Hel. Białystok – TAF Toruń 12:3 (koniec) | Unisław – Gniezno 8:1 (koniec) | Lubawa – Piła 6:4 (koniec)
Pol. Gdańska – Warszawa 5:1 (koniec)
Elhurt-Elmet Helios Białystok
12:3 (4:2)
TAF Toruń
Sobota 11.03.2017, 16:00 • Hala SP49, ul. Armii Krajowej 32, Białystok • I liga futsalu - gr. północna • Runda 16

Helios Białystok pewnie pokonał czerwoną latarnię I ligi, TAF Toruń. Gospodarze nawbijali sporo bramek rywalom, gdy ci nieudolnie próbowali gry z wycofanym bramkarzem. Mecz bez większej historii, choć początek zapowiadał sporo emocji. (17:44:35)

40:00

39:24
    Gol dla Elhurt-Elmetu!
    Kraśniewski przed momentem nie wykorzystał koszmarnego nieporozumienia gospodarzy, a już Helios cieszy się z następnego gola. Autorem BARTOSZ ŁUCKIEWICZ.

38:13
    Kolejna próba gospodarzy z własnej połówki. Tym razem jednak piłka przelatuje minimalnie obok słupka!

37:41
    JAKUB BUDŹKO przechwytuje halówkę i z własnej połowy posyła ją do pustej bramki przeciwników. Ostatnie minuty meczu.

36:40
    Niewiele brakowało, a Budźko posłałby piłkę do własnej bramki. Nie zrozumiał się z kolegą. Teraz Helios atakuje z wycofanym bramkarzem.

35:09
    Czas dla białostoczan.

35:09
    Gol dla TAF-u Toruń!
    SEBASTIAN ŁOŚ z bliskiej odległości pakuje piłkę do bramki gospodarzy. Niecałe pięć minut do końca spotkania.

34:42
    Kolejna ofensywna akcja Konrada Niegowskiego. Tym razem po jego strzale Bąk odbija piłkę do boku.

34:30
    Faule: 1 – 0

33:44
    Glinkau nie trafia z doskonałej pozycji! Z metra przenosi halówkę nad bramkę!

32:53
    KAMIL WÓJCIK chwyta halówkę i sprzed własnej bramki oddaje strzał do pustej przeciwników. Wpadło! Helios podwyższa prowadzenie.

32:38
    Szybka kontra gospodarzy. Budźko podaje do Konrada Niegowskiego, a ten mija przeciwnika i mocnym uderzeniem pakuje halówkę do siatki!

31:57
    Adrian Niegowski wybija piłkę z linii bramkowej!

31:40
    Torunianie ustawili grę w przewadze.

31:14
    O czas poprosił opiekun gości.

31:14
    Ależ przepiękne trafienie DAWIDA CHARKIEWICZA! Najpiękniejszy gol dzisiejszego spotkania. Charkiewicz znalazł się przed Bąkiem i umiejętnie przerzucił piłkę nad bramkarzem. Wspaniały lob!

30:12
    Znakomite uderzenie JACKA STEFANOWICZA! Zaatakował prawym skrzydłem i efektownym strzałem zmieścił halówkę w siatce! Bezradny Bąk.

29:42
    Znowu w roli głównej bramkarz Heliosu. Wybiegł z bramki do adresata dłuższego podania i odepchnął go mocno na drabinki. Żółta kartka Wójcika.

Krzysztof

Gole: 10. Koniczek, 11. A. Niegowski, 13. Nasuto, 20. Łuckiewicz, 28. Niegowski, 29. Koniczek, 31. Stefanowicz, 32. Charkiewicz, 33. Niegowski, 33. Wójcik, 38. Budźko, 40. Łuckiewicz – 9. Wiśniewski, 15. Łoś, 36. Łoś

Kartki:   30. Wójcik (BSK) – 12. Kraśniewski (TAF)

Elhurt-Elmet Helios Białystok: Wójcik (Grabowski) – Koniczek, Stefanowicz, Nasuto, Dłuski – A. Niegowski, Butkiewicz, Łuckiewicz (C), Budźko, Skiepko, Charkiewicz, K. Niegowski.
    TAF Toruń: Bąk – Glinkau, Wiśniewski, Kończalski (C), Łoś – Wójcik, Kraśniewski.

Sędziowie: Daniel Tydelski, Patryk Kępka – Mariusz Chrzanowski