FC Toruń – Zduńska Wola 5:4 (koniec) | Clearex – Głogów 2:1 (koniec) | Red Dragons – AZS Gdańsk 4:3 (koniec)
FC Toruń
5:4 (2:1)
Gatta Active Zduńska Wola
Poniedziałek 06.02.2017, 18:00 • Hala UCS, Toruń • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 15
    Zrozumiała radość gospodarzy:

Fantastyczne widowisko w Toruniu właśnie dobiegło końca! Po niezwykle emocjonującym widowisku FC Toruń zwycięża na własnym terenie z mistrzami Polski 5:4. Dziękuję za uwagę! (19:39:35)

40:00

39:53
    Akcję gości niecelnym uderzeniem z prawego skrzydła kończy Szymczak! To mogła być ostatnia okazja przyjezdnych!

39:27
    Staniwsławski przytrzymuje Mikołajewicza w środku pola i zostaje ukarany kartką. Tymczasem Gatta może już grać w komplecie.

39:02
    Obecnie bez jednego zawodnika gra Gatta. Piłka przeniosła się na połowę gospodarzy, którzy muszą teraz bronić się przed atakami rywali.

38:37
    Zakręcił się przed polem karnym rywali Cleverson i po jego strzale piłka uderzyła jedynie w słupek!

38:09
    Od autu w środku pola zaczną goście. Jeśli mistrzowie Polski stracą bramkę przy grze rywala w przewadze, losy spotkania mogą zostać rozstrzygnięte!

37:30
    Zablokowane uderzenie Del Pino z rzutu wolnego. W tym momencie na boisku mamy pięciu zawodników FC Torunia i tylko trzech graczy drużyny gości!

37:27
    Wysunięty golkiper Gatty, Igor Sobalczyk, wślizgiem sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Mikołajewicza i to jest trzecia czerwona kartka dla zawodnika Gatty!
    Obie drużyny szykują się do decydującego fragmentu spotkania!

36:58
    Za sytuację sprzed chwili drugim żółtym kartonikiem ukarany został Krawczyk! W osłabieniu grają przyjezdni!

36:58
    Bardzo bolesne starcie Cleversona i Krawczyka na połowie torunian. Oboje zawodnicy wyraźnie ucierpieli w tym starciu.

36:44
    Zagranie ręką jednego z torunian. To piąte przewinienie gospodarzy, a więc muszą mieć się na baczności podopieczni Hirscha.

36:35
    Miłosiński na linii pola karnego wyłapuje piłkę po szarży Waszaka!

36:15
    Krawczyk utrudniał bramkarzowi rywali wznowienie gry i słusznie został przez arbitra ukarany żółtym kartonikiem.

35:45
    O czas poprosił opiekun gospodarzy,

35:45
    Gol dla Gatty Active!

Błyskawiczna kontra przyjezdnych! Z bliska golkipera rywali pokonał MARIUSZ MILEWSKI i goście łapią kontakt!

34:36
    Zablokowane uderzenie Sobalczyka przez Suchockiego, ale cały czas w ofensywie znajdują się przyjezdni.

34:25
    Nogami strzał jednego z rywali broni Neagu. W tym samym momencie ucierpiał Del Pino i konieczna będzie krótka przerwa.

33:43
    Krawczyk powalony na parkiet przed polem karnym rywali. Czwarte przewinienie torunian w tej części gry. Goście póki co bez fauli.

33:30
    Od dłuższego czasu przyjezdni nie schodzą z połowy rywali. Torunianie bronią się jednak bardzo skutecznie i nie dają obecnie rywalom okazji do zakończenia akcji.

32:34
    Po atomowym uderzeniu Sobalczyka z lewego skrzydła piłka obija słupek bramki torunian! Ciężkie chwilę przeżywają obecnie gospodarze.

32:10
    Centymetrów zabrakło, aby z bliska piłkę głową do bramki skierował Krawczyk! Cały czas w natarciu ekipa mistrzów Polski.

31:10
    Zupełnie nieudane uderzenie Milewskiego po długo budowanym ataku przez gości. Wysunięty golkiper w ekipie Gatty.

30:48
    Po raz trzeci w tej części gry faulują torunianie. Gatta rozpocznie od rzutu wolnego z prawej strony boiska.

30:13
    Neagu fenomenalnie rzucił się pod nogi Krawczyka i wyłuskał piłkę. Nie ma słów na to by opisać, jaką formę prezentuje golkiper torunian!

29:10
    Ależ niewiele brakowało! Po centrze Morozowa z metra na pustą bramkę nie trafił Cleverson! Ogromne szczęście przyjezdnych ze Zduńskiej Woli!

28:35
    Z wysuniętym golkiperem grają miejscowi. W roli lotnego bramkarza tradycyjnie Mykola Morozow.

27:56
    Gol dla FC Toruń!

Co tu się dzieje! Z lewego skrzydła fantastycznie uderzał CLEVERSON PELC, który po raz drugi w tym spotkaniu wpisuje się na listę strzelców!

27:10
    Wszystkie siły do ataku rzucają przyjezdni. Z nieustającym zaangażowaniem dążą do wyrównania podopieczni Wojciecha Sopura.

26:14

Błyskawiczna odpowiedź przyjezdnych! Strzałem niemal z zerowego kąta bramkę zdobywa MARIUSZ MILEWSKI!
    W trudnej sytuacji mistrzowie Polski:

25:56

Ponownie trafiają miejscowi! Po świetnej asyście Cleversona wślizgiem do bramki rywali piłkę skierował SYLWESTER KIEPER!

25:40
    Potężne uderzenie Marciniaka z dziesiątego metra skutecznie broni golkiper torunian.

25:16

Po dośrodkowaniu z prawej strony niefortunnie do własnej bramki piłkę skierował MICHAŁ SUCHOCKI!

24:40
    Znakomitą interwencją popisał się po raz kolejny Nicolae Neagu. Fantastyczną dyspozycję w bieżącym sezonie prezentuje golkiper gospodarzy.

24:39
    Jeden z zawodników FC Torunia dotknął piłki ręką przed własnym polem karnym i arbiter odgwizduje przewinienie.

23:20
    Zdaniem arbitra Elsner symulował przed polem karnym rywali i od rzutu wolnego rozpoczną goście. Wydawało się jednak, że ewidentnie faulowany był gracz gospodarzy.

22:20
    Neagu pewnie sparował piłkę na rzut rożny po mocnym uderzeniu pod poprzeczkę w wykonaniu Szypczyńskiego.

21:50
    Stanisławski skutecznie powstrzymywany na lewym skrzydle przez Elsnera i goście nie będą mieli nawet rzutu rożnego.

20:56

Podwyższają prowadzenie miejscowi! Znakomitym uderzeniem z prawego skrzydła popisał się CLEVERSON PELC, który zaskoczył Miłosińskiego!

20:46
    Było gorąco pod bramką torunian! Minimalnie niecelnie uderzał Krawczyk!

20:26
    Zupełnie nieudane uderzenie Cleversona z dystansu.

20:01

Niezwykle emocjonujące zawody obserwujemy dziś w Toruniu! Do przerwy gospodarze prowadzą z mistrzami Polski 2:1. Przyjezdni cały czas walczą jednak o wyrównanie, co zwiastuje jeszcze ciekawszą drugą połowę. Wracamy za niecały kwadrans!

20:00

19:56
    Zablokowane uderzenie Kiepera z prawego skrzydła. Kolejny aut dla torunian.

19:55
    Przerwa na życzenie Klaudiusza Hirscha.

19:55
    Cleverson przejął piłkę na prawym skrzydle, ale jego mocne, płaskie uderzenie skutecznie wybronił golkiper Gatty.

19:30
    Z wysuniętym golkiperem grają goście.

19:30
    Czas na życzenie opiekuna drużyny goście, Wojciecha Sopura.

19:06
    Od autu na własnej połowie rozpoczynają gospodarze. Chwila oddechu dla drużyny z Grodu Kopernika, która w ostatnich minutach zmuszona jest do głębokiej defensywy.

18:56
    Fenomenalnie w bramce spisuje się Neagu! Tym razem mołdawski golkiper sparował piłkę na bok po potężnym uderzeniu Sobalczyka!

18:53
    Strzał Kiełpińskiego broni Neagu i goście rozpoczną od rzutu rożnego.

18:20
    Cleverson ofiarnym wślizgiem przerywa akcję rywale w okolicach linii środkowej boiska.

17:38
    Waszak dopadł do piłki na siódmym metrze, ale uderzył ponad pustą bramką! To była znakomita okazja dla gospodarzy na podwyższenie prowadzenia!

17:02
    Długo swoją akcję budowali przyjezdni. Ostatecznie mocnym uderzeniem zakończył ją Marciniak, ale po raz kolejny bezbłędny pomiędzy słupkami okazał się Neagu.

16:08
    Stanisławski nie opanował futbolówki w środku pola i od autu grę wznowią miejscowi.

15:55
    Stanisławski znakomicie dryblował na połowie rywali, ale po jego strzale znakomitym refleksem wykazał się Neagu!

15:30
    Strzał Mikołajewicza z ostrego kąta prosto w dobrze ustawionego Miłosińkiego.

14:55
    Tym razem faulował Szymczak, a więc w tym momencie obie drużyny mają po pięć fauli.

14:35
    Piąty faul torunian. Muszą uważać miejscowi, każde kolejne przewinienie oznaczać będzie przedłużony rzut karny dla gości.

14:15
    Spokojnie swój atak budują przyjezdni. Do przerwy pozostało niecałe sześć minut. Czy Gatta zdoła wyrównać jeszcze w pierwszej części spotkania?

14:01
    Po uderzeniu Milewskiego piłka otarła się od jednego z torunian i wylądowała na bocznej siatce. Kolejny korner dla gości.

13:54
    W sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali znalazł się Mikołajewicz, ale strzał reprezentanta Polski znakomicie wybronił Miłosiński!

13:14
    Golkiper torunian znakomicie zatrzymuje na linii bramkowej piłkę po potężnym uderzeniu Milewskiego!

13:11
    Z lewego skrzydła uderzał Szypczyński, ale broni pewnie Neagu. Za moment od rzutu rożnego grę wznowią przyjezdni.

12:14
    Elsner ładnie minął jednego z rywali w środku pola, ale następnie płasko uderzył obok bramki.

11:43
    Suchocki ofiarnie blokuje uderzenie rywala ze skrzydła. Mistrzowie Polski nieustannie atakują, ale muszą uważać, aby nie dać zaskoczyć się kontratakiem.

10:53
    Wojciechowskie pomagał sobie ręką przy przyjmowaniu futbolówki, co nie uszło uwadze arbitra. Obie drużyny mają na swoim koncie po cztery przewinienia.

10:15
    Lewą nogą zza pola karnego uderzał Szymczak, ale został skutecznie zablokowany przez Kiepera.

09:52
    Bardzo dobrą interwencją po uderzeniu jednego z rywali popisuje się Nicolae Neagu.

09:14

Łapią kontakt przyjezdni! DAMIAN KRAWCZYK płaskim uderzeniem pomiędzy nogami golkipera gospodarzy umieszcza piłkę w siatce!

09:00
    Jakiegoś urazu w środku pola doznał Del Pino, przy którym znajduje się teraz fizjoterapeutka drużyny z Torunia.

08:41

Kontratak gospodarzy zakończony golem! Del Pino wyłożył piłkę MARCINOWI MIKOŁAJEWICZOWI, który nie zwykł takich sytuacji marnować!

07:48
    Neagu skutecznie nogą broni uderzenie jednego z rywali z lewej strony boiska. Chwilę później czwarte przewinienie popełniają przyjezdni.

07:30
    Zablokowana centra z lewego skrzydła i od rzutu rożnego grę wznowią zduńskowolanie.

06:45
    Mikołajewicz piętą próbował pokonać golkipera rywali, ale strzelił prosto w niego.

05:41
    Zamknięci we własnym polu karnym byli miejscowi, ale ostatecznie jeden z zawodników FC Torunia wybija piłkę na połowę rywali.

05:01
    Z powodu utraconej bramki goście grają już w pełnym składzie. Do końca spotkania muszą grać jednak rezerwowym bramkarzem.

05:00

Wychodzą na prowadzenie miejscowi! Sprytnym bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego popisuje się IVAN DEL PINO i torunianie prowadzą 1:0!

05:00
    Strzał Mikołajewicza przed polem karnym rękoma zatrzymał golkiper Gatty! Czerwoną kartką ukarany Słowiński!

04:23
    Obiecująca akcja torunian. Prawym skrzydłem urwał się Elsner, ale jego mocne uderzenie skutecznie wybronił Słowiński.

04:10
    Elsner odegrał piłkę do Neagu, ale ten nieudanie oddawał futbolówkę do Del Pino.

03:43
    Cleverson naciskany przez Klausa blisko własnej bramki, ale arbiter nie dopatrzył się przewinienia.

03:15
    Golkiper torunian popisał się udanym wyjściem przed polem karnym i klatką piersiową zatrzymał futbolówkę.

02:39
    Wychodzący z bramki Nicolae Neagu faulowany przy linii środkowej boiska.

02:23
    Elsner ciałem blokuje zagranie Milewskiego w środku pola. Od autu rozpoczynają mistrzowie Polski.

02:02
    Obie drużyny nie zamierzają dziś odpuszczać. Sporo walki w okolicach środka pola. Przed momentem ucierpiał Sobalczyk, który jest teraz opatrywany.

01:22
    Akcję gości strzałem próbował zakończyć Krawczyk, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Chwilę później niecelnie uderzał Milewski.

00:34
    Jeden z zawodników Gatty nieprzepisowo atakowany na prawym skrzydle. Obie drużyny mają już po jednym faulu na swoim koncie.

00:23
    Zbyt mocne podanie na lewe skrzydło do Mikołajewicza, który nie zdołał utrzymać futbolówki na placu gry. Od autu przyjezdni.

00:01
    Kibice dopisali, jeśli chodzi o frekwencję!

Protokół meczowy:

FC Toruń: Neagu (Naparło) – Cleverson, Del Pino, Elsner, Mikołajewicz (C) – Stolarski, Wojciechowski, Kieper, Morozov, Czyszek, Waszak, Spychalski, Suchocki

Gatta Active Zduńska Wola: Słowiński (Miłosiński) – Stanisławski, Krawczyk, Marciniak, Szymczak – Adamski, Olczak, Sobalczyk (C), Klaus, Kiełpiński, Milewski, Szypczyński

Sędzia pierwszy: Mariusz Krupa
    Sędzia drugi: Marcin Ciechanowicz
    Sędzia czasowy: Marcin Szkodziński.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00. Składy obydwu drużyn podamy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

W meczu rundy jesiennej tych drużyn lepsi okazali się zawodnicy ze Zduńskiej Woli. Mistrzowie Polski zwyciężyli z torunianami 5:3. W zeszłym sezonie w bezpośrednich ligowych pojedynkach raz wygrali torunianie, a raz padł remis.

Przyjezdni w dalszym ciągu zajmują pozycję wicelidera. Piłkarze z centralnej części Polski mają na swoim koncie 33 punkty i tracą osiem oczek do pierwszego Rekordu. Gatta ma jednak jedno spotkanie więcej do rozegrania.

Gospodarze plasują się obecnie na piątej lokacie z dorobkiem 22 punktów. Tą pozycję torunianie zawdzięczają przede wszystkim dobrej grze u siebie. Na 21 możliwych do zdobycia punkt FC Toruń zdobył na własnej hali 15.

Po przerwie związanej z Turniejem Czterech Narodów do gry wraca Futsal Ekstraklasa. W jednym z poniedziałkowych starć FC Toruń zmierzy się z Gattą Active Zduńska Wola. Szykuje się znakomite widowisko!

Gole: 5. Del Pino, 9. Mikołajewicz, 21. Cleverson, 26. Kieper, 28. Cleverson – 10. Krawczyk, 26. Suchocki (sam.), 27. Milewski, 36. Milewski

Kartki:   37. Krawczyk (ZDW), 40. Stanisławski (ZDW)   37. Krawczyk (ZDW)   5. Słowiński (ZDW), 38. Sobalczyk (ZDW)

Trener: Klaudiusz Hirsch

Trener: Wojciech Sopur

Sędzia czasowy: Marcin Szkodziński