SPR Pogoń – Olimpia-Beskid 33:23 (koniec) | Młyny Stoisław – AZS Łączpol 35:28 (koniec) | KPR G.K. – UKS PCM 33:25 (koniec)
KPR J.G. – Piotrcovia 26:27 (koniec)
Młyny Stoisław Koszalin
35:28 (17:12)
AZS Łączpol AWFiS Gdańsk
Sobota 18.02.2017, 17:00 • Hala Widowiskowo-Sportowa, Koszalin • PGNiG Superliga kobiet • 18. kolejka

Energa AZS odniosła ważne zwycięstwo. Wygrana pozwoliła Koszalinowi wdrapać się na szóste miejsce w tabeli. Jednocześnie Łączpol stracił miejsce w najlepszej szóstce rozgrywek. To tyle z Koszalina (18:33:32)

Koniec meczu. (35:28)
    60
    Sądej ustala wynik spotkania na 35:28 rzutem z koła (35:28)

60
    Banalny błąd Energi AZS przy rozpoczęciu od środka i Górna zdobywa kolejną bramkę dla przyjezdnych (34:28)
    60
    Kalska zdobywa bramkę dla Łączpolu (34:27)

60
    Roszak ukarana karą 2 minutową (34:26)
    59
    Domaros kolejny raz pokonuje Kayumovą (34:26)

59
    Mazurek wykorzystuje szybką akcję swojego zespołu (33:26)
    59
    Domaros ze skrzydła pokonuje Kayumovą (33:25)
    58
    Mazurek zmniejsza rozmiary porażki (32:25)
    57
    Łączpol nie rezygnuje i Żukowska zdobywa kolejną bramkę (32:24)
    56
    Kayumova próbowała dalekim rzutem podać do jednej ze swoich koleżanek, ale Roszak przechwytuje piłkę podaje do Michałów, która zdobywa bramkę (32:23)
    54
    Nestsiaruk z rozegrania trafia do siatki! (31:23)
    54
    Kalska mocnym rzutem ze skrzydła pokonuje Kowalczyk (30:23)
    53
    Roszak rehabilituje się bramką z prawego rozegrania (30:22)
    53
    Mazurek bramką z koła zmniejsza straty do Energi AZS (29:22)
    53
    Szósty karny Roszak i po raz pierwszy myli się zawodniczka gospodyń (29:21)
    52
    Szybka akcja Gdańska i Mazurek zdobywa bramkę (29:21)
    52
    Roszak wpisuje się na listę strzelczyń. (29:20)

51
    Roszak przechwytuje podanie jednej z zawodniczek z Gdańska (28:20)
    50
    Sądej z koła podwyższa prowadzenie (28:20)

50
    Nestsiaruk rzuca nad bramką, ale była faulowana Energa AZS dalej przy piłce (27:20)
    49
    Sądej z koła zdobywa 27 bramkę dla Energi AZS (27:20)
    48
    Żukowska zaskoczyła Kowalczyk rzutem z dystansu! (26:20)
    48
    Błaszczyk wykorzystuje kontratak gospodyń (26:19)

48
    Cirjan przedarła się przez obronę Energi AZS, ale na drodze jej stanęła Kowalczyk (25:19)
    47
    Górna trafia z rzutu karnego (25:19)

Rzut karny dla Łączpolu do bramki wchodzi Wiercioch (25:18)
    47
    Roszak jest dzisiaj bezbłędna z rzutów karnych. Piąty raz skuteczna z 7 metrów (25:18)

46
    Kolejny rzut karny, tym razem dla Energi AZS (24:18)
    45
    Górna, tym razem z akcji pokonuje Kowalczyk (24:18)
    44
    Nestsiaruk ponownie trafia, tym razem z koła (24:17)
    44
    Górna trafia z rzutu karnego (23:17)

44
    Rzut karny dla Łączpolu. Do bramki wchodzi Kowalczyk (23:16)
    43
    Nestsiaruk zdobywa bramkę po indywidualnej akcji (23:16)

43
    Michałów przejmuje w obronie. Akademiczki z Koszalina przed szansą (22:16)

41
    Akcja przenosi się pod drugą bramkę, gdzie dwukrotnie skutecznie broni Prudzienica! (22:16)

40
    Nestsiaruk z koła, ale Chojnacka nie daje się pokonać (22:16)
    39
    Szybkie podania AZS-u Łączpol. Piłka trafia na koło do Mazurek, która nie daje szans Prudzienicy na skuteczną interwencję (22:16)
    39
    Cirjan wykorzystuje błąd akademiczek i trafia ważną bramkę dla Łączpolu (22:15)
    38
    Górna wykorzystuje osłabienie gospodyń trafia ze skrzydła (22:14)

38
    Energa AZS przez 20 sekund w podwójnym osłabieniu (22:13)

38
    2 minuty kary dla Roszak (22:13)
    38
    Roszak podwyższa prowadzenie koszalinianek rzutem z koła (22:13)

37
    Roszak przechwytuje długie podanie. Energa AZS w ataku (21:13)

36
    Prudzienica broni rzut karny wykonywany przez Kalską (21:13)

36
    Rzut karny dla AZS-u Łączpol (21:13)

36
    2 minuty dla Michałów (21:13)

O czas poprosiła Edyta Majdzińska (21:13)

36
    Nestsiaruk z koła rzuca, ale piłkę odbija Chojnacka (21:13)
    35
    Roszak trafia z rzutu karnego (21:13)

35
    Roszak ponownie przed szansą z rzutu karnego (20:13)

34
    Nestsiaruk podwyższa prowadzenie trafieniem ze środka (20:13)
    34
    Kalska szybką kontrą zdobywa bramkę (19:13)
    33
    Druga próba z dystansu Michałów przyniosła już bramkę (19:12)

33
    Błaszczyk przejmuje piłkę w obronie (18:12)

33
    Michałów z drugiej linii, ale Chojnacka, która broni od początku drugiej połowy nie dała się pokonać (18:12)
    31
    Chmiel do Budnickiej, która zdobywa pierwsza bramkę po zmianie stron (18:12)

Pierwsza akcja Energi AZS nieskutecznia. AZS Łączpol, również się gubi (17:12)

31
    Gospodynie rozpoczęły drugą połowę (17:12)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (17:12)

Koszalinianki po pierwszej połowy prowadzą w pełni zasłużenie 17:12. Gospodynie od początku przeważały w dzisiejszym spotkaniu i po 30 minutach mają zaliczkę pięciu trafień.W barwach gospodyń po długiej przerwie spowodowanej urlopem macierzyńskim wróciła Izabela Prudzienica.

30
    Pierwsza połowa skończona. (17:12)
    30
    Błaszczyk ze skrzydła ustala wynik pierwszej połowy (17:12)
    29
    Roszak bezbłędna po raz czwarty z 7 metrów (16:12)

28
    Nestsiaruk faulowana. Kolejny karny dla Energi AZS (15:12)
    28
    Górna ze skrzydła górą nad interweniującą Prudzienicą zdobywa bramkę (15:12)
    26
    Cirjan ponownie trafia, tym razem z koła (15:11)
    26
    Hanna Sądej z koła trafia do siatki (15:10)
    26
    Energa AZS traci piłkę. Siódmiak do Cirjan, która z lewego rozegrania zdobywa 10 bramkę dla swojego zespołu (14:10)

25
    Budnicka przychwytuje piłkę na środku boiska. Energa AZS przed szansą na piętnastą bramkę (14:9)

24
    Prudzienica popisuje się znakomitą interwencją. (14:9)
    23
    Ciekawe rozegranie przez Energę AZS i Michałów z koła zdobywa bramkę (14:9)
    22
    Roszak, tym razem z akcji pokonuje Kayumovą (13:9)

22
    W bramce Energi AZS pojawiła się Iza Prudzienica! (12:9)
    22
    Kalska ze skrzydła pokonuje Kowalczyk (12:9)
    21
    Trzecia próba Romany Roszak i trzecia skuteczna (12:8)

21
    Rzut karny dla gospodyń (11:8)

Skonieczna ukarana 2 minutami (11:8)
    20
    Górna ze skrzydła ponownie przechytrzyła Kowalczyk (11:8)
    19
    Michałów ponownie huknęła z dystansu Kayumova bez szans na obronę (11:7)
    18
    Michałów z drugiej linii! Gospodynie ponownie uciekają rywalkom (10:7)
    17
    Roszak błyskawicznie odpowiada skutecznym rzutem (9:7)
    17
    Nestsiaruk gubi piłkę przy rozgrywaniu. Górna wykorzystała błąd i po indywidualnej akcji zdobywa bramkę (8:7)

16
    Anita Unijat prosi o czas (8:6)
    16
    Łączpol rozgrywa. Piłka trafia do Siódmiak, która bez zastanowienia huknęła z drugiej linii. Kowalczyk bez szans (8:6)

14
    Roszak ukarana 2 minutami (8:5)

14
    Stachowska w kontrze. Grająca z numerem czwartym zawodniczka trafia z lewego skrzydła (8:5)

14
    Michałów przedziera się przez szczelną defensywę. Trafia jedynie w poprzeczkę (8:4)

13
    Kalska rzuca, ale jedynie w słupek (8:4)

12
    Masna z drugiej linii rzuca, ale Kowalczyk nie daje się pokonać (8:4)
    11
    Kontra przyjezdnych! AZS Łączpol zmniejsza straty (8:4)
    10
    Szybkie rozgrywanie piłki przez Energę AZS. Podanie do Błaszczyk, a ta ze skrzydła bez problemów zdobywa gola (8:3)
    9
    Sądej z koła podwyższa prowadzenie (7:3)
    8
    Górna z prawego skrzydła zdobywa gola (6:3)
    8
    Przyjezdne wycofały bramkarkę, ale się pogubiły przy tworzeniu sytuacji, co wykorzystały akademiczki. Rzut Michałów z własnej połowy daje kolejną bramkę! (6:2)
    7
    Budnicka wykorzystuje podanie na koło (5:2)

Kolejne dwie minuty, tym razem dla Stachowskiej (4:2)
    7
    Górna szybko odpowiada rzutem ze skrzydła (4:2)
    6
    Michałów przejmuje w defensywie podaje do Roszak, której już nikt nie zatrzymał. Kolejny gol dla gospodyń (4:1)
    5
    Skonieczna z dystansu od słupka trafia do siatki! (3:1)
    4
    Sprytnym rzutem ze skrzydła Błaszczyk wpisuje się na listę strzelczyń (3:0)

4
    Górna ukarana 2 minutami (2:0)

4
    Siódmiak silnym rzutem z dystansu trafia w słupek! (2:0)

3
    Znakomita interwencja Beaty Kowalczyk (2:0)
    2
    Roszak ponownie skuteczna (2:0)

2
    Skonieczna ukarana 2 minutami (1:0)

2
    AZS Łączpol się gubi. Kontra gospodyń Hanna Sądej faulowana. Kolejny rzut karny (1:0)
    2
    Roszak silnym rzutem wyprowadza akademiczki na prowadzenie (1:0)

1
    Pierwsza akcja koszalinianek przyniosła rzut karny (0:0)

1
    Rozpoczęły przyjezdne. Pierwsza próba ze środka Stachowskiej niecelna (0:0)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Zawodniczki już na parkiecie, więc rozpoczynamy hit Superligi kobiet. Stawką szóste miejsce w lidze

Pełne składy:

Energa AZS Koszalin: Kowalczyk, Wiercioch, Prudzienica – Protsenko, Michałów, Roszak, Budnicka, Tracz, Domaros, Chmiel, Błaszczyk, Nestsiaruk, Izak, Sądej

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk: Chojnacka, Kayumova – Stachowska, Mazurek, Hartman, Siódmiak, Kalska, Żukowska, Górna, Ciura, Karwecka, Cirjan, Skonieczna, Świerczek, Tomczyk, Masna.

Z ciekawostek:
    - Dorota Błaszczyk wczoraj miała urodziny
    - Izabela Prudzienica powraca do bramki Energi AZS po urlopie macierzyńskim.

Już za nieco ponad 30 minut szczypiornistki Energi AZS zmierzą się z AZS-em AWFiS Łączpol Gdańsk w mecz Superligi kobiet.

Energa AZS w najbliższy weekend rozegra ważne spotkanie w Superlidze kobiet. Podopieczne Anity Unijat we własnej hali zmierzą się z AZS-em AWFiS Łączpol Gdańsk. Mecz będzie miał wielkie znaczenie dla układu tabeli.

W trwającym sezonie po raz pierwszy nie będzie fazy play off, którą zastąpi rywalizacja najlepszej szóstki w sezonie zasadniczym. Obecnie po 17 kolejkach zespół z Gdańska zajmuje szóstą lokatę z 21 punkami na koncie, zaś koszalinianki są siódme ze stratą zaledwie jednego punktu do swojego najbliższego rywala.

Ostatnie tygodnie są bardzo udane dla akademiczek. W rozpoczętym niedawno roku Energa AZS pokonała KPR Jelenia Góra 28:22, KPR Kobierzyce 29:20, po czym przegrała z Zagłębiem Lubin 21:26 i Startem Elbląg 17:20. Kolejne mecze koszalinianki wygrały z Pogonią Baltica Szczecin 25:17 i z Vistalem Gdynia 22:16.

AZS AWFiS Łączpol trwający rok, również ma udany. W sześciu rozegranych spotkaniach w 2017 roku gdynianki odniosły pięć zwycięstw i tylko raz przegrały. Zespół Gdańska pokonał, w tym czasie UKS PCM Kościerzyna 29:21, Piotrcovię Piotrków Trybunalski 31:25, KPR Jelenia Góra 32:32, KPR Kobierzyce 23:22. Następnie drużyna z Trójmiasta przegrała 23:34 z Zagłębiem Lubin. W ostatnią niedzielę gdynianki pokonały faworyzowaną Pogoń Baltica Szczecin 28:26.

O sile zespołu z Gdańska decydują dwie Karoliny. Obie zdobyły już po 82 bramek, pierwszą jest Siódmiak, a druga to Kalska dobrze znana koszalińskim fanom. Najskuteczniejszą zawodniczką koszalinianek jest obecnie Romana Roszak, która zdobyła już 81 bramek. Drugą siłą Energi AZS jest Valiantsina Nestsiaruk, która na swoim koncie ma 71 trafień.

Spotkanie odbędzie się 18 lutego w koszalińskiej hali Widowiskowo Sportowej w Koszalinie. Początek rywalizacji o godzinie 17:00.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Artur R.

Młyny Stoisław Koszalin: Kowalczyk, Wiercioch, Prudzienica – Protsenko, Michałów, Roszak, Budnicka, Tracz, Domaros, Chmiel, Błaszczyk, Nestsiaruk, Izak, Sądej