Wisła Pł. – Zagłębie L. 2:1 (koniec) | Lechia – Cracovia 4:2 (koniec) | Wisła K. – Jagiellonia 3:1 (koniec)
Wisła Płock
2:1 (1:1)
Zagłębie Lubin
Sobota 25.02.2017, 15:30 • Stadion im. Kazimierza Górskiego, Płock • PKO Ekstraklasa • 23. kolejka

Dziękujemy za śledzenie relacji ze spotkania! Zapraszamy o 18:00 na kolejny emocje związane z LOTTO Ekstraklasą! Bądźcie z nami! (17:43:43)
    Statystyki po całym spotkaniu.
    Trzy punkty zostają w Płocku.

Koniec! Po fantastycznej pierwszej połowie ostrzyliśmy sobie zęby na drugą odsłonę, która szczerze mówiąc lekko zniesmaczyła całokształt tego spotkania. Dużo niedokładności, walki wręcz, prosty strat i niepowodzeń pod bramką jednej i drugiej drużyny. Zdecydował błysk geniuszu Merebaszwiliego, który kapitalnym rajdem pokonał Polacka i dał w ostatnich minutach zespołowi Wisły prowadzenie. "Nafciarze" nie dali wyrwać sobie trzech punktów do końca i w rezultacie wygrali 2:1.

90+5

90+5
    Arbiter pozwoli jeszcze na wznowienie piłki z rzutu rożnego, kolejnego już, ale za momencik będzie już koniec. Jestem tego pewny.

90+4
    Rogalski wyszedł za linię końcową, ale na korzyść gospodarzy to oni będą egzekwować rzut rożny, bowiem Cotra końcem buta otarł futbolówkę przy zagraniu Rogalskiego.

90+3
    Nagle obok zegara pojawiła się czwórka, a więc podejrzewam, że nie trzy, a cztery minuty dłużej pograją jeszcze oba zespoły.

90+3
    Stefańczyk faulowany przez Woźniaka, bardzo mało czasu ma Zagłębie na wyrównanie.

90+2
    Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Piotr Wlazło, na boisku pojawia się Bartłomiej Sielewski.

90+1
    No właśnie, arbiter Paweł Gil właśnie dał sygnał i o trzy minuty dłużej pogramy w Płocku.

90
    Za chwilkę dowiemy się ile dłużej potrwa to spotkanie, myślę, że więcej niż trzy minuty na pewno nie.

89
    Furman faulowany w środkowej części boiska przez Janusa. Zagłębie spieszy się z pod koniec spotkania i nie ma się do dziwić.

88
    Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Jose Kante, na boisku pojawia się Mateusz Piątkowski.
    86. Giorgi MEREBASZWILI - 2:1

86
    Gol dla Wisły Płock!

Cóż teraz się podziało?! Stefańczyk posłał podanie do GIORGIEGO MEREBASZWILIEGO, który wspaniałym rajdem minął Cotrę, Guldana i zewnętrznym podbiciem pokonał wspaniale Polacka! Wisła na prowadzeniu!

86
    Strzał z dystansu Arkadiusza Woźniaka, obok bramki.

85
    Sylwestrzak fatalnie dośrodkował w pole karne Polacka, od piątego metra ponownie golkiper Zagłębia.
    84. Oj tak! Bardzo chętnie.

83
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Filip Starzyński, na boisku pojawia się Ján Vlasko.

82
    Wlazło faulował Kubickiego. A Filip Starzyński już zmierza do lini bocznej w ramach zmiany.

81
    Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Arkadiusz Reca, na boisku pojawia się Damian Piotrowski.

80
    Zaskoczony Polacek dośrodkowaniem, futbolówka poszybowała nad poprzeczką, Kante przejął piłkę i huknął po dalszym słupku, obok bramki!

79
    Szukała piłka Sylwestrzaka w polu karnym, ale jego strzał zablokowany, a później futbolówka oddalona przez obrońców Zagłębia.

78
    Opóźnił całą akcję Merebaszwili, ale Stefańczyk wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu.

77
    Furman świetnie uruchomił Merebaszwiliego na prawej flance, ten spokojnie poradził sobie z Cotrą i oddał strzał, który przelatuje nad bramką.

76
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Łukasz Janoszka, na boisku pojawia się Krzysztof Janus.

75
    Piętnaście minut do zakończenia regulaminowego czasu gry. Ciągle mamy remis i podział punktów, czy któraś z drużyn będzie jeszcze miała siły na strzelenie bramki?

74
    Od bramki Polaček, Zagłębie kreuje grę na połowie Wisły Płock, ale czy jakość groźnie to wygląda? Bardzo wątpię.

73
    Wydaje się, że piłkarze chcą przechodzić to spotkanie już do końca, zawodnicy jakby opadli z sił.

71
    Posiadanie piłki niemal identyczne w tym momencie co w pierwszej połowie. 47% – 53% dla korzyść podopiecznych Piotra Stokowca.

70
    Oj, tempo wyraźnie opadło. Żaden z zespołów nie prezentuje już takiej mobilności, motywacji i ciekawych zagrań co w pierwszej połowie.

69
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Filip Jagiełło, na boisku pojawia się Adrian Rakowski.

68
    Merebaszwili zbyt mocno dogrywał w kierunku wbiegającego Kante. Od bramki Polacek bez większego problemu grać będą goście.

67
    Adrian Rakowski powolutku będzie przygotowywał się na zmianę. Zastąpi pewnie Jagiełłę, któremu paliwo skończyło się już około 30 minuty.

66
    Janoszka powrócił do obrony i oddalił zagrożenie na wrzut z autu. Od bramki chwilę później rozpoczynać będzie Polacek.

65
    Chwila gry w centralnej części boiska, nie spieszy się gospodarzom, natomiast Zagłębie podchodzi dość wysoko pressingiem do odbioru.

64
    Już lepszy strzał Filipa Starzyńskiego niż w pierwszej połowie, ale znów nad bramką, nie ma dzisiaj dobrze wyregulowanego celownika reprezentant Polski.

63
    Blisko pola karnego Zagłębie zyskuje rzut wolny, wspaniała pozycja na strzał, dogranie, po prostu wszystko. Starzyński już przy futbolówce.

62
    Nieprzyjemne zderzenie Sylwestrzaka z Tosikiem. Nic wielkiego się nie stało i możemy wracać do gry. Oboje już sygnalizują gotowość.

61
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 3 432 widzów.

60
    Starzyński zbyt łatwo stracił piłkę, ruszyli z akcją gospodarze. Szymiński ładnie pomyślał i chciał uruchomić Kante, ten pół kroku za wolno.

59
    Reca powstrzymany przez Guldana, ale ciągle grają zawodnicy trenera Kaczmarka. Dość dobry moment w grze gospodarzy.

58
    Wydawało się, że jeden z zawodników Wisły dotknął piłkę ręką w polu karnym, ale nie ma mowy o przewinieniu.

57
    Chwila takiego marazmu, dużo niedokładności z jednej i drugiej strony. Kante leży na murawie, był faulowany, ale nie dostrzegł tego arbiter.

55
    Faulowany Tosik przez Recę, Wisła lekko się cofnęła i zostawiła dość dużo miejsca dla gości, którzy naciskają na defensywę "Nafciarzy".

54
    Kuriozalna sytuacja, naprawdę, czegoś takiego nie widziałem, najpierw piłkarz zwijał się z bólu po niefajnym urazie, a teraz jest w pełni sił.

53
    Wracamy do gry, Byrtek natychmiast wyzdrowiał, lekarze Wisły błyskawicznie nastawili bark, a ten pokazuje, że jest wszystko ok.

51
    Byrtek uległ jakiemuś urazowi. Sugeruje to powtórka, chyba wypadł bark stoperowi Wisły Płock.
    50. Świetna migawka ze stadionu.

49
    Teraz kontry jedna za drugą, praktycznie oczy lecą w prawą i lewą stronę co chwilę. Najpierw Merebaszwili szukał faulu na lewej stronie, a później Starzyński nie wbiegł w tempo do podania Woźniaka.

48
    Dużo chaosu w środkowej części boiska, górą jednak gospodarze, którzy tworzą atak pozycyjny przed pole karnym gości.

47
    Woźniak skierował futbolówkę prosto w ręce golkipera Wisły Płock. Chwilę później lubinianie mają wrzut z autu blisko linii pola karnego Wisły.

46
    No to startujemy! Zagłębie sunie z pierwszym atakiem w kierunku bramki Kiełpina.

46

Zawodnicy już powolutku wybiegają na murawę. Coś mi się wydaję, że obie ekipy mają chrapkę na trzy punkty, a co za tym idzie zwiastujemy dobre widowisko.

Wracamy niebawem! Bądźcie z nami, bowiem szykuje się świetne widowisko w drugiej połowie!
    Statystyki po pierwszej połowie.

Woźniak jeszcze przewrotką chciał pokonać Kiełpina, ale futbolówka trafiła prosto w ręce golkipera Wisły Płock. Koniec pierwszej części tego spotkania. Bardzo dobry futbol oglądają kibice zgromadzeni dziś w Płocku. Nie brakuje akcji podbramkowych, dogodnych sytuacji, kapitalnych strzałów, a co najważniejsze bramek. Początkowo to Zagłębie zdominowało na tyle grę, aby wyjść na prowadzenie, natomiast bardzo aktywnie od tego momentu zaczęli grać "Nafciarze", którzy najpierw wyrównali stan pojedynku, a później mogli wyjść na jedną bramkę prowadzenia, lecz strzał Merebaszwiliego trafił w poprzeczkę.

45+1

45+1
    60 sekund doliczone przez arbitra Pawła Gila. Przy piłce lubinianie i chyba tak właśnie zakończy się pierwsza połowa tego starcia.

45
    Ile minut dłużej pogramy? Za chwilkę wszystkiego się dowiemy.

44
    Świetna końcówka spotkania w Płocku, ataki z jednej na drugą stronę, chociaż to właśnie Wisła przeważa pod koniec tej odsłony spotkania.

43
    Karygodne w tej sytuacji zanotował zachowanie Filip Starzyński, któremu prosto na głowę leciała piłka, a ten uchylił w stylu "nie zniszczę sobie fryzury".
    42. Bomba z dystansu Merebaszwiliego.

42
    Zbyt niskie dośrodkowanie Dominika Furmana, ale cóż to potem było?! Merebaszwili odbiera futbolówkę, minął rywala i huknął w poprzeczkę! Czemu to nie wpadło?! Ależ szkoda.

41
    Reca powalczył do końca i wywalczył kolejny rzut rożny dla swojego zespołu, znów okazja dla gospodarzy ze stałego fragmentu gry.

40
    No i właśnie, lewą flanką poszedł Janoszka, który dograł w pole karne, tam znalazł się Woźniak, który z woleja uderza po plecach Szymińskiego, spokojnie łapie Kiełpin.

39
    Widać gołym okiem, że lubinianie nie podłamali się po stracie bramki i ponownie konsekwentnie wypełniają swój plan do spotkania.
    38. Jose KANTE - 1:1

38

A jednak! Prorokiem to ja nie będę! Krótko rozegrany rzut rożny przez Wisłę, Furman do Merebaszwiliego, a ten zakręcił rogala prosto na głowę JOSE KANTE, który pakuję pikę przy słupku!

37
    Wisła bije głową w mur, świetnie grają dziś w defensywie goście i ciężko będzie przedrzeć się w pole karne Polacka.

36
    Ojeju! Starzyński pokusił się o bezpośredni strzał z rzutu wolnego, ale hmmm jakieś 20-25 metrów nad bramką przeleciała futbolówka. Zapominamy o tym.

34
    Janoszka umiejętnie chciał odegrać z pierwszej piłki głową do Woźniaka, górą obrona Wisły, futbolówka powędrowała na połowę Zagłębia.

33
    Zbyt dużo siły, zdecydowanie zbyt dużo siły w to zagranie włożył Filip Starzyński. Spokojnie z piątego metra rozpoczynać będzie Kiełpin.

32
    Kolejny faul, teraz Janoszka poturbowany przez rywali, bliźniaczo podobna pozycja co kilka minut temu, z której padła bramka.

31
    Furman ponownie z narożnika, jakieś małe zderzenie w polu karnym i sędzia Paweł Gil odgwizdał faul w ataku jednego z zawodników Wisły.

30
    Wysoko pressingiem podchodzą goście co skutecznie niweluje pomysły rozgrywających Wisły. Gospodarze będą grać od rzutu rożnego.
    29. Na razie Wiśle daleko do zaskoczenia gości.

28
    Rogalski przesadził ze wślizgiem na Jagielle za co otrzymuje żółty kartonik.

27
    Dużo lepiej "Miedziowi" wyglądają porównując to spotkaniu do poprzedniego z Arką Gdynia. Dzisiaj zawodnicy Stokowca wiedzą po co wyszli na stadion w Płocku i konsekwentnie wykonują zalecenia taktyczne.

26
    Całe w show w środku pola należy dzisiaj do Jagiełły, który fenomenalnie obsługuje dzisiaj podaniami swoich kolegów, bardzo mało błędów pomocnika Zagłębia.

24
    Zagłębie uspokoiło teraz grę i niezbyt się z pieszy z wyprowadzaniem jakiegokolwiek ataku. Wszystko w slow-motion.

23
    Wisła od razu chce odpowiedzieć, ale nic ciekawego z tego nie wyszło, Wlazło znów szukał miejsca do strzału z dystansu, lecz jego próba blokowana.
    22. Kolejna ciekawostka ze spotkania.

21
    Posiadanie piłki 48% – 52%
    20. Martin NEŠPOR - 0:1

20
    Gol dla Zagłębia!

Starzyński był faulowany na lewej flance i chwilę później reprezentant Polski dośrodkował w pole karne Wisły! MARTIN NEŠPOR świetnym sytuacyjnym strzałem z głowy pokonał Kiełpina! Zagłębie na prowadzeniu!

19
    Merebaszwili faulował Filipa Starzyńskiego w zbyt agresywny sposób na lewej flance.

18
    Kante napomniany słownie przez arbitra za wykopanie piłki po gwizdku. Wcześniej faulowany Tosik przez Wlazłe.

17
    Znów Dominik Furman ustawił piłkę w narożniku, dośrodkowanie lekko za wysoko na głowę Byrtka, oddalają byle dalej goście.

16
    Znów była chwila przerwy w grze, jeden z zawodników Wisły Płock ucierpiał w pojedynku z Maderą. Kolejny atak "Nafciarzy" i rzut rożny dla gospodarzy.
    15. Strzał Recy i świetna obrona Polacka.

15
    Cotra faulował według arbitra Merebaszwiliego. Teraz na prawej flance Wisła zyskała wrzut z autu i w znakomity sposób Polaček broni strzał Recy po kapitalnym dośrodkowaniu!

14
    Grymas bólu na twarzy Dominika Furmana, ale ten uraz jest chyba do rozbiegania. Zagłębie spokojnie gra przed polem karnym Wisły Płock.
    13. Ciekawostka ze spotkania.

12
    Wisła gra jeszcze od rzutu rożnego. Furman dośrodkował w pole karne, do główki wyskoczył Szymiński, lecz jego strzał daleko obok bramki.

11
    Kolejna akcja Wisły! Reca pognał lewą flanką, wstrzelił futbolówkę w pole karne, ale defensorzy Zagłębia na aut.

10
    Zagotowało się w polu karnym Zagłębia. Walka o piłkę, lecz Reca przekroczył przepisy i dobra interpretacja arbitra. Od rzutu wolnego Polaček.

9
    Było jeszcze dogranie z rzutu rożnego, ale zbyt wiele dobrego dla Zagłębia z tego wszystkiego nie wyszło. Spokojnie teraz Wisła wychodzi ze swojej połowy.
    8. Parada Kiełpina.

8
    W odpowiedzi Zagłębie! Filip Starzyński świetnie górnym podaniem obsłużył wychodzącego na czystą pozycję Woźniaka, ten z ostrego kąta strzela po dalszym słupku, dobrze broni Kiełpin!

7
    Wlazło pokusił się o strzał z prawej flanki, Polaček był lekko wysunięty, piłka przelatuje obok słupka, ale trzeba bić brawa za samą próbę!

6
    Cóż za rozegranie! Sam Diego Siemeone by się tego nie powstydził. Krótkie podanie Starzyńskiego na Woźniaka, a ten natychmiast uruchomił wbiegającego Cotrę, który zagrywa na szesnasty metr, tam nabiegł Kubki, a jego strzał zablokowany!

5
    Powalczył do końca Arkadiusz Woźniak, będzie rzut rożny dla gości z Lubina. Filip Starzyński już zmierza do narożnika boiska.

4
    W ataku pozycyjnym lubinianie, złe zagranie Jagiełły, ale poradzili i tak sobie podopieczni Piotra Stokowca.

3
    w odpowiedzi goście, którzy od razu chcą zaznaczyć swoją dominację i ruszyli lewą flanką, ale cała akcja spaliła na panewce po niedokładnym odegraniu Woźniaka.

2
    Dośrodkowanie Dominika Furmana, bardzo spokojnie oddala zagrożenie defensywa "Miedziowych", Polaček chwilę później pewnie wyłapuje dośrodkowanie Rogalskiego.

2
    Faulowany w pierwszych minutach Rogalski, będzie pierwsza okazja dla Wisły Płock. Szykuje się dośrodkowanie z rzutu wolnego.
    1. No to starujemy! Pierwsi grają gospodarze.

1

Obie jedenastki już wyprowadzane na zieloną murawę. Przywitanie zawodników, kapitanów oraz wymiana pamiątkowych proporczyków.

Ostatnie sekundy do pierwszego gwizdka Pana Pawła Gila. Piękne popołudnie w Płocku, słońce świeci, tylko troszkę frekwencja na stadionie im. Kazimierza Górskiego bardzo mizerna. Cóż czekamy na dobre widowisko.
    Mała ciekawostka na niespełna godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
    A goście wyjdą w takim zestawieniu.
    W takim zestawieniu pokażą się dzisiaj gospodarze.

Już za moment przedstawimy Państwu wyjściowe jedenastki obydwu drużyn. Sędzią delegowanym na to spotkania został Pan Paweł Gil z Lublina. Na liniach pomagać mu będą sędzia Borkowski i Mucha.
    Nieco ponad godzinę do spotkania. Polskę w nocy nawiedziła chmura z opadami śniegu i od razu zrobiło się biało!

Na to spotkanie zapraszamy już w najbliższą sobotę od godziny 15:00, gdzie zostaną ogłoszone składy obydwu ekip. Bądźcie z nami!
    Tabela po spotkaniach piątkowych.

Kolejna kolejka

Na 24. kolejkę goście z Lubina ostrzą już zęby. "Miedziowi" gościć będą obecnego mistrza Polskie, Legię Warszawa co na pewno sprowadzi tłumy na stadion. Wisła wyjedzie na sam skraj Polski, a dokładnie do Szczecina, gdzie będzie na nią czekać Pogoń.

Po przerwie zimowej

Zagłębie Lubin tylko raz pojawiło się po przerwie zimowej na boiskach Ekstraklasy, spowodowane jest to przełożeniem spotkania z Górnikiem Łęczna. W zeszłym tygodniu "Miedziowi" uporali się po wielkich mękach z Arką Gdynia 1:0 na własnym obiekcie.

Wisła Płock natomiast rozegrała już dwa spotkania. Oba zgoła inne, na inaugurację rundy jesiennej podopieczni trenera Kaczmarka zremisowali na własnym boisku ze Śląskiem Wrocław 1:1, natomiast tydzień później musieli uznać wyższość rywala i przegrali z Koroną Kielce 2:4.

Bezpośrednie starcie

W rundzie jesiennej oba zespoły spotkały się na stadionie Zagłębia. Wówczas to Wisła Płock okazała się lepszą drużyną i pokonała ekipę prowadzoną przez Piotra Stokowca w rezultacie 2:1. Bramki dla "Nafciarzy" zdobywali Merebashvili oraz Kun, jedyne trafienie dla Zagłębia zanotował Guldan.
    Co goście z Lubina mają do powiedzenia o swoim poprzednim spotkaniu z Arką Gdynia.

Zapraszamy na podróż do Płocka, gdzie w ramach 23. kolejki LOTTO Ekstraklasy beniaminek Wisła Płock podejmie Zagłębie Lubin. Szykuje się niezłe widowisko, bowiem Wisła chcę uciekać ze strefy spadkowiczów, natomiast "Miedziowi" gonią czołówkę ligi.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Mateusz Zając

Gole: 38. Kante, 86. Merebaszwili – 20. Nešpor

Kartki:   19. Merebaszwili (PLO), 28. Rogalski (PLO)

Posiadanie piłki: 53 % : 47 %.
    Strzały celne: 15:13. Strzały niecelne: 9:4. Rzuty rożne: 9:2. Spalone: 0:1. Foule: 15:14.
    Wisła Płock: Kiełpin – Stefańczyk, Szymiński, Byrtek, Sylwestrzak – Furman, Rogalski – Merebaszwili, Wlazło (90+2. Sielewski), Reca (81. Piotrowski) – Kante (88. Piątkowski).
    Zmiany: Kryczka – Bozic, Sielewski, Kriwiec, Kun, Piotrowski, Piątkowski.

Zagłębie Lubin: Polaček – Tosik, Madera, Guldan, Čotra – Jagiełło (69. Rakowski), Kubicki – Woźniak, Starzyński (83. Vlasko), Janoszka (76. Janus) – Nešpor.
    Zmiany: Hładun – Dziwniel, Jach, Janus, Łukasz Piątek, Rakowski, Vlasko.

Sędziowie: Paweł Gil (Lublin)

Widownia: 3 432