Warszawa – PLL 3:3 (3:2 po rz. karnych) | Uniw. Gdański – UZ Zielona Góra 4:2 (koniec) | PLL – UZ Zielona Góra 0:4 (koniec)
Warszawa – Uniw. Gdański 1:0 (koniec)
Uniwersytet Gdański
4:2 (3:0)
Uniwersytet Zielonogórski
Niedziela 26.02.2017, 10:45 • Hala Sportowa, Katowice-Szopienice. • Akademickie Mistrzostwa Polski - mężczyźni • Półfinał

No i mieliśmy emocje w drugiej części spotkania! Gracze z Uniwersytetu Zielonogórskiego stawili wysoko poprzeczkę i udało im się nawet zdobyć trafienie kontaktowe. Finalnie jednak ze zwycięstwa cieszyć się mogą faworyzowani gdańszczanie. (11:50:36)

29:46
    Gol dla Uniw. Gdańskiego!
    Strzelcem bramki MATEUSZ CYMAN.

No i mamy już decydujące trafienie! Mateusz Cyman kieruje piłkę do siatki strzałem z najbliższej odległości po zagraniu od partnera. Tej straty nie odrobią już gracze z Zielonej Góry!

29:33
    To już ostatnie sekundy tego spotkania. Za moment grę od własnej połowy wznowią gracze UZ.

29:02
    Gol dla Uniwersytetu Zielonogórskiego!
    Strzelcem bramki MICHAŁ GRZESZCZYK.

No to zapowiada się nam ciekawa końcówka! Michał Grzeszczyk dobijał strzał z lewego skrzydła i ostatecznie udało mu się zdobyć kontaktowe trafienie!

28:18
    Pięknym podaniem został znaleziony przed bramką rywali Koppenhagen, ale uderzył z pierwszej tuż nad poprzeczką!

28:08
    Mamy drugie przewinienie w tej części gry zespołu Uniwersytetu Gdańskiego. Od rzutu wolnego wznowią ich rywale.

27:46
    Tym razem w roli lotnego bramkarza w zespole Uniwersytetu Gdańskiego pojawił się Michał Horbacz.

27:06
    Szukają spokojnie swojej sytuacji gracze z Zielonej Góry. Kolejne mocne strzelenie przed bramkę kończy się interwencją golkipera gdańszczan.

26:30
    UZ cały czas rozgrywa swoje akcje w przewadze. Nie potrafią jednak gracze tego teamu wypracować pozycji strzeleckiej.

26:11
    Mocno z prawego skrzydła wstrzelił futbolówkę w pole karne Michał Hoc, ale nikt nie zamknął dogrania.

26:00
    Do końca spotkania pozostały już tylko cztery minuty. Gdańszczanie decydują się grać z lotnym bramkarzem.

25:16
    Timeout dla UG.

25:16
    Strzelcem bramki MICHAŁ HOC.

No i udało się graczom z Zielonej Góry trafić do bramki Pytki! Po akcji na lewej stronie boiska i dośrodkowaniu bez większego trudu piłkę do siatki strzałem z najbliższej odległości pakuje Michał Hoc!

25:00
    Piękną kombinacyjną akcję wyprowadzili zawodnicy Uniwersytetu Gdańskiego, a przy próbie lobowania Pawicki trafia w poprzeczkę!

24:39
    Źle zagrali teraz w ataku zawodnicy z Zielonej Góry. Mamy drugie zagranie do bramkarza i w efekcie od rzutu wolnego pośredniego wznowią gdańszczanie.

24:20
    Zbliżamy się powoli do zakończenia tej rywalizacji. Gracze z Zielonej Góry tracą piłkę w ataku, a z własnej połowy do pustej bramki nie trafił Kriezel.

23:50
    Grają teraz z wycofanym bramkarzem zawodnicy przegrywającego teamu. Po strzale z woleja Grzeszczyka i interwencji Pytki piłka trafia jedynie w słupek graczy z Gdańska!

23:23
    W polu karnym gdańszczan upadł kapitan zespołu Uniwersytetu Zielonogórskiego, ale sędzia nie wskazał na punkt karny.

21:03
    Kacper Ryś był bliski pierwszego trafienia dla Uniwersytetu Zielonogórskiego! Jego uderzenie z szóstego metra jedną ręką paruje jednak Pytka!

20:31
    Pięknym podaniem Horbacz znalazł na prawej stronie boiska Pawickiego, ale doświadczony gdańszczanin nie opanował futbolówki.

20:06
    Grę od własnej bramki za moment wznowi Kubik. Przy takim wyniku niebawem mogą gracze z Zielonej Góry wycofa bramkarza.

19:47
    Timeout dla Uniwersytetu Zielonogórskiego.

19:15
    Obraz gry po przerwie nie uległ zmianie. Nadal to gracze z Gdańska całkowicie kontrolują boiskowe wydarzenia, ale skupili się na grze z kontry.

18:56
    Bardzo solidnie w defensywie zagrał Tomasz Kriezel. Odegrał później piłkę w kontrze do Krefta, ale ten został zablokowany.

18:12
    Gracze niżej notowanego zespołu starają się wyprowadzać swój atak pozycyjny. Ich kapitan Grzeszczyk szuka partnerów z przodu.

17:11
    Po wykonanym rzucie rożnym z woleja przymierzył Tomasz Kriezel, a futbolówka ostatecznie znacznie minęła światło bramki.

16:00
    Potężne uderzenie z ostrego kąta oddaje Wojciech Pawicki, ale nad bramkę paruje piłkę golkiper.

15:13
    Zespoły już rozpoczęły drugą odsłonę spotkania. Musiał się bardzo szybko wykazać w bramce Pytka po strzale z dystansu.

16

Po pierwszej połowie rywalizacji drużyna Uniwersytetu Gdańskiego prowadzi aż 3:0 z Uniwersytetem Zielonogórskim. Faworyt tego starcia jest więc bardzo bliski awansowania do wielkiego finału.

15

13:45
    Powoli zbliżamy się do zakończenia pierwszej odsłony rywalizacji. Faworyt tego starcia wygrywa 3:0 z Uniwersytetem Zielonogórskim.

13:04
    Timeout dla Uniwersytet Gdański.

12:32
    Od dłuższego czasu gra toczy się w środkowej strefie boiska. Za moment oba teamy będą mogły zejść na przerwę.

11:40
    Wojciech Pawicki i Mateusz Cyman rozegrali akcję w środku boiska. Ten drugi uderzał ostatecznie z półobrotu, ale minimalnie chybił celu.

11:05
    Nieźle rzut rożny wykonali zawodnicy przegrywającego teamu, jednak uderzenie z woleja Kruszyńskiego było niecelne.

10:51
    Nieco lepiej prezentują się gracze z Zielonej Góry. Uderzenie zza pola karnego Kamila Kruszyńskiego po rykoszecie mija bramkę.

10:19
    Już czwarte przewinienie zapisują na swoim koncie gracze Uniwersytetu Gdańskiego.

9:25
    Kreft fauluje swojego przeciwnika i otrzymuje słowne upomnienie od sędziego spotkania.

8:54
    Starają się uważniej w defensywie zagrać teraz gracze Uniwersytetu Zielonogórskiego, ale i tak sytuację musiał ratować ich golkiper.

8:06
    Strzelcem bramki TOMASZ KRIEZEL.

Zawodnik Futsal Ekstraklasy bez większego problemu uprzedził w polu karnym swojego rywala i pewnym strzałem w dalszy róg bramki pokonał bezradnego Kubika!

7:40
    Gracze z Gdańska są jednymi z faworytów tego turnieju. Wszystko wskazuje na to, że zagrają oni w finale z UW Warszawa.

7:13
    Ależ było blisko trafienia kontaktowego! Huknął potężnie z prawego skrzydła Kamil Kruszyński, a piłka trafiła tylko w poprzeczkę!

6:55
    Bardzo płynnie przebiega to spotkanie. Warto podkreślić, że gracze z Zielonej Góry jeszcze nie zagrozili bramce Pytki.

5:39
    Za moment grę od rzutu wolnego wznowią gracze przegrywającego teamu. Udanie o górną piłkę powalczył Pawicki.

4:14
    Zespół U. Gdańsk właśnie zdobył gola!

Michał Horbacz wyłuskał piłkę rywalowi jeszcze w jego polu karnym i później chytrym strzałem w dalszy róg bramki podwyższył prowadzenie gdańszczan.

3:55
    Tomasz Kriezel zdecydował się na uderzenie z dalszej odległości, jednak bardzo wyraźnie chybił.

3:33
    Zespół z Zielonej Góry miał okazję na wyjście z szybką kontrą, ale wszystko zakończyło się prostą stratą.

1:47

Mateusz Cyman dobrze czaił się tuż przed bramką rywali i w ten sposób strzałem z najbliższej odległości wyprowadził swój team na prowadzenie!

1:30
    W końcu przytrafił się błąd w rozegraniu graczy z Zielonej Góry, ale i tak szybko odzyskali futbolówkę.

0:50
    Piłkę z własnej połowy boiska wyprowadzają zawodnicy Uniwersytetu Zielonogórskiego. Nie stosują pressingu ich rywale.