Azoty – KPR 31:26 (koniec) | Pogoń – Stal 39:29 (koniec) | Gwardia – Piotrkowianin 34:24 (koniec)
Sandra SPA Pogoń Szczecin
39:29 (21:15)
Handball Stal Mielec
Sobota 25.03.2017, 18:00 • Hala Miejska, ul. Twardowskiego 12b, Szczecin • Orlen Superliga mężczyzn • 24. kolejka

10 bramek więcej wypracowała sobie Pogoń nad Stalą w 24. kolejce. Druga połowa była już całkowicie zdominowana przez miejscowych. To dla nich siódma wygrana z rzędu! (19:27:43)

Koniec meczu. (39:29)

60
    Na parkiecie leży Kirilenko. (39:29)

60
    Będzie jeszcze kara dwóch minut dla Wąsowskiego. (39:29)

60
    10 sekund do końca. (39:29)
    60
    Z prawego skrzydła lewą ręką Wiśniewskiego pokonał Radosz. (39:29)
    59
    Drugi, bardzo przyjemny dla oka rzut oddał Karnacewicz. (38:29)
    58
    Z lewego skrzydła Matkowskiego pokonał Krupa. (37:29)
    58
    Bramkę, pierwszą w meczu zdobył Karnacewicz. (37:28)

57
    Błąd podania Bruny do Krysiaka. W bramce rządzi jednak Matkowski. (36:28)

57
    Portowcy obronili się jednak w kolejnej akcji i odzyskali piłkę. (36:28)

56
    Faulu ofensywnego dopuścił się Krysiak. (36:28)

56
    W tej samej akcji karę otrzymał Kniaziew. (36:28)
    56
    Bramkę zdobył Kirilenko. (36:28)
    55
    Piłkę wciąż mieli szczecinianie, a akcję na bramkę zamienił ze skrzydła Fedeńczak. (36:27)

55
    Pierwsza pomyłka Zydronia z karnego. Trafił w nogę Wiśniewskiego. (35:27)

54
    Karny dla Pogoni. (35:27)

54
    Dobrze w bramce zachował się Matkowski. (35:27)
    53
    Akcję mimo to wykorzystał Grzegorek. (35:27)

53
    Sygnalizacja gry pasywnej po stronie Pogoni. (34:27)

53
    Timeout dla gospodarzy. (34:27)
    52
    Tymczasem Krygowski, ale tym razem z prawego skrzydła zaskoczył Matkowskiego. Zmieścił piłkę nad jego głową, tuż pod poprzeczką. (34:27)

52
    Poprzeczka uratowała mielczan od straty bramki. (34:26)
    52
    Rafał Krupa bezbłędny pod bramką strzeżoną przez Matkowskiego. (34:26)

52
    Piłkę przejęli gospodarze, ale akcję zmarnował Konitz. Lepszy w bramce Lipka. (34:25)

51
    Znów z pola bramkowego, ale tym razem pomylił się Grzegorek. Bramka ponownie nie została uznana. (34:25)

51
    Tymczasem w bramce Pogoni Tatara zmienił Matkowski. (34:25)

50
    Trochę zamieszania pod obiema bramkami. Piłkę ma Pogoń. (34:25)

50
    Już z pola bramkowego rzucał Wąsowski. (34:25)
    50
    Krupa i Pogoń odzyskuje wigor. (34:25)
    49
    Zmniejszają przewagę gospodarzy mielczanie. Trafił ponownie Kirilenko. (33:25)

49
    Błąd kroków Kniaziewa. (33:24)
    48
    Kirilenko dość szczęśliwie po krótkim rogu pokonał Tatara. (33:24)
    48
    Tymczasem szybki przerzut na drugą połowę i Fedeńczak bezbłędny. (33:23)

48
    Szybko wymieniali piłkę goście, ale ta nie trafiła do kołowego. (32:23)
    47
    Cóż za zwód Konitza. Obrona totalnie zmylona i mamy trafienie dla Pogoni. (32:23)

47
    Tymczasem trener Biały daje pograć młodszym graczom. (31:23)
    46
    Nie dał rady Krępa, ale piłka po odbiciu przez Tatara trafiła do Janysta. Ten już skutecznie. (31:23)

46
    Goście nie wyglądają na drużynę, która miałaby ten mecz odwrócić. (31:22)
    45
    Bruna w ten sam sposób, co przed chwilę tyle, że tym razem już skutecznie. (31:22)
    44
    Tymczasem dość szczęśliwie kontrę zakończył Krępa. (30:22)

44
    Bruna nie dał rady Lipce. (30:21)
    43
    Z karnego po raz drugi nie pomylił się Krygowski. (30:21)

43
    Karny dla Stali Mielec. (30:20)
    43
    Lipka obronił rzut Krupy, ale przy dobitce Bosego był już bez szans. (30:20)
    42
    Rzutem z dystansu Tatara pokonał Dementiew. (29:20)

42
    Wydaje się, że czas na żądanie trenera Sondeja niewiele już może zmienić. Sztuką byłoby przegrać mecz mając aż 10 goli zaliczki. (29:19)

42
    Timeout dla gości. (29:19)
    42
    Paweł Krupa w pojedynkę przebił się przez obronę rywali i Lipka bez szans. (29:19)

41
    Błąd kroków Krępy. (28:19)
    40
    Na parkiecie pojawił się Krysiak i od razu w pierwszej akcji dołożył trafienie. (28:19)
    39
    Szybko odpowiedział jednak Janyst. (27:19)
    39
    Krzyżówka Portowców i bramkę dołożył Krupa. (27:18)

39
    Obok bramki rzucał Dementiew. (26:18)

39
    Pogoń popełniła błąd w ataku. Piłkę przejęła Stal. (26:18)

38
    Faul w ofensywie Krępy na Konitzu. (26:18)
    38
    Znów inaczej, ale ponownie skutecznie z linii 7 metrów Zydroń. (26:18)

38
    Karny dla szczecinian, po faulu na Bosym. (25:18)

37
    Sygnalizacja gry pasywnej. (25:18)

37
    Portowcy zbudowali solidną zaliczkę i nie zamierzają jej łatwo stracić. (25:18)

37
    Faul ofenysywny gości. (25:18)

36
    Fedeńczak nie dał rady Lipce. (25:18)
    35
    Bramki wpadają jak na zawołanie. Gola dołożył Dementiew. (25:18)
    35
    Z koła odpowiedział ponownie Bosy. To jest jego dzień. (25:17)
    35
    Znów nie dał się powstrzymać Krępa. (24:17)

34
    Lepszy w bramce Tatar, Pogoń jednak nie wykorzystała szansy. (24:16)
    34
    Coś nieprawdopodobnego. Lekkim lobem bramkarza przerzucił Zydroń. Tego słowami nie da się jednak opisać. (24:16)
    33
    Lekko, tuż obok głowy Lipki znów trafił Zydroń. (23:16)

33
    I jeszcze karny dla szczecinian. (22:16)

33
    Bardzo brutalnie Kubisztal potraktował teraz Krupę. Zasłużona kara dwóch minut. (22:16)
    33
    Krępa z koła nie dał się zatrzymać Krupie i mamy trafienie dla gości. (22:16)
    32
    Karnego wykorzystał Zydroń. (22:15)

32
    Jeszcze karę dwóch minut otrzymał Kirilenko. (21:15)

32
    Będziemy mieli karnego dla Pogoni. (21:15)

32
    Pogoń wyraźnie się nie spieszy z atakiem. (21:15)

32
    Tymczasem znów paradą popisał się Tatar. (21:15)

31
    Nie zaskoczył lekkim rzutem Lipki Bruna. (21:15)

31
    I od razu mamy kapitalną obronę Tatara po rzucie Dementiewa. (21:15)

31
    Tym razem ze środka zaczynają mielczanie. (21:15)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (21:15)

Do przerwy wyraźnie prowadzi Pogoń, która zdobyła już 21 bramek. Takiego wyniku do przerwy jeszcze w Szczecinie nie mieliśmy. Stal jednak nie jest dużo słabszym zespołem. Zapraszamy na drugą połowę.

30
    Pierwsza połowa skończona. (21:15)

30
    Najpierw w słupek trafił Bruna, piłka szczęśliwie trafiła do Fedeńczaka. Podanie otrzymał Konitz, ale przestrzelił. To była ostatnia akcja tej części gry. (21:15)
    30
    Janyst w końcu przełamuje niemoc mielczan. (21:15)

30
    Ostatnia minuta przed przerwą. (21:14)

29
    Obrona Tatara, ale wcześniej karę dwóch minut otrzymał Paweł Krupa z Pogoni. (21:14)
    29
    Piłka szybko trafiła do Zydronia, a ten zdobył już 21. bramkę dla Pogoni. (21:14)

29
    Koniec akcji. (20:14)

28
    Piłka na aucie, ale wciąż dla gości. (20:14)

28
    Sygnalizacja gry pasywnej mielczan. (20:14)

27
    Karę dwóch minut otrzymał Krępa. (20:14)
    27
    Po raz szósty w meczu trafił Bosy. Tym razem podawał Konitz. (20:14)
    27
    Bramkę zapisał na swoim koncie Dementiew. (19:14)
    26
    A Pogoń znów kontruje. Tym razem strzelcem Zydroń. (19:13)

26
    Tym razem obok bramki Miedziński. (18:13)
    26
    Błyskawiczna akcja Fedeńczaka na skrzydle. Wiśniewski bez szans. (18:13)

26
    Błędy z obu stron. (17:13)

26
    Obok bramki Dementiew. (17:13)
    25
    Jeśli jest podanie do Bosego, musi być bramka. Obrotowy trafił po raz piąty w meczu. (17:13)

25
    Miejscowi przed kolejną szansą na podwyższenie wyniku spotkania. (16:13)

24
    Tymczasem broni Tatar. (16:13)
    24
    Wypadła piłka Konitzowi. Zdążył ją jednak złapać i pognał na bramkę. Skutecznie. (16:13)

24
    Timeout dla gospodarzy. (15:13)
    24
    Trafił Janyst i Stal goni rywali. (15:13)

23
    Nad bramkę Konitz. (15:12)
    23
    Ależ pięknie zagrał teraz Kirilenko. Nic sobie nie zrobił z solidnej defensywy miejscowych. (15:12)
    22
    Tym razem doskonale zachował się Konitz. (15:11)

22
    Przy piłce wciąż jednak Portowcy. (14:11)

21
    Kontrę gospodarzy zmarnował Zydroń. Obronił Wiśniewski. (14:11)

21
    Miał trochę miejsca na skrzydle Fedeńczak, ale lepszy był w bramce Wiśniewski. (14:11)
    20
    Kontrę dla Stali wykończył Janyst. (14:11)
    19
    W końcu z karnego nie pomylił się Krygowski. (14:10)

19
    Kartka dla Konitza. (14:9)

19
    Karny dla Stali. (14:9)
    18
    Ale niesamowicie szybko znów z koła dołożył trafienie Bosy. Już czwarty raz w tym meczu. (14:9)
    18
    Bramka Kirilenki. (13:9)

18
    Skutecznie w bramce Tatar. (13:8)
    17
    W odpowiedzi uderzył Krupa, ale Paweł, dla gospodarzy. (13:8)
    17
    Skutecznie kontrę gości wykończył Krupa. (12:8)

17
    Miedziński odpocznie przez dwie minuty. (12:7)
    16
    Coś nieprawdopodobnego, co dokonał w tej akcji Bosy. Był mocno przytrzymywany, a jednak zdołał trafić. (12:7)
    15
    Krupa znów zaskoczył bramkarza szczecinian. (11:7)
    15
    A jego etatowym wykonawcą jest Zydroń. Kolejna bramka dla gospodarzy. (11:6)

15
    Sam poszedł Konitz, ale był faulowany i to Pogoń będzie miała teraz rzut karny. (10:6)
    14
    Błyskawicznie odpowiedział Kirilenko. (10:6)
    14
    Szybko buduje przewagę Pogoń. Trafił Krupa. (10:5)

13
    I znów lepszy przy karnym Tatar. Próbował Janyst. (9:5)

13
    Karny dla Stali. Za obronę w polu bramkowym. (9:5)
    12
    Kolejna szybka i skuteczna akcja Portowców. Strzelcem Zydroń. Podawał Bruna. (9:5)

12
    żółty kartonik dla Kniaziewa. (8:5)

12
    Wzrastają nam emocje w tym meczu. (8:5)
    11
    Obrona Tatara, a potem szybkie podanie do Zydronia. Ten jednak zauważył nabiegającego na drugim skrzydle Fedeńczaka. Młody skrzydłowy bezbłędny. (8:5)

11
    Kartka dla Krępy. (7:5)
    10
    Znów idealne podanie na koło otrzymał Bosy. (7:5)
    10
    Tymczasem bardzo szybko akcję zakończył Krępa. (6:5)

10
    Nieuznana bramka Pogoni. (6:4)
    9
    Na raty, ale w końcu do bramki trafił Janyst. (6:4)

9
    Skuteczny blok szczecinian, ale piłka wciąż dla Stali. (6:3)

9
    Przy tej samej akcji karę dwóch minut otrzymał Kłoda. (6:3)
    9
    Bosy zdobył kolejną bramkę. (6:3)

8
    Krupa zmarnował karnego. Lepszy w bramce Tatar. (5:3)

8
    Pierwszy rzut karny w meczu. Faulowany był Krępa. Do jego wykonania podszedł Krupa. (5:3)

7
    Timeout dla gości. (5:3)
    7
    Rzutem z biodra zupełnie zaskoczył Lipkę Konitz. Piękna bramka rozgrywającego Pogoni. (5:3)

6
    Faul ofensywny w drużynie gości. (4:3)

6
    Kara dwóch minut dla Bruny. (4:3)
    6
    Kapitalne podanie na prawe skrzydło otrzymał Fedeńczak. Nie mógł tego zmarnować. (4:3)
    5
    Świetnie zachował się Kirilenko. Mimo faulu trafił. (3:3)
    5
    Kontrę wykorzystał za to Zydroń. Rzucił pod nogami Lipki. (3:2)

4
    Bruna obok bramki strzeżonej przez Lipkę. Mylą się goście w ataku. (2:2)
    4
    Krupa ze skrzydła i kolejny remis w Szczecinie. (2:2)
    3
    Takiej akcji nie zmarnował Kniaziew. Błyskawiczna odpowiedź Pogoni. (2:1)

3
    Wyskoczył w górę Miedziński, ale obok bramki. (1:1)

3
    Bruna ukarany żółtą kartką. (1:1)

2
    Nieudana akcja gospodarzy. (1:1)
    2
    Bardzo szybko odpowiedział z koła Krępa. (1:1)
    1
    Wynik meczu rzutem z biodra otworzył Krupa. (1:0)

1
    Kartkę otrzymał Kłoda. (0:0)

1
    Przy piłce Pogoń. (0:0)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Jesteśmy już po prezentacji. Za chwilę pierwszy gwizdek.

Zaczynamy prezentację.

Zespoły zeszły już do szatni, a to oznacza, że za chwilę rozpoczniemy uroczystą prezentację.

Czekając na pierwszy gwizdek prezentujemy zestawienie obu drużyn.

Sandra SPA Pogoń Szczecin: Tatar, Matkowski – Grzegorek, Bruna, Radosz, Karnacewicz, Wąsowski, Krupa, Bosy, Krysiak, Konitz, Kniaziew, Zydroń, Fedeńczak.

SPR Stal Mielec: Wiśniewski, Lipka – Krępa, Janyst, Miedziński, Kłoda, Kubisztal, Kirilenko, Dementiew, Basiak, Krygowski, Chodara, Krupa, Ćwieka.

Sędziowie: Demczuk, Rosik (obaj z Lubina).

Witamy Państwa z hali miejskiej przy ul. Twardowskiego 12b w Szczecinie. Za nieco ponad 10 minut rozpoczniemy relację ze spotkania Pogoni ze Stalą.

Kto będzie dzierżył "władzę" w sobotni wieczór? O tym przekonacie się śledząc relację na portalu Lajfy. com. Startujemy już kilka minut przed 18.00. Serdecznie zapraszamy.

Zajrzyjmy jeszcze w statystyki. W nich znów górą są szczecinianie. Najwięcej bramek ma Paweł Krupa (89 w 23 meczach), blisko jest też Michal Bruna (84 trafienia w 19 spotkaniach). Najlepszym z mielczan jest Oleksandr Kirilenko (83 gole w 23 zawodach).

Za gospodarzami przemawiać będzie już nie tylko świetna seria i własny obiekt, ale także znacznie dłuższa niż jeszcze kilkanaście dni temu ławka rezerwowych. Do gry wrócił choćby Wojciech Zydroń, który tylko w ostatnim meczu przypomniał kibicom, jak skutecznym jest zawodnikiem.

Bezpieczniejszą, bo pięciopunktową przewagę nad swoim bezpośrednim rywalem ma Stal, a do końca tej części sezonu jeszcze trzy mecze. Pogoń na własnym parkiecie w ostatnim czasie nie traci punktów. W sobotę powalczy już o 7 zwycięstwo z rzędu u siebie!

Mielczanie nie zamierzają jednak składać broni, oni, podobnie jak i gospodarze zamierzają utrzymać piątą lokatę w tabeli, bo tylko taka daje jeszcze prawo gry o play-off.

Dla szczecińskiego zespołu będzie to już dziewiąte spotkanie na własnym parkiecie. A co najistotniejsze, wciąż nie ostatnie. Biorąc pod uwagę serię Pogoni, to ona będzie w tym meczu faworytem.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie 24. kolejki PGNiG Superligi mężczyzn. W Szczecinie Sandra Spa Pogoń podejmie Stal Mielec.

Renata Rolnik

Handball Stal Mielec: Wiśniewski, Lipka – Krępa, Janyst, Miedziński, Kłoda, Kubisztal, Kirilenko, Dementiew, Basiak, Krygowski, Chodara, Krupa, Ćwieka.

Sędziowie: Demczuk, Rosik (obaj z Lubina)