Tuż przed syreną końcową trafia Żytnikow. (31:25)
    Telekom Veszprem podwyższa prowadzenie. (31:24)
    Corrales zaskoczony! Trzydzieste trafienie gospodarzy! (30:24)

Faulowany Momir Ilić. Rzut wolny dla Veszprem. (29:24)

Timeout dla gospodarzy. (29:24)
    58
    Bramka Orlen Wisły Płock. (29:24)
    57
    Dwudziesta dziewiąta bramka dla Veszprem. Nafciarze z trudnego terenu punktów na pewno już nie wywiozą. (29:23)

56
    Faul w ataku Sime Ivicia. (28:23)
    55
    Ugalde ze skrzydła. Czy Orlen Wisła jeszcze się podniesie? Pięć minut do ostatniego gwizdka sędziów. (28:23)

54
    Nie kończy kontry Adam Wiśniewski! (27:23)
    54. Tarabochia - 27:23
    54
    Odpowiada z rozegrania Tarabochia. (27:23)
    53
    Błąd Nafciarzy i zabójcza kontra węgierskiej drużyny. (27:22)
    52
    Druga z rzędu bramka Telekomu Veszprem. (26:22)
    51
    Trafia Laszlo Nagy. (25:22)

50
    Orlen Wisła blisko przechwytu, ale przy piłce wciąż gospodarze. (24:22)
    50. Daszek - 24:22
    50
    Straty topnieją! Daszek ze skrzydła! (24:22)

50
    Świetnie zainterweniował Corrales! (24:21)
    49
    I nie marnuje go Sime Ivić! (24:21)

49
    Blaż Blagotinsek odpocznie na ławce kar. Rzut karny dla Orlen Wisły. (24:20)

48
    Broni Corrales! (24:20)
    48
    Dwudziestą bramkę dla Nafciarzy zdobywa ze skrzydła Adam Wiśniewski. (24:20)
    47
    Ależ efektowny rzut Momira Ilicia! Świetny mecz rozgrywającego! (24:19)
    46
    Szybkie wznowienie Veszprem. Wisła nie zdążyła ustawić się w defensywie i traci następną bramkę. (23:19)
    45
    Ciężar na swoje barki bierze Tomasz Gębala! (22:19)
    44. Płocczanie nie radzą sobie z Rolandem Miklerem

44
    Świetna interwencja Miklera. Szybki atak Veszprem i po raz drugi z rzędu rzuca celnie Ilić. (22:18)
    44
    Wskazówki szkoleniowca podziałały. Trafia Momir Ilić. (21:18)

43
    Trener Xavier Sabate prosi o czas. (20:18)
    43
    Odważnie i skutecznie atakuje Tomasz Gębala! (20:18)
    42
    Przechwyt Żytnikowa, podanie do nabiegającego Daszka i bramka! (20:17)

41
    Żytnikow tylko w słupek. Zabrakło precyzji. (20:16)
    40
    Przedniej urody gol Andreasa Nillsona. Kołowy upadając na parkiet rzucił z biodra. (20:16)

40
    Tomasz Gębala i faul w ataku. Piłka dla miejscowych. (19:16)
    39
    Aż dziewięć minut Veszprem czekało na pierwszą bramkę. Rzucał Laszlo Nagy. (19:16)
    38
    Rosyjski rozgrywający rehabilituje się w następnej akcji i trafia z kontrataku! (18:16)

37
    Pechowy rzut Żytnikowa. (18:15)

36
    Kapitalna interwencja Corralesa! (18:15)

36
    A między słupkami obudził się Rodrigo Corrales! (18:15)
    35. T. Gębala - 18:15
    35
    Pierwszą bramkę po zmianie stron rzuca Tomasz Gębala! (18:15)

34
    Wykluczenie dla Terzicia za celowe zagranie nogą. (18:14)

33
    Świetna interwencja w obronie Orlen Wisły. (18:14)

32
    Przez dwie minuty odpocznie Racotea. (18:14)

32
    Nieudane akcje po obu stronach parkietu. (18:14)

31
    Fatalny błąd Sime Ivicia na siódmym metrze. Rozgrywający po gwizdku sędziego skozłował piłkę. (18:14)

31
    Rzut karny dla Wisły. Na ławkę kar wędruje Laszlo Nagy. (18:14)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (18:14)

Wynik sobotniego spotkania mógł napawać optymizmem, póki między słupkami nie pojawił się Roland Mikler. Golkiper Veszprem dał świetną zmianę i pomógł węgierskiej ekipie w budowaniu dystansu. Co przyniesie nam druga połowa?

30
    Pierwsza połowa skończona. (18:14)

30
    Strata Orlen Wisły, ale na szczęście dla Nafciarzy wicemistrzów Polski ratuje Adam Morawski. (18:14)
    30
    Płocczanie nie mogą powstrzymać rozpędzonego Momira Ilicia. (18:14)

29
    Tarabochia i... błąd kroków. (17:14)
    28. Daszek - 17:14
    28
    Daszek wyszedł na czystą pozycję i zmniejsza straty! (17:14)

28
    Timeout dla gospodarzy. (17:13)
    27. Wiśniewski - 17:13
    27
    Adam Wiśniewski przerywa czarną serię Nafciarzy. (17:13)
    27
    Tarabochia gubi piłkę. Szybka kontra i kolejna bramka gospodarzy. (17:12)
    26
    Veszprem bezlitośnie kontruje nieudaną akcję Orlen Wisły. (16:12)
    26
    Veszprem gra szybkim środkiem. Trafia Momir Ilić! (15:12)
    25
    Przechwyt i kontra zakończona przez Żytnikowa! (14:12)

24
    Nafciarze braki w ataku starają się nadrabiać w defensywie. (14:11)

24
    Zła wiadomość dla kibiców płockiej ekipy. Roland Mikler rozkręca się z minuty na minutę i tym razem zatrzymuje rzut ze skrzydła Adama Wiśniewskiego. (14:11)

23
    Lovro Mihić wyprowadzony na znakomitą pozycję, ale nie trafia do bramki. (14:11)

23
    Nafciarze przez dwie minuty zagrają w liczebnej przewadze. (14:11)

22
    Timeout dla gości. (14:11)
    22
    Veszprem wykorzystuje świetną interwencję swojego golkipera i podwyższa za sprawą Gajicia dystans do trzech bramek. (14:11)

21
    Mikler zatrzymuje na skrzydle Mihicia! (13:11)
    20
    Veszprem wciąż utrzymuje dwubramkową przewagę. (13:11)

20
    Orlen Wisła będzie musiała sobie radzić w osłabieniu. Dwie minuty dla Sime Ivicia. (12:11)
    20
    Przemyślany atak pozycyjny wicemistrzów Polski zakończony przez Tiago Rochę! (12:11)

19
    Żytnikow blisko straty. (12:10)
    19
    Cóż za zacięta wymiana ciosów! Kolejna bramka dla węgierskiej ekipy! (12:10)
    19
    Na co skutecznie i szybko odpowiada po indywidualnej akcji Sime Ivić! (11:10)
    18
    Świetnym trafieniem przypomina o sobie Momir Ilić. (11:9)
    18. M. Gębala - 10:9
    18
    Maciej Gębala z koła po koźle! (10:9)
    17
    Zaskakujący rzut oddaje Laszlo Nagy! Rodrigo Corrales dał się oszukać i piłka wpada do siatki. (10:8)
    16
    Orlen Wisła również nie zawodzi w ataku. Ze skrzydła trafia precyzyjnie Ghionea! (9:8)
    16
    Jak na razie Veszprem gra w ofensywie na świetnej skuteczności. (9:7)

15
    Siły na parkiecie się wyrównują. Na ławce odpocznie Miljan Pusica. (8:7)
    15
    Nie odpuszczają Nafciarze i łapią kontakt. (8:7)

14
    Decyzją sędziów dwie minuty kary otrzymuje Laszlo Nagy. (8:6)
    14
    Ultraszybka odpowiedź Veszprem. (8:6)
    14
    Piękna bramka z bardzo ostrego kąta Sime Ivicia! (7:6)
    13
    A teraz zwiódł płocką obronę i pokonał Corralesa, Momir Ilić. (7:5)
    12
    Do trzech razy sztuka! Gilberto Duarte przełamał się i zmniejsza straty Nafciarzy! (6:5)
    11
    Andreas Nillson podwyższa prowadzenie Veszprem. (6:4)

10
    Wicemistrzowie Polski tracą piłkę. (5:4)

9
    Piłka dla Orlen Wisły! Gospodarze rzucają tylko w słupek! (5:4)

9
    Ależ przestrzelił z lewego skrzydła Lovro Mihić... (5:4)
    8
    Nieudana akcja w wykonaniu Duarte mści się na Nafciarzach. Veszprem na prowadzeniu. (5:4)
    7
    Do wyrównania szybko doprowadza Laszlo Nagy. (4:4)
    6. Żytnikow - 3:4
    6
    Fenomenalny rzut Żytnikowa znalduje swój lot w bramce! (3:4)
    5
    Ładne dogranie do koła i bramka dla Veszprem. (3:3)

4
    Pusica wędruje na ławkę kar. (2:3)
    4
    Strata Veszprem i zabójcza kontra Lovro Mihicia! (2:3)
    4
    Do wyrównania doprowadza ze skrzydła Miljan Pusica! (2:2)

3
    Świetnie między słupkami spisał się Corrales! Szansa na remis. (2:1)
    3
    Sime Ivić zdobywa dla wicemistrzów Polski pierwszą bramkę! (2:1)

2
    Nafciarzom trudno przebić się przez ruchliwą obronę węgierskiej ekipy. (2:0)
    2
    Laszlo Nagy oddaje atomowy i celny rzut z dziewiątego metra. (2:0)

1
    Sime Ivić zatrzymany! (1:0)
    1
    Pierwszą bramkę dla Veszprem zdobywa z prawej strony boiska Nilsson. (1:0)

1
    Od środka rozpoczynają gospodarze. (0:0)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Witam serdecznie w relacji live z meczu Veszprem – Orlen Wisła. Czas na hymn Ligi Mistrzów i prezentację składów!

Telekom Veszprem: Alilović, Mikler – Blagotinsek, Gajić, Gulyas, Ilić, Ivancsik, Lekai, Ligetvari, Marguc, Nagy, Nilsson, Rodriguez Vaquero, Schuch, Terzić, Ugalde Garcia.

Orlen Wisła Płock: Corrales, Morawski – Duarte, T. Gębala, M. Gębala, Ghionea, Ivić, Mihić, Pusica, Racotea, Rocha, Tarabochia, Wiśniewski, Żytnikow.

Węgierski klub nie wspomina dobrze ostatniego pojedynku z ekipą z Płocka, bowiem mecz 3. kolejki LM zakończył się remisem. Czy Nafciarze powtórzą ten wyczyn i urwą punkty Veszprem? Przekonamy się o tym w sobotę wieczorem. Serdecznie zapraszam na relację live, wzbogaconą o urywki z najlepszych akcji!

W podobnym tonie wypowiada się na łamach oficjalnej strony klubowej wicemistrzów również Tomasz Gębala. – Zdaję sobie sprawę, że Veszprém ma w swoim składzie wielu utytułowanych graczy, ale na boisku są to dla mnie po prostu ludzie, którym trzeba stawić czoła. Szacunek, owszem, musi być dla każdego przeciwnika, ale na pewno nie bojaźń. Nasze założenia się nie zmieniają. Jedziemy szukać swojej szansy na zwycięstwo – mówi rozgrywający.

- Nie jedziemy na Węgry na pożarcie. Jakby nie patrzeć, lubimy grać z Veszprém. U siebie nie przegraliśmy w ostatnich trzech meczach, natomiast na wyjazdach toczymy naprawdę wyrównane pojedynki, które rozstrzygają się dopiero w ostatnich dziesięciu minutach – zapewnia skrzydłowy płockiej ekipy, Adam Wiśniewski.

Trener Orlen Wisły postawił na Rodrigo Corralesa oraz Adama Morawskiego, i nie przewiduje zabierać ze sobą trzeciego bramkarza. W Polsce zostaną także Zbigniew Kwiatkowski i kontuzjowany Jose Guilherme de Toledo.

W starciu z duńskim zespołem bardzo dobrze spisał się Gilberto Duarte, a między słupkami świetną partię rozegrał Marcin Wichary. Doświadczony golkiper przeciwko Veszprem jednak nie wystąpi.

Team Nafciarzy znajduje się na bardzo dobrej drodze do TOP 16 prestiżowych rozgrywek. Po ostatniej wygranej nad Bjerringbro-Silkeborg awans polskiej drużynie może w zasadzie odebrać jedynie kataklizm.

Przed ekipą Orlen Wisły Płock 12. kolejka zmagań w VELUX EHF Lidze Mistrzów. Wicemistrzowie Polski zmierzą się na wyjeździe z węgierskim gigantem, Telekomem Veszprem.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Małgorzata Boluk

Telekom Veszprem HC: Alilović, Mikler – Blagotinsek, Gajić, Gulyas, Ilić, Ivancsik, Lekai, Ligetvari, Marguc, Nagy, Nilsson, Rodriguez Vaquero, Schuch, Terzić, Ugalde Garcia.