Chemik B. – Leśnik 3:2 (koniec) | Pogoń II – Gwardia K. 2:3 (koniec) | Bałtyk G. – Kleczew 2:1 (koniec)
Pogoń Lęb. – Górnik K. 0:2 (koniec)
Pogoń II Szczecin
2:3 (0:1)
Gwardia Koszalin
Niedziela 02.04.2017, 15:00 • Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin • 3 liga, grupa II • Runda 21

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Atutem Gwardzistów może być świeżość, ponieważ w środku tygodnia wyłącznie trenowali. Poprzedni mecz zagrali osiem dni temu i pokonali 2:1 Vinetę Wolin. Ponadto mają przewagę psychologiczną po zwycięstwie 1:0 z Pogonią w rundzie jesiennej.

Podstawowym celem Pogoni jest utrzymanie. Przed Gwardią duża szansa, by awansować na szczebel centralny. Po 20 kolejkach jest liderem i przegrała dotychczas tylko trzy mecze.

Pogoń wraca na boisko przy Twardowskiego. Dotychczas w rundzie wiosennej rezerwiści zagrali trzy mecze na wyjeździe i jeden na Prawobrzeżu Szczecina. Wspomniane zwycięstwo z Jarotą Jarocin odnieśli na wyjeździe, więc czas na jakiś sukces w domu.
    Rezerwiści wygrali w środku tygodnia!

Pogoń zagrała poprzedni mecz w środę w ramach regionalnego Pucharu Polski. Poradziła sobie z lokalnym przeciwnikiem Jeziorakiem Załom. Było to drugie zwycięstwo rezerwistów z rzędu po pokonaniu w lidze Jaroty Jarocin.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu lidera III ligi. Gwardia Koszalin, która jest niepokonana od 10 kolejek, zagra na wyjeździe z Pogonią II Szczecin. Początek pojedynku w niedzielę o godzinie 15.
    Zapoznanie z boiskiem!

Pogoń II Szczecin: Henger – Paczuk, Obst, Jopek, Stefaniak – Borucki, Wawrzynowicz – Bochnak, Starzycki, Maćkowski – Kitano.

Rezerwowi: Brylewski – Jaroch, Kowalczuk, Kuzko, Marczuk, Zakrzewski, Graczyk.

Gwardia Koszalin: Hartleb – Dondera, Wojciechowski, Stańczyk, Maciąg – Shimmura, Grela, Ziętarski, Sidor, Szubert – Brzeziański.

Rezerwowi: Dulewicz – Sobiegraj, Majtyka, Januszkiewicz, Gregorek, Ginter, Przyborowski.

1

2
    Rozpoczęli od środka Gwardziści. Grający w czerwonych strojach piłkarze są głośno wspierani z sektora gości przez grupę z Koszalina.

3
    Henger przeszedł kilkadziesiąt metrów po piłkę i miał czas zastanowić się jak chce wznowić grę. Zaprezentował później wykop za linię boczną.

3
    Gol dla Gwardii!
    Strzelcem bramki PRZEMYSŁAW BRZEZIAŃSKI.

Gwardia błyskawicznie na prowadzeniu! Brzeziański wpadł w pole bramkowe Pogoni i wepchnął piłkę do siatki po dośrodkowaniu Szuberta. Niepewnie interweniował bramkarz Henger.

5
    Świetne otwarcie koszalinian i teraz spokojnie zorganizowali się na własnej połowie.

6
    Drugie dziś nieudane wybicie Hengera za linię boczną. Tym razem Gwardia nie spożytkowała wrzutu z autu.

7
    Powalczył na desancie Seiya Kitano. Sędzia orzekł, że Japończyk faulował defensora Gwardii i przyznał futbolówkę przyjezdnym.

8
    Wrzutka Maciąga z rzutu wolnego. Na przedpolu powalczył skutecznie Adrian Henger i zażegnał niebezpieczeństwo w polu karnym Pogoni.

10
    Kombinacyjna wymiana podań na połowie Gwardii Koszalin zatrzymana faulem. Po dośrodkowaniu z głębi pola blisko piłki był Paczuk.

13
    Coraz groźniejsza jest Pogoń. Niebezpieczne dośrodkowania i z głębi pola i z obu skrzydeł. Pachnie jeszcze emocjami w pojedynku rezerwistów z liderem.

14
    Trener Paweł Sikora wyskoczył jak na sprężynach, domagając się rzutu karnego. Sędzia przyznał gospodarzom jedynie korner.

15
    Wyjście na przedpole Hartleba. Wybrał odpowiedni moment bramkarz Gwardii i sprzątnął futbolówkę sprzed nosa Kitano.

18
    Grela szarżował na połowie granatowo-bordowych. W odpowiednim momencie wbiegł przed niego Borucki i jedyne, co wywalczył pomocnik Gwardii to rzut wolny.

19
    Wysoki pressing Gwardii i drużyna ze Szczecina nie przeniosła gry na jej połowę.

20
    Mocno średniawe piąstkowanie Hengera, ale trzeba oddać młodemu bramkarzowi Pogoni, że był faulowany przed własną bramką.

22
    Szarpany fragment spotkania, często przerywany gwizdkiem sędziego. Gwardia trzyma gospodarzy daleko od własnego pola karnego.

23
    Zatańczył z obrońcami Gwardii na lewym skrzydle Maćkowski. Efektem jego akcji było zablokowane uderzenie i korner.

24
    Nic wynikło z rzutu rożnego dla Pogoni. Poradzili sobie będący blisko obrońcy Gwardii czyli Wojciechowski oraz Stańczyk.

25
    Podanie Starzyckiego za plecy obrońców w czerwonych strojach. Jeszcze raz Hartleb wmieszał się w rozegranie Pogoni.

27
    Daleki wrzut z autu a la Tomasz Hajto w wykonaniu Pogoni. Sytuację wyjaśnił na korzyść Gwardii Maciąg, ale będzie jeszcze korner.

29
    Dwa kwadranse za kibicami. Było trochę zamieszania pod obiema bramkami, ale w rzeczywistości jedynie jedno, groźne uderzenie Brzeziańskiego, które skończyło się golem.

30
    Do serii groźnych strzałów nie można zaliczyć ostatniego Bochnaka, a to dlatego, że po drodze piłkę przyblokował Maciąg.

32
    Shimmura powalczył o piłkę w bocznym sektorze boiska i co prawda wybił ją spod nóg Portowca, ale nie utrzymał jej w obrębie boiska. Zaczyna drużyna ze Szczecina.

33
    Zapachniało wyrównaniem! Podanie w pole karne do Kitano, który miał trochę miejsca na przyjęcie piłki, a następnie uderzenie. Japończyk trafił pechowo w defensora Gwardii i odbita rykoszetem futbolówka ominęła o pół metra bramkę Hartleba.

35
    Czekał na gwizdek sędziego Grela, ale musi kontynuować grę. Sędzia nie zobaczył żadnego przewinienia Pogoni.

36
    Pokropił deszcz na początku spotkania, natomiast obecnie wyszło zza chmur słońce. Nie stawiam orzeszków przeciwko łupinkom, że tak zostanie do końca meczu.

38
    Trener Sikora zachęca podopiecznych do gry podaniami po ziemi, ale defensorzy go nie słuchają i zbyt pochopnie przenoszą piłkę wykopami.

39
    Szubert wybrał się z prawej strony boiska na lewą i chciał się tam popisać podobnym rajdem jak w 4. minucie. Nie było powtórki z rozrywki.

40
    Druga akcja Szuberta i ponownie na lewej stronie boiska. Były zawodnik Kotwicy Kołobrzeg huknął płasko z półdystansu i interweniował lekko wysunięty przed własną bramkę Henger!

41
    Sprytnie dziobnął piłkę Grela i Henger musiał uważać, by futbolówka nie wpadła mu za kołnierz do bramki.

42
    Przyjezdni sygnalizowali zagranie ręką Obsta, ale chyba niesłusznie. Na pewno sędzia nie gwizdnął rzutu karnego.

43
    Brzeziański nie opanował piłki blisko linii bocznej boiska. Partnerzy zachęcają byłego napastnika Błękitnych Stargard, by szybko podniósł głowę i walczył.

44
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dwóch rezerwistów miało szansę na oddanie strzału do bramki. Maćkowski huknął w końcu prosto w defensora i Gwardia zaniesie do szatni prowadzenie!

45

Po 45 minutach Gwardia jest blisko zwycięstwa. Prowadzi 1:0 po trafieniu Brzeziańskiego, który zdobył już trzy gole w dwóch poprzednich meczach. Obie drużyny miały po dwie sytuacje stuprocentowe. Swoją wykorzystali goście i pewnie dlatego są liderami, a Pogoń walczy o utrzymanie. Inna sprawa, że wynik w tym spotkaniu jest nadal sprawą otwartą i jeszcze może być gorąco w Szczecinie. Trochę za dużo było mdłych fragmentów w pierwszej połowie i oby po przerwie było inaczej.

46

46
    Zmiana w drużynie Pogoń II Szczecin: z boiska schodzi Starzycki, na boisku pojawia się Kowalczuk.

46
    Zmiana w drużynie Gwardia Koszalin: z boiska schodzi Grela, na boisku pojawia się Ginter.

46
    Zmiana w drużynie Gwardia Koszalin: z boiska schodzi Sidor, na boisku pojawia się Januszkiewicz.

48
    Rusza do przodu Pogoń II Szczecin. Paweł Sikora wprowadził na boisko kreatywnego Kowalczuka, który ma harmonijnie współpracować z Kitano.

50
    Kombinacyjna wymiana podań szczecinian, natomiast przyjezdni poradzili sobie z dośrodkowaniem Bochnaka.

51
    Kontuzja Maciąga i zanosi się, że trener Gwardii Koszalin musi podnieść z ławki już trzeciego rezerwowego.

53
    Zmiana w drużynie Gwardia Koszalin: z boiska schodzi Maciąg, na boisku pojawia się Majtyka.

54
    GOL dla Pogoni!
    Strzelcem bramki RAFAŁ MAĆKOWSKI.

Pogoń doprowadziła do remisu! Hartleb nie sięgnął piłki po sprytnym rozegraniu i potężnym uderzeniu Maćkowskiego w boczną siatkę! Remis to na ten moment sprawiedliwy rezultat i teraz walka o zwycięstwo zaczyna się od początku!

55
    Jopek wybiegł daleko za przeciwnikiem i potraktował go bezpardonowo w centrum boiska. Żółta kartka!

58
    Piękna szarża Brzeziańskiego między trzema obrońcami Pogoni i byłego zawodnika Błękitnych zatrzymał dopiero bramkarz Henger.

60
    Po dalekim wrzucie z autu Szubert dopadł do piłki i główkował w światło bramki. Nie dał się zaskoczyć w tej sytuacji Henger.

61
    Strzelcem bramki JUNPEI SHIMMURA.

Ostatnie minuty należały do Gwardzistów, a przede wszystkim do Brzeziańskiego. Napastnik utrzymał się mocno na nogach i co prawda jego uderzenie zostało zablokowane, ale już dobitka Shimmury wturlała się do bramki Pogoni!

63
    Przewinienie blisko linii środkowej boiska i żółta kartka dla Szuberta.

64
    I od razu kolejna żółta kartka dla Dondery za brzydkie przewinienie na Maćkowskim.

66
    Sędzia mógłby w zasadzie nie chować kartki dla kieszonki. Tym razem zapracował na nią Paczuk.

67
    Zmiana w drużynie Pogoń II Szczecin: z boiska schodzi Bochnak, na boisku pojawia się Jaroch.

69
    Strzelcem bramki ROBERT ZIĘTARSKI.

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Ziętarski uciekł obrońcom Pogoni i główkował sprytnie na 3:1! To już chyba decydujący cios Gwardii.

71
    Zmiana w drużynie Pogoń II Szczecin: z boiska schodzi Wawrzynowicz, na boisku pojawia się Zakrzewski.

71

Jeszcze walczą o punkty szczecinianie! Maćkowski przeprowadził podobną akcję jak przy swoim poprzednim golu. Rajd w pole karne zakończył płaskim uderzeniem do bramki Gwardii!

73
    Faul na połowie przeciwnika i Kowalczuk dopisany na listę kartkowiczów.

75
    Kwadrans do końca spotkania i trenerzy mają jeszcze jedną zmianę do wykorzystania. Rezerwowi czekają na swoją szansę.

77
    Nie przebierał w środkach Januszkiewicz i musi uważać, ponieważ ma kartonik na koncie.

78
    Dobre wyjście na przedpole Hartleba. Dobrze spisuje się w tym elemencie bramkarz Gwardii Koszalin, a przecież w rundzie jesiennej sprokurował tak jedenastkę w Skolwinie.

80
    Zmiana w drużynie Gwardia Koszalin: z boiska schodzi Szubert, na boisku pojawia się Przyborowski.

82
    Nieudane dośrodkowanie Stefaniaka z rzutu wolnego. Głęboko zagraną piłkę zatrzymał Hartleb, a na dodatek był faulowany przez Zakrzewskiego.

84
    Nieudane zagranie Brzeziańskiego i futbolówka poturlała się spokojnie w rękawice bramkarza Pogoni.

86
    Gwardia wycofana na własną połowę i szanuje swoje skromne prowadzenie. Pogoń próbuje jeszcze stworzyć jakieś sytuacje podbramkowe.

87
    Kitano na spalonym i Gwardia Koszalin nie będzie spieszyć się z wprowadzeniem piłki do gry.

88
    Deszczyk w Szczecinie. Pogoda zmieniła się w tym meczu dwukrotnie, ale wynik pięciokrotnie, więc wracamy do tego co bardziej dynamiczne.

90
    Hartleb złapał dośrodkowanie z lewego skrzydła. W tym momencie sędzia zakomunikował, że dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu.

90+1
    Brzeziański upadł w polu karnym Pogoni i daje do zrozumienia, że doznał poważnej kontuzji. Sędzia postanowił przerwać grę.

90+3

Gwardia Koszalin zwyciężyła w Szczecinie 3:2 i pozostała liderem. W dynamicznej drugiej połowie przyjezdni zdobyli dwa gole, który były odpowiedzią na trafienia Maćkowskiego. Mają się z czego cieszyć Gwardziści, ponieważ zwyciężyli po trudnym meczu.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (16:50:28)
    Zostań redaktorem Lajfy.com! Poszukujemy osób do przeprowadzania relacji ze stadionów 1, 2 oraz 3 ligi polskiej. Za wykonaną pracę przysługuje wynagrodzenie. Więcej szczegółów: piotr.pawlak@lajfy.com. Podejmiemy także współpracę z klubami niższych lig. Udostępnimy nieodpłatnie nasz panel do przeprowadzania relacji na żywo, z poziomu telefonu komórkowego, czy laptopa.

Gole: 54. Maćkowski, 71. Maćkowski – 3. Brzeziański, 61. Shimmura, 69. Ziętarski

Kartki:   55. Jopek (PO2), 66. Paczuk (PO2), 73. Kowalczuk (PO2) – 63. Szubert (GWA), 64. Dondera (GWA), 77. Januszkiewicz (GWA)

Pogoń II Szczecin: Henger – Paczuk, Obst, Jopek, Stefaniak – Borucki, Wawrzynowicz (71. Zakrzewski) – Bochnak (67. Jaroch), Starzycki (46. Kowalczuk), Maćkowski – Kitano.

Zmiany: Brylewski – Jaroch, Kowalczuk, Kuzko, Marczuk, Zakrzewski, Graczyk.

Gwardia Koszalin: Hartleb – Dondera, Wojciechowski, Stańczyk, Maciąg (53. Majtyka) – Shimmura, Grela (46. Ginter), Ziętarski, Sidor (46. Januszkiewicz), Szubert (80. Przyborowski) – Brzeziański.

Zmiany: Dulewicz – Sobiegraj, Majtyka, Januszkiewicz, Gregorek, Ginter, Przyborowski.