koniec spotkania
Puchar Świata w Trondheim

Stefan Kraft (AUT)

(Stjernen, Wellinger)

czwartek 16.03.2017, 17:00 • Granasen HS140 • Skoki narciarskie
   
  Witamy w transmisji online. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00.
   
  Zawody na skoczni Granasen są organizowane od 1990 roku. Jej oficjalnymi rekordzistami są Austriak Michael Hayboeck oraz Japończyk Noriaki Kasai. W przeszłości najlepszy wynik należał do Adama Małysza. Ostatnią przebudowę obiekt w Trondheim przeszedł na przełomie 2007 i 2008 roku.
   
  W konkursie indywidualnym wystąpi pięciu reprezentantów Polski. Poza Kamilem Stochem oraz Maciejem Kotem, którzy plasują się w czołowej "10" Pucharu Świata, zakwalifikowali się Piotr Żyła, Klemens Murańka oraz Dawid Kubacki. W środę odpadł Jan Ziobro.
   
  Po prologu, do którego doszło w Trondheim w środę, najbardziej zadowolony był Kamil Stoch. Dwukrotny mistrz olimpijski zwyciężył dzięki skokowi na odległość 139 metrów. Wyprzedził drugiego Andreasa Stjernena i jego imiennika, trzeciego Andreasa Wellingera.
   
  W Trondheim zawodnicy powalczą o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a także cyklu Raw Air. Szczególnie ważna jest rywalizacja Stefana Krafta z Kamilem Stochem w całosezonowym rankingu. Przed konkursem na skoczni Granasen Austriak ma 31 "oczek" więcej niż Polak.
   
  Zapraszamy na relację na żywo z konkursu indywidualnego w Trondheim. Przez kwalifikacje przeszło pięciu reprezentantów Polski. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 17.
   
  W serii próbnej najdalej wylądował Stefan Kraft. Spośród reprezentantów Polski najlepszym skokiem popisał się Kamil Stoch.
   
  1
  Casey Larson

  Pierwszy na belce startowej zasiadł Casey Larson i otworzył konkurs skokiem na odległość 117 metrów.
   
  2
  Antti Aalto

  Wynik Amerykanina starał się pobić Fin. Z powodzeniem, ponieważ wylądował na 124. metrze.
   
  3
  Jan Matura

  Pierwsze skoki przebiegają płynnie i skoczkowie lądują w podobnym miejscu zeskoku. 120 metrów Jana Matury.
   
  4
  Alex Insam

  Utalentowany junior pokazał, że pod wodzą Łukasza Kruczka robi postępy. 121 metrów Włocha daje 1. miejsce, choć Aalto lądował dalej.
   
  5
  Eetu Nousiainen

  117 metrów Fina, który sprawił sobie prezent awansem do konkursu głównego. Na tym jego przygoda się skończy.
   
  6
  Ryoru Kobayashi

  Przed punktem konstrukcyjnym. 120 metrów Japończyka i będzie drżeć o awans do drugiej serii.
   
  7
  Killian Peier

  Wiatr w plecy przy skoku reprezentanta Szwajcarii. Mimo trudności doleciał do 121. metra.
   
  8
  Nejc Dezman

  Kolejny skok zakończony przed punktem konstrukcyjnym. 6. miejsce Słoweńca po pokonaniu 121 metrów w powietrzu.
   
  9
  Kaarel Nurmsalu

  Reprezentant Estonii marzy o zdobyciu punktów i pewnie będzie marzyć dalej. Nurmsalu uleciał jedynie 119 metrów.
   
  10
  Davide Bresadola

  Drugi z trzech Włoch i właśnie reprezentanci alpejskiego kraju są na czele. Bresadola skoczył 124 metry i prowadzi.
   
  11
  Klemens Murańka

  Pierwszy reprezentant Polski w Trondheim. Przyzwoita próba i przegrywa jedynie z Bresadolą. 123 metry dają nadzieję na awans Murańki do drugiej serii.
   
  12
  Joakim Aune

  126 metrów, czyli najlepsza dotychczas odległość w tym konkursie, ale nie wyprzedził Bresadoli. Norweg jest delikatnie rozczarowany tym faktem.
   
  13
  Aleksiej Romaszow

  Nie dorównał poprzednikom, poniżej własnych ambicji. 118.5 metra, więc żegnamy reprezentanta Rosji.
   
  14
  Victor Polasek

  Wysokie wyjście z progu zagwarantowało Czechowi korzystną parabolę lotu. 128 metrów Polaska i to jest zdecydowane prowadzenie!
   
  15
  Junshiro Kobayashi

  Drugi Japończyk i lepszy wynik skoczka z kraju kwitnącej wiśni. 124 metry Kobayashiego, ale tylko 8. lokata z powodu odjętych punktów za wiatr.
   
  16
  Jarkko Maeaettae

  Niczym nie błysnął Fin i po angielsku opuszcza Trondheim. Pozostało mu myśleć o następnych zawodach.
   
  17
  Sebastian Colloredo

  Najsłabszy skok spośród reprezentantów Włoch. Zniosło Coloredo na lewą stronę zeskoku, o który kropnął po 117 metrach.
   
  18
  Halvor Egner Granerud

  Podobał się kibicom występ Graneruda. Potrafił skorzystać z wiaterku pod narty. Po sprawnym wyjściu z progu poleciał aż na 133. metr. Prowadzenie!
   
  19
  Mackenzie Boyd-Clowes

  Jedynak z Kanady nie wyraża żadnych emocji po zanotowaniu 123 metrów. My także.
   
  20
  Johann Andre Forfang

  Nikt nie zna skoczni w Trondheim równie dobrze jak Forfang. Potrafił to spożytkować. 135.5 metra Norwega i zgłasza swoją kandydaturę do czołówki. Prowadzenie z dużą przewagą!
   
  21
  Markus Schiffner

  126 metrów pozwala plasować się na 6. miejscu. Musi poczekać na odpowiedź, czy awansuje do drugiej serii.
   
  22
  Andreas Wank

  Ułożył się szybko w powietrzu i tak sobie leciał aż do 127. metra. Trenerzy reprezentacji Niemiec są zadowoleni.
   
  23
  Anze Lanisek

  Za półmetkiem pierwszej serii Lanisek zaprezentował skok na odległość 125.5 metra.
   
  24
  Simon Ammann

  Mamy doświadczonego Ammanna i dobrze poradził sobie na skoczni. Lądowanie na dwie nogi po pokonaniu 133.5 metrów. Na najniższym stopniu podium jest aktualnie Szwajcar.
   
  25
  Jernej Damjan

  Już na ziemi Damjan. Nawet nie wyłączyli muzyki organizatorzy w czasie tego poprawnego lotu na 128 metrów.
   
  26
  Anders Fannemel

  Fannemel pochodzi z Lillehammer, ale również w Trondheim może liczyć na ciepłe przyjęcie. Na owację niekoniecznie, ponieważ osiągnął tylko niezłe 128 metrów.
   
  27
  Taku Takeuchi

  Czy w końcu kibice zobaczą coś ciekawego w wykonaniu reprezentanta Japonii? Nie. 119.5 metra.
   
  28
  Roman Koudelka

  Sprawnie przeprowadzają konkurs organizatorzy. Wypada się tylko cieszyć. Cieszy się również umiarkowanie Koudelka. 130 metrów to dobra odległość. 3. miejsce.
   
  29
  Noriaki Kasai

  Współrekordzista skoczni nie nawiązał do swojego skoku sprzed lat, ale będzie mieć szansę na poprawę w drugiej serii. 130. metrów i jest drugi. Wyprzedził Graneruda.
   
  30
  Daiki Ito

  Ostatni na liście startowej reprezentanci Japonii ratują honor swojego zespołu. 132 metrów Daikiego Ito i przegrał jedynie z Forfangiem oraz Kasai.
   
  Krótka przerwa i czekamy na najlepszych skoczków narciarskich świata. Forfang prowadzi aktualnie przed dwoma Japończykami.
   
  31
  Stephan Leyhe

  Przerwa mogłaby równie dobrze trwać zamiast skoku Niemca. 126.5 metra to taki sobie wynik.
   
  32
  Andreas Kofler

  Może tylko wspominać dobry początek sezonu. Na pewno nie nawiązał do niego w czwartek. 124 metry nie gwarantują jeszcze awansu.
   
  33
  Dawid Kubacki

  Drugi Polak na rozbiegu. 92.4 kilometra na godzinę na progu nie przełożyły się na dobrą odległość. 123.5 metra, a na dodatek zachwiane lądowanie. Kubacki na 20. miejscu i najpewniej odpada z konkursu.
  Dawid Kubacki
   
  34
  Karl Geiger

  Niemiec podobnie przeciętnie jak Kubacki, ale ma większe szanse na awans. 123 metry i jest pierwszym na liście oczekujących.
   
  35
  Robert Johansson

  Gospodarze umiarkowanie zadowoleni. Johansson gorzej od Forfanga oraz Graneruda, ale wskoczył do drugiej serii. 126.5 metra Norwega.
   
  36
  Jewgienij Klimow

  Kręci wiaterek na skoczni. Akurat Rosjanin poradził sobie przy tylnych podmuchach. 130 metrów owocuje pozycją wicelidera. Tylko Forfang ma lepszą notę niż Klimow!
   
  37
  Vincent Descombes Sevoie

  Nieudane lądowanie reprezentanta Francji. 129.5 metra i musi trochę żałować, że stracił na notach sędziowskich. 8. lokata na razie.
   
  38
  Andreas Stjernen

  Podniosła się wrzawa pod skocznią, kiedy szybował efektownie Stjernen. Podobnie jak w kwalifikacjach błysnął Norweg. Wysokie wyjście z progu, stabilny lot i dobre lądowanie. 138.5 metra i w konkursie jest nowy lider!
   
  39
  Richard Freitag

  Nie pobił Stjernena, ale nie ma się czego wstydzić Niemiec. Wręcz przeciwnie. 133. metry Freitaga i lubi dziś trójki, ponieważ jest trzeci.
   
  40
  Piotr Żyła

  Bez rewelacji Żyła, ale chociaż w przeciwieństwie do Murańki oraz Kubackiego, awansował do drugiej serii. Popularny skoczek zanotował 128.5 metra i jest na 11. miejscu. Spróbuje gonić.
  Piotr Żyła
   
  41
  Peter Prevc

  Coraz stabilniej skacze były triumfator Pucharu Świata. 133 metry Słoweńca.
   
  42
  Markus Eisenbichler

  To już najlepsza dziesiątka Pucharu Świata. Pokazał Eisenbichler, że znajduje się tam nieprzypadkowo! 141 metrów to najdłuższy skok. Ponad rozmiar obiektu i zadowolony z siebie Niemiec jest na 2. lokacie!
   
  43
  Manuel Fettner

  128 metrów Austriaka. Dwie lokaty za Żyłą w środku najlepszej "30" konkursu w Trondheim.
   
  44
  Michael Hayboeck

  Rozczarował Austriak swoim skokiem w Trondheim. To wynik na poziomie Murańki. 124 metry i nie może uwierzyć, że wypadł tak słabo. Fartowny awans Hayboecka.
   
  45
  Domen Prevc

  Położył się na nartach Słoweniec i szukał noszenia. Lądowanie na 128. metrze i 17. lokata. Młody zawodnik będzie mógł poprawić się w serii finałowej.
   
  46
  Maciej Kot

  Przedostatni Polak na rozbiegu i jest to tylko poprawny rezultat. 126 metrów przy niekorzystnym wietrze, który spychał Kota do ziemi. 18. lokata i podobnie jak Żyła wystąpi w finale.
  Maciej Kot
   
  47
  Andreas Wellinger

  Lider cyklu Raw Air musi pomartwić się o swoje prowadzenie. Oczywiście, lądował daleko, ale ma stratę do najlepszych w konkursie. 133 metry i aktualnie 4. pozycja.
   
  48
  Daniel Andre Tande

  Ostatnia trójka. Elita świata skoków narciarskich. Tande nie potwierdził wielkiej klasy skokiem na odległość 127 metrów. Pokazuje, że popełnił błąd na progu. Teraz Stoch!
   
  49
  Kamil Stoch

  Stoch prezentował się dobrze i w kwalifikacjach, i w serii próbnej. Również w zawodach. Cieszą się kibice mistrza olimpijskiego! 139.5 metra ze świetnym lądowaniem. Uśmiech na twarzy Stocha. Jest trzeci z niewielką stratą do liderów!
  Kamil Stoch
   
  50
  Stefan Kraft

  Nie odpuszcza Polakowi reprezentant Austrii. 138 metrów Krafta, ale pomimo krótszej odległości, wygrał ze Stochem i jest liderem. Zdecydowały punkty za wiatr...
  Stefan Kraft
   
  Trzech Polaków wystąpi w drugiej serii. Kamil Stoch będzie atakować podium z 4. miejsca. Ponadto zobaczymy Piotra Żyłę oraz Macieja Kota. Odpadli z konkursu Klemens Murańka i Dawid Kubacki.
   
  Klasyfikacja po pierwszej serii:

  1. Stefan Kraft 138 m. / 148.8 pkt
  2. Andreas Stjernen 138.5 m. / 147.5 pkt
  3. Markus Eisenbichler 141 m. / 145.5 pkt
  4. Kamil Stoch 139.5 m. / 144.7 pkt
  5. Johann Andre Forfang 135.5 m. / 139.4 pkt
  6. Andreas Wellinger 133 m. / 138.1 pkt
  7. Richard Freitag 133 m. / 136.3 pkt
  8. Peter Prevc 133 m. / 132.9 pkt
  9. Jewgienij Klimow 130 m. / 130.5 pkt
  10. Noriaki Kasai 130 m. / 129.5 pkt
  ---
  16. Piotr Żyła 128.5 m. / 126.4 pkt
  22. Maciej Kot 126 m. / 124.9 pkt
  ---
  34. Klemens Murańka 123 m. / 114.9 pkt
  37. Dawid Kubacki 123.5 m. / 114.3 pkt
   
  29
  Andreas Kofler

  Czas na drugą serię. Zaczął ją doświadczony Kofler, który fartownie awansował. 123.5 metra.
   
  29
  Robert Johansson

  Rywalizacja norwesko-austriacka na korzyść Koflera. Johansson skoczył krócej.
   
  28
  Michael Hayboeck

  Pogodził poprzedników Hayboeck skokiem na odległość 124.5 metra.
   
  27
  Joakim Aune

  130 metrów i bezsprzecznie norweska rewelacja jest nowym liderem konkursu.
   
  26
  Davide Bresadola

  128.5 metra Włocha i zdecydowanie więcej uśmiechu było na jego twarzy po pierwszym skoku.
   
  25
  Andreas Wank

  Dopiero 4. lokata wysokiego Niemca. Bez werwy oddał swój skok w drugiej serii i spadek w klasyfikacji jest tego efektem.
   
  24
  Stephan Leyhe

  Definicja przeciętności to występ Leyhe w tym konkursie. 124.5 metra i prowadzi wciąż Aune przed Bresadolą.
   
  23
  Victor Polasek

  Młodziutki Czech poprzedził występ Macieja Kota. Nie były to głośne fanfary zapowiadające Polaka. 123.5 metra i dopiero 5. lokata.
   
  22
  Maciej Kot

  Wiatr z tyłu skoczni towarzyszył Polakowi w locie, ale poradził sobie w tej grupie skoczków najlepiej. 129.5 metra Kota i z rozczarowaniem wymalowanym na twarzy, udał się do hotelu.
  Maciej Kot
   
  21
  Daniel Andre Tande

  132 metry i nie nacieszył się swoim prowadzeniem dłużej niż minutę Maciej Kot. Teraz Tande poczeka na wyniki konkurentów.
   
  Po 10 skokach w drugiej serii konkursu prowadzi czołowy skoczek Pucharu Świata – Tande. Drugi jest Kot, a przed nami jeszcze Żyła oraz Stoch.
   
  20
  Domen Prevc

  Podobnie jak w pierwszej serii. Duże ryzyko podejmuje w locie Prevc, ale to nie owocuje dalekim skokiem. 126 metrów młodego Słoweńca.
   
  19
  Jernej Damjan

  Bardziej doświadczony od Domena rodak nie pokazał młodzianowi, jak trzeba skakać. 125 metrów i jest między innymi za Kotem.
   
  18
  Manuel Fettner

  Wyróżnił się Austriak na tle konkurentów. 134 metry. Gdyby tak zaprezentował w pierwszej serii, walczyłby o czołowe miejsca, a tak pozostało mu liczyć na awans. Na razie drugi.
   
  17
  Anders Fannemel

  Za moment Piotr Żyła. Zanim Polak zaprezentował się Fannemel. 129 metrów specjalisty od lotów narciarskich.
   
  16
  Piotr Żyła

  Ledwie poprawnie, ale to nie były zawody Piotra Żyły. 125.5 metra oznacza, że medalista mistrzostw świata jest na 8. lokacie i zakończy konkurs w Trondheim w trzeciej dziesiątce. Poniżej oczekiwań.
  Piotr Żyła
   
  15
  Vincent Descombes Sevoie

  127.5 metra i Francuz jest za trzecim aktualnie Maciejem Kotem.
   
  13
  Simon Ammann

  Wielu zawodników gorzej niż w pierwszej serii. 127 metrów Ammanna, czyli jest modelowym potwierdzeniem tego faktu.
   
  13
  Roman Koudelka

  Czech miał identyczną notę jak Ammann i przeskoczył mistrza olimpijskiego. 132.5 metra i Roman Koudelka aż sam się zdziwił, że wywalczył sobie prowadzenie!
   
  12
  Halvor Egner Granerud

  Rozczarował samego siebie Granerud. Liczył na wielki wynik, ale 125 metrów takiego nie gwarantuje. Spadek do trzeciej dziesiątki.
   
  11
  Daiki Ito

  Przemknął z góry skoczni ku zapomnieniu Japończyk. 128.5 metra ani nie pozwoli awansować, ani nie grozi dużym spadkiem.
   
  Prowadzi Koudelka, a dobry skok pozwala Maciejowi Kotowi plasować się wciąż na względnie wysokim, czwartym miejscu.
   
  10
  Noriaki Kasai

  Kasai miał nawiązać do swojego rekordu skoczni, ale aż tak dobrze nie poszło. 128 metrów i raczej nie utrzyma swojego miejsca w dziesiątce.
   
  9
  Jewgienij Klimow

  Na skoncentrowanego wyglądał Rosjanin i ta koncentracja zaowocowała niezłym skokiem. 128 metrów pozwala zepchnąć Kota z czwartego na piąte miejsce.
   
  8
  Peter Prevc

  Coraz lepsi skoczkowie narciarscy na rozbiegu. Petera Prevca nie trzeba dwa razy przedstawiać. 134.5 metra w dobrym stylu i zmiana lidera. Koudelka musi ustąpić miejsce na szczycie klasyfikacji!
   
  7
  Richard Freitag

  Świetna parabola lotu. Mogły być wysokie noty za styl, ale lądowanie pozostawiło dużo do życzenia. 135 metrów z takimi ocenami nie pozwoliło wyprzedzić Prevca.
   
  6
  Andreas Wellinger

  Natychmiast kolejny Niemiec i rewelacyjna próba młodego Wellingera. 141.5 metra. Najdłuższy skok dnia w dobrym stylu. Lider Raw Air chce dostać się na podium. Na razie zasłużone prowadzenie!
   
  5
  Johann Andre Forfang

  Rozkręca się zabawa w Trondheim. Nie ma szampańskiego nastroju Norweg. 136 metrów pozwala pozostać w dziesiątce, ale za plecami Wellingera.
   
  4
  Kamil Stoch

  Mistrz olimpijski zamierzał zaatakować podium w drugiej serii. Bardzo zależało mu na dalekim skoku aż zachwiał lądowanie. 137 metrów Kamila Stocha wywołało zadowolenie sztabu szkoleniowego, ale nie pozwoliły wyprzedzić Wellingera. Druga lokata Polaka i będzie trudno o podium, ale i tak skakał dziś bardzo ładnie.
  Kamil Stoch
   
  3
  Markus Eisenbichler

  Również Niemiec zaryzykował i nie wylądował w dobrym stylu. 140 metrów i jest za Wellingerem, a przed Stochem!
   
  2
  Andreas Stjernen

  Gospodarze mają skoczka na podium! Stjernen wytrzymał presję i od początku jego próba wyglądała dobrze. 138 metrów Norwega i jest prowadzenie!
   
  1
  Stefan Kraft

  Ostatnim śmiałkiem w tych zawodach był Stefan Kraft i poleciał po zwycięstwo Austriak. Po nieudanej środzie konkurent Kamila Stocha podniósł się na równe nogi i przypieczętował sukces w czwartek pięknym skokiem na odległość 142.5 metra!
  Stefan Kraft
   
  Konkurs w Trondheim pada łupem Stefana Krafta. Na podium Stjernen oraz Wellinger, a najlepszy z biało-czerwonych Kamil Stoch na 5. miejscu.
   
  Klasyfikacja konkursu:

  1. Stefan Kraft 138 m. 142.5 m. / 302 pkt
  2. Andreas Stjernen 138.5 m. 138 m. / 294.3 pkt
  3. Andreas Wellinger 133 m. 141.5 m. / 289.6 pkt
  4. Markus Eisenbichler 141 m. 140 m. / 288.7 pkt
  5. Kamil Stoch 139.5 m. 137 m. / 285.1 pkt
  6. Johann Andre Forfang 135.5 m. 136 m. / 281
  8. Peter Prevc 133 m. 134.5 m. / 270.2 pkt
  8. Richard Freitag 133 m. 135 m. / 268.4 pkt
  9. Roman Koudelka 130 m. 132.5 m. / 264.4 pkt
  10. Daniel Andre Tande 127 m. 132 m. /261.3 pkt
  ---
  13. Maciej Kot 126 m. 129.5 m. / 255.7 pkt
  23. Piotr Żyła 128.5 m. 125.5 m. / 244.5 pkt
  ---
  34. Klemens Murańka 123 m. / 114.9 pkt
  37. Dawid Kubacki 123.5 m. / 114.3 pkt
   
  Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam do przeżywania z nami następnych narciarskich emocji! (18:54:06)

  Sebastian

  Klasyfikacja konkursu:

  1. Stefan Kraft 138 m. 142.5 m. / 302 pkt
  2. Andreas Stjernen 138.5 m. 138 m. / 294.3 pkt
  3. Andreas Wellinger 133 m. 141.5 m. / 289.6 pkt
  4. Markus Eisenbichler 141 m. 140 m. / 288.7 pkt
  5. Kamil Stoch 139.5 m. 137 m. / 285.1 pkt
  6. Johann Andre Forfang 135.5 m. 136 m. / 281
  8. Peter Prevc 133 m. 134.5 m. / 270.2 pkt
  8. Richard Freitag 133 m. 135 m. / 268.4 pkt
  9. Roman Koudelka 130 m. 132.5 m. / 264.4 pkt
  10. Daniel Andre Tande 127 m. 132 m. /261.3 pkt
  ---
  13. Maciej Kot 126 m. 129.5 m. / 255.7 pkt
  23. Piotr Żyła 128.5 m. 125.5 m. / 244.5 pkt
  ---
  34. Klemens Murańka 123 m. / 114.9 pkt
  37. Dawid Kubacki 123.5 m. / 114.3 pkt
  Klasyfikacja po pierwszej serii:

  1. Stefan Kraft 138 m. / 148.8 pkt
  2. Andreas Stjernen 138.5 m. / 147.5 pkt
  3. Markus Eisenbichler 141 m. / 145.5 pkt
  4. Kamil Stoch 139.5 m. / 144.7 pkt
  5. Johann Andre Forfang 135.5 m. / 139.4 pkt
  6. Andreas Wellinger 133 m. / 138.1 pkt
  7. Richard Freitag 133 m. / 136.3 pkt
  8. Peter Prevc 133 m. / 132.9 pkt
  9. Jewgienij Klimow 130 m. / 130.5 pkt
  10. Noriaki Kasai 130 m. / 129.5 pkt
  ---
  16. Piotr Żyła 128.5 m. / 126.4 pkt
  22. Maciej Kot 126 m. / 124.9 pkt
  ---
  34. Klemens Murańka 123 m. / 114.9 pkt
  37. Dawid Kubacki 123.5 m. / 114.3 pkt
  Klasyfikacja generalna PŚ:

  1. Stefan Kraft 1420
  2. Kamil Stoch 1334
  3. Daniel Andre Tande 1181
  4. Andreas Wellinger 988
  5. Maciej Kot 927
  6. Domen Prevc 906
  7. Markus Eisenbichler 697
  8. Michael Hayboeck 692
  9. Manuel Fettner 678
  10. Peter Prevc 610
  ............
  11. Piotr Żyła 566
  19. Dawid Kubacki 307
  29. Jan Ziobro 119
  31. Stefan Hula 110
  61. Aleksander Zniszczoł 9
  65. Klemens Murańka 4
  Klasyfikacja generalna PN:

  1. Polska 4826
  2. Austria 4638
  3. Niemcy 4609
  4. Norwegia 3270
  5. Słowenia 2972
  6. Japonia 1002
  7. Czechy 821
  8. Rosja 727
  9. Francja 381
  10. Szwajcaria 218
  11. Finlandia 164
  12. Kanada 52
  13. Stany Zjednoczone 44
  14. Włochy 37
  15. Estonia 2