Górnik Ł. – Wisła Pł. 2:3 (koniec) | Pogoń – Arka 5:1 (koniec) | Termalica – Wisła K. 2:3 (koniec)
Pogoń Szczecin
5:1 (1:1)
Arka Gdynia
Sobota 08.04.2017, 18:00 • Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin • PKO Ekstraklasa • 28. kolejka

82
    Żółtą kartkę otrzymuje Mateusz Szwoch (Arka Gdynia). Młody pomocnik przerwał wślizgiem dobrze zapowiadającą się akcję rywali.

52
    Żółtą kartkę otrzymuje Dominik Hofbauer (Arka Gdynia). Niemiecki pomocnik ostro zaatakował rywala w środkowej strefie boiska. Słuszna decyzja sędziego.

42
    Żółtą kartkę otrzymuje Kamil Drygas (Pogoń Szczecin). Defensywny pomocnik przerwał faulem dobrze zapowiadającą się akcję rywali.

24
    Żółtą kartkę otrzymuje Marcin Listkowski (Pogoń Szczecin). Młody pomocnik faulował rywala w środowej strefie boiska za co został ukarany przez sędziego żółtym kartonikiem.
    Gole: 2. Frączczak, 53. Frączczak, 60. Delew, 63. Râpă, 90+1. Marcjanik (sam.) – 3. Trytko

Kartki:   24. Listkowski (POG), 42. Drygas (POG) – 52. Hofbauer (ARK), 82. Szwoch (ARK)

Posiadanie piłki: 55 % : 45 %.
    Strzały celne: 8:3. Strzały niecelne: 6:4. Rzuty rożne: 5:4. Spalone: 1:2. Foule: 21:20.
    Pogoń Szczecin: Słowik – Niepsuj, Râpă, Fojut, Nunes (83. Matynia) – Matras, Drygas (46. Kort) – Delew, Listkowski, Gyurcsó (88. Kitano) – Frączczak (C).

Zmiany: Kudła – Kowalczyk, Kitano, Rudol, Matynia, Kort, Tsintsadze.

Arka Gdynia: Jałocha – Socha, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak – Formella (65. Zarandia), Hofbauer, Marciniak (65. Barišić), Bozok (C) (88. Stolc) – Szwoch – Trytko.

Zmiany: Steinbors – Barišić, Błąd, Kakoko, Nalepa, Zarandia, Stolc.

Sędziowie: Paweł Gil (Lublin)