Tottenham – West Bromwich 4:0 (koniec) | Burnley – Southampton 1:0 (koniec) | Hull – Bournemouth 3:1 (koniec)
Sunderland – Stoke 1:3 (koniec) | Swansea – Arsenal 0:4 (koniec) | Watford – Middlesbrough 0:0 (koniec)
West Ham – Crystal Palace 3:0 (koniec) | Leicester – Chelsea 0:3 (koniec)
Tottenham Hotspur
4:0 (2:0)
West Bromwich Albion F.C.
Sobota 14.01.2017, 13:30 • White Hart Lane, Londyn • Angielska Premier League • Runda 21

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:30.

Wracamy z angielską Premier League! W jednym z sobotnich meczów w ramach 21. kolejki Tottenham Hotspur podejmie u siebie West Bromwich Albion!

Przyjezdni spisują się w bieżącym sezonie całkiem solidnie! Na ten moment okupują 8. miejsce w lidze, z dorobkiem 29 punktów. Wiemy na pewno, że West Brom nie straci swojej pozycji, bowiem kolejne Bournemouth traci 4 punkty. Jest natomiast szansa wyprzedzić Everton.
    W ekipie gości zabraknie Evansa:

Tottenham Hotspur F.C.

Spursi jak zwykle walczą o najwyższe cele. Gospodarze sobotniego meczu aktualnie plasują się na 3. miejscu, a dotychczas zdołali zgromadzić 42 "oczka". Ewentualna strata punktowa przeciwko West Brom może sporo kosztować! Na potknięcie już czekają Manchester City oraz Arsenal!
    Ten gość jest w gazie!

Poprzednia kolejka

Obie drużyny wywalczyły komplet punktów ponad tydzień temu. West Brom gościło u siebie Hull City, z którym zwyciężył dość pewnie – 3:1. Tottenham podejmował lidera Premier League, a więc Chelsea! Spursi pokonali The Blues aż 2:0 i odrobili do nich cenne 3 punkty!

Szykuje się naprawdę ciekawa rywalizacja na White Hart Lane. Tottenham niby jest wyżej w tabeli, ale West Brom wcale nie przyjeżdża tutaj po porażkę. Goście na pewno powalczą, a my liczymy na kilka bramek w Londynie! Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo na naszym portalu!
    Skład gości!

Taką "11" zagra Tottenham!

Tottenham Hotspur F.C.: Lloris (C) – Dier, Alderweireld, Vertonghen – Walker, Wanyama, Dembélé, Rose – Eriksen, Alli – Kane

Rezerwowi: Vorm – S. Heung-Min, Winks, Moussa Sissoko, N'Koudou, Davies, Trippier.

West Bromwich Albion F.C.: Foster – C. Dawson, McAuley, J. Olsson, Brunt – Fletcher (C), Yacob – Phillips, J. Morrison, Chadli – Rondón

Rezerwowi: Myhill – Galloway, Wilson, Leko, Robson-Kanu, McClean, Field.

Sędziowie: Anthony Taylor.
    To będzie jubileuszowy mecz Brunta:

Rozgrzewka dobiega końca!

Obie jedenastki wychodzą na murawę White Hart Lane! Przed nami przywitanie piłkarzy oraz losowanie stron. Za moment zaczynamy!

Mamy jeszcze minutę ciszy, a raczej minutę braw na cześć zmarłego Grahama Taylora – byłego szkoleniowca reprezentacji Anglii.

1

1
    Rozpoczynają piłkarze West Brom, którzy grają w czarnych koszulkach i białych spodenkach. Tottenham odwrotnie, a więc w białych koszulkach. Liczymy na kapitalne zawody w Londynie!

2
    Rose próbuje coś zdziałać na lewym skrzydle, ale Chadli odbiera mu futbolówkę. Problem w tym, że Chadli pomagał sobie łokciem. Arbiter nie odgwizduje jednak przewinienia.

3
    Dość spokojny początek rywalizacji, ale wyraźnie to gospodarze próbują narzucić swój styl gry. West Brom na razie pewnie odpiera ataki, niekoniecznie czysto.

4
    Kolejny oskrzydlający rajd Rose'a powstrzymany przez Chadliego! Piłka opuszcza plac gry i Foster wznowi grę od bramki. Na razie Tottenham próbuje głównie lewą stroną, a to nie przynosi skutku.

4
    Tottenham nie przestaje prowadzić gry przez Rose'a! Anglik dośrodkował w pole karne, a do uderzenia doszedł jakimś cudem Harry Kane! Piłka ląduje tuż obok słupka bramki Fostera – wyborna sytuacja!

5
    Spursi zaczynają się rozkręcać z każdym atakiem! West Brom jest już zepchnięte do głębokiej defensywy, a tym razem to Vertonghen próbuje szczęścia w strzale z dystansu – nad bramką!

7
    Przyjezdni nie gościli jeszcze pod polem karnym Llorisa, który w zasadzie nawet nie powąchał futbolówki. Wciąż w posiadaniu piłki gospodarze, czekamy na kolejne akcje ofensywne.

8
    Rose oddaje piłkę do wolnego Alliego, a ten mięciutko wrzuca futbolówkę w szesnastkę rywali! Obrońcy oddalają kolejne zagrożenie -pachnie bramką!

8
    Harry Kane oddaje już drugie uderzenie w tym spotkaniu! Tym razem z większej odległości, ale ponownie niecelnie! Foster nie musiał nawet interweniować i za moment wznowi grę dalekim wykopem.

9
    Początek meczu jest naprawdę obiecujący! Głównie to Tottenham naciska, ale goście z pewnością staną także przed swoimi okazjami. Pozostaje czekać na rozwój wypadków.

10
    Eriksen próbował zagrywać do Rose'a, ale ta akcja zupełnie nie wyszła Duńczykowi. Przestrzelone dośrodkowanie i Foster nie będzie się spieszył od bramki.

11
    Przyjezdni mają okazję do dośrodkowania ze stałego fragmentu gry, ale wrzutka Phillipsa nie dociera do żadnego z adresatów.

12
    Gol dla Tottenhamu!

Do trzech razy sztuka! HARRY KANE oddaje trzecie uderzenie w tym spotkaniu i w końcu otwiera wynik rywalizacji! Kapitalne podanie od Eriksena, a Kane może uczcić narodziny swojej córeczki golem!
    12. Harry Kane (TOT) - 1:0

13
    Jak zachowają się teraz przyjezdni, którzy szybko tracą bramkę? West Brom już nie raz pokazało, że potrafi zagrozić nawet najlepszym! Na razie jednak próżno szukać okazji gości.

15
    Pierwszy kwadrans już za nami, a gospodarzom wciąż mało! Alderweireld pojawił się na prawym skrzydle, skąd dośrodkował na bliższy słupek! Kane ponownie przy piłce, ale obrońca zdołał go przyblokować – będzie korner!

16
    Rose jest dzisiaj motorem napędowym Tottenhamu! Niezliczone rajdy na lewej flance i Anglik tym razem wywalcza kolejny stały fragment gry z narożnika boiska!

17
    West Brom ma dziś olbrzymie problemy z przejęciem futbolówki! W tym spotkaniu gra na razie tylko jedna drużyna i oczywiście jest to Tottenham. Czy wkrótce padną kolejne trafienia?
    Tak było tuż przed pierwszym gwizdkiem:

19
    Niezliczone podania po stronie "Kogutów". W zasadzie bezustannie Tottenham utrzymuje się przy piłce, co jakiś czas próbując dośrodkowywać futbolówkę w pole karne przeciwników.

20
    Tym razem Alli nieco przesadził i faulował obrońcę West Brom w walce o piłkę. Foster da nieco odpocząć własnej defensywie.

21
    West Brom staje przed szansą z rzutu wolnego! Kapitalną interwencją popisuje się Lloris, ale gra i tak zostaje przerwana, bowiem Rondón już wcześniej był na pozycji spalonej! Słusznie zatrzymała się defensywa Spursów!

22
    Dzisiejszy mecz wciąż trzyma w napięciu i w zasadzie w każdej minucie możemy mieć kolejne trafienie! Miejmy jednak nadzieję, że do głosu dojdą w końcu przyjezdni. Na razie mamy mało ataków gości.

23
    A Tottenham ponownie przejął futbolówkę i prowadzi atak pozycyjny w środkowej strefie boiska. Yacob fauluje Wanyamę.

24
    Gospodarze próbują zaskoczyć szybkim rozegraniem rzutu wolnego! Dośrodkowanie Rose'a leci na dalszy słupek do Kane'a, ale Anglik zostaje przyblokowany! Będzie jeszcze jedna okazja z rzutu rożnego!

25
    Jak to nie wpadło! Tottenham po raz kolejny dośrodkowuje na uwalniającego się Kane'a i Foster popisuje się niesamowitą interwencją tuż przed własną bramką! Powinno być 2:0!

26

Co się odwlecze, to nie uciecze! Tym razem to Eriksen uderza w stronę bramki Fostera, ale piłka zahacza jeszcze o GARETHA MCAULEYA, który zupełnie myli bramkarza i zalicza bramkę samobójczą! 2:0 na White Hart Lane!
    26. Gareth McAuley (TOT) - 2:0

27
    Gospodarze są dzisiaj nie do powstrzymania! Kapitalny mecz rozgrywają Spursi, którzy będą dążyli do kolejnych trafień! Czekamy więc.

29
    Cóż, obraz gry niewiele się zmienia. Miejscowi wymieniają kolejne podania w środku pola, a gra West Brom skupia się głównie na zabezpieczeniu gry defensywnej. Jak widzimy, nie wychodzi to zbyt dobrze.

30
    Piłka po raz kolejny wpada do bramki Fostera! Eriksen fenomenalnie dograł do wolnego Dele Alliego, ale ten był na minimalnym spalonym! Przepiękna akcja Tottenhamu!

31
    Z wielką przyjemnością obserwuje się grę gospodarzy, którzy mają przewagę w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła. Szkoda, że o West Brom nie można powiedzieć tak dobrych słów. Czy goście jeszcze się odrodzą?

32
    West Brom przejmuje piłkę w środku pola, ale szansa na kontrę zostaje nieprzepisowo powstrzymana! Nie będzie jednak żółtej kartki dla Wanyamy.
    Wielu piłkarzy Tottenhamu zasługuje na wyróżnienie!

34
    Kane ma ochotę na kolejne trafienia! Walker wypatrzył pokazującego się Anglika, a ten próbował zaskoczyć Fostera uderzeniem na bliższy słupek! Świetna interwencja i będzie tylko korner!

35
    Jak można powstrzymać napastnika Tottenhamu!? Kane bierze całą akcję na własne barki i oddaje strzał z granicy pola karnego! Foster nie sięga futbolówki, a ta odbija się jeszcze od słupka! Fenomenalne spotkanie gospodarzy!

36
    Cóż, West Brom w zasadzie nie istnieje! Zupełna dominacja "Kogutów", którzy potwierdzają nieprzypadkową pozycję w Premier League. Ekipa Pochettino jest w niebywałym gazie!

37
    Kolejne ataki, kolejne stałe fragmenty gry dla gospodarzy! W polu karnym przyjezdnych jest już coraz ciaśniej, West Brom broni się praktycznie całą 11.

39
    W końcu zaatakowali zawodnicy West Brom, ale ich akcja i tak nie dociera do celu. Morrison wykonał niecelne dośrodkowanie i bramka Llorisa w dalszym ciągu pozostaje niezagrożona.

40
    Wchodzimy w decydujące minuty pierwszej połowy. Czy Tottenham ponownie rzuci się do ataku i spróbuje podwyższyć prowadzenie jeszcze przed zejściem do szatni? A może to goście zdobędą gola kontaktowego?

41
    Eriksen rozprowadza kolejny atak swojej ekipy, ale Dele Alli nie zdołał przejąć jego podania. W posiadaniu piłki pozostają podopieczni Mauricio Pochettino.

42
    Kapitalne rozpoczęcie sobotnich zmagań w Premier League! Takie spotkania zawsze oglądamy z wielką przyjemnością. Jednym słowem – dzieje się na White Hart Lane!

43
    Kolejna wrzutka gospodarzy w stronę pola karnego, ale tym razem nieco przesadzona. Foster asekuruje futbolówkę i pozwala jej opuścić plac gry.

45
    Ostatnia minuta w pierwszej części gry, a Tottenham jeszcze próbuje rozkręcić kolejny atak i przystemplować wyśmienitą pierwszą odsłonę. Czy się uda? Sekundy upływają.

45+1
    1 minuta doliczona do czasu pierwszej połowy!

45+1
    Eriksen zapędził się pod linię końcową boiska, ale Duńczyk traci futbolówkę i nie wywalczył nawet rzutu rożnego. Foster rozpocznie od bramki, ale bramkarz West Brom zupełnie się nie spieszy.

45+2
    West Brom ma wiele do poprawy! 2:0 to najniższy wymiar kary.

Nie można powiedzieć złego słowa na postawę Tottenhamu w dzisiejszym spotkaniu! Gospodarze grają wręcz idealnie i nie pozwalają rywalom dojść do słowa nawet na moment. "Koguty" mają ogromne parcie na strzelanie i zdaje się, że to nie koniec trafień na White Hart Lane. Liczymy jednak na większe emocje ze strony gości.
    Zostańcie z nami!
    Wszystkie statystyki na korzyść gospodarzy:

Piłkarze powoli wracają na murawę. Przed nami decydujące 45 minut. Oby zwiastowały w kolejne bramki!

46

46
    Tottenham wznawia grę po przerwie. Trenerzy obu ekip nie zdecydowali się na żadne roszady w swoich zespołach. Czas kontynuować ten świetny mecz!

46
    Natychmiastowy, dość zaskakujący atak West Brom! Podanie do osamotnionego Phillipsa, a ten oddał bardzo dobre uderzenie na dłuższy słupek! Lloris nie sięga futbolówki, ale ta ląduje tuż obok słupka!

48
    Znacznie inaczej rozpoczyna drugą część gry West Bromwich Albion! Goście naciskają, grają wysokim pressingiem! Lloris opuszcza własną bramkę, ale jego wybicie nie było zbyt pewne!

49
    Tottenham postanowił nieco się wycofać i przeczekać szturm przeciwników. Widzimy sporo walki w środku pola, na szczęście jest to czysta gra i arbiter rzadko używa gwizdka w celu jej przerwania!

50
    Goście przeprowadzają kolejny atak, ale od wrzutu z autu rozpoczną gospodarze na wysokości własnego pola karnego. Tottenham nie może wyjść z własnej połowy, ładna postawa West Brom!

51
    Zbyt długie dośrodkowanie Brunta! Chadli jeszcze próbował coś zdziałać na linii końcowej, ale nie miał szans na dogranie piłki do środka szesnastki. Lloris wznowi od bramki!

52
    Dele Alli pędzi lewą flanką, gdzie wdziera się w drybling z dwoma obrońcami! Anglik zostaje sfaulowany i Tottenham stanie przed pierwszą okazją w drugiej części gry!

53
    Eriksen dośrodkowuje z rzutu wolnego, ale piłka ląduje prosto w rękach pewnie interweniującego Fostera! Szykuje się pierwsza roszada w ekipie gości.

54
    Zmiana w drużynie West Bromwich Albion F.C.: z boiska schodzi Chris Brunt, na boisku pojawia się James McClean.

54
    Dele Alli wpada w pole karne przeciwników, gdzie wchodzi w starcie bark w bark z McAuleyem i Anglik upada! Nie będzie rzutu karnego dla Tottenhamu, arbiter nakazuje dalszą grę!

55
    "Koguty" wracają do swojej ofensywnej gry! Dele Alli nie doszedł do strzału, ale zrobił to Walker, który spróbował ekwilibrystycznych "nożyc"! Walker wywalcza tym samym kolejny rzut rożny!

56
    Znów zakotłowało się pod bramką Fostera! Pierwsze uderzał Alderweireld, a potem Vertonghen! Dwukrotnie lepszy okazał się golkiper West Brom, świetne interwencje!

58
    Foster ma dzisiaj ogrom pracy! Naprawia on każdy błąd swojej linii obrony, która tym razem przepuściła uderzenie Kane'a! Foster broni ten strzał końcówkami palców!

59
    Przyjezdni nieco się wyszaleli, a mecz wraca do przebiegu z tej pierwszej połowy! Tottenham próbuje strzelić trzeciego gola, który wyjaśniłby wszystkie wątpliwości w tej rywalizacji.
    Jedna z głównych postaci meczu!

60
    Godzina gry już za nami! Mieliśmy już kilka szans w drugiej połowie i możemy tylko czekać na kolejne trafienia w tym meczu! Na razie więcej gry w środku pola.

61
    Rondón zderzył się z Alderweireldem i obrońca Tottenhamu leży na murawie. To czas do kolejnej zmiany w ekipie West Brom.

62
    Zmiana w drużynie West Bromwich Albion F.C.: z boiska schodzi Nacer Chadli, na boisku pojawia się Hal Robson-Kanu.

63
    Vertonghen walczył o piłkę do samego końca przy linii bocznej boiska, ale fatalnie stanął na stopie, która wykręciła się w bardzo brzydki sposób. To może być koniec meczu dla Vertonghena!

64
    Mamy nieco brzydszy okres gry na White Hart Lane. Kane pędził z kontratakiem Tottenhamu, ale nieprzepisowo powstrzymuje go Olsson! Zasłużona, pierwsza żółta kartka w tym meczu.

64
    Niestety, Vertonghen nie wróci już do dzisiejszego spotkania! Medycy pomagają mu zejść do szatni, a natychmiast na murawie melduje się świeży Davies! Życzymy zdrowia obrońcy Spursów.

66
    Przyjezdni nie weszli dobrze w dzisiejsze spotkanie i teraz będzie jeszcze trudniej to zmienić. A Tottenham spokojnie gra swoje, konsekwentnie rozgrywając kolejne ataki w środku pola.

67
    Eriksen rozprowadza atak na prawe skrzydło do Walkera, ale akcja Tottenhamu zostaje zwolniona. Piłka znów na lewym skrzydle, gdzie Rose zostaje przyblokowany – aut dla miejscowych.

68
    Nie szło w ataku pozycyjnym, a więc Dembélé spróbował swoich sił w strzale z dystansu! Potężna "bomba" z dalszej odległości, ale nad poprzeczką bramki Fostera!

69
    "Koguty" ponownie przejmują coraz większą inicjatywę w tym spotkaniu. Posiadanie piłki znów na korzyść miejscowych, ale akcji nieco brakuje.

70
    Decydujące 20 minut przed nami! McAuley nieco przesadził i także on zostaje wpisany do notesu arbitra. A Tottenham w dalszym ciągu atakuje!

71
    Foster staje dzisiaj na głowie, aby wymiar kary był jak najmniejszy! Kolejna instynktowna interwencja po strzale Wanyamy i defensorzy West Brom mogą mu dziękować!

73
    Do ataku przechodzą zawodnicy West Brom, którzy marzą o trafieniu kontaktowym. Taki gol mógłby tu sporo namieszać na White Hart Lane! Tottenham jeszcze nie może być całkowicie pewny zwycięstwa.

74
    Niestety druga połowa jest nieco wolniejsza od tej pierwszej. Tottenham nie atakuje już za wszelką cenę, ale trudno się temu dziwić. Gospodarze co mieli strzelić, to już strzelili.

75
    Zawodnicy coraz częściej uciekają się do przewinień. Skutkuje to również żółtymi kartkami, ale niestety cierpi na tym całe widowisko. Coraz więcej przerw w meczu.

76
    Obiecujący atak po rzucie wolnym przeprowadzili goście, ale Tottenham odparł natarcie, a Dele Alli zaczął wyprowadzać groźny kontratak! Nie będzie jednak kolejnej żółtej kartki dla gości!

77

Jest już po meczu! Nie szło Tottenhamowi w drugiej połowie, ale wystarczył jeden atak, aby Walker wypatrzył wolnego HARRY'EGO KANE'A! Kapitalne uderzenie Anglika, który notuje drugiego gola w tym spotkaniu!
    77. Harry Kane (TOT) - 3:0

78
    Gospodarze ani na moment nie mogli się poczuć zagrożeni w tym meczu! West Brom miało tylko momenty dobrej gry, ale Lloris nawet nie musiał interweniować. Poczekajmy jeszcze do końca, jest ponad 10 minut przed nami.

80
    Ewentualne chęci w głowach piłkarzy West Brom chyba już wyparowały. 3 gole są po prostu nie do odrobienia, tym bardziej przy takiej grze gości. Będą okazje do kolejnych zmian.

82

HARRY KANE notuje dzisiaj hat-tricka! Większość pracy wykonał jednak Dele Alli, który popisuje się fenomenalną asystą, którą przelobował defensywę rywali! Uderzenie Anglika na dalszy słupek i piłka wpada do siatki!
    82. Harry Kane (TOT) - 4:0

83
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Moussa Dembélé, na boisku pojawia się Harry Winks.

84
    Zdecydowanie jest to jedno z lepszych spotkań Tottenhamu w bieżącym sezonie! Już dawno nie widzieliśmy tak grających "Kogutów", którzy są dzisiaj po prostu nie do powstrzymania!
    To jest jego mecz!

85
    West Brom ponownie zostaje zepchnięte do defensywy. Czy podopieczni Mauricio Pochettino pokuszą się o kolejne gole? Kilku zawodników chciałoby się wpisać na listę strzelców!

86
    21:3 w strzałach dla Tottenhamu. 11:0 w uderzeniach celnych. 4:0 na tablicy wyników. Niebywałe!

87
    A miejscowi wymieniają niezliczoną liczbę podań w środkowej strefie boiska. Trybuny White Hart Lane już świętują kolejne zwycięstwo "Kogutów". Świetna atmosfera w Londynie!

88
    Gospodarze nabijają statystyki i po prostu bawią się piłką. Goście nie mają nawet ochoty na atak pressingiem. Dość spokojna końcówka, arbiter nie powinien doliczyć zbyt wielu minut.

89
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Harry Kane, na boisku pojawia się Son Heung-Min.

90
    Zmiana w drużynie West Bromwich Albion F.C.: z boiska schodzi Matt Phillips, na boisku pojawia się Sam Field.

90+1
    2 minuty dłużej potrwa dzisiejsze spotkanie!

90+2
    Tottenham próbuje jeszcze jednej ofensywy! Walker dośrodkował z prawej strony, ale Dele Alli nie zdołał sięgnąć mocno bitej futbolówki! Arbiter w końcu gwiżdże po raz ostatni!

90+3
    Pewne zwycięstwo Tottenhamu nad West Brom w 21. kolejce BPL!

Tottenham dwukrotnie zapunktował w pierwszej połowie, również dwie bramki dołożył po przerwie. Większość z nich należała do Harrego Kane'a, który zanotował dzisiaj hat-tricka! Kapitalny mecz w wykonaniu "Kogutów", którzy nie dali pograć w piłkę przeciwnikom.
    West Brom nie oddało dzisiaj ani jednego celnego strzału, co chyba najlepiej oddaje przewagę w tej rywalizacji.
    Tottenham wchodzi w rok 2017 z pełną prędkością, kto ich powstrzyma? (15:31:33)
    Wielkie brawa należą się Fosterowi. Gdyby nie on, wymiar kary byłby znacznie wyższy. Świetny mecz golkipera West Brom!