US Palermo – Sampdoria 1:1 (koniec) | Genoa – Bologna 1:1 (koniec) | Crotone – Cagliari 1:2 (koniec)
Sassuolo – AC Milan 0:1 (koniec) | Chievo – Pescara 2:0 (koniec) | Lazio – Udinese 1:0 (koniec)
Inter – AS Roma 1:3 (koniec)
US Sassuolo Calcio
0:1 (0:1)
AC Milan
Niedziela 26.02.2017, 15:00 • Mapei Stadium, Sassuolo • Włoska Serie A • Runda 26

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Nie zwalniamy tempa z weekendowym futbolem! W ramach 26. kolejki włoskiej Serie A, w jednym z niedzielnych spotkań US Sassuolo Calcio podejmie u siebie AC Milan!

AC Milan

Przyjezdni przystąpią do tej rywalizacji w roli faworyta. Aktualnie Rossoneri plasują się na 7. miejscu w lidze, a do tej pory zdołali zgromadzić 44 punkty. Już wiemy, że Milan nie straci swojej pozycji, ponieważ kolejna Fiorentina ma 4 "oczka" straty.
    Wydarzeniem weekendu w Milanie są z pewnością 18. urodziny Donnarummy!

Gospodarze nie są wiele gorsi od niedzielnych rywali. Sassuolo na ten moment okupuje 11. lokatę. Czy miejscowi polepszą swój 33-punktowy dorobek sprzed tego meczu? Jest szansa przeskoczyć Sampdorię oraz Torino!

Ostatnia kolejka

Przed tygodniem obie drużyny cieszyły się z pełnej zdobyczy punktowej. Sassuolo zagrało na stadionie Udinese, gdzie zwyciężyło 2:1. AC Milan mierzył się z Fiorentiną i tutaj także padł wynik 2:1!
    Kadra Sassuolo na mecz z Milanem:

Szykują się ciekawe zawody na Mapei Stadium! Czy Sassuolo będzie w stanie powstrzymać wyżej notowanych czerwono-czarnych? Liczymy na sporo bramek i dobre widowisko.
    Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z tego spotkania na naszym portalu!
    Ustawienie gości na grafice:

Sassuolo zagra w takim zestawieniu!

US Sassuolo Calcio: Consigli – Gazzola, Acerbi, Peluso, Dell'Orco – Pellegrini, Aquilani, Duncan – D. Berardi, Defrel, Politano.

Rezerwowi: Pomini, Pegolo – Missiroli, Matri, Sensi, Pierini, L. Mazzitelli, Ricci, Cannavaro, Letschert, Ragusa, Adjapong.

AC Milan: G. Donnarumma – Abate, C. Zapata, Paletta, Vangioni – Kucka, Sosa, Bertolacci – Suso, Bacca, Deulofeu.

Rezerwowi: Plizzari, Storari – De Sciglio, Honda, Ocampos, M. Fernández, G. Gomez, A. Poli, Locatelli, Pasalić, Calabria, Lapadula.

Sędziowie: G. Calvarese.
    Zapowiada się strzelanie w Sassuolo!

Rozgrzewka w pełni:

Obie jedenastki pojawiają się na murawie Mapei Stadium! Przed nami przywitanie zespołów oraz losowanie stron, piękna atmosfera w Sassuolo!

1

1
    Rozpoczynają zawodnicy Sassuolo Calcio, którzy grają w zielono-czarnych strojach! Milan dziś w całości na biało. Liczymy na świetne zawody!

2
    Rossoneri natychmiast przechodzą do ofensywy! Zakotłowało się przed szesnastką gospodarzy, ale ostatecznie obrońcy oddalają grę poza linię boczną boiska!

3
    Bardzo długie zagranie do osamotnionego Deulofeu! Obrońca uprzedza napastnika Milanu, ale goście jeszcze zdołali odebrać piłkę! Ostatecznie Deulofeu faulowany zaraz przed linią pola karnego, będzie rzut wolny!

4
    Milan bardzo bliski objęcia prowadzenia! Sosa bardzo mocno nabił futbolówkę z rzutu wolnego i zabrakło centymetrów, aby ktoś zamknął tę akcję! Mają czego żałować goście!

5
    Na murawę upada Kucka i mamy chwilę przerwy w tych zawodach. Słowak nie wymaga jednak pomocy lekarskiej i po chwili wracamy do gry.

6
    Żwawo weszli w ten mecz piłkarze AC Milanu! Sassuolo ma ogromny problem z opuszczeniem własnej połowy, nie mówiąc już o zagrożeniu bramce Donnarummy.

8
    Wydawało się, że arbiter odgwiżdże rzut karny dla Sassuolo! Sędzia uznał jednak, że Berardi chciał wymusić jedenastkę i napastnik gospodarzy zgarnia żółtą kartkę!
    8. Berardi zgarnia kartonik za próbę wymuszenia rzutu karnego.

9
    Naciskają miejscowi, którzy przeprowadzają kolejny bardzo groźny atak! Berardi wpadł w szesnastkę, ale jego podanie zostaje w ostatniej chwili zablokowane! Tylko rzut rożny dla Sassuolo!

10
    Zdecydowanie mogą podobać się te pierwsze minuty na Mapei Stadium! Obie drużyny dążą do otwarcia wyniku i myślę, że to jest tylko kwestia czasu!

11
    Politano zapędził się na lewe skrzydło, ale świetnie zaasekurował go Zapata. Wciąż kontynuują swój atak miejscowi.

11
    Rzut karny dla Sassuolo!!!
    11. Kucka tym razem powoduje rzut karny!

11
    Kucka fauluje rywala w szesnastce i tym razem mamy już wskazanie na wapno! Sassuolo będzie miało najlepszą sytuację na otwarcie wyniku!

12
    Fatalnie rozpoczyna ten mecz Berardi! Wcześniej próba wymuszenia jedenastki, a tym razem napastnik Sassuolo zupełnie nie trafia w bramkę z rzutu karnego! Obok słupka i wciąż mamy 0:0!
    12. Domenico Berardi marnuje jedenastkę!

13
    Szybko przenosimy się na drugą stronę boiska i teraz to AC Milan zyskuje rzut wolny i okazję do zagrożenia bramce Consigliego ze stałego fragmentu gry!

14
    Ależ przyłożył Deulofeu! Piłka spadła przed szesnastkę i właśnie Hiszpan zdecydował się na uderzenie! Potężną bombę paruje na rzut rożny Consigli!

15
    Fantastyczny kwadrans gry już za nami! Obie drużyny na razie prezentują kibicom niesamowite widowisko i brakuje już tylko celnych trafień! Szalone granie w Sassuolo z obu stron!

17
    Dobra sytuacja Deulofeu, który uderzał z bardzo ostrego kąta! Piłka przelatuje obok bramki Consigliego, ale zdaje się, że przyjezdni rozpoczną jeszcze z narożnika boiska! Znów świetnie obronił Consigli!

18
    Dobre są te wrzutki ze stałych fragmentów gry! Znów było groźnie w polu karnym Sassuolo, ale nikt nie zamknął tego dośrodkowania! Sassuolo wyprowadza piłkę z własnej połowy!

19
    Czy któraś z drużyn otworzy niebawem wynik rywalizacji? Emocji nie brakuje, celnych trafień owszem! Czekamy na rozwój wypadków!

21
    Rzut karny dla AC Milanu!!!
    21. Andrea Bertolacci zdaniem sędziego faulowany w polu karnym!

21
    Tym razem to Aquilani fauluje we własnym polu karnym i mamy drugi rzut karny w tym spotkaniu! Czy Milan wykorzysta tę szansę?

22
    Gol dla Milanu!

CARLOS BACCA wykorzystuje strzał z jedenastu metrów i Milan wychodzi na prowadzenie! Sassuolo ma jeszcze jakieś pretensje, ale arbiter ostatecznie uznaje tego gola!
    22. Carlos Bacca (ACM) - 0:1

23
    Jeszcze posypały się jakieś żółte kartki po tych protestach gospodarzy. Za moment dowiemy się kto dokładnie został ukarany przez sędziego. Jest to Defrel!

24
    Szybko ruszają do ofensywy miejscowi, którzy szukają wyrównania! Nie będzie jednak dogrania w pole karne, zabrakło dokładności w ostatecznym podaniu!

25
    Bardzo niebezpieczne wyjście z bramki w wykonaniu Donnarummy, który wybiegł przed własne pole karne i niewiele brakło, a straciłby futbolówkę! Na jego szczęście gospodarze nie przejmują futbolówki!

26
    Zbyt mocne wejście w nogi rywala w wykonaniu Peluso! Arbiter nie zastanawia się ani przez moment i wręcza kolejną żółtą kartkę w tym spotkaniu! Sypią się te żółtka!

28
    Naprawdę są to niesamowite zawody! Martwi nas jednak ta duża liczba żółtych kartek i ktoś może dzisiaj przedwcześnie wylecieć z boiska!
    O to mieli pretensje gospodarze! Czy gol z karnego został słusznie uznany?

30
    No i następny gracz zostaje wpisany do notesu sędziego. Jest to Sosa, który zbyt ostro potraktował nogi przeciwnika.

31
    Bacca potrzebuje pomocy lekarskiej i mamy dłuższą przerwę w tych zawodach. Piłkarze obu drużyn łapią oddech, ponieważ tempo jest naprawdę szalone! Non stop widzimy ataki z jednej strony boiska na drugą!

33
    Kucka oddala grę poza linię końcową boiska i Sassuolo wywalcza kolejny rzut rożny w dzisiejszym spotkaniu. Czy w końcu powiedzie się ten stały fragment gry? Donnarumma w zasadzie jeszcze nie interweniował!

34
    Z rożnego wynikło bardzo mało, ale Sassuolo kontynuowało swój atak. Deulofeu przewraca przeciwnika i będzie jeszcze jeden rzut wolny dla miejscowej ekipy!

35
    Gospodarze w dalszym ciągu walczą o wyrównanie stanu rywalizacji, ale Milan bardzo konsekwentnie oddala zagrożenie sprzed własnego pola karnego. W Milanie zdecydowanie brakuje ofensywy.

36
    Mieliśmy już dwie jedenastki, tylko jedna z nich wykorzystana przez przyjezdnych! Co będzie w kolejnych minutach? Inicjatywę znów przejmuje Milan, ale tempo wyraźnie zwolniło.

37
    Abate dośrodkowuje na dalszy słupek, ale tej wrzutce zabrakło adresata! Milan kontynuuje swój atak, ale biją jak w mur Rossoneri!

38
    Widocznie zawodnikom wciąż mało żółtych kartek. Arbiter wraca do wcześniejszego faulu Bertolacciego i wpisuje go do swojego notesu. Siódma kartka w pierwszej połowie!

39
    W dodatku mamy przepychanki między zawodnikami! Pellegrini fatalnie zaatakował nogi Sosy i w tej sytuacji zdecydowanie należała się kartka!

40
    Wchodzimy w decydujące minuty pierwszej połowy! Czy któraś z drużyn zdecyduje się na jeszcze większe ryzyko i spróbuje strzelić kolejnego gola przed zejściem do szatni?

41
    Consigli zostaje pokonany po raz drugi, ale uderzenie i bramka Baccy nie zostaje uznana! Na spalonym był Kolumbijczyk, który już pobiegł cieszyć się pod trybunę kibiców!

43
    Upływają kolejne szalone momenty, ale tempo niestety z każdą minutą spada! Wydaje się, że Milan chce przede wszystkim utrzymać do prowadzenie do przerwy.

44
    Jeśli piłkarze będą kontynuowali swoją ostrą grę, to nie ma możliwości, aby obie drużyny skończyły ten mecz w pełnym zestawieniu! Ile doliczy arbiter do pierwszej połowy?

45
    2 minuty dłużej potrwa pierwsza połowa!

45+1
    Przyjezdni jeszcze raz ruszają do ofensywy! Bacca zapędził się pod linię końcową, ale Kolumbijczyk jeszcze zdołał wywalczyć kolejny rzut rożny dla Rossonerich!

45+2
    Duncan świetnie wypatrzył pokazującego się Politano! Idealne dośrodkowanie, ale napastnik fatalnie skiksował i ostatecznie Donnarumma bez problemów wyłapuje futbolówkę! Arbiter zaprasza piłkarzy do szatni!

45+3
    Minimalne prowadzenie Milanu po 45 minutach!

Cóż się działo w pierwszej części gry?! Mieliśmy emocji co nie miara, a doszło również do dwóch jedenastek! Pierwsze Berardi nie wykorzystał rzutu karnego, ale następnie wykorzystał go Bacca!
    Zdecydowanie największe problemy mogą sprawić te żółte kartki, których dotychczas było aż 7! Koniecznie zostańcie z nami, wracamy za kilka minut!
    Te żółte kartki to rekord w tym sezonie w Serie A w pierwszej połowie.

Statystyki do przerwy:

46

46
    Milan wprowadza piłkę do gry po przerwie! Trenerzy obu ekip nie zdecydowali się na żadne roszady w składach swoich ekip. Gramy dalej, czy będziemy świadkami kolejnych goli?

48
    Gospodarze natychmiast ruszają do ofensywy, ale Milan gra dzisiaj w defensywie bardzo pewnie. Donnarumma nie miał zbyt wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności.

49
    Sassuolo domaga się odgwizdania kolejnego rzutu karnego! Arbiter rozkłada ręce i nakazuje dalszą grę na Mapei Stadium! Bardzo dziwny jest ten mecz!

51
    Milan wchodzi w drugą połowę bardzo cofnięty. W tym meczu może wydarzyć się jeszcze wszystko, nic tu nie jest przesądzone, ponieważ gospodarze prezentują się bardzo solidnie i wciąż chcą upragnionego gola!

52
    Sassuolo będzie grało od rzutu z autu na wysokości pola karnego przeciwników. Piłka zostaje jednak wycofana.

53
    Kucka przewraca się wraz z przeciwnikiem zaraz przed własną bramką! Nie będzie wskazania na wapno, chociaż tego oczekiwali miejscowi!

54
    Pierwszy atak Milanu po przerwie! Bardzo dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego wpada prosto na głowę Kucki, a Słowak uderza tuż nad bramką Consigliego!

55
    Rossoneri zaczynają wychodzić coraz wyższym pressingiem. Milan chciałby zdobyć drugie trafienie, które prawdopodobnie wyjaśniłoby wszystkie wątpliwości podczas tych zawodów!

56
    Abate zbliża się do bramki Consigliego z prawej strony! Włoch postanowił dośrodkować w okolice 5. metra, ale nie było tam żadnego z partnerów! Obrońcy Sassuolo oddalają grę!

57
    Bacca zdobywa kolejnego gola ze spalonego, ale gwizdek arbitra zabrzmiał dużo wcześniej! Nawet nie próbował bronić tego Consigli!

58
    Kolejne emocje, kolejne kartki! Tym razem to Pellegrini wbiegł rozpędzony z nogi przeciwnika i mamy kolejne przepychanki między zawodnikami!

59
    Zupełnie nieudana akcja w wykonaniu przyjezdnych. Deulofeu próbował sfinalizować atak swojej drużyny, ale zupełnie nie wyszła ta próba Hiszpanowi! Od bramki rozpocznie za moment Consigli!

60
    Godzina gry już za nami, tymczasem z kolejnymi atakami rusza Sassuolo! Gospodarzom naprawdę należy się chociażby ta jedna bramka w dzisiejszym spotkaniu!

62
    Abate nie miał szans dotrzeć do tak mocnego dośrodkowania na prawym skrzydle. Piłka opuszcza plac gry i Sassuolo będzie konstruowało kolejny atak pozycyjny.

63
    Politano otrzymał dobre podanie, ale i tak zdecydował się na uderzenie w bardzo trudnej pozycji! Trafia w nogi jednego z obrońców i Sassuolo będzie miało kolejny rzut rożny dzisiejszego popołudnia!
    Momentami tak wygląda to spotkanie!

64
    Milan gra dzisiaj bardzo niepewnie! Przyjezdni aż proszą się o stratę gola w kolejnych minutach, coraz większa inicjatywa po stronie gospodarzy.

65
    Pellegrini uderza trochę na wiwat! Potężna bomba z dalszej odległości, ale futbolówka ląduje gdzieś z trybunach! Będzie pierwsza zmiana w ekipie gości.

65
    Zmiana w drużynie AC Milan: z boiska schodzi Juraj Kucka, na boisku pojawia się Mario Pasalić.

66
    Na szczęście piłkarze trochę uspokoili swoje nerwy i nie widzimy już tak dużej liczby przewinień. W dodatku zszedł już Kucka, który także zagościł w notesie sędziego. Czy zobaczymy dziś czerwone kartki?

67
    Acerbi popisuje się bardzo ważną interwencją we własnym polu karnym! Milan już zbliżał się do bramki Consigliego, ale znów to Sassuolo wychodzi z tej akcji zwycięsko!

68
    Kapitalny rajd indywidualny w wykonaniu Dell'Orco! Obrońca gospodarzy minął dwóch rywali i wpadł w pole karne Milanu! Podanie do środka pola zostaje już wybite – tylko rzut rożny!

69
    Fatalne dośrodkowanie w wykonaniu Aquilaniego, który zupełnie przerzucił swoje podanie. Będą kolejne zmiany, a od bramki wznowi grę Donnarumma.

70
    Zmiana w drużynie US Sassuolo Calcio: z boiska schodzi Lorenzo Pellegrini, na boisku pojawia się Alessandro Matri.

70
    Zapata odbiera piłkę Matriemu zaraz przed bramką Donnarummy! Gdyby nie interwencja obrońcy Milanu, to prawdopodobnie mielibyśmy wyrównanie! Kolejny korner dla Sassuolo!

72
    Bacca szuka swojego drugiego trafienia! Tym razem został jednak świetnie zaasekurowany przez jednego z obrońców, co pozwoliło Consigliemu wyłapać futbolówkę!

73
    Sassuolo jest już bardzo bliskie wyrównania! Wszystko rozpoczął Politano, który oddał piłkę do partnera! Uderzenie na bramkę Donnarummy, który paruje futbolówkę na rzut rożny!

74
    Jedenasty korner dla Sassuolo, które zasługuje na gola w tym spotkaniu! W drugiej połowie Milan praktycznie przebywa tylko i wyłącznie w defensywie! Czekamy na trafienia!

76
    Zmiana w drużynie AC Milan: z boiska schodzi Carlos Bacca, na boisku pojawia się Lucas Ocampos.

77
    Suso oddaje piłkę do Bertolacciego! Włoch decyduje się na strzał z bardzo dalekiej odległości, a w dodatku trafia w plecy obrońcy! Niczego dobrego nie będzie z tej akcji Milanu.

78
    Zmiana w drużynie US Sassuolo Calcio: z boiska schodzi Matteo Politano, na boisku pojawia się Antonino Ragusa.

79
    Jeszcze po jednej zmianie zostało obu trenerom. Czy gospodarze postawią wszystko na jedną kartę i rzucą się do ostatecznych ataków? Niewiele ponad 10 minut do końcowego gwizdka sędziego!
    Spora ekipa kibiców Milanu na Mapei Stadium!

80
    Ragusa rozpędza się w stronę pola karnego gości! Piękny rajd świeżego rezerwowego Sassuolo, który zostaje powstrzymany idealnym wślizgiem Paletty! Tylko rzut rożny!

81
    Jeszcze lepsza odpowiedź ze strony Rossonerich! Suso oddaje techniczny strzał na dalszy słupek i chyba już widział piłkę w siatce! Sięgnął futbolówki Consigli, który sparował ją obok słupka własnej bramki!

82
    Zapata mógł wyjaśnić sprawę 3 punktów w tym spotkaniu! Idealne dośrodkowanie z rzutu rożnego spadło na głowę Kolumbijczyka, ale po raz kolejny niesamowicie interweniuje Consigli!

83
    Piłkarze obu ekip jeszcze postanowili podnieść poziom emocji w końcówce tego spotkania! Druga połowa wcale nie zachwycała, ale będzie gorąco w ostatnich minutach tego meczu!

84
    Następne zupełnie niepotrzebne zachowanie Berardiego, który pierwsze faulował, a następnie zaczął kłócić się z przeciwnikiem. Arbiter musi rozdzielać piłkarzy!

84
    Zmiana w drużynie US Sassuolo Calcio: z boiska schodzi Grégoire Defrel, na boisku pojawia się Federico Ricci.

86
    Deulofeu chciał uciekać za linię obrońców, ale zapomniał wcześniej przyjąć sobie futbolówkę! Interweniują defensorzy Sassuolo, którzy zapobiegają kolejnym gorącym chwilom Consigliego!

87
    Zmiana w drużynie AC Milan: z boiska schodzi José Sosa, na boisku pojawia się Andrea Poli.

88
    Abate upada na murawę i będziemy mieli konieczną pomoc lekarzy. Może to gra na czas, ale sytuacja wygląda coraz gorzej, ponieważ koło Abate już leżą nosze.

89
    W końcu możemy wrócić do gry, a Milan chwilowo gra w osłabieniu! Próbują to wykorzystać miejscowi, którzy wywalczają następny rzut rożny! Ostatnie minuty!

90
    Sassuolo rzuca już wszystkie siły w stronę pola karnego Milanu! To może się zemścić utratą kolejnej bramki, ale nie mają nic do stracenia gospodarze! Milan broni się jak tylko może.

90+1
    5 minut doliczone do regulaminowego czasu gry!

90+2
    Matri otrzymuje dośrodkowanie na głowę na granicy pola karnego, ale ten strzał nie miał prawa zagrozić Donnarummie! Włoski bramkarz nie spieszy się ze wznowieniem gry!

90+3
    To nie koniec kartek w tym spotkaniu! Duncan taktycznie przerywa kolejny atak Milanu i piłkarz z Ghany zostaje zapisany w notesie sędziego.

90+4
    Ależ szczęście mają teraz zawodnicy Milanu! Berardi wykonuje rzut wolny i piłka przelatuje przez całe pole karne! Nikt nie trącił tej piłki, która ostatecznie mija się ze słupkiem o centymetry!

90+6
    Akcja meczowa należy jednak do przyjezdnych! Kontratak trzema zawodnikami, a ostateczne podanie wędruje pod nogi Suso! Techniczny strzał na dalszy słupek, ale tuż obok bramki Consigliego!

90+6
    Druga połowa nie przyniosła rozstrzygnięć! 3 punkty jadą do Mediolanu!

Spodziewaliśmy się kolejnych goli po przerwie, ale niestety kontrowersyjne trafienie Milanu z rzutu karnego było jedyną bramką dzisiejszego popołudnia! W drugiej odsłonie mieliśmy mnóstwo kolejnych sytuacji, ale miejscowi nie potrafili doprowadzić do wyrównania. Remis byłby najsprawiedliwszym rezultatem tego meczu, ponieważ Milan nie zaprezentował nic specjalnego, a w dodatku przez większość meczu znajdywał się w defensywie.
    W dodatku piłkarze zgarnęli aż 9 żółtych kartek (aż 7 w pierwszej połowie)! (17:05:00)
    Zapata zawodnikiem meczu:

Wiktor Bukowski

Gole: 22. Bacca (kar.)

Kartki:   8. D. Berardi (SAS), 21. Aquilani (SAS), 23. Defrel (SAS), 26. Peluso (SAS), 58. Pellegrini (SAS), 90+3. Duncan (SAS) – 11. Kucka (ACM), 30. Sosa (ACM), 38. Bertolacci (ACM)

Spudłowany karny!: 12. D. Berardi (SAS), nietrafiony

Posiadanie piłki: 49 % : 51 %.
    Strzały celne: 5:6. Strzały niecelne: 4:4. Rzuty rożne: 14:8. Spalone: 3:3. Foule: 20:17.
    US Sassuolo Calcio: Consigli – Gazzola, Acerbi, Peluso, Dell'Orco – Pellegrini (70. Matri), Aquilani, Duncan – D. Berardi, Defrel (84. Ricci), Politano (78. Ragusa).
    Zmiany: Pomini, Pegolo – Missiroli, Matri, Sensi, Pierini, L. Mazzitelli, Ricci, Cannavaro, Letschert, Ragusa, Adjapong.

AC Milan: G. Donnarumma – Abate, C. Zapata, Paletta, Vangioni – Kucka (65. Pasalić), Sosa (87. A. Poli), Bertolacci – Suso, Bacca (76. Ocampos), Deulofeu.
    Zmiany: Plizzari, Storari – De Sciglio, Honda, Ocampos, M. Fernández, G. Gomez, A. Poli, Locatelli, Pasalić, Calabria, Lapadula.

Sędziowie: G. Calvarese