Bayern – Hamburg 8:0 (koniec) | Bayer – Mainz 0:2 (koniec) | Darmstadt – Augsburg 1:2 (koniec)
Freiburg – Borussia D. 0:3 (koniec) | RB Lipsk – FC Koln 3:1 (koniec) | Hertha – Eintracht 2:0 (koniec)
Hertha Berlin
2:0 (0:0)
Eintracht Frankfurt
Sobota 25.02.2017, 18:30 • Stadion Olimpijski, Berlin • Niemiecka Bundesliga • Runda 22

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

Już w najbliższą sobotę będziemy świadkami niezwykle ciekawego spotkania na stadionie w Berlinie. Miejscowa Hertha zmierzy się z Eintrachtem Frankfurt. Oba teamy plasują się w górnej połówce ligowej tabeli i mają chrapkę na grę w europejskich pucharach. Z pewnością mocnymi stronami tych drużyn jest solidna gra w defensywie. My jednak zdecydowanie bardziej liczymy na popisy skuteczności w ataku. Oczekujemy dobrego piłkarskiego widowiska na Stadionie Olimpijskim.
    W kadrze Herthy znalazł się Ondrej Duda:

Hertha Berlin:

Zespół ten obecnie plasuje się na wysokim szóstym miejscu w tabeli. Do trzeciej Borussii Dortmund traci jedynie trzy oczka. Bilans bramkowy tego teamu jest dodatni (28:24). Najskuteczniejszym zawodnikiem Starej Damy jest w tym sezonie Vedad Ibisević, który ma już w dorobku dziewięć trafień. W ostatniej kolejce podopieczni Pala Dardai'a zremisowali w dość pechowych okolicznościach z Bayernem Monachium. Z pewnością ich fani liczą na komplet punktów już w zbliżającej się kolejce i awansowaniu na piątą pozycję w tabeli.
    Garść statystyk:

Eintracht Frankfurt:

Popularne Orły w tym sezonie spisują się bardzo solidnie. W tabeli plasują się na wysokim piątym miejscu i do strefy barażowej Ligii Mistrzów tracą jedynie jedno oczko. Bilans bramkowy graczy Niko Kovaca jest korzystny, głównie ze względu na małą liczbę traconych bramek (25:20). Najwięcej bramek w tym sezonie Bundesligi zdobył doświadczony Alexander Meier. Ma on już na koncie pięć trafień. W ostatniej kolejce zespół ten przegrał na własnym obiekcie z niżej notowanym Ingolstadt 0:2.
    Dobra gra w defensywie Eintrachtu to również zasługa tego obrońcy:

Na to spotkanie zapraszamy Państwa niezwykle serdecznie już w najbliższą sobotę o godzinie 18:30 do naszej relacji.

Hertha Berlin: Jarstein – Pekarik, Langkamp, Brooks, Plattenhardt – Stark, Skjelbred – Haraguchi, Darida, Kalou – Ibisević.
    Rezerwowi: Esswein, Duda, Allagui, Stocker, Lustenberger, Körber, Mittelstädt.

Eintracht Frankfurt: Hradecky – Chandler, Hector, Oczipka – Varela, Besuschkow, Hasebe, Gacinović, Tawatha – Rebić, Seferović.
    Rezerwowi: Blum, Lindner, Meier, Wolf, Wolf, Barkok, Tarashaj, Hrgota.

Główny: Sascha Stegemann
    Asystenci: Christian Fischer, Frederick Assmuth
    Techniczny: Harm Osmers.

1

2
    Dzisiaj z pewnością będziemy świadkami emocjonującego widowiska. Spotkanie rozpoczyna od środka boiska Hertha Berlin.
    Startujemy:

3
    Salomon Kalou był nieco wysunięty na lewej stronie boiska i sędzia asystent słusznie zasygnalizował pozycję spaloną.

4
    Hradecky szuka swoich partnerów dalekim podaniem i udało się ostatecznie Orłom utrzymać w posiadaniu futbolówki.

4
    Żółtą kartkę otrzymuje John Brooks (Hertha Berlin).

5
    Besuschkow zdecydował się na strzał ze stałego fragmentu gry. Piłka finalnie przelatuje dość wysoko nad bramką Jarsteina.

6
    Nie układają się ataki Starej Damy w początkowych fragmentach tej rywalizacji. Dłużej w posiadaniu piłki są przyjezdni gracze.

7
    Wymieniają podania między sobą defensorzy przyjezdnego teamu. Stara Dama szuka z kolei swojej szansy na wyjście z kontrą.

8
    Nie zdołał w tej sytuacji opanować piłki na prawej stronie boiska Chandler. W efekcie od autu wznowią grę gospodarze.

9
    Seferović starał się ugrać przy linii końcowej boiska rzut rożny, jednak ostatecznie futbolówka wyszła jedynie na aut.

10
    Pekarik zdołał w porę wrócić na swoją pozycję i wybił piłkę spod nóg rozpędzonego rywala. Nadal w posiadaniu futbolówki są jednak Orły.

11
    Pierwszy raz w tym meczu miejscowy team zdecydował się na zastosowanie wyższego pressingu. Podczas tego mamy przewinienie Brooksa, które mogło zakończyć się drugim napomnieniem dla tego gracza.

12
    Zdecydowanie częściej w tym spotkaniu przekraczają przepisy miejscowi piłkarze. Tym razem rywala faulował Pekarik.

13
    Miejscowi piłkarze starają się krótkimi podaniami wyprowadzić ofensywną akcję, ale bez większego skutku.

14
    Tym razem Stark nie zdołał odpowiednio zatrzymać rozpędzonego rywala. Oczipka wznowi za moment grę od rzutu wolnego.

15
    To już pierwszy kwadrans tego spotkania za nami. Nie doczekaliśmy się jak do tej pory żadnej lepszej okazji podbramkowej.

16
    Kalou ładnie przedostał się w pole karne gości, ale tam zaplątał się w dryblingu i ostatecznie jego centra została zablokowana.

17
    Tawatha fauluje przeciwnika na lewej stronie boiska i ma szczęście, że sędzia nie dał mu kartki. Ucierpiał dość znacznie Haraguchi.

18
    Eintracht miał bardzo dobrą okazję do wyjścia z szybkim kontratakiem, jednak w porę zatrzymali go defensorzy miejscowego teamu.

19
    Haraguchi walczył o odzyskanie piłki pod polem karnym przyjezdnego zespołu i faulował przeciwnika w ofensywie.

20
    Niezbyt potrafią w dalszym ciągu gospodarze kombinacyjnym rozegraniem piłki przedostać się pod szesnastkę gości.

21
    Hertha Berlin wywalczyła na prawym skrzydle rzut rożny. Za moment będziemy mieli dośrodkowanie w szesnastkę Orłów.

22
    Vedad Ibisević wygrał walkę w powietrzu z rywalem, ale nie zdołał odpowiednio zgrać futbolówki do partnera z drużyny.
    Wspaniała oprawa na Stadionie Olimpijskim:

23
    Zawodnik Eintrachtu zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, a futbolówka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

24
    Upływają kolejne minuty, a my nadal nie byliśmy świadkami okazji podbramkowej dla żadnej z drużyn. Skupiają się oba teamy zdecydowanie bardziej na defensywie.

25
    Nieźle w tej sytuacji zastawił się przed rywalem Seferović, ale jego partnerzy nie zrozumieli zamiarów rosłego napastnika.

26
    Goście nie stosują w tym meczu wysokiego pressingu. Widocznie takie są wytyczne młodego trenera Niko Kovaca.

27
    Teraz sygnał do wyższego podejścia dał Haris Seferović, ale bez większego trudu poradzili sobie z nim gracze Starej Damy.

28
    Grę od wrzutu z autu na własnej połowie boiska wznowią gospodarze. Nawet do rozegrania wrócił teraz napastnik tej drużyny Ibisević.

29
    Niemal pół godziny tego spotkania za nami. Obie drużyny grają bardzo zachowawczo i z tego powodu utrzymuje się wynik bezbramkowy.

30
    W końcu przytrafił się błąd w defensywie drużynie gospodarzy! Seferović idealnym podaniem na wolne pole wypuścił Rebica, a ten uderzył na bramkę z linii pola karnego! Fantastyczną paradą wykazał się golkiper miejscowych!

31
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego mamy uderzenie głową na bramkę Herthy, jednak bez problemów wyłapuje futbolówkę Jarstein.

32
    Popularne Orły starają się wyprowadzić akcję z własnej połowy boiska. Na skrzydle dobrze pokazał się Rebic, ale jego centra została zablokowana.

34
    Nieudana akcja gości, w której to zgranie piłki przez Rebica wychodzi za linię boczną boiska. Od autu grę wznowią gospodarze.

35
    Warto podkreślić, że gracze Dardai'a nie zdołali jeszcze w tej odsłonie poważnie przetestować fińskiego golkipera gości.

36
    Mocne dośrodkowanie powędrowało od Rebica w pole karne. Nie doskoczył jednak do futbolówki Gacinović.

37
    Hradecky dalekim wybiciem piłki od własnej bramki szukał Seferovicia, ale Szwajcar nie zdołał opanować futbolówki.

38
    Dość słabej jakości dośrodkowanie posłał z lewej strony boiska Tawatha, ale i tak w posiadaniu piłki są nadal goście.

39
    Zbliżamy się powoli do zakończenia pierwszej połowy spotkania w Berlinie. Wszystko wskazuje na to, że utrzyma się bezbramkowy remis.

40
    Żółtą kartkę otrzymuje Genki Haraguči (Hertha Berlin).

41
    Hertha Berlin ma okazję na wyjście z szybką kontrą. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Haraguchi'ego w sam środek bramki głową uderzył Kalou.

42
    Eintracht Frankfurt wyprowadza akcję z własnej połowy. Pressing rywali przeszkadza im jednak w tym dość skutecznie.

43
    Nie mieliśmy w tym spotkaniu zbyt wielu przerw w grze, więc sędzia powinien za moment zakończyć pierwszą odsłonę.

44
    Pekarik dalekim podaniem szuka swojego partnera w ataku. Hertha wznowi za moment grę od autu na wysokości pola karnego Orłów.

45
    Gacinović starał się wyprowadzić kontrę swojego teamu, ale w porę zatrzymał go jeden z rywali. Później jego błąd skutecznie naprawił Chandler.

45

Do przerwy utrzymuje się bezbramkowy remis. Jesteśmy świadkami niezłego spotkania, ale wyraźnie brakuje w nim sytuacji podbramkowych. Najlepszą stworzyli sobie gracze Niko Kovaca, jednak Rebić przegrał pojedynek z Jarsteinem. Hertha ma wyraźny problem z wyprowadzaniem ataku pozycyjnego i z pewnością potrzebują gracze tego teamu nowych wskazówek od swojego węgierskiego szkoleniowca. Liczymy na to, że w drugiej odsłonie zobaczymy dobre widowisko i pierwsze bramki!
    Do przerwy mamy bezbramkowy remis:

46

47
    Wszystko wskazuje na to, że obaj szkoleniowcy nie zdecydowali się na zmiany w przerwie spotkania.

48
    Gospodarze nie zdołali przedostać się pod bramkę rywali atakiem na prawym skrzydle. Później Kalou wykorzystał zagapienie Chandlera, ale nie udało mu się uderzyć z dość ostrego kąta.

49
    Eintracht po przerwie skupił się na grze w defensywie i oczekuje swoich szans na wyjście z szybkim kontratakiem.

50
    Jarstein stara się wspomóc swoich partnerów w rozegraniu akcji od własnej połowy. Hertha ma problem z wyjściem na połowę rywali.

51
    Nie spieszy się miejscowym piłkarzom z wyprowadzeniem ofensywnej akcji. Ten wynik może być korzystny dla obu drużyn.

52
    Seferović starał się przeszkodzić rywalowi w wyprowadzeniu ofensywnej akcji, ale przekroczył przy okazji przepisy.

52
    Gol dla Herthy!
    Strzelcem bramki VEDAD IBIŠEVIĆ.

No i również gościom przytrafił się poważny błąd w defensywie! Salomon Kalou z pewnością nie był w tej sytuacji na ofsajdzie i popędził na bramkę rywali po zagraniu Starka! Jeszcze Iworyjczykowi udało się wygarnąć piłkę, ale dobijający Ibisević nie mógł się już pomylić!
    52. Vedad Ibišević (HER) - 1:0

54
    Salomon Kalou ucierpiał w starciu z rywalem i potrzebuje on obecnie pomocy medycznej. Być może skrzydłowy będzie musiał opuścić boisko.
    Oto strzelec pierwszej bramki:

55
    Były gracz Chelsea Londyn powrócił już na boisko i walczy z partnerami o odzyskanie piłki na połowie przeciwnika.

56
    Teraz ten mecz musi już zdecydowanie nabrać rumieńców. Goście są zmuszeni do zaatakowania i szukania okazji do wyrównania.

57
    Dzisiaj na ławce rezerwowych gospodarzy pojawił się Ondrej Duda. Były zawodnik Legii Warszawa z pewnością liczy na debiut w składzie Starej Damy.

58
    Gracze chorwackiego szkoleniowca starali się wyprowadzić akcję w ataku pozycyjnym. Finalnie jednak odpowiednio w defensywie zagrali gospodarze.

59
    Żółtą kartkę otrzymuje Mijat Gaćinović (Eintracht Frankfurt).

60
    Już godzina tego spotkania za nami. Hertha stara się przez jak najdłuższy czas utrzymać w posiadaniu piłki.

61
    Tawatha otrzymał piłkę w polu karnym rywali, jednak jego sytuacyjne uderzenie zostało zablokowane przez jednego z rywali.

62
    Tawatha w starciu z rywalem na prawej stronie boiska. Sędzia asystent uznał, że gracz Orłów przekroczył w tej sytuacji przepisy.

63
    Zmiana w drużynie Eintracht Frankfurt: z boiska schodzi Max Besuschkow, na boisku pojawia się Tarashaj.

64
    Młody napastnik z pewnością może wnieść sporo ożywienia w poczynania drużyny z Frankfurtu. Być może na murawie niebawem zamelduje się również najlepszy strzelec gości Meier.

65
    Pal Dardai cały czas stoi przy linii bocznej boiska i motywuje swoich zawodników do uważnej gry w defensywie.

66
    Od momentu zdobycia bramki przez berlińczyków nie mieliśmy jeszcze na boisku żadnej okazji dla obu drużyn.

67
    Niezłą akcję zdołali w końcu wyprowadzić gracze Kovaca, ale na bardzo wyraźnym ofsajdzie znalazł się Seferović.

68
    Przyjezdna drużyna bez większego pomysłu wymienia kolejne podania w środku boiska. Nie zbliża się do szesnastki gospodarzy.
    Drużyna gości przeprowadziła pierwszą zmianę w tym meczu:

69
    Zmiana w drużynie Eintracht Frankfurt: z boiska schodzi Guillermo Varela, na boisku pojawia się Danny Blum.

70
    Mamy małe spięcie w środkowej strefie boiska, ale na szczęście sędzia w porę zdołał uspokoić Hasebe i jego rywala.

71
    Tym razem dośrodkowanie Tawatha było bardzo dobre, ale w ostatniej chwili wybija piłkę na korner dobrze ustawiony Plattenhardt.

72
    Pekarik rzadko w tym meczu podłącza się do ofensywnych akcji swojej drużyny. Teraz jego próba zakończyła się stratą piłki.

73
    Miejscowi piłkarze próbują kraść kolejne sekundy i są coraz bliżej dowiezienia korzystnego wyniku do końca rywalizacji.

74
    Spróbowali nieco przyspieszyć rozegranie akcji ofensywnej Orły, jednak zagranie na prawe skrzydło Hasebe było niecelne.

75
    Żółtą kartkę otrzymuje Michael Hector (Eintracht Frankfurt).

76
    To już ostatni kwadrans spotkania na Stadionie Olimpijskim. Za moment grę od rzutu wolnego wznowi golkiper gospodarzy.

77
    Haraguchi wychodził z bardzo szybką kontrą, ale w czysty sposób zdołał go zatrzymać wracający Hasebe.

78
    Hector przesunął się teraz w strefę pomocy i zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka po rykoszecie wychodzi na korner.

78
    Haris Seferović otrzymuje czerwoną kartkę. Wszystko miało miejsce w polu bramkowym gospodarzy, kiedy to Szwajcar zaatakował łokciem gracza Herthy. Słusznie więc wyleciał on z boiska.
    78. Haris Seferovic (FRN)

79
    Ciężkie zadanie teraz przed przyjezdnymi piłkarzami. Grając w mniejszej ilości zawodników muszą oni szukać szans na wyrównanie.
    Seferović osłabił swój team w kluczowym momencie:

81
    Spróbowali gospodarze wyjść z bardzo szybką kontrą i finalnie na niewielkim ofsajdzie znalazł się Salomon Kalou.

81
    Zmiana w drużynie Hertha Berlin: z boiska schodzi Salomon Kalou, na boisku pojawia się Maximilian Mittelstädt.

82
    Próbują jeszcze odważnie atakować goście z Frankfurtu. Na boisku mają oni teraz jeszcze dość dużo ofensywnych zawodników.

83
    Warto zauważyć, że na chwilę obecną Pal Dardai dokonał tylko jednej zmiany w swojej drużynie.

83
    Strzelcem bramki VLADIMÍR DARIDA.

Teraz już raczej nic nie jest w stanie odebrać kompletu punktów Herthcie Berlin! Po dokładnym dośrodkowaniu z lewego skrzydła Mittelstädta kapitalnie do strzału głową złożył się nadbiegający Darida! Pokonał on mocnym uderzeniem bezradnego golkipera gości!
    83. Vladimír Darida (HER) - 2:0

85
    Goście są już wyraźnie zrezygnowani i raczej nie wierzą sami w odwrócenie losów tej rywalizacji.
    Darida zdobywa drugą bramkę w sezonie:

86
    Sędzia nie powinien doliczać zbyt wielu minut do czasu trwania drugiej odsłony rywalizacji. Nie mieliśmy wiele przerw w grze.

87
    Zmiana w drużynie Hertha Berlin: z boiska schodzi Sebastian Langkamp, na boisku pojawia się Fabian Lustenberger.

88
    Do wejścia na murawę przygotowany jest również Duda. Będzie to debiut tego gracza na niemieckich boiskach.

89
    Zmiana w drużynie Hertha Berlin: z boiska schodzi Vladimír Darida, na boisku pojawia się Ondrej Duda.

90
    Eintracht Frankfurt kolejny już raz niezbyt dobrze rozgrywa akcję w ataku pozycyjnym i wszystko kończy się prostą stratą.

90

Dawno nie byliśmy świadkami meczu, w którym oba zespoły stworzyły sobie przez pełne dziewięćdziesiąt minut tak mało sytuacji podbramkowych. Ostatecznie jednak skuteczniejsza okazała się Stara Dama i na własnym obiekcie pokonała 2:0 Eintracht Frankfurt. Pierwszą bramkę zdobył tuż po przerwie Vedad Ibisević. Później mieliśmy czerwoną kartkę dla Harisa Seferovicia i ostateczny cios ze strony miejscowego teamu. Gola dla Herthy w końcówce zdobył Vladimir Darida i zapewnił spokojne trzy punkty swojej drużynie.
    Hertha wyprzedziła w tabeli swojego dzisiejszego rywala:

Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne emocje do naszych relacji! (20:21:22)

Dawid Czempisz

Gole: 52. Ibišević, 83. Darida

Kartki:   4. Brooks (HER), 40. Haraguči (HER) – 59. Gaćinović (FRN), 75. M. Hector (FRN)   78. Seferovic (FRN)

Posiadanie piłki: 56 % : 44 %.
    Strzały celne: 4:2. Strzały niecelne: 2:1. Rzuty rożne: 3:6. Spalone: 3:2. Foule: 11:16.
    Hertha Berlin: Almenning Jarstein – Pekarík, Langkamp (87. Lustenberger), Brooks, Plattenhardt – Stark, Skjelbred – Haraguči, Darida (89. Duda), Kalou (81. Mittelstädt) – Ibišević.
    Zmiany: Körber – Esswein, Duda, Allagui, Lustenberger, Stocker, Mittelstädt.

Eintracht Frankfurt: Hradecky – Chandler, M. Hector, Oczipka – Varela (69. Blum), Besuschkow (63. Tarashaj), Hasebe, Gaćinović, Tawatha – Rebić – Seferovic.
    Zmiany: Lindner – Blum, Meier, M. Wolf, Barkok, Tarashaj, Hrgota.

Techniczny: Harm Osmers