Gruzja – Serbia 1:3 (koniec) | Turcja – Finlandia 2:0 (koniec) | Kosowo – Islandia 1:2 (koniec)
Austria – Mołdawia 2:0 (koniec) | Irlandia – Walia 0:0 (koniec) | Włochy – Albania 2:0 (koniec)
Liechtenstein – Macedonia Płn. 0:3 (koniec) | Hiszpania – Izrael 4:1 (koniec) | Chorwacja – Ukraina 1:0 (koniec)
Włochy
2:0 (1:0)
Albania
Piątek 24.03.2017, 20:45 • Stadio Renzo Barbera, Palermo • Eliminacje Mistrzostw Świata (Europa)

Po zmaganiach grupowych przyszedł czas na reprezentacje! Pierwsze w tym roku spotkania eliminacyjne w Europie odbędą się już w piątek. W starciu grupy G reprezentacja Włoch podejmie w Palermo ekipę Albanii.
    Spotkanie wystartuje o 20:45!

Włosi wespół z Hiszpanią przewodzą w grupie G. Azzurri po czterech spotkaniach mają dziesięć punktów na swoim koncie. Wpływ na to miały zwycięstwa z Izraelem (3:1), Macedonią (3:2) oraz z Liechtensteinem (4:0), a także remis 1:1 ze wspomnianymi wcześniej Hiszpanami.

Sytuacja Albańczyków jest nieco słabsza. Przyjezdni uzbierali sześć oczek, a ich dorobek prawdopodobnie nie powiększy się po starciu z Włochami. Albańczycy najpierw zanotowali wygrane z 2:1 Macedonią oraz 2:0 Liechtensteinem, by w kolejnych dwóch kolejkach uznać wyższość Hiszpanów (0:2) oraz Izraela (0:3).

Obie drużyny zmierzą się ze sobą dopiero po raz drugi, a po raz pierwszy w grze o stawkę. 18 listopada 2014 roku rozegrany został mecz towarzyski pomiędzy tymi zespołami. Włosi zwyciężyli 1:0, a bramkę samobójczą w 82. minucie zanotował Salihi.

Faworytem tego spotkania z pewnością są gospodarze. Czy reprezentacji Albanii uda się jednak sprawić niespodziankę? Przekonamy się w piątkowy wieczór, bądźcie z nami!

Zestawienia obydwu drużyn oraz skład sędziowski:

Włochy: Buffon (C) – Zappacosta, Barzagli, Bonucci, De Sciglio – Candreva, De Rossi, Verratti, L. Insigne – Immobile, Belotti.

Rezerwowi: G. Donnarumma, Meret – A. Romagnoli, Darmian, Rugani, Gagliardini, D'Ambrosio, Éder, Parolo, Petagna, N. Sansone, Verdi.

Albania: Strakosha – Hysaj, Veseli, Ajeti, Agolli – Basha, Kukeli, Memushaj – Lila, Cikalleshi, Roshi.

Rezerwowi: Shehi, Hoxha – Alla, Grezda, Sadiku, Llullaku, Xhaka, Latifi, Aliji, Balaj, Hyka, Abrashi.

Sędzia główny: Slavko Vinčić
    Asystenci: Tomaž Klančnik, Andraž Kovacic
    Sędzia techniczny: Matej Jug.
    Godny uwagi jubileusz ikony włoskiej piłki:

Hymny już odegrane, za moment usłyszymy pierwszy gwizdek arbitra!

1

1
    Ależ znakomicie dla gości mogło się rozpocząć to spotkanie! Cikalleshi otrzymał podanie w pole karne Włochów, oszukał jednego z obrońców, a następnie oddał minimalnie niecelne płaskie uderzenie!
    1. Sokol Cikalleshi (ALB)

3
    Nieco zszokowani reprezentanci Italii. Przyjezdni śmiało poczynają sobie w pierwszych minutach. Aut dla gości.

4
    Kolejna akcja reprezentacji Albanii. Roshi świetnie przejął futbolówkę w środku pola, a po kilkudziesięciu metrowym rajdzie uderzył niewiele obok bramki Buffona!

5
    Przyjezdni w dalszym ciągu utrzymują się przy piłce. Nieudane wejście w ten pojedynek na razie notują Azzurri.

7
    Gwizdy na trybunach stadionu w Palermo. Kibicie Włoch z pewnością nie tego spodziewali się po swoich reprezentantach.

8
    Wreszcie jakąś akcję ofensywną zaprezentowali nam miejscowi. Włosi zdołali wywalczyć rzut rożny.

9
    Nieudane dośrodkowanie Immobile z prawej strony pola karnego po dobrze zapowiadającej się akcji gospodarzy. Rywale wyruszają z kontratakiem.

10
    Jeden z reprezentantów Włoch był przewracany na trzydziestym metrze. Arbiter dyktuje rzut wolny dla Azzurri.

11
    Rzut karny dla Italii! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w polu karnym Albanii przez Memushaja przewracany był Belotti!
    11.

11
    Reprezentant Albanii dodatkowo za swój faul ukarany zostaje żółtym kartonikiem.

12
    Gol dla Włoch!

Bardzo szybko obejmują prowadzenie gospodarze! Pewnym egzekutorem jedenastki okazuje się DANIELE DE ROSSI!
    12. Daniele De Rossi (ITA) - 1:0

14
    W środku pola fauluje rywala Belotti. Włosi szybko jednak odzyskują futbolówkę.

15
    De Rossi nie opanował piłki na lewym skrzydle i od wrzutu z autu grę wznowią przyjezdni.

16
    Agolli świetnie interweniuje we własnym polu karnym i rywale nie zdołali wywalczyć nawet rzutu rożnego.

18
    Strakosha pewnie wyłapuje piłkę po miękkiej wrzutce z lewej strony pola karnego.

19
    Gianluigi Buffon faulowany przy wyłapywaniu futbolówki i arbiter momentalnie przerywa grę.

21
    Belotti ucierpiał nieco w starciu z rywalem, na szczęście nie jest to nic poważnego i Włoch będzie w stanie kontynuować grę.

23
    Po wbiegnięciu w pole karne gospodarzy Roshi mimo napierania przez rywala zdołał kropnąć na bramkę Włochów! Uderzył jednak wprost w Buffona, który pewnie piłkę wychwycił.

24
    Brzydki wślizg Agolliego w środkowej strefie boiska i kapitan Albańczyków zostaje napomniany przez sędziego.

26
    Zappacosta ostro zaatakowany przez narożniku boiska przez Agolliego. Arbiter dyktuje rzut wolny, ale mogło to także zakończyć się wykluczeniem Albańczyka z dalszych zawodów!

28
    De Rossi uderzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale zupełnie nieudanie. Od bramki rozpocznie golkiper Albanii.

29
    Zaostrza nam się to spotkanie. Coraz więcej faulów popełniają Albańczycy. Tym razem przepisy naruszył Kukeli.

31
    Albańczycy przez dłuższy okres czasy utrzymywali się na połowie rywali, ale ostatecznie nic z tego nie wynikło.

33
    Niewiele dzieje się obecnie na stadionie w Palermo. Brakuje jakichś ciekawych akcji stwarzanych przez obie drużyny.

34
    Kapitan Albańczyków faulowany przez Belottiego na własnej połowie boiska. Rzut wolny za moment wykona golkiper przyjezdnych.

36
    Po zablokowanym dośrodkowaniu w pole karne rywali od rzutu rożnego grę wznowią przyjezdni.

37
    Albańczycy niewiele mieli z wykonania kornera, natomiast udało im się utrzymać przy piłce na połowie Włochów.

38
    Roshi czystym wślizgiem zatrzymuje rozpędzonego na prawym skrzydle rywala. Azzurri wznowią grę od kornera.

39
    De Rossi najwyżej wyskoczył do piłki dośrodkowywanej przez Candrevę, ale jego strzał głową okazał się niecelny.

41
    Po faulu na Hysaju Albańczycy rozpoczną od rzutu wolnego na linii środkowej boiska.

42
    Po rzucie rożnym walczył w polu karnym rywali Roshi, ale poślizgnął się na murawie i futbolówka uciekła mu poza linię końcową.

43
    Mogło być 2:0! Belotti otrzymał ładne podanie za plecy obrońców, ale jego potężny strzał wybronił Strakosha! Korner dla Włochów.
    43. Andrea Belotti (ITA)

45
    O jedną minutę przedłużona zostaje pierwsza połowa tego pojedynku.
    45. Odise Roshi (ALB)

45+1

Do przerwy Włosi prowadzą w Palermo 1:0. Albańczycy ładnie rozpoczęli ten mecz, ale jeden błąd w defensywie, a następnie rzut karny sprawił, że na półmetku pojedynku przegrywają. Wracamy za niecały kwadrans!

46

47
    Po nieudanym wykończeniu akcji przez Włochów z piątego metra grę wznowi Strakosha.

49
    Ofensywnie nastawieni rozpoczęli drugą połowę Włosi. Może podobać się taka postawa Azzurri.

50
    Albańczycy wywalczyli wrzut z autu na wysokości pola karnego rywali.

51
    Po akcji prawym skrzydłem Immobile wywalczył rzut rożny dla reprezentacji Włoch.

53
    Immobile znalazł się w bardzo dobrej sytuacji strzeleckiej ale naciskany przez jednego z obrońców uderzył prosto w golkipera rywali!

54
    Włosi spokojnie wymieniają się podaniami na własnej połowie boiska. Wydaje się, ze gospodarze mają ten mecz całkowicie pod kontrolą.

56
    Bonucci ostro atakował jednego z rywali i ten ucierpiał w walce o górną piłkę.

57
    Sporo rac na trybunach, bardzo słaba widoczność w Palermo. Co jakiś czas słychać wybuch petard i arbiter przerywa grę!
    57. Ansi Agolli (ALB)

Zobaczymy, jaką ostatecznie decyzje podejmie Slavko Vincić. Na ten moment mecz został przerwany, a zawodnicy odesłani do szatni.

Cały czas czekamy w niepewności. Przed momentem Albańczycy próbowali uspokoić kibiców, natomiast Włosi stoją przy tunelu prowadzącym do szatni.

Wszystko wskazuje na to, że za moment gra zostanie wznowiona!

57
    Gramy dalej! Od razu piłka ląduje w bramce Włochów, ale gol nie zostaje uznany, gdyż arbiter wcześniej dopatrzył się przewinienia.

59
    Verratti faulowany niedaleko pola karnego rywali. To może być dobra okazja dla Włochów do stworzenia zagrożenia po rzuci wolnym.

60
    Godzina gry za nami. W drugiej połowie zdecydowanie aktywniejsi są Włosi, jednak obecny rezultat nie może dać im pełni spokoju. Albańczycy w każdej chwili jedną akcją mogą doprowadzić do wyrównania!

61
    Strakosha nie miał kłopotów z wyłapaniem futbolówki po uderzeniu Candrevy z dystansu.
    61. Antonio Candreva (ITA)

62
    Dobrze zapowiadająca się akcja gospodarzy przerwana przez arbitra, który dopatrzył się przewinienia Candrevy.

64
    Groźnie w polu karnym Albanii, jednak Candreva w ostatniej chwili zostaje zablokowany przez jednego z defensorów! Korner dla Italii.

65
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Bonucii, ale po jego strzale piłka przelatuje obok bramki rywali.

67
    Przyjezdni wywalczyli stały fragment gry w środkowej strefie boiska. Czekamy na jakieś szybsze akcje wyprowadzane przez Albańczyków.

68
    Pierwsza zmiana w reprezentacji Albanii. Lilę zastępuje Sadiku.

70
    Verratti wyraźnie ucierpiał w starciu z Veselim. Za swoje zagranie żółtym kartonikiem ukarany został Albańczyk.

71

Podwyższają prowadzenie Azzurri! Po dośrodkowaniu Bonucciego z prawej strony boiska strzałem głową w kierunku dłuższego słupka golkipera gości pokonuje CIRO IMMOBILE!
    71. Ciro Immobile (ITA) - 2:0

73
    Buffon ze spokojem wyłapuje piłkę po niezbyt udanej wrzutce w pole karne Włochów.

74
    Zepchnięci do defensywy zostali teraz przyjezdni. Włosi wyraźnie mają apetyt na powiększenie zdobyczy bramkowej.

75
    Łokciem w twarz trafił rywala w walce o górną piłkę Roshi i arbiter w pełni zasłużenie pokazuje mu żółtą kartkę.

77
    Całym zespołem na własnej połowie boiska bronią się Albańczycy. Całkowicie dominują w tym momencie gospodarze.

78
    Kolejna indywidualna kara dla jednego z Albańczyków. Tym razem żółtą kartkę obejrzał Kukeli.

79
    Drugiej roszady dokonuje selekcjoner kadry Albanii. Roshi zostaje zastąpiony przez Grezdę.

81
    Trwa oblężenie bramki gości. Miejscowi bardzo długo konstruują akcję tuż przed polem karnym rywali.

82
    Akcja Włochów przerwana przez arbitra. Zdaniem sędziego Grezda był faulowany przez Belottiego. Powtórki pokazały, że Albańczyk symulował.

84
    Albańczycy zdołali wywalczyć korner. Czy uda im się zagrozić bramce rywali po wrzutce z rzutu rożnego?

85
    W dalszym ciągu w ataku znajdują się przyjezdni. Albańczycy mają jednak problem z dojściem do sytuacji strzeleckich.

87
    Korner dla Włochów. Miejscowi skutecznie odparli atak rywali, a następnie sami wyprowadzili akcję ofensywną.

88
    Ostatnia roszada w reprezentacji Albanii. Za Bashę wchodzi Llullaku.

89
    Cikalleshi ładnie złożył się do strzału głową, ale mocnym uderzeniem przenosi futbolówkę ponad poprzeczką bramki Włochów.

90
    O jedną minutę zostaje przedłużony ten pojedynek.

90+1
    Atakowali jeszcze Albańczycy, ale ostatecznie bez żadnego efektu. Z piątego metra grę wznawia Gianluigi Buffon.

Faule: 15:13.

Spotkanie w Palermo właśnie dobiegło końca! Włosi w pełni zasłużenie zwyciężają 2:0 i inkasują komplet punktów. Bramki dla Azzurri w tym meczu zdobywali Daniele De Rossi z rzutu karnego, a także Ciro Immobile. Dziękuję za uwagę! (22:49:28)

Gole: 12. De Rossi (kar.), 71. Immobile

Kartki:   11. Memushaj (ALB), 24. Agolli (ALB), 70. Veseli (ALB), 75. Roshi (ALB), 78. Kukeli (ALB)

Strzały celne: 4:1. Strzały niecelne: 8:7. Rzuty rożne: 12:3. Spalone: 2:0. Foule: 15:13.
    Zmiany: G. Donnarumma, Meret – A. Romagnoli, Darmian, Rugani, Gagliardini, D'Ambrosio, Éder, Parolo, Petagna, N. Sansone, Verdi.

Albania: Strakosha – Hysaj, Veseli, Ajeti, Agolli – Basha (88. Llullaku), Kukeli, Memushaj – Lila (68. Sadiku), Cikalleshi, Roshi (79. Grezda).
    Zmiany: Shehi, Hoxha – Alla, Grezda, Sadiku, Llullaku, Xhaka, Latifi, Aliji, Balaj, Hyka, Abrashi.

Sędzia techniczny: Matej Jug