Górnik Ł. – Wisła Pł. 2:3 (koniec) | Pogoń – Arka 5:1 (koniec) | Termalica – Wisła K. 2:3 (koniec)
Pogoń Szczecin
5:1 (1:1)
Arka Gdynia
Sobota 08.04.2017, 18:00 • Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin • PKO Ekstraklasa • 28. kolejka
    Końcowe statystyki tego spotkania!

Portowcy odnoszą bardzo efektowne zwycięstwo, które na pewno poprawi sytuację Pogoni w ligowej tabeli.

Po świetnej drugiej części meczu drużyna Pogoni Szczecin odprawia z kwitkiem zespół Arki Gdynia! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo w portalu Lajfy.com! (19:51:27)

90+5
    90+1. Michał MARCJANIK - 5:1

90+1
    Gol dla Pogoni!
    Samobójcze trafienie zalicza MICHAŁ MARCJANIK!

Świetny kontratak Pogoni! Delew ruszył prawą stroną boiska i chciał zagrać do wbiegającego Frączczaka, ale wcześniej futbolówkę do własnej bramki skierował Marcjanik. Obrońca Arki próbował interweniować na wślizgu.

90
    Sędzia doliczył dwie minuty do regulaminowych 90!

89
    Prostopadłe zagranie w kierunku Barisica, ale napastnik Arka wracał ze spalonego. Akcja została przerwana.

88
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Ádám Gyurcsó, na boisku pojawia się Seiya Kitano.

88
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Miroslav Bozok, na boisku pojawia się Przemysław Stolc.

87
    Przed nami ostatnie minuty tego spotkania – Arka ma pomysłu na przedarcie się przez defensywę Pogoni. Bardzo jednostronny jest ten mecz po zmianie stron boiska.
    85.

85
    Gdzie była obrona Arki? Kort zwiódł rywala w polu karnym i oddał strzał w kierunku bramki! Dobrze interweniował wychodzący Jałocha!
    84. Mateusz Szwoch nie zagra w spotkaniu derbowym przeciwko Lechii Gdańsk.

83
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Ricardo Nunes, na boisku pojawia się Hubert Matynia.

82
    Żółtą kartkę otrzymuje Mateusz Szwoch (Arka Gdynia). Młody pomocnik przerwał wślizgiem dobrze zapowiadającą się akcję rywali.
    81.

81
    Blisko zdobycia trzeciego gola był Frączczak! Kapitan Pogoni oddał mocny strzał lewą nogą z ostrego kąta, ale minimalnie niecelny.

80
    Mamy przerwę w grze, gdyż po starciu z rywalem na murawie leży Fojut. Stoper Pogoni potrzebuje trochę czasu, aby pozbierać się z murawy.
    Gole: 2. Frączczak, 53. Frączczak, 60. Delew, 63. Râpă, 90+1. Marcjanik (sam.) – 3. Trytko

Kartki:   24. Listkowski (POG), 42. Drygas (POG) – 52. Hofbauer (ARK), 82. Szwoch (ARK)

Posiadanie piłki: 55 % : 45 %.
    Strzały celne: 8:3. Strzały niecelne: 6:4. Rzuty rożne: 5:4. Spalone: 1:2. Foule: 21:20.
    Pogoń Szczecin: Słowik – Niepsuj, Râpă, Fojut, Nunes (83. Matynia) – Matras, Drygas (46. Kort) – Delew, Listkowski, Gyurcsó (88. Kitano) – Frączczak (C).

Zmiany: Kudła – Kowalczyk, Kitano, Rudol, Matynia, Kort, Tsintsadze.

Arka Gdynia: Jałocha – Socha, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak – Formella (65. Zarandia), Hofbauer, Marciniak (65. Barišić), Bozok (C) (88. Stolc) – Szwoch – Trytko.

Zmiany: Steinbors – Barišić, Błąd, Kakoko, Nalepa, Zarandia, Stolc.

Sędziowie: Paweł Gil (Lublin)