GKS Bełchatów – Olimpia G. 2:2 (koniec) | Bytovia – Gryf 0:0 (koniec) | Olimpia E. – Legia II 4:1 (koniec)
Toruń – Widzew 0:2 (koniec)
Elana Toruń
0:2 (0:2)
Widzew Łódź
Sobota 25.02.2017, 14:35 • Stadion przy ul. Przy Skarpie, Toruń • Spotkania towarzyskie

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00.

O meczu:

Do bardzo ciekawego starcia sparingowego dojdzie w Toruniu. Miejscowa Elana podejmie łódzki Widzew. Obie drużyny rywalizują na czwartym szczeblu ligowym.

Elana Toruń:

Gospodarze rywalizują w grupie drugiej. Na przerwę zimową torunianie udali się jako czwarta drużyna w tabeli. Strata do lidera wynosi jednak zaledwie dwa oczka, a Elana apetyt na awans ma ogromny.

Widzew Łódź:

Zdecydowanie gorzej wygląda sytuacja przyjezdnych, którzy plasują się co prawda na piątej lokacie, ale do pierwszego ŁKS-u tracą aż dwanaście punktów. Mimo to należy spodziewać się jak najlepszej dyspozycji Widzewa na wiosnę. Na uwagę zasługuje fakt, że na nowy stadion tej drużyny karnety wykupiło już niemal dziesięć tysięcy fanów!
    Taki wynik z pewnością robi wrażenie:

Arena pojedynku:

Elana wszystkie swoje sparingi w tym okresie przygotowawczym rozgrywała na stadionie przy ulicy Przy Skarpie. Torunianie ligowe spotkania rozgrywają na stadionie im. Grzegorza Duneckiego, który jednak nie został wybrany na miejsce przygotowań. W Toruniu pojawiają się również pomysły budowy nowego stadionu typowo piłkarskiego.

Start spotkania:

Mecz rozpocznie się o godzinie 14:00. Warto dodać, że jest to mecz przyjaźni, ponieważ fani obydwu drużyn od dawna sympatyzują ze sobą. Bądźcie z nami!

Witam Państwa serdecznie! W Toruniu pogoda dopisuje, kilka stopni powyżej zera i niemal pełne słońce. Spotkanie rozpocznie się z kilkunastominutowym opóźnieniem ponieważ kłopoty z dotarciem na boisko mieli przyjezdni.

W takich składach rozpoczną to spotkanie obie ekipy:

Piotrowski – Figaszewski, Ciach, Więckowski, Tetych, Lenkiewicz, Glanowski, Tarnowski, Stefanowicz, A. Tomaszewski, K. Tomaszewski

Wolański – Kozłowski, Nowak, Zieleniewski, Gromek, Kasperkiewicz, Olczak, Michalski, Radwański, Mąka, Kamiński.

Przyjezdni w tym momencie wyszli z szatni na szybką rozgrzewkę. Tuż po niej zaczynamy!

Pierwszy gwizdek arbitra usłyszymy o godzinie 14:30!

1

2
    Ciekawy początek spotkania. Długimi zagrania mi starają się przedrzeć pod pole karne rywali torunianie.

4
    Było groźnie pod bramką Elany! Po indywidualnej akcji jednego z zawodników gości świetną parada popisał się Piotrowski.

5
    A teraz bliscy szczęścia byli gospodarze! Tym razem po uderzeniu rywala z dystansu znakomicie interweniował Wolański.

7
    Zablokowane dośrodkowanie w pole karne gospodarzy i od autu wznowią grę przyjezdni.

9
    Gol dla Widzewa!

Goście wychodzą na prowadzenie! Po wrzutce z rzutu różnego jeden z zawodników Elany głową skierował piłkę do własnej bramki!

12
    Nieudane długie zagranie Kasperkiewicza na połowę rywali i piłka wychodzi poza linię końcową.

14
    Obecnie gra toczy się w środkowej strefie boiska. Sporo fauli w ostatnich minutach.

15
    Dośrodkowanie z prawego skrzydła w pole karne gości, ale skutecznie futbolówkę wybija jeden z defensorów Widzewa.

18
    Łodzianie są zamknięci niemal we własnym poły karnym, ale póki co z ofensywnej gry Elany niewiele wynika.

20
    Dwadzieścia minut gry już za nami! Jak na razie wydaje się, że aktywniej grają miejscowi, jednak to ich rywale prowadzą.

22
    Kolejny korner dla gości. Jeden z nich ładnie złożył się do strzału głową, ale po jego uderzeniu piłkę pewnie wyłapał Piotrowski.

24
    Rzut karny dla Widzewa! W polu karnym gospodarzy faulowany przez Ciacha był szarżujący zawodnik Widzewa.

25

Sam poszkodowany podchodzi do piłki ustawionej na jedenastym metrze i pewnym uderzeniem tuż przy słupku pokonuje Piotrowskiego! Bezbłędnie wykonany rzut karny przez DANIELA MĄKĘ.

29
    Chcą pójść za ciosem przyjezdni! Gra toczy się w okolicach pola karnego gospodarzy.

32
    Nieco uspokoiła się sytuacja na boisku. Przy piłce utrzymują się torunianie, którzy jednak mają problem ze stworzeniem sobie klarownej sytuacji strzeleckiej.

35
    Więckowski zwycięża pojedynek główkowy w środku pola i gospodarze utrzymują się przy piłce.

37
    Nieudane dośrodkowanie z prawego skrzydła w pole karne gości i z piątego metra grę wznawiać będzie Wolański.

40
    Z piątego metra uderzał jeden z zawodników Widzewa, ale po jego płaskim uderzeniu piłka poszybowała minimalnie obok słupka!

42
    Od wrzuty z autu w środkowej strefie boiska grę wznawiać będą miejscowi.

45

Do przerwy Elana przegrywa z Widzewem 0:2. Pierwsza bramka była samobójcza, natomiast drugiego gola z rzutu karnego zdobył Mąka. Za moment druga odsłona tego spotkania.

46

48
    Spore zamieszanie w środku pola. Ostatecznie futbolówka znajduje się w posiadaniu gości.

50
    Golkiper Widzewa był naciskany przez jednego z rywali, ale bez szwanku wyszedł z opresji.

53
    Łodzianie utrzymują się przy piłce na własnej połowie boiska. Niewiele dzieje się obecnie na murawie w Toruniu.

54
    Wolański pewnie wyłapuje piłkę po miękkiej wrzutce z lewej flanki.

58
    Gospodarze wywalczyli rzut różny, ale po dośrodkowaniu faulowany był jeden z zawodników drużyny przyjezdnych.

60
    Trzech zmian dokonał opiekun drużyny gospodarzy. Na razie ciężko ustalić, kto pojawił się na boisku.

62
    Jeden z graczy Elany zagrał piłkę ręką na własnej połowie boiska i rywale będą mieli rzut wolny w obiecującej odległości od bramki torunian.

64
    Zmiana bramkarza w ekipie gospodarzy. Piotrowskiego zastępuje Świtalski.

67
    Kolejne zbyt wysokie dośrodkowanie w pole karne gości u piłka ląduje w objęciach bramkarza.

70
    Z bardzo ostrego kąta próbował uderzać Lenkiewicz, ale trafił jedynie w boczną siatkę.

72
    Ależ niewiele brakowało! Więckowski ładnie uderzał głową z okolic dziesiątego metra, ale posłał piłkę minimalnie obok słupka!

73
    Kolejnych dwóch roszad dokonuje opiekun toruńskiej drużyny.

76
    Przewaga Elany rośnie z minuty na minutę. Coraz mocniej naciskają rywali torunianie, ale jak na razie nie przekłada się to na wynik.

78
    Chwila oddechu dla defensywy Widzewa. Gospodarze muszą uważać, aby nie narazić się na kontrę rywali.

79
    Świtalski bez kłopotów wyłapuje piłkę po nieudanym wykończeniu akcji przez jednego z widzewiaków.

82
    Sporo chaosu panuje teraz na boisku w poczynaniach obydwu ekip. Żaden z zespołów nie jest w stanie na dłużej utrzymać się przy piłce.

85
    Gospodarze wywalczyli rzut wolny blisko pola karnego rywali. Może być groźnie pod bramką Widzewa!

86
    Po dośrodkowaniu Lenkiewicza żaden z miejscowych nie zdołał doskoczyć do piłki, ale Elana będzie miała jeszcze rzut różny.

89
    Seria dośrodkowań w pole karne Widzewa, ale górują defensorzy drużyny z Łodzi.

90

Po dość niemrawej drugiej połowie spotkania mecz kończy się zwycięstwem Widzewa 2:0. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne za pośrednictwem naszego portalu! (16:22:24)

Gole: 9. . (sam.), 25. Mąka (kar.)

Piotrowski (64. Świtalski) – Figaszewski, Ciach, Więckowski, Tetych, Lenkiewicz, Glanowski, Tarnowski, Stefanowicz, A. Tomaszewski, K. Tomaszewski

Zmiany: Świtalski – Krawczun, Uszalewski, Grudziński, Aleksandrowicz, Zagdański, Zawierucha, Zamiatowski

Zmiany: Humerski – Budka, Brochocki, Ogawa, Tlaga, Kazimierowicz, Rodak, Baran, zawodnik testowany