleźć sposobu na dobrze zorganizowaną obronę Atletico.

85
    Gracze z Madrytu całą drużyną bronią się na własnej połowie boiska.

86
    Po składnej akcji Las Palmas lewą stroną boiska przed szansą w polu karnym stanął Gómez, który mocno uderzył na bramkę Atletico. Moyà jednak był doskonale ustawiony i zdołał obronić strzał.

87
    Przy linii bocznej faulował Correa i będzie szansa dla gospodarzy na dośrodkowanie w pole karne.

88
    Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i strąceniu piłki głową przez obrońców gości, na bramkę Atletico uderzał D. Garcia. Trafił jednak w boczną siatkę.

90
    Gracze Atletico wymienili między sobą kilkanaście podań zyskując kilkadziesiąt cennych sekund spotkania. Losy meczu wydają się być rozstrzygnięte.

90
    Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

90+2
    Zawodnicy obu drużyn wyczekują końcowego gwizdka sędziego.

90+3

Po przeciętnym spotkaniu pewnie zwyciężyło Atlético Madryt, który było drużyną lepiej zorganizowaną, a przede wszystkim skuteczniejszą. Gospodarzom należą się słowa uznania za ambitną walkę do końca spotkania, jednak na tak grające Atletico było to jednak zbyt mało. Zdecydowanym faworytem meczu rewanżowego będzie drużyna z Madrytu.
    Dobrze rozpoczął się 2017 rok dla graczy Atletico.

Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje na naszym portalu. (23:15:29)

Sebastian Zuba

Gole: 24. Koke, 51. Griezmann

Kartki:   80. Garcia (LPA), 80. Boateng (LPA) – 31. Koke (ATM), 47. Gabi (ATM), 71. Vrsaljko (ATM)

Posiadanie piłki: 63 % : 37 %.
    Strzały celne: 6:6. Strzały niecelne: 6:4. Rzuty rożne: 3:3. Spalone: 0:2. Foule: 9:21.
    UD Las Palmas: Lizoáin – Artiles, García, D. Castellano, Simón, Viera (77. Boateng), Gómez, Hernán, Mesa (75. J. Castellano), El Zhar, Asdrúbal (80. García)
    Zmiany: Lemos, Boateng, Momo, Varas, J. Castellano, García, Lopes

Atletico Madryt: Moyá – Juanfran (65. Correa), Luis, Godín, Vrsaljko, Savić, Gabi (82. Gaitán), Saúl, Koke, Gameiro (66. Giménez), Griezmann
    Zmiany: Torres, Correa, Hernández, Gaitán, Giménez, Moreira, Moreno

Sędziowie: Munuera J