Głogów – Red Dragons 5:3 (koniec) | Red Devils – FC Toruń 1:6 (koniec) | Piast – Clearex 3:1 (koniec)
AZS UŚ – Wieliczka 1:1 (koniec) | AZS Gdańsk – Szczecin 3:3 (koniec)
Euromaster Chrobry Głogów
5:3 (4:0)
Red Dragons Pniewy
Sobota 25.03.2017, 17:00 • Hala Widowiskowo Sportowa Głogów • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 20

Od pierwszej bramki aż do końca spotkania lepsi okazali się gospodarze, którzy dzięki zdobyciu 5 pierwszych bramek w spotkaniu mogli bezpiecznie "dowieźć" zwycięstwo do końca.
    Jak widać miejsce w ligowej tabeli nie jest wyznacznikiem, która drużyna może zostać uznana za faworyta w spotkaniu.
    Jedno jest pewne, dzisiejszy doping obu drużyn może przejść do historii głogowskiego futsalu. (18:47:46)

39:48
    Blisko zdobycia czwartej bramki Szala, jednak strzał zablokowany wślizgiem.

39:23
    Strata gości i przy piłce ponownie gospodarze.

39:21
    Szala wślizgiem ratuje drużynę przed utratą bramki wybijając piłkę za linie bramkową.

39:14
    Ponownie przy piłce gospodarze.

38:59
    Do końca spotkania zaledwie minuta, gospodarze przy piłce.

38:35
    Gol dla Red Dragons!

Sytuacje w przewadze wykorzystują goście.

38:22
    Głupia strata głogowian pod własną bramką.

37:54
    Oburzenie wśród kibiców Pniew, którzy dopatrzyli się faulu w polu karnym gospodarzy.

37:04
    Rzut rożny tym razem dla gospodarzy.

36:59
    Poważny błąd zawodnika gości, który nie trafia czysto w piłkę i nie umieszcza jej w pustej bramce z odległości zaledwie kilkudziesięciu centymetrów.

36:47
    Z poświęceniem Nowak, własną twarzą blokuje strzał na własną bramkę.

36:09
    Ponownie z bramkarzem w polu goście.

35:45
    Dobrze, wysoko w obronie Koryciński zmusza gości do błędu.

33:33
    Szybkie przejęcie i szybka strata gości, kompletnie nie celny strzał zawodnika z Pniew.

32:55
    Gospodarze przy piłce, najlepszym wyjściem dla głogowian będzie teraz gra na czas.

32:33

Goście wracają do gry, piękną bramkę strzałem od słupka zdobywa Michał Ozorkiewicz.

32:01

Kontaktową bramkę dla gości strzałem z bliskiej odległości zdobywa Szymon Piasek.

31:05
    Gol dla Euromastera!

Znowu on, Sebastian Szala, ponownie świetnie wykorzystuje podanie do pustej bramki od swojego zawodnika. Hattricka ustrzelił już Szala w dzisiejszym spotkaniu.

30:15
    Cóż za mecz Długosza, kolejna świetna interwencja głogowskiego bramkarza.

30:00
    Koryciński ratuje sytuacje pod własną bramką wybijając piłkę na rzut rożny.

29:20

28:59
    Obrona!
    Michał Długosz broni rzut karny.

28:59
    Szósty faul i w konsekwencji przedłużony rzut karny dla gości.

28:16
    Czwarty faul na koncie gospodarzy po zaledwie 8 minutach drugiej połowy.

27:54
    Blisko zdobycia pierwszej bramki goście, wysoki strzał zawodnika gości i piłka o centymetry mija pole bramkowe gospodarzy.

27:24

26:17
    Ponownie Długosz, wślizgiem wybija piłkę z linii pola bramkowego.

25:50

25:43
    Strata Bartnickiego, podanie bez adresata.

25:02
    Wspaniała odpowiedź Długosza, który kolanem blokuje strzał z bliskiej odległości zawodnika z Pniew.

24:43
    Za faul w środku pola kartką ukarany Nowakowski.

24:38
    Świetna obrona bramkarza gości, który wybija 3 strzały na własną bramkę w jednej akcji gospodarzy.

24:17
    Drugą połowę wysoko w obronie stoją gospodarze, którzy nie dopuszczają gości do swojej bramki.

23:40
    Kolejna próba gości zdobycia kontaktowej bramki udaremniona przez bramkarza z Głogowa.

22:39
    Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany Radliński.

22:22
    Dobra akcja gości, strzał po ziemi ostatecznie mija słupek Długosza zaledwie o centymetry.

21:51
    Potężny strzał Nowaka z dystansu, bramkarz gości piąstkuje piłkę do swojego zawodnika.

21:47
    Pierwszy faul w drugiej połowie spotkania na konto gości.

21:41
    Goście wychodzą na drugą połowę mocno pobudzeni oddając w ciągu zaledwie minuty serie strzałów.

21:12
    Goście szybko rozpoczynają drugą połowę strzałem na bramkę Długosza, ten jednak wybija piłkę ponad poprzeczkę.

21

20
    Jak widać nie należy typować faworyta przed rozpoczęciem spotkania, głogowianie w zaledwie 7 minut strzelili rywalom aż 4 bramki, tym samym ustalać wynik pierwszej połowy. Głogowianie pokazują, że nie można ich skreślać i świetnie radzą sobie nawet z brakami kilku kluczowych zawodników.
    Hala przy Wita Stwosza wybrzmiewa dziś hukiem bębnów i klubowych przyśpiewek.

19:55

Cóż za akcja, przejęcie Szali i bezlitośnie wykorzystuje pustą bramkę Sebastian Szala.

19:45

Potężny strzał z karnego Kaczmara.

19:44
    Rzut karny dla głogowian.

19:44
    Żółtą kartką za faul we własnym polu karnym ukarany Skrzypek.

18:25
    Fantastyczna obrona bramkarza smoków, szpagatem blokuje strzał Szali w sytuacji sam na sam.

17:52
    W tym samym momencie o czas poprosił trener drużyny Euromastera, Tomasz Trznadel.

17:52
    Rzut rożny dla głogowian.

16:17
    Przy piłce gospodarze, wciąż jednak wysoko w obronie goście.

15:25
    Spotkanie wznowione, Michalski opatrywany poza boiskiem.

15:13
    Chwilowa przerwa w spotkaniu, na parkiecie leży Michalski.

14:05
    Goście kontratakują, szybka akcja i silny strzał z dystansu na bramkę gospodarzy, jednak niecelny.

13:56

KOLEJNY GOOOL!
    Bartnicki wyprowadza akcja, Szala przyjmuje wybitą piłkę przez bramkarza gości i umieszcza ją do pustej bramki strzałem po ziemi.

12:54

Cóż za akcja, jedynkową akcje wykorzystuje Kamil Kaczmarrrrr!

11:45
    Kolejne niecelne podanie gospodarzy i przejęcie piłki przez gości.

11:14
    Gospodarze przy piłce, jednak goście wysoko w obronie nie chcą ich wpuścić na swoją połowę.

09:54
    Piąty już faul na koncie gości, 10 minut spotkania muszą grać bez faulu. Każde kolejne przewinienie będzie skutkowało przedłużonym rzutem karnym dla głogowian.

09:49
    Cóż za strzał, Nowakowski z przewrotki strzela na bramkę gości.

09:02
    Stały fragment gry dla gospodarzy pod samą bramką gości.

8:58
    Za faul pod własną bramką, żółtą kartką ukarany Stankowiak.

08:50
    Dobra obrona ze strony głogowian.

08:21
    Pierwsze minuty spotkania bardzo intensywne dla obu drużyn, zarówno goście jak i gospodarze chcą jak najszybciej otworzyć wynik spotkania.

07:23
    Świetna interwencja bramkarza z Pniew, który wybija potężny strzał z dystansu Szali.

07:15
    Goście rewanżują się również bezsensowną stratą.

06:29
    Niepotrzebna strata piłki przez głogowian, podanie bez adresata i piłka ląduje poza boiskiem.

05:11
    Kolejny strzał gości, tym razem piłka odbija się od bocznej siatki.

03:48
    Ładne przejęcie w środku pola gości, obrońca z Głogowa ostatecznie blokuje strzał gości i przejmuje piłkę.

03:15
    Pierwsze zagrożenie pod bramką Długosza, strzał wybity jednak poza linie boiska.

02:27
    Ponownie przed szansą głogowianie, tym razem Szala niewiele ponad poprzeczką.

01:55
    Stały fragment gry dla gospodarzy.

01:30
    Pierwsza okazja dla gospodarzy w dzisiejszym spotkaniu, Nowak przy słupku.

01:06
    Dzisiejsze spotkanie jeśli nie najbardziej ekscytujące na pewno zaliczymy dziś do najgłośniejszego spotkania w Głogowie, zarówno goście jak i gospodarze dzisiejszego spotkania przyszli wyposażeni w potężny tłum wraz z zestawem bębnów!

01:00

Składy obu drużyn:

Euromaster Chrobry Głogów: Michał Długosz (Tyźlik) – Nowakowski, Koryciński, Bartnicki, Nowak, Szala, Kaczmar, Radliński, Trznadel, Łętkowski

Red Dragons Pniewy: Budych ( Foltyn ) – Piasek, Roj, Ozorkiewicz, Zdańkiewicz, Frajtag, Skrzypek, Hoły, Stankowiak, Kijak, Michalski

Sędziowie: Wiercioch Grzegorz, Grabowski Damian, Tkacz Przemysław.

Obecna sytuacja obu drużyn w ligowej tabeli jest odmienna, spoglądając na pozycje obu drużyn łatwo wskazać gości jako faworytów sobotniego spotkania, Ci potrzebują punktów aby móc walczyć o medale, natomiast drużyna z Głogowa myśli o punktach, które pozwoliłyby im podnieść się z przed ostatniego miejsca w tabeli. Rywale głogowian na pewno mają w pamięci niespodziankę jaką gospodarze sprawili ostatnio liderowi ligi na ich własnym parkiecie wygrywając 5:4. Spotkanie na pewno zapowiada się ekscytująco tym bardziej, że obie drużyny znają się bardzo dobrze gdyż często rozgrywają spotkania towarzyskie.

Już 25 marca o godzinie 17:00 wszystkich sympatyków futsalu zapraszamy do Hali Widowiskowo-Sportowej przy Wita Stwosza w Głogowie na spotkanie Euromaster Chrobry Głogów -Red Dragons Pniewy.

Frane Despotović na temat sobotniego spotkania w Głogowie:
    "Euromaster w meczu z Red Dragons Pniewy na pewno da z siebie wszystko, żeby wygrać. Potrzebuje punktów i dobrej atmosfery przed podziałem ligi. Ale będzie miał ciężko, bo po drugiej stronie świetna, młoda oraz dobrze wytrenowana ekipa. Nie wiem czy goście zagrają w najsilniejszym składzie, bo ostatnio mieli z tym problem. Kibicuję na pewno ekipie z Pniew z całego serca."
    Źródło: FutsalEkstraklasa

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Maciej Pietruszko

Gole: 13. Kamil Kaczmar, 14. Sebastian Szala, 20. Kamil Kaczmar (kar.), 20. Sebastian Szala, 32. Sebastian Szala – 33. Szymon Piasek, 33. Michał Ozorkiewicz, 39. Patryk Zdańkiewicz

Kartki:   23. Radliński (GŁO), 25. Kamil Nowakowski (GŁO) – 9. Oskar Stankowiak (PNI), 20. Skrzypek (PNI)

Sędziowie: Wiercioch Grzegorz, Grabowski Damian, Tkacz Przemysław