Tychy – Pyskowice 5:2 (koniec) | Brzeg – Rzeszów 6:6 (koniec)
GKS Futsal Tychy
5:2 (2:1)
FC Remedium Hybryd Pyskowice
Niedziela 15.01.2017, 18:00 • Hala Sportowa, Tychy. • I liga futsalu - gr. południowa • Runda 13
    GKS Tychy pokonuje FC Remedium PyskowiceGKS Tychy pokonuje FC Remedium Pyskowice

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (19:32:19)

GKS Futsal Tychy wygrywa dzisiaj 5:2 z FC Remedium Hybryd Pyskowice na własnej hali. Mecz był niezwykle wyrównany i dopiero w samej końcówce gospodarze udokumentowali swoje zwycięstwo. Dzisiaj można mówić o wielu bohaterach w ekipie miejscowych, ale to Patryk Szachnitowski obchodzi urodziny i jemu należy się do uznanie. Również strzelec dwóch bramek Bartłomiej Sitko zagrał dzisiaj bardzo solidne zawody.

Ostateczny gol Bartłomieja Sitko

39:57
    Gol dla GKS-u!
    Strzelcem bramki BARTŁOMIEJ SITKO.

Gospodarze w samej końcówce przypieczętowali swoje zwycięstwo! Goście zaryzykowali grą z lotnym bramkarzem i wykorzystali to tyszanie z zimną krwią! W ostatnich sekundach spotkania futbolówkę do bramki strzałem z bliskiej odległości skierował Bartłomiej Sitko!
    Gol Patryka Szachnitowskiego

39:50
    Strzelcem bramki PATRYK SZACHNITOWSKI.

Piękną kombinacyjną kontrę wyprowadzili miejscowi piłkarze! Ostatecznie po zagraniu Słoniny piłkę do niemal pustej bramki skierował Szachnitowski!

39:08
    Ależ pomylił się teraz Marcin Brysz! Był on już ustawiony na drugim metrze, ale z dość ostrego kąta skierował piłkę obok słupka!

38:53
    Najpierw tyszanie mieli świetną okazję strzelecką, ale uderzenie Bartłomieja Sitko wybronił nogami Lubczyński! Kilka chwil później Marcin Brysz nie zdołał zaskoczyć Modrzika strzałem z linii pola karnego!

38:28
    Timeout dla gospodarzy.

38:07
    Karol Zdunek zdecydował się na strzał z nieprzygotowanej pozycji i bez problemów zatrzymał go jeden z rywali.

37:41
    Póki co odpowiednio w defensywie gra tyski team i utrzymuje swoje jednobramkowe prowadzenie.

37:18
    Na grę z lotnym bramkarzem zdecydowali się zawodnicy FC Remedium Hybryd Pyskowice.

36:43
    Kolejną cudowną okazję na zdobycie gola mieli goście z Pyskowic! Damian Rybitwa nie zaskoczył jednak golkipera gospodarzy strzałem z bliska w krótki róg!

36:20
    Nie potrafi dzisiaj Maciej Gaweł znaleźć sposobu na cudownie dysponowanego Modrzika! Strzał tego pierwszego w krótki róg bramki zatrzymał tyski golkiper!

36:01
    Najpierw wprost w bramkarza uderzał z linii pola karnego Karol Zdunek, a później Modrzik musiał się już bardziej wysilić przy próbie Macieja Gawła!

35:19
    Na boisku pojawił się po raz pierwszy w meczu Marek Kołodziejczyk i miał on świetną okazję strzelecką, ale zatrzymał go bramkarz na linii pola karnego!

34:41
    Z kontrą trzech na dwóch wyszedł tyski zespół. Finalnie jednak źle uderzał z lewej strony Filip Biernat.

34:00
    Do końca spotkania pozostaje już tylko sześć minut. Niebawem trener gości może zdecydować się na wprowadzenie lotnego bramkarza.

33:50
    Pressing na całym boisku stosują teraz pyskowiczanie i przynosi to zamierzony efekt. Tyszanie szybko tracą futbolówkę jeszcze na własnej połowie.
    Marcin Brysz popełnił faul w ofensywie

33:17
    Marcin Brysz fauluje w ofensywie przeciwnika. Doskoczył do niego momentalnie Patryk Szachnitowski, ale w porę sędzia uspokoił sytuację.

32:47
    Cudowną kombinację rozegrali między sobą Filip Biernat i Patryk Szachnitowski, ale ten pierwszy źle opanował piłkę na trzecim metrze!

32:11
    Momentalnie mogli bramką odpowiedzieć miejscowi piłkarze! Sytuacyjny strzał z lewej strony boiska oddał Szachnitowski i piłka po raz kolejny trafia tylko w słupek!

31:15
    Gol dla Remedium!
    Strzelcem bramki GRZEGORZ GAWRON.

Swoją bardzo dobrą grę w dzisiejszym meczu potwierdza zdobytą bramką Grzegorz Gawron! Stanął on sam na sam przed Zbigniewem Modrzikiem i potężnym uderzeniem wpakował futbolówkę do siatki!
    Gol Filipa Biernata

31:02
    Strzelcem bramki FILIP BIERNAT.

Mamy trzecią bramkę dla miejscowego zespołu. Na strzał z ostrego kąta zdecydował się młody Filip Biernat i piłka wpadła idealnie w dalszy róg bramki Łukasza Lubczyńskiego!

30:44
    Mylą się podczas rozgrywania ataku pozycyjnego goście z Pyskowic, ale nadal utrzymują się w posiadaniu piłki.

30:00
    To już ostatnie dziesięć minut rywalizacji w tyskiej hali sportowej. Miejscowy GKS nadal prowadzi 2:1 z FC Remedium Pyskowice.

29:42
    Wygonił się teraz za linię końcową boiska Maciej Gaweł i w efekcie za moment od bramki grę wznowi Zbigniew Modrzik.

29:12
    Mnóstwo okazji strzeleckich ma dzisiaj Maciej Gaweł, ale zdecydowanie zawodzi u niego skuteczność.

28:28
    Swojej bramki w tej rywalizacji szuka również Szachnitowski, ale zbyt mocno odchylił się on w tej sytuacji.
    Swoją szansę zmarnował Maciej Gaweł

28:06
    Ależ okazję zmarnował teraz Maciej Gaweł! Po stracie Michała Słoniny stanął on sam na sam z bramkarzem, ale w jakiś sposób zdołał jeszcze interweniować Zbigniew Modrzik!

27:06
    Żółtą kartkę otrzymuje Fabian Biernat (GKS Futsal Tychy).

27:03
    Michał Słonina objechał już w tej sytuacji bramkarza gości, ale był finalnie niemal na linii końcowej boiska! Trafił on tylko w słupek i zaprzepaścił doskonałą okazję!

26:40
    Bardzo aktywny jest w drugiej połowie Grzegorz Gawron. Mocno przymierzył on w tej sytuacji, ale Modrzik nie dał się pokonać.
    Zmarnowana akcja FC Remedium Hybryd Pyskowice

26:01
    Piękną kontrę wyprowadzili goście z Pyskowic! Ostatecznie jednak podania z lewej strony od Gawrona nie wykorzystał Rymaszewski!

25:23
    Niezwykle szybko z kontrą wyszli w tej sytuacji miejscowi piłkarze! Tomasz Bernat wypatrzył lepiej ustawionego Szachnitowskiego, ale ten uderzył wprost w bramkarza!

25:00
    Pięć minut drugiej połowy spotkania za nami. Gawron wypracował sobie pozycję strzelecką, ale uderzył zbyt słabo.
    Dawid Kochanowski trafia w słupek

24:33
    Niezwykle bliski szczęścia był w tej sytuacji Dawid Kochanowski! Dostał on podanie na wolne pole i uderzył w krótki róg bramki, jednak piłka trafiła tylko w słupek!

24:10
    Samuel Jania starał się wyprowadzić szybki kontratak swojego teamu, ale rywal wybił mu futbolówkę spod nóg.

23:47
    Naciskany był w tej sytuacji Dawid Kochanowski i zdecydował się on bezpiecznie wybić piłkę na aut.

23:17
    Ładnie goście powalczyli o piłkę z rywalem. Finalnie mocno z prawego skrzydła przymierzył Gaweł, ale trafił w boczną siatkę.

22:50
    Pyskowiczanie próbują rozgrywać akcję w ataku pozycyjnym, ale dobrze w defensywie spisują się tyszanie.
    Strzał Szachnitowskiego z linni pola karnego

22:06
    Za moment miejscowy zespół będzie wykonywał rzut wolny pośredni z linii pola karnego. Szachnitowski huknął potężnie, ale Lubczyński nie dał się zaskoczyć!

22:01
    Świetnie wypatrzony został na wolnym polu Patryk Szachnitowski, ale nie zdołał on opanować futbolówki.

21:25
    Goście utrzymują się w posiadaniu piłki na połowie miejscowego teamu. Zablokowany zostaje strzał Gawła.

21:07
    Niezłym strzałem z dystansu popisał się Karol Zdunek, ale bardzo pewnie interweniuje w bramce Zbigniew Modrzik.

20:40
    Kapitalne parady Lubczyńskiego ratują gości przed utratą bramki! Kolejny raz bliski szczęścia był Adam Matusz!
    Matusz trafia w poprzeczkę

20:32
    Świetne zawody rozgrywa dzisiaj Matusz! Tym razem uderzał on z woleja i futbolówka po rykoszecie trafiła w poprzeczkę bramki gości!

20:11
    Ładnie starał się na początku drugiej połowy dryblować Karol Zdunek, ale piłka uciekła mu za boisko.

21
    Do przerwy prowadzą gospodarze

Za nami już pierwsza odsłona tej rywalizacji. GKS Futsal Tychy prowadzi 2:1 z FC Remedium Hybryd Pyskowice. Pierwsi na prowadzenie wyszli dzisiaj goście za sprawą Tomasza Misiaka. Później jednak do wyrównania pięknym strzałem z woleja doprowadził Adam Matusz. Ostatnie słowo w tej części gry należało do miejscowych i Bartłomiej Sitko wykończył koronkową akcję GKS-u. Liczymy na dalsze sportowe emocje już po krótkiej przerwie!

20

19:11
    Rozpoczęła się już ostatnia minuta pierwszej części meczu. Zablokowane uderzenie Rymaszewskiego kończy się rzutem rożnym.

18:41
    Nie potrafią utrzymać się przy piłce miejscowi piłkarze. Podanie Modrzika do Kochanowskiego było zdecydowanie zbyt mocne.

18:08
    Tyszanie za moment wznowią swoją grę od autu. Później doświadczenie Miozgi wzięło górę w starciu z Fabianem Biernatem.

17:49
    Na dobrej pozycji strzeleckiej był Gaweł, ale jego strzał z prawego skrzydła okazał się bardzo niecelny.

17:00
    To już ostatnie trzy minuty tej części gry. Warto zaznaczyć, że w przewinieniach akumulowanych jest stan 2:3.

16:31
    Sporo miejsca za polem karnym miał Szachnitowski, ale nie zdołał on uderzyć w światło bramki Łukasza Lubczyńskiego.

15:40
    Gaweł poradził sobie z rywalem na prawej stronie boiska, ale później zdecydowanie uderzył ponad bramką.

15:07
    FC Remedium Pyskowice stara się kombinacyjnym rozegraniem stworzyć zagrożenie pod bramką rywali. Niecelnie uderza jednak aktywny Zdunek.
    Na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Sitko

14:02

Ależ piękna kombinacja miejscowego teamu! Kompletnie pogubili się goście w defensywie i Bartłomiej Sitko mógł spokojnie pokonać bramkarza FC Remedium strzałem z piątego metra!

13:25
    Pierwszy raz na parkiecie pojawił się dzisiaj Bartłomiej Sitko i od razu zaliczył dobrą interwencję w defensywie.

13:08
    Żółtą kartkę otrzymuje Jania (GKS Futsal Tychy).

13:03
    Świetnie rzut wolny rozegrali miejscowi piłkarze! Słonina dokładnie podawał do Matusza, a ten huknął z dalszej odległości! Pięknie nogami broni Lubczyński!

12:54
    Minutę swoją akcję konstruowali pyskowiczanie i ostatecznie cudowną paradą popisał się doświadczony bramkarz tyskiego teamu!
    Kapitalny gol Adama Matusza !

11:53
    Strzelcem bramki ADAM MATUSZ.

Kapitalna bramka zespołu gospodarzy! Po dokładnym rozegraniu rzutu rożnego do sytuacji strzeleckiej doszedł Adam Matusz! Młody zawodnik przepięknie huknął z woleja i pokonał bezradnego Lubczyńskiego!

11:27
    Zbigniew Modrzik bez większego trudu wyłapał wysoko zawieszoną piłkę. Chwilę później zablokowany został strzał zza pola karnego Szachnitowskiego.

10:55
    Bardzo długo wymieniają podania przyjezdni piłkarze, a miejscowi nie są w stanie odebrać im futbolówki.

10:00
    Dziesięć minut tej rywalizacji już za nami. Piękną szarżą popisał się Karol Zdunek, ale jakimś cudem zatrzymał jego uderzenie nogami Zbigniew Modrzik!

9:19
    Pyskowiczanie wymieniają kolejne podania na własnej połowie boiska. Finalnie starał się piętką uderzać Misiak, ale bez problemu interweniuje golkiper tyszan.
    Dobry strzał z rzutu wolnego Rybitwy

8:45
    Samuel Jania najpierw stracił piłkę w środku pola, a później faulował rywala. Po chwili z rzutu wolnego uderzał Rybitwa, ale odpowiednio broni Modrzik!

8:07
    Piękny rajd przeprowadził Karol Zdunek! Ostatecznie jednak jego uderzenie przelatuje znacznie obok słupka.

7:51
    Maciej Gaweł otrzymał piłką w głowę od Michała Słoniny i mamy chwilową przerwę w meczu.

7:28
    Okazję na wyrównanie miał Adam Matusz! Jego mocne uderzenie z dalszej odległości broni jednak świetnie Lubczyński!
    Sytuacja strzelecka zawodnika gości

6:27
    Gracz przyjezdnego teamu zdecydował się na uderzenie zza pola karnego i piłka przelatuje obok bramki Modrzika.

6:04
    Źle z piłką wychodzili w tej sytuacji przyjezdni piłkarze. Dariusz Rymaszewski nie miał szans opanować futbolówkę na prawym skrzydle.

5:44
    Dość przypadkowy strzał z ostrego kąta oddał Michał Słonina i piłka po rykoszecie przelatuje tuż obok słupka.

5:34
    Gospodarze nie potrafią otrząsnąć się z przewagi gości. Mamy pierwsze przewinienie w tym meczu,. Ucierpiał gracz z numerem drugim Adam Matusz.

4:01
    Strzelcem bramki TOMASZ MISIAK.

Mamy pierwszą bramkę w tej rywalizacji! Najpierw gracz FC Remedium dobrze poradził sobie z rywalem w polu karnym i strzałem z ostrego kąta trafił w słupek! Z dobitką pospieszył jednak Misiak i goście wychodzą na prowadzenie!

3:45
    Ładnie w tej sytuacji zachował się Karol Zdunek! Minął rywala na prawym skrzydle i mocno uderzył, ale piłka przeleciała obok bramki!

3:20
    Damian Rybitwa starał się podaniem z linii środkowej boiska znaleźć kolegę z drużyny, ale bez pozytywnego efektu.

2:45
    Tyszanie od początku rywalizacji utrzymują się dłużej w posiadaniu piłki, jednak niewiele z tego wynika.

2:05
    Ależ bliski otwarcia wyniku był teraz Patryk Szachnitowski! Minął on już swojego rywala, ale zatrzymał go wślizgiem Lubczyński!

1:11
    Michał Słonina próbował zagrać ze środka boiska w pole karne, jednak nie doszedł do futbolówki jego partner./

0:22
    GKS Futsal Tychy już stworzył sobie dobrą okazję strzelecką, jednak Lubczyński odważnym wyjściem zatrzymał Szachnitowskiego.
    Zaczynamy mecz w Tychach

1

Na tą rywalizację zapraszamy Państwa niezwykle serdecznie już w najbliższą niedzielę o godzinie 18:00 do naszej relacji!

Remedium Hybryd Pyskowice:

Ekipa ta w zeszłej rundzie spisała się solidnie i na półmetku rozgrywek plasuje się na piątym miejscu w tabeli I Ligi grupy Południowej. Na koncie pyskowiczanie mają osiemnaście oczek i przy tym dodatki bilans bramkowy (44:30). W poprzedniej kolejce FC Remedium okazał się zdecydowanie lepszy od Lex Kancelarii Słomniki i wygrał aż 4:1. Należy dodać, że team ten może pokusić się w tym sezonie nawet o strefę barażową. Aktualnie do drugiej drużyny w tabeli tracą pyskowiczanie pięć oczek.
    W niedzielę oczekujemy takich trafień:

GKS Futsal Tychy:

Tyszanie zdecydowanie lepiej planowali zakończyć poprzednią rundę pierwszej ligi. Aktualnie po dziesięciu rozegranych spotkaniach GKS ma na koncie dwanaście punktów i plasuje się dopiero na siódmym miejscu. Nie zapominajmy jednak, że team ten ma jeden mecz zaległy (z GKS Berland Komprachcice). Na taki bilans składają się trzy wygrane, tyle samo remisów i cztery porażki. Bilans bramkowy jest zdecydowanie ujemny (38:48). W swoim ostatnim ligowym meczu zespół zremisował 6:6 z Futsal Team Brzeg.

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy Państwa niezwykle gorąco na mecz w tyskiej hali sportowej. Zmierzą się na niej już o godzinie 18:00 zespoły GKS Futsal Tychy oraz FC Remedium Hybryd Pyskowice. Faworytem starcia wydają się być gospodarze, którzy nieźle radzą sobie na własnym parkiecie. Przyjezdny team jest jednak wyżej w tabeli i przyjeżdża do Tychów w celu zgarnięcia pełnej puli. Liczymy na sporą ilość bramek i wielkie emocje futsalowe!

Dawid Czempisz

Gole: 12. Matusz, 15. Sitko, 32. Filip Biernat, 40. Szachnitowski, 40. Sitko – 5. Misiak, 32. Gawron

Kartki:   14. Jania (TYC), 28. Fabian Biernat (TYC)

GKS Futsal Tychy: Modrzik (M. Sitko) – Matusz, Filip Biernat, Słonina, Szachnitowski – Józefowicz, Fabian Biernat, Bernat, Kochanowski, Kołodziejczyk, Jania, Wybraniec, Sitko.
    FC Remedium Hybryd Pyskowice: Lubczyński (Śmieja) – Miozga, Rymaszewski, Dubiel, Górny – Mitkowski, Gawron, Gaweł, Misiak, Węgrzyn, Brysz, Zdunek, Rybitwa.

Główny: Łukasz Chowaniec (Kraków)
    Drugi: Janusz Krupnik (Kraków)
    Czasowy: Mariusz Krupa (Bochnia)