Wybrzeże – MMTS 22:25 (koniec) | Pogoń – Zagłębie 30:28 (koniec) | Stal – Górnik 27:32 (koniec)
Handball Stal Mielec
27:32 (16:13)
Górnik Zabrze
Sobota 25.02.2017, 18:00 • Hala Gim. nr 2, Mielec • Orlen Superliga mężczyzn • 19. kolejka

Nieszczęśliwie dla zespołu z Mielca druga połowa w wykonaniu graczy Stali była słaba. Mankament drugiej części nie został rozwiązany. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Sebastian Kicki. Moim zdaniem była to najlepsza zmiana trenera Skutnika. Wprowadził on na boisko bramkarza, który ogromnie pomógł swojej drużynie. Stal mimo prowadzenia po pierwszych 30 minutach nie poradziła sobie z wyzwaniem utrzymania przewagi i przegrywa to spotkanie. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne! (19:30:55)

Koniec meczu. (27:32)

60
    52 sekundy do końca meczu. (27:32)

60
    O czas prosi Ryszard Skutnik – Górnik Zabrze.
    59
    Gromyko skutecznie podwyższa prowadzenie rzutem z koła. (27:32)

56
    Kyrylenko zdobywa bardzo ważną bramkę. (26:29)

56
    Lipka broni rzut Glińskiego. Mielczanie przed szansą. (25:29)

55
    Goście odjechali z wynikiem Czeczeńcom. Mielczanie muszą się szybko pozbierać żeby myśleć o zwycięstwie na koniec tego meczu. (25:29)

55
    O czas prosi Tomasz Sondej – Stal Mielec.
    54
    Sluijters ponownie mocno rzuca. (25:29)

54
    Strata Mielczan. Kicki dobrze w bramce. (25:28)
    53
    Uaktywnił się Marcin Basiak, który zdobywa pierwszą bramkę w tym spotkaniu. (25:28)
    52
    Sluijters mocno rzuca. (24:28)

52
    Zły rzut Dementeva. Zabrzanie przy piłce. (24:27)
    51
    Daćko ponownie nie myli się. (24:27)

51
    Miedziński schodzi na 2 minuty kary. Karny dla gości. (24:26)

50
    Kicki broni rzut Dementeva! (24:26)
    49
    Adamuszek mocno ładuje w bramkę Lipki. (24:26)

49
    O czas prosi trener Ryszard Skutnik – Górnik Zabrze.
    49
    Piękny rzut Kyrylenki z podłoża! (24:25)

46
    Zły rzut Rafała Krupy. Szansa na kolejną bramkę dla gości. (21:24)

45
    Sluijters schodzi na dwie minuty kary. (21:24)
    44
    Daćko trafia z 7 metrów. Zabrzanie odjeżdżają z wynikiem Stali. (21:24)

44
    Rzut karny dla gości. (21:23)

43
    Kicki broni! (21:23)
    43
    Sluijters bardzo mocno rzuca. Lipka nie miał szans na obronę. (21:23)

42
    Zły rzut Krygowskiego. Kicki dobrze broni. Goście przy piłce. (21:22)
    41
    Gliński skutecznie z kontry. Zabrze prowadzi! (21:22)

41
    O czas prosi trener Tomasz Sondej – Stal Mielec.
    40
    Adamuszek trafia na remis! (21:21)

40
    Strata Stali. Dobry okres w grze gości. (21:20)
    39
    Miedziński źle podaje i Daćko zmniejsza przewagę Stali. (21:20)
    38
    Daćko ładnie trafia z kontry. (21:19)
    38
    Krępa ładnie z koła. (21:18)
    37
    Daćko skutecznie egzekwuje rzut z 7 metrów. (20:18)

37
    Kyrylenko schodzi na 2 minuty. Karny dla gości. (20:17)
    37
    Krupa skutecznie ze skrzydła. (20:17)
    37
    Bushkou trafia ze skrzydła. (19:17)
    36
    Janyst skutecznie rzuca z 7 metrów. (19:16)

35
    Rzut karny dla Stali Mielec. (18:16)
    35
    Ścigaj skutecznie egzekwuje karnego. (18:16)

33
    Lipka broni rzut Adamuszka. Mimo to goście przy piłce. (17:13)

32
    Na dwie minuty schodzi Sluijters. (17:13)

32
    Kicki broni rzut Wilka z 7 metrów! (17:13)

32
    Błąd gości i karny dla Stali. (17:13)
    31
    Ładny rzut Wilka ze skrzydła. Lobuje on bramkarza gości. (17:13)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (16:13)

Dobra pierwsza połowa w wykonaniu gospodarzy z Mielca. To czego brakuje gościom ze Śląska by móc wygrać ten mecz to szczęście i większa skuteczność w bramce. Dobrze rozgrywa to spotkanie Krzysztof Lipka, który ma na swoim koncie kilka fantastycznych interwencji czego nie można powiedzieć o Galii. Znając typ gry mielczan można spodziewać się gorszej 2 części w ich wykonaniu. Na pewno nie zabraknie emocji i determinacji zawodnikom z obu drużyn. Serdecznie zapraszam na kolejną odsłonę tego spotkania już za kilka minut.

30
    Pierwsza połowa skończona. (16:13)
    30
    Daćko rzuca skutecznie z 7 metrów! (16:13)

30
    Lipka broni rzut Ścigaja. Karny dla gości. (16:12)

29
    Adamuszek trafia w poprzeczkę. Szansa na bramkę dla Stali. (14:11)
    28
    Michał Adamuszek po wysokim wybiciu z parkietu trafia do bramki Lipki. (14:11)
    27
    Marcin Miedziński dobrze trafia podwyższając tym samym prowadzenie Stali. (14:10)

26
    Najpierw myli się Gliński, a potem w poprzeczkę trafia Kłoda. Piłka w posiadaniu Zabrzan. (13:10)
    25
    Kyrylenko dobija obroniony rzut Krygowskiego. (13:10)

25
    24
    Bushkou zaskakuje Lipkę rzutem ze skrzydła. (12:10)
    24
    Wilk nie myli się i zdobywa kolejną bramkę z 7 metrów. (12:9)

24
    Adamuszek schodzi na 2 minuty kary. Rzut z 7 metrów dla gospodarzy. (11:9)
    23
    Adamuszek celnie! (11:9)
    23
    Krępa trafia z koła mimo gry w osłabieniu! (11:8)

23
    Mielczanie wciąż grają w osłabieniu, ale utrzymują się i przez dłuższą chwilę nie tracą bramki. (10:8)
    21
    Ścigaj celnie wykorzystuje karnego. (10:8)

21
    Miedziński schodzi na 2 minuty kary. Rzut z 7 metrów dla gości. (10:7)

20
    Kłoda schodzi na dwie minuty kary. Na parkiet wbiegają medycy i pomagają wstać Mariejowi Tokajowi. (10:7)
    20
    Lipka broni rzut Kryńskiego. Kyrylenko po szybkim wznowieniu Stali trafia. (10:7)
    19
    Wilk wykorzystuje szansę. (9:7)

19
    Rzut karny dla Stali. (8:7)

18
    Żółta kartka dla Rafała Glińskiego. (8:7)

14
    Rafał Gliński mocno rzuca z podłoża. (6:6)

13
    O czas poprosił trener Ryszard Skutnik – Górnik Zabrze.
    13
    Krygowski wysoko wybija się z parkietu i ładnym rzutem trafia do bramki. (6:5)

13
    Gliński trafia w Lipkę. Dobra interwencja mieleckiego bramkarza. (5:5)
    12
    Krępa mocnym rzutem trafia. (5:5)

12
    Kryński przestrzela. (4:5)
    11
    Wilk ładnym rzutem pokonuje Galie i trafia ze skrzydła. (4:5)
    11
    Ponowny błąd Mielczan i Niedośpiał rzuca bramkę Lipce po szybkim wznowieniu. (3:5)
    10
    Wilk źle podaje i Daćko trafia 4 bramkę dla gości. (3:4)

9
    Złe podanie gości i piłka ucieka w aut. Mielczanie z szansą na bramkę. (3:3)

9
    Faul w ataku Kyrylenki. Zabrzanie przy piłce. (3:3)

8
    Ponownie pudłuje Adamuszek. Mimo gry w przewadze. Szansa na bramkę dla Stali. (3:3)

8
    Na dwie minuty kary schodzi Marcin Miedziński. (3:3)

7
    Kartka dla Piotra Krępy. (3:3)

7
    Najpierw przestrzela Adamuszek, a potem Kłoda. Piłka w posiadaniu Zabrzan. (3:3)
    6
    Paweł Wilk skutecznie egzekwuje rzut z 7 metrów. (3:3)

6
    Rzut karny dla Stali Mielec. (2:3)
    5
    Kryński rzuca w okienko ze skrzydła. (2:3)
    4
    Rafał Krupa trafia po szybkiej kontrze. (2:2)
    3
    Gliński trafia z 7 metrów. (1:2)

3
    Rzut karny dla Zabrzan. (1:1)
    2
    Kyrylenko rzuca mocno z podłoża i trafia. (1:1)
    1
    Adrian Niedośpiał rzuca pierwszą bramkę z koła. (0:1)

1
    Rozpoczęli goście. (0:0)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Obie drużyny są już na parkiecie. Trwa odśpiewanie hymny Polski.

Jesteśmy już w hali w Mielcu gdzie za kilka minut o zwycięstwo zawalczy lokalna Stal z Górnikiem Zabrze. Emocje gwarantowane. Za kilka chwil prezentacje drużyn!

SPR Stal Mielec: Lipka, Łukawski – Wilk, Krępa, Janyst, Rusin, Miedziński, Kłoda, Kubisztal, Kyrylenko, Dementev, Basiak, Krygowski, Krupa, Ćwięka

NMC Górnik Zabrze: Galia, Kicki – Niedośpiał, Daćko, Tomczak, Kryński, Gromyko, Piątek, Sluijters, Bushkou, Gliński, Tokaj, Fąfara, Ścigaj, Adamuszek

Sędziowie: Andrzej Chrzan, Michał Janas.

Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie. Przeciwko sobie wybiegną drużyny podobne w poziomie gry i głodne zwycięstw. Na pewno możemy spodziewać się ostrej i wyrównanej walki. Jeszcze raz serdecznie zapraszam na relację tuż przed 18:00!

Stal Mielec
    Mielczanie niedawno rozegrali przegrany mecz z Gwardią Opole. Mimo fantastycznej gry Oleksandra Kyrylenki "Czeczeńcy" nie pokonali rywala. Przede wszystkim zawiodła druga linia, bez której gospodarze najbliższego spotkania nie poradzą sobie z Górnikiem. W obu zespołach jest kilku kontuzjowanych zawodników. Trener i bramkarz Stali – Krzysztof Lipka – uważa zespół z Zabrza za kompletny i silny zespół.

Goście najbliższego spotkania mają pewien atut w ręku. Jest nim trener zespołu – Ryszard Skutnik. To on kilka lat temu prowadził mielecki klub piłki ręcznej, który osiągnął sukces 3 miejsca w lidze. Dzisiaj prowadząc Górnika na pewno wykorzysta swoją wiedzę na temat zawodników z Podkarpacia. Niedawno Zabrzanie rozegrali mecz z Meblami Wójcik Elbląg wygrali go choć z niemałymi kłopotami. Ich wcześniejsze spotkania to m.in spotkania z Orlen Wisłą Płock i MMTS-em Kwidzyn. W obu meczach zespół ze Śląska uległ rywalom.

Serdecznie zapraszamy na najbliższe spotkanie PGNiG Superligi Mężczyzn, które odbędzie się w hali Gimnazjum nr 2 w Mielcu. Mecz zaplanowany został na godzinę 18:00. Lokalna Stal zmierzy się z Górnikiem Zabrze.

Jakub Broniewski

Handball Stal Mielec: Lipka, Łukawski – Wilk, Krępa, Janyst, Rusin, Miedziński, Kłoda, Kubisztal, Kyrylenko, Dementev, Basiak, Krygowski, Krupa, Ćwięka

Sędziowie: Andrzej Chrzan, Michał Janas