Brazylia – Paragwaj 3:0 (koniec)
Brazylia
3:0 (1:0)
Paragwaj
Środa 29.03.2017, 02:45 • Arena Corinthians, Sao Paulo • Eliminacje Mistrzostw Świata (Europa)

87
    Podwójna zmiana w Brazylii przed ostatnimi minutami spotkania. Willian wbiegł na boisko zamiast Coutinho, natomiast Diego Souza za Firmino.

86
    Gol dla Brazylii!
    Strzelcem bramki MARCELO.

Ale to było dobre! Szybka kombinacyjna akcja zainicjowana przez Coutinho, przyspieszona technicznym podaniem przez Paulinho i zakończona podcinką przez Marcelo. Brazylia jak w najlepszych swoich czasach, a obrona Paragwaju została rozmontowana na czynniki pierwsze!

83
    Dwa uderzenia Fagnera, który rzadko opuszcza połowę przeciwnika. Pierwsze zablokowane przez defensora, a drugie obronił dopiero Antony Silva! Potwierdził wysoką formę golkiper!

82
    Długie dośrodkowanie z rzutu wolnego. W szesnastkę Paragwaju wbiegli jednocześnie dwaj środkowi obrońcy Miranda oraz Thiago Silva. Strzał ponad poprzeczką oddał ten drugi!

80
    Nic wynikło z rzutu wolnego, a kontratak Neymara zatrzymał faulem Rojas. Żółta kartka dla Paragwajczyka.

77
    Dominguez już sobie odpocznie od emocji. Ostatnim zmiennikiem w Paragwaju został Angel Romero.

72
    Piłka w bramce. Sędzia pierwotnie uznał trafienie Neymara za prawidłowe, a teraz musi przepraszać i anulować swoją decyzję. Piłkarz FC Barcelona na spalonym.

64
    Strzelcem bramki NEYMAR.

Neymar zrehabilitował się golem za zmarnowanie rzutu karnego. Pognał lewym skrzydłem i wpadł w pole karne Paragwaju. Tam wymanewrował grupkę obrońców i z pomocą rykoszetu, pokonał bramkarza. 2:0 i tylko kataklizm przerwie zwycięski marsz Brazylii!

56
    Tymczasem druga zmiana w drużynie z Paragwaju. Santander na boisku zamiast nieefektywnego Derlisa Gonzaleza.

53
    Neymar nie wykorzystał rzutu karnego. Gwiazda reprezentacji Brazylii strzeliła płasko w lewy narożnik Paragwaju i jego intencję przeczytał Antony Silva! Piękna interwencja i Guarani są nadal w grze o zapunktowanie.

50
    Rzut karny dla Brazylii. Sędzia przyznał gospodarzom jedenastkę, ponieważ dopatrzył się przewinienia na Neymarze! Niebezpiecznie wślizgiem interweniował Rojas.

46
    Zmiany w obu jedenastkach dokonane w przerwie. Po stronie gospodarzy nowy obrońca Thiago Silva za Marquinhosa, natomiast w Paragwaju O. Romero za Almirona.

34
    Strzelcem bramki PHILIPPE COUTINHO.

Przyspieszyli Canarinhos przed polem karnym, czego efektem jest prowadzenie 1:0! Coutinho wymienił podania z Paulinho. Ten drugi zaskoczył Paragwajczyków odegraniem piętą, dzięki czemu Coutinho miał czas, by huknąć płasko z 18. metra. Precyzyjne uderzenie i piłka w siatce!

13
    Przechwyt Paragwaju na połowie Brazylii i natychmiast futbolówka trafiła do rozpędzonego Derlisa Gonzaleza. Fatalnie zachował się napastnik, który strzelił "w ziemię" i piłka przeturlała się obok bramki Brazylii. Przed oczami Derlisa był jedynie Alisson!

9
    Zgodnie z przewidywaniami Marquinhos co prawda strzelił z rzutu wolnego w światło bramki, ale trudno było liczyć na pomyłkę bramkarza reprezentacji Paragwaju!

5
    Dwa faule na Neymarze i sędzia Victor Carillo już reaguje żółtym kartonikiem dla Bruno Valdeza. Neymar zatańczył sobie z Paragwajczykami i sprowokował ich do nieczystych zagrań.

Gole: 34. Coutinho, 64. Neymar, 86. Marcelo

Kartki:   5. Valdez (PAR), 80. Rojas (PAR)

Spudłowany karny!: 53. Neymar (BRA), bramkarz A. Silva obronił

Posiadanie piłki: 65 % : 35 %.
    Strzały celne: 8:0. Strzały niecelne: 12:2. Rzuty rożne: 11:2. Spalone: 3:2. Foule: 16:25.
    Brazylia: Alisson – Fagner, Marquinhos (46. Thiago Silva), Miranda, Marcelo – Casemiro – Coutinho (87. Willian), Renato Augusto, Paulinho, Neymar – Firmino (87. Diego Souza).

Zmiany: Weverton, Ederson – Mariano, Thiago Silva, Gil, Felipe Luis, Fernandinho, Giuliano, Diego, Willian, Dudu, Diego Souza.

Paragwaj: A. Silva – Valdez, Da Silva, Veron, J. Alonso – H. Perez, Riveros, Rojas, Almiron (46. O. Romero) – Dominguez (77. A. Romero), D. Gonzalez (56. Santander).

Zmiany: J. Fernandez, Barreto – Patino, Ortiz, Salcedo, Iturbe, Santander, Benitez, Riveros, A. Romero, Ortigoza, O. Romero.

Sędziowie: Victor Carrillo (Peru)