Wybrzeże – MMTS 22:25 (koniec) | Pogoń – Zagłębie 30:28 (koniec) | Stal – Górnik 27:32 (koniec)
Sandra SPA Pogoń Szczecin
30:28 (15:12)
MKS Zagłębie Lubin
Sobota 25.02.2017, 18:00 • Arena Szczecin, Szczecin • Orlen Superliga mężczyzn • 19. kolejka

W najbliższą sobotę w ramach 19. kolejki PGNiG Superligi na parkiecie hali przy ul. Twardowskiego 12b Sandra Spa Pogoń Szczecin podejmie Zagłębie Lubin.

Dla siódemki z Grodu Gryfa będzie to już siódme spotkanie w bieżącym roku kalendarzowym. Pięć z nich miało miejsce w ramach Superligi, a jedno w rozgrywkach o Puchar Polski.

Blisko dwa razy mniej meczów rozegrali z kolei Miedziowi. Trzy w ramach walki o ligowe punkty i podobnie jak Pogoń jedno w 1/8 Pucharu Polski. Czy to będzie miało odbicie na postawie obu zespołów w sobotni wieczór?

Znaczenie na pewno będzie miała ławka rezerwowych. Wśród gospodarzy znacznie krótsza niż u lubinian. Cieszyć miejscowych kibiców może jednak rosnąca forma tych najbardziej doświadczonych zawodników.

Pewien uśmiech może gościć także na twarzy Pawła Nocha, szkoleniowca Zagłębia. Choć jego zespół również może narzekać w tym sezonie na liczbę zwycięstw (obecnie 4 wygrane), to ostatnio zaczął gromadzić ligowe punkty i złapał kontakt z zespołem z miejsca 5, które uprawnia do walki o play-off.

Co więcej, budująco wygląda chociażby forma najlepszego strzelca Miedziowych. Arkadiusz Moryto tylko w ostatnich zawodach zdobył aż 12 bramek, czym mocno dołożył się do końcowego zwycięstwa za trzy punkty w Piotrkowie Trybunalskim.

W pierwszym meczu tych drużyn lepsi byli szczecinianie, którzy wygrali w Lubinie 27:26. Tamto spotkanie trzymało w napięciu do samego końca. To najbliższe dla obu ekip będzie bardzo ważne. Każda goni rywali w swoich grupach, a po tym meczu dystans którejś z nich na pewno mocno się zmniejszy.

Początek zawodów o godzinie 18.00. My będziemy zaczynali naszą relację ciut wcześniej. Serdecznie zapraszamy do jej śledzenia na portalu Lajfy. com.

Witamy Państwa z hali przy ul. Twardowskiego 12b. Już kilka minut rozpocznie się bardzo ciekawe starcie. Pogoń ponownie spróbuje wydrzeć zwycięstwo siódemce z Dolnego Śląska.

Tymczasem prezentujemy Państwu składy obu drużyn.

Sandra SPA Pogoń Szczecin: Tatar, Matkowski – Grzegorek, Bruna, Radosz, Karnacewicz, Wąsowski, Krupa, Bosy, Konitz, Jurasik, Zaremba, Kniaziew, Fedeńczak.

MKS Zagłębie Lubin: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz, Bondzior, Przysiek, Kużdeba, Mrozowicz, Pawlaczyk, Szymyślik, Czuwara, Wolski, Bartczak, Pietruszko, Moryto, Dżono.

Sędziowie: Leszczyński, Piechota (obaj z Płocka).

Rozpoczynamy prezentację obu zespołów.

Prezentacja zakończona, za chwilę pierwszy gwizdek w tym meczu.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

1
    Przy piłce goście. (0:0)

1
    Pierwsza skuteczna obrona Tatara. Nie dał rady kołowy Zagłębia. (0:0)

2
    Sygnalizacja gry pasywnej po stronie gospodarzy. (0:0)

2
    Dżono otrzymał żółtą kartkę. (0:0)

2
    Nie udała się pierwsza akcja Pogoni. Piłkę przechwycił bramkarz Małecki. (0:0)

3
    Tymczasem znów skuteczny Tatar, ale piłka wciąż dla Zagłębia. (0:0)
    3
    Na przebój poszedł Szymyślik i otworzył wynik zawodów. (0:1)

4
    Żółtą kartkę dostał Stankiewicz. (0:1)

4
    Przechwycił podanie gospodarzy Czuwara, ale w ataku popełnił błąd kozłowania i stracił piłkę. (0:1)

4
    Mamy pierwszą karę. Otrzymał ją Dżono. (0:1)

5
    Coś niesamowitego. Próbował Fedeńczak ze skrzydła, ale trafił w bramkarza. Dobitka Bosego wylądowała na poprzeczce, ale piłka nie przekroczyła linii bramkowej. (0:1)
    5
    Przysiek i goście prowadzą już 2:0. (0:2)

6
    Faul ofensywny Pawła Krupy. Piłka dla gości. (0:2)

6
    Miejscowi nienajlepiej weszli w ten mecz. (0:2)

7
    A skutecznie rzucającym był Moryto. (0:3)
    8
    Blisko 8 minut bez gola przerwał w końcu rzutem z dystansu Bruna. (1:3)
    8
    Szybka kontra gospodarzy, trafił Radosz. (2:3)
    8
    Jeszcze szybciej odpowiedzieli przyjezdni. Dokładniej Moryto. (2:4)
    9
    Rozstrzeliwują się i jedni, i drudzy. Swoją pierwszą bramkę dołożył Konitz. (3:4)

10
    Skuteczna obrona Tatara. (3:4)

10
    Za atak na twarz karę dwóch minut otrzymał Stankiewicz. (3:4)

10
    Próbował Konitz, ale lepszy Małecki między słupkami. (3:4)
    10
    Bramkarz wypuścił do kontry Moryto, a ten zaliczył kolejne trafienie. (3:5)
    11
    Ależ mamy w tym meczu strzelanie. Tym razem autorem bramki Konitz. (4:5)

11
    Blok szczecinian. (4:5)

12
    Radosz ze skrzydła, ale obok bramki. (4:5)

12
    Podanie do Stankiewicza, ale będzie karny za faul na nim. (4:5)

13
    Żółtą kartkę dostał jeszcze za ten faul Kniaziew. (4:5)
    13
    Po raz czwarty, tym razem z karnego trafił Moryto. (4:6)

14
    Nie trafił Zaremba, lepszy bramkarz Małecki. (4:6)

14
    Przez 2 minuty odpocznie teraz Bruna. Będzie jeszcze karny dla Zagłębia. (4:6)

14
    Karny Moryto przestrzelony. (4:6)
    14
    Dobitka w jego wykonaniu już jednak skuteczna. (4:7)
    15
    Rzutem z biodra Małeckiego pokonał Konitz. (5:7)

15
    Kolejny karny dla Miedziowych. (5:7)
    15
    Moryto tym razem karnego wykonał już bardzo skutecznie. Tatar bez szans. (5:8)

16
    Żółta kartka dla Pietruszki za faul na Bosym. (5:8)
    16
    Skutecznie akcję wykończył Kniaziew. (6:8)

17
    W bramce znów kapitalnie zachował się Tatar. (6:8)
    17
    Ależ wyskoczył teraz w powietrzu Konitz. Pogoń łapie kontakt bramkowy z rywalem. (7:8)

18
    Znów skutecznie w bramce Tatar. (7:8)
    18
    Wystarczyło kilka obron Tatara, a Pogoń już wyrównała stan meczu. Autorem trafienia na remis Bosy. (8:8)

18
    Dwie kapitalne obrony sam na sam w wykonaniu Tatara. (8:8)
    19
    Ostatecznie akcję zakończył skutecznym rzutem Kużdeba. (8:9)
    19
    Prosty, ale niezwykle skuteczny zwód Kniaziewa. Małecki skapitulował. (9:9)
    20
    Nad obrońcami uderzał teraz Dżono, to mogło się podobać. (9:10)

21
    Pogoń próbuje grę na dwóch kołowych. (9:10)
    21
    Znalazł trochę miejsca między obrońcami Konitz i rzutem z biodra pokonał Małeckiego. (10:10)

21
    W bramce Zagłębia pojawia się z kolei Skrzyniarz. (10:10)

22
    Dżono myli się ze skrzydła. Lepszy Tatar w bramce. (10:10)

22
    Pogoń przed szansą na pierwsze prowadzenie. (10:10)
    22
    Kapitalne podanie zza pleców Konitza do Bosego i mamy prowadzenie Portowców. (11:10)
    22
    Błyskawiczna odpowiedź Moryto. (11:11)

23
    Pogoń gra wciąż na dwóch kołowych i to przynosi efekt. (11:11)

24
    Kniaziew nie zaskoczył Skrzyniarza. Pierwsza obrona tego bramkarza. (11:11)

24
    Karę otrzymał Krupa. (11:11)

24
    Zagłębie będzie jeszcze miało karnego za faul na Stankiewiczu. (11:11)
    24
    Pod nogami Tatara trafia Moryto. (11:12)

25
    Dobrze pilnowany jest Bosy. Ma na sobie aż trzech graczy. (11:12)

26
    Po raz drugi ucierpiał Konitz. Na szczęście o własnych siłach podniósł się z parkietu. (11:12)

26
    Dość czytelne są te zagrania szczecinian. Dobrze prezentuje się defensywa gości. (11:12)

26
    Timeout dla gospodarzy. O przerwę poprosił Jurasik. (11:12)

26
    Sygnalizacja gry pasywnej i Zaremba nie dał rady zaskoczyć Skrzyniarza. Będzie jednak karny dla Pogoni. (11:12)
    26
    Pierwszego karnego dla gospodarzy wykorzystał Konitz. To już jego szóste trafienie. (12:12)

27
    Nie udała się kontra Pogoni. Ale ta wciąż ma piłkę. (12:12)

28
    Faulował Bartczak i otrzymał karę dwóch minut. Będzie drugi karny dla Pogoni. (12:12)
    28
    Znów z karnego skuteczny Konitz. (13:12)

28
    Tym razem o czas poprosił Noch. (13:12)

28
    Dwie i pół minuty do końca pierwszej połowy. Piłkę mają goście z Lubina. (13:12)

28
    Ze skrzydła mocno pomylił się Moryto. (13:12)
    29
    Wyczekał obrońcę, wykonał jeden zwód i pokonał Skrzyniarza. Autorem gola Kniaziew. (14:12)

30
    Słupek uratował teraz Pogoń. (14:12)

30
    Trzydzieści sekund do końca pierwszej połowy. (14:12)
    30
    Na 4 sekundy przed końcem rzut rozpaczy oddał Kniaziew. Bramkarzy gości totalnie zmylony. (15:12)

30
    Pierwsza połowa skończona. (15:12)

W Szczecinie oglądamy naprawdę dobre widowisko. Początek zawodów zdominowali Miedziowi. Szczecinianie nijak nie mogli się wstrzelić w bramkę gości. Kiedy to już zrobili, mecz nabrał rumieńców. Zapraszamy za niecały kwadrans. (15:12)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (15:12)

31
    Tym razem piłka po stronie miejscowych. (15:12)

31
    Podanie do Fedeńczaka, ale ten nieskuteczny. Piłkę z kontry przejęli jednak szczecinianie. (15:12)
    32
    Wynik po przerwie podwyższył Bosy. Podawał Konitz. (16:12)

32
    Dżono zablokowany. (16:12)
    32
    Kontrę zakończył Konitz. (17:12)
    32
    Błyskawicznie ze środka rozpoczęli goście, a bramkę dołożył ze skrzydła Dżono. (17:13)

32
    Był jeszcze faulowany przez Krupę, za co ten drugi usiadł na ławce kar. (17:13)

33
    Wysoko starają się bronić lubinianie. (17:13)

33
    Ze skrzydła nie popisał się Radosz. (17:13)

34
    Poprzeczka po rzucie Kużdeby. (17:13)

34
    Pogoń w komplecie. (17:13)

35
    Bardzo szybko o przerwę poprosił Jurasik. (17:13)

35
    Nie trafił w światło bramki Kniaziew. (17:13)
    35
    Tymczasem z lewego skrzydła skutecznie akcję zespołu zakończył Kużdeba. (17:14)
    36
    Rzutem bieżnym z ogromną siłą popisał się teraz Zaremba. To musiało zrobić na kibicach wrażenie. (18:14)
    36
    Bardzo ładnie zachował się teraz Dżono. Zbiegł na lewe rozegranie i po długim słupku pokonał Tatara. (18:15)

37
    Nieuznana bramka dla Pogoni, błąd kroków. (18:15)

37
    Jeszcze Małecki skuteczny, ale piłka dla Pogoni, bo wylądowała na aucie. (18:15)
    37
    Kontrę gości zakończył Dżono. To jego trzecie trafienie. (18:16)
    38
    Mimo asysty obrońcy zaskoczył Małeckiego Kniaziew. (19:16)

38
    Ani jedni, ani drudzy nie odpuszczają. Czeka nas ciekawa końcówka. (19:16)
    38
    Podanie gości przejął Konitz i sam pobiegł do kontry, którą skutecznie zakończył. (20:16)

39
    Dobra postawa Pogoni w obronie. (20:16)

39
    Kara dla Szymyślika. Zagłębie będzie miało problem. (20:16)

39
    W dodatku rzut karny dla Pogoni w jednej akcji. (20:16)
    39
    A jak go zakończyć wiedział już Michal Bruna. (21:16)
    40
    Kapitalne podanie otrzymał na skrzydło Moryto. To już jego 9 bramka w tych zawodach. (21:17)
    40
    Ze skrzydła przelobował Małeckiego Krupa. (22:17)

41
    Błąd kroków gości, ale rywale nie zakończyli kontry. Była pusta bramka. (22:17)
    42
    Wyskoczył w górę Mrozowicz i po raz pierwszy pokonał Tatara. (22:18)
    42
    Błąd podania do Bruny wykorzystali przyjezdni. 10 trafienie zaliczył Moryto. (22:19)

43
    Kolejny błąd podania. Tym razem podającym Bruna do skrzydłowego. Goście przed szansą na poważne zbliżenie się do rywali. (22:19)
    44
    Banalny zwód lubinian wykorzystał sam na sam Dżono. (22:20)

45
    Szczecinianie stracili dużą przewagę. (22:20)

45
    Ze skrzydła nie trafił Konitz. (22:20)

45
    Goście przed szansą na gola kontaktowego. (22:20)

46
    Będzie rzut karny dla Miedziowych. Faulowanym Moryto. (22:20)

46
    Matkowski pojawił się w bramce za Tatara. (22:20)
    46
    Moryto nie miał jednak problemów z wykorzystaniem karnego. (22:21)

46
    Szczecinianie od blisko 6 minut bez trafienia. (22:21)

47
    Sygnalizowany rzut Bruny broni Małecki. Szczęśliwie gospodarzy ratuje także Tatar. (22:21)

47
    Będzie karny dla Pogoni. Za obronę w polu. (22:21)
    48
    Niemoc rzutową przełamał z karnego Konitz. (23:21)

48
    To już 10 trafienie Oranje. (23:21)

49
    Kara dla Wąsowskiego. Za faul na Szymyśliku. Będzie jeszcze karny dla gości. (23:21)
    49
    I znów Moryto, i znów skutecznie. (23:22)

49
    Bosy nie pokonał Małeckiego. (23:22)

50
    Po drugiej stronie parkietu nie popisali się także lubinianie. (23:22)
    50
    Wciąż dwie bramki więcej po stronie miejscowych. Trafił Zaremba. (24:22)
    50
    Szybko odpowiedział jednak Kużdeba. (24:23)
    51
    W swoim stylu trafił Bosy. Podawał do kołowego Kniaziew. Piękna akcja szczecinian. (25:23)

51
    Karny dla Zagłębia. (25:23)
    52
    Blisko obrony był Tatar. Jest jednak 13 trafienie dla Moryto. (25:24)

52
    Znów próba podania do kołowego szczecinian. Ten jednak faulowany. (25:24)
    53
    Jak nie do kołowego, to Kniaziew sam kończy akcję. (26:24)
    53
    Bardzo szybko starają się grać goście. Zaskoczył Szymyślik. (26:25)

53
    Karę otrzymał Dżono. (26:25)
    53
    Trzymany był Bosy, ale nic sobie z tego nie zrobił. Kolejne trafienie szczecińskiego obrotowego. Oj będą emocje. (27:25)

54
    Timeout dla gości. (27:25)

54
    Aktywnie w defensywie szczecinianie. (27:25)

55
    Sygnalizacja gry pasywnej Miedziowych. (27:25)

55
    Obronił rzut Tatar, ale piłka na aucie, a więc wciąż dla Zagłębia. (27:25)
    55
    Ależ zaskoczył teraz Tatara rzutem z wysoku Mrozowicz. Goście walczą. (27:26)
    56
    Kilka podań po stronie miejscowych. Piłka trafiła do Fedeńczaka i ten zakończył skutecznym rzutem. (28:26)

56
    Karę otrzymał jeszcze Bartczak. (28:26)
    56
    Mrozowicz znów trzyma wynik dla Zagłębia. (28:27)

57
    Goście potrafią wykorzystywać fakt, że grają jednego mniej. (28:27)

57
    Karny dla Pogoni za obronę w polu bramkowym. (28:27)

57
    Do jego wykonania podejdzie Bruna. (28:27)
    57
    W pierwsze tempo pokonał Małeckiego Czech. (29:27)

58
    Lepszy Tatar od skrzydłowego Kużdeby. To mogą być kluczowe minuty meczu. (29:27)

58
    Konitz indywidualnie pilnowany przez Moryto. (29:27)

59
    Długo trwa akcja Pogoni. (29:27)
    59
    W końcu piłka trafiła do skrzydła, a tam nie pomylił się Fedeńczak. (30:27)

60
    Minuta do końca meczu. Pogoń już chyba tego nie przegra. (30:27)
    60
    Znów kapitalnie wyskoczył Mrozowicz i Zagłębie jeszcze wierzy. (30:28)

60
    Timeout dla gospodarzy. (30:28)

60
    Do końca jeszcze 36 sekund. (30:28)

60
    Jeśli po przerwie szczecinianie znów trafią, choć chyba nie muszą, zgarną dwa punkty. (30:28)

60
    Zagłębie pilnuje każdy swego. (30:28)

60
    Pogoń stara się podawać do swoich kolegów. (30:28)

60
    Karę otrzymał Szymyślik za faul na Bosym. (30:28)

60
    23 sekundy do końca. Piłka wciąż w rękach Pogoni. (30:28)

60
    Zagłębie już się cofnęło. Chyba przestało wierzyć. (30:28)

Koniec meczu. (30:28)

Zakończyło się to spotkanie kolejnym zwycięstwem szczecinian. Nie brakowało jednak emocji. Wydawało się, że od momentu uzyskania aż 5 bramek więcej, gospodarze pewnie dowiozą zwycięstwo. Musieli jednak walczyć do samego końca. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne nasze relacje. (19:25:59)