Schalke 04 – PAOK 1:1 (koniec) | Fenerbahce – FK Krasnodar 1:1 (koniec) | Saint-Étienne – Man Utd 0:1 (koniec)
Fenerbahce SK
1:1 (1:1)
FK Krasnodar
Środa 22.02.2017, 18:00 • Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu • Liga Europy UEFA • Play-off

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (19:57:44)
    Komplet wyników:

Byliśmy dzisiaj świadkami bardzo dobrego spotkania. Zwycięski remis odnoszą zawodnicy FK Krasnodar, którzy w pierwszym meczu na własnym obiekcie wygrali 1:0 Dzisiaj to oni lepiej weszli w rywalizację i w początkowych fragmentach objęli prowadzenie. Bramkę zdobył niezawodny napastnik Smolov. Tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Souza i dał nadzieję Turkom na lepszy wynik. Ostatecznie w drugiej połowie nie udało się gospodarzom zdobyć nawet gola dającego nadzieję i to Rosjanie mogą cieszyć się z awansu.

90+5

90+4
    Tym razem na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Lens, a futbolówka przeleciała nad poprzeczką! Golkiper gości nawet nie drgnął w tej sytuacji, ale dopisało mu szczęście.

90+3
    Ambitnie walczą jeszcze zawodnicy Advocaata. Będą wykonywać rzut wolny z 25. metra.

90+2
    Po dośrodkowaniu Şena w pole karne skutecznie interweniuje golkiper gości. Był on jeszcze faulowany przez Fernandão.

90+1
    Paweł Raczkowski zdecydował się doliczyć do drugiej odsłony tej rywalizacji dodatkowe pięć minut.

90
    Udało się gościom wywalczyć rzut rożny. Kibice natomiast oklaskują przyjezdnych i pogodzili się już raczej z odpadnięciem.

89
    Kabore wykazał się w końcowych minutach sporym spokojem i doświadczeniem. Wywalczył rzut wolny, po którym to uruchomiony został na lewym skrzydle Ramirez. Huknął on mocno w boczną siatkę z trudnej pozycji.

88
    Szkoleniowiec gości może jeszcze dokonać jednej zmiany. Gospodarze wykorzystali już wszystkie możliwe roszady w składzie.
    Garść statystyk:

87
    Osaczony przez rywali przy linii bocznej boiska Ramirez nie miał partnerów do rozegrania akcji i w efekcie wybił piłkę na aut.

86
    Kradną powoli kolejne sekundy przyjezdni piłkarze. Za kilka minut najprawdopodobniej będą się mogli cieszyć z awansu do kolejnej rundy.

85
    Do końca rywalizacji pozostaje już tylko pięć minut. Paweł Raczkowski z pewnością doliczy jednak kilka dodatkowych.

84
    Również Škrtel w samej końcówce nie zdołał opanować nerwów i frustracji. Sfaulował w bezsensowny sposób ostrym wślizgiem Smolova.

83
    Żółtą kartkę otrzymuje Mauricio Pereyra (FK Krasnodar).

82
    Mamy małe zamieszanie przy linii końcowej boiska. Nie wytrzymał nerwowo Şen, ale nie otrzymał ostatecznie żółtej kartki.

81
    Robin van Persie w swoim stylu nabrał rywala na dwudziestym metrze i później uderzył zza pola karnego, ale trafił w sam środek bramki.

Dawid Czempisz

Gole: 41. Souza – 7. Smolov

Kartki:   20. Köybaşı (FEN), 43. Souza (FEN), 45+1. Lens (FEN), 68. M. Sow (FEN) – 58. Gazinskij (KRS), 66. V. Kalešin (KRS), 75. Kaboré (KRS), 83. Pereyra (KRS)

Posiadanie piłki: 60 % : 40 %.
    Strzały celne: 5:3. Strzały niecelne: 11:3. Rzuty rożne: 8:2. Spalone: 1:1. Foule: 12:25.
    Fenerbahce SK: Demirel (C) (70. Fabiano) – Özbayraklı (71. Şen), Kjær, Škrtel, Köybaşı – Topal, Potuk, Souza – Lens, van Persie, M. Sow (71. Fernandão).
    Zmiany: Fabiano – Kaldırım, Neustädter, Şen, Tufan, van der Wiel, Fernandão.

FK Krasnodar: Kricjuk – V. Kalešin, Naldo, Granqvist (C), Ramírez – Gazinskij, Kaboré, Podběrezkin (79. Pereyra) – Wánderson (64. Laborde), Smolov, Claesson.
    Zmiany: Sinicyn – Joãozinho, Laborde, Martynovič, Pereyra, Torbinskij, Zhigulev.

Główny: Paweł Raczkowski
    Asystenci: Michał Obukowicz, Tomasz Listkiewicz
    Bramkowi: Tomasz Musiał, Tomasz Kwiatkowski
    Techniczny: Radosław Siejka