Błękitni – Stal S. W. 2:2 (koniec) | Puszcza – Kotwica 2:1 (koniec) | Siarka T. – Polonia B. 2:0 (koniec)
Legionovia – Polonia W. 0:0 (koniec) | Rozwój – Olimpia Z. 1:0 (koniec) | Gryf – Olimpia E. 1:4 (koniec)
GKS Bełchatów – Warta 1:0 (koniec)
Siarka Tarnobrzeg
2:0 (0:0)
Polonia Bytom
Sobota 08.04.2017, 15:00 • Stadion Miejski, Tarnobrzeg • 2. Liga • 25. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Polonia Bytom zajmuje aktualnie ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 19 punktów. Jednak drużyna z Bytomia została ukarana odjęciem ośmiu punktów, dlatego jej osiągnięcia w tym sezonie są znaczenie większe, niż wskazuje na to tabela.

Polonia do miejsca gwarantującego utrzymanie ma sześć punktów straty, dlatego bardzo potrzebuje zdobyczy punktowej w Tarnobrzegu. Na wiosnę bytomianom udało się już trzy razy zwyciężyć i z takim nastawieniem przyjadą także do Tarnobrzega.

Siarka Tarnobrzeg ma zdecydowanie klarowniejszą sytuację w tabeli. W dotychczasowych spotkaniach zgromadziła 39 punktów (jeden punkt został odjęty decyzją PZPNu) i zajmuje piątą lokatę w tabeli.

Trener Gąsior odważnie postawił na młodzież i to daje dobre efekty. Tarnobrzeżanie grają bez kompleksów i skutecznie powiększają zdobycz punktową. Tarnobrzeska publiczność przyzwyczaiła się już do walki gospodarzy od pierwszej do ostatniej minuty i do efektownej gry.
    Gospodarze zdają sobie sprawę z klasy rywali.

W rundzie jesiennej w pojedynku między tymi zespołami górą była Siarka zwyciężając za wyjeździe 3-0. Ciekawostką tego meczu było to, iż bytomianie strzelili dwa samobóje. Trzecią bramkę dołożył Tomalski.
    Skrót jesiennego meczu.

Oba zespoły mają swoje cele, dzięki temu zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek.. Zapraszam do śledzenia relacji, która rozpocznie się na kwadrans przed meczem, kiedy poznamy składy obu ekip.
    Wyjściowy skład gospodarzy.

Trwa rozgrzewka. W wyjściowym składzie Polonii jest były gracz Siarki Michał Chrabąszcz.

Siarka Tarnobrzeg: Dybowski – Grzesik, Waleńcik, Sylwestrzak, Dawidowicz, Stefanik, Płatek, Tomalski, Ropski, Koczon, Żebrakowski
    Rezerwowi: Beszczyński – Przewoźnik, Zaradny, Stromecki, Czyżycki, Głaz, Witkowski

Polonia Bytom: Michalak – Barbus, Szyndrowski, Janosik, Szkatuła, Słodowy, Chrabąszcz, Musiolik, Lachowski, Ceglarz, Zaremba
    Rezerwowi: Harkawy – Włodyka, Skrzypiński, Kuzdra, Setlak, Żmuda, Radkiewicz

Sędziowie: Liana – Ignatowski, Podlewski, Wąsik.
    Statystyki przemawiają za Siarką.

Zawodnicy zakończyli już rozgrzewkę i zeszli do szatni. Za to na murawie pojawiły się urodziwe dziewczyny z Cheerleaders Siarka.
    Próbka występu tarnobrzeżanek.

Sędziowie wyprowadzają już piłkarzy na murawę. Zaraz rozpocznie się mecz!

1

1
    Siarka próbowała atakować prawą stroną, lecz Koczon nie opanował piłki i od autu rozpocznie Polonia.

2
    Dynamiczny rajd Musiolik prawą stroną zakończona zbyt mocnym dośrodkowaniem. Lecz piłka trafiła do jego partnera z drużyny, który dośrodkował z przeciwnej strony boiska. Piłka trafiła do Musiolika, który z pierwszej piłki uderzył tuż obok słupka.

3
    W rewanżu przed szansą mógł stanąć Żebrakowski, lecz w polu karnym został uprzedzony przez stopera gości.

4
    Seria dośrodkowań w pole karne Siarki. Jak na razie przyjezdnym brakuje jednak precyzji.

6
    Zbyt długie podanie w kierunku Zaremby i piłka ląduje w rękach czujnego Dybowskiego.

7
    W pierwszych minutach lepsze wrażenia sprawia Polonia, która zepchnęła Siarkę do głębokiej defensywy.

7
    Rzut karny próbował wymusić Musiolik, lecz sędzia nakazał grać dalej.

8
    Lewą stroną boiska atakował Tomalski, ograł jednego z obrońców i upadł na murawę domagając się rzutu wolnego. Sędzia uznał, że faulu nie było.

9
    Po polem karnym Siarki Ceglarz faulował Żebrakowskiego i od rzutu wolnego rozpoczną gospodarze.

10
    Na boisku leży Marcin Stefanik, który ucierpiał przy starciu o górną piłkę.

11
    Kapitan Siarki podniósł się i będzie mógł kontynuować grę.

12
    Świetnym zagraniem w obronie popisał się Sylwestrzak, a następnie rozpoczął kontrę Siarki.

12
    Przy wyprowadzaniu kontrataku faulowany był Stefanik.

13
    Po dośrodkowaniu w pole karne gości skutecznym piąstkowaniem popisał się Michalak.

14
    Głupią stratę w obronie popełnił Grzesik. Na szczęści dla gospodarzy graczom Polonii zabrakło pomysłu na wykorzystanie tej okazji.

15
    Na rajd lewą stroną zdecydował się Dawidowicz, ograł jednego z rywali, lecz dośrodkował zbyt mocno i jedynym efektem jest rzut rożny dla Siarki.

16
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka przeszła wzdłuż piątego metra przed bramką Polonii, lecz żaden z graczy gospodarzy nie potrafił przejąć piłki.

17
    Zza pola karnego ponad poprzeczką uderzył Michał Chrabąszcz.

18
    Po szybkiej akcji Siarki Koczon dośrodkował na głowę Ropskiego, lecz sędzia dopatrzył się spalonego.

19
    W starciu we własnym polu karnym ucierpiał Sylwestrzak.

20
    Seria fauli z obu stron. Tempo gry wyraźnie siadło.

21
    Do dośrodkowania z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Waleńcik, lecz uderzył wysoko ponad poprzeczką.

22
    Słodowy zdecydowanym wejściem uprzedził Dawidowicza i przerwał kontrę Siarki.

23
    Po raz kolejny w tym meczu w środku pola faulowany był Stefanik. Przyjezdni nie oszczędzają kapitana Siarki.

24
    Gracze Siarki wymienili pomiędzy sobą kilka podań, piłka trafiła do Stefanika, który dośrodkował w pole karne. Nie było tam jednak żadnego z graczy gospodarzy.

25
    Przy linii bocznej pola karnego faulowany był szarżujący Tomalski. Będzie szansa dla gospodarzy na strzał lub dośrodkowanie.

26
    Dwa dośrodkowania Koczona w pole karnego gości. Stoperzy Polonii bez problemu przeczytali intencję gracza Siarki i przejęli piłkę.

28
    Gra toczy się na połowie Polonii. Siarkowcy wymieniają wiele podań między sobą, jednak nie potrafią przedostać się z piłką w pole karne gości.

29
    Obrońcy Siarki nonszalancko rozgrywali piłkę w obronie i niewiele zabrakło, a Zaremba przejąłby piłkę.

30
    Szybka akcja Siarki prawą stroną boiska zakończona dośrodkowanie w pole karne do Ropskiego. Napastnik Siarki uderzył z półobrotu wysoko ponad poprzeczką.

31
    Akcja Koczona lewym skrzydłem. Napastnik Siarki dośrodkował piłkę ponad bramkarzem gości, lecz w polu bramkowym nie było żadnego z graczy gospodarzy, który wykończyłby akcję.

32
    Dobre dośrodkowanie Płatka z rzutu wolnego w pole karne, jednak świetną interwencją na przedpolu popisał się Michalak.

34
    Słodowy próbował przelobować wysuniętego daleko przed bramkę Dybowskiego. Piłka przeleciała jednak wysoko ponad poprzeczką.

35
    Dynamiczny rajd Koczona prawą strona boiska zakończona mocnym płaskim zagraniem wzdłuż bramki Michalaka. Żebrakowski nie zdołał jednak sięgnąć piłki. To była najlepsza okazja dla Siarki.

36
    Do końca pierwszej połowy pozostało dziesięć minut. Obie drużyny dążą do zdobycia gola jeszcze przed przerwą.

37
    Żółtą kartkę otrzymuje Tomalski (Siarka Tarnobrzeg).

38
    Szkatuła z wolnego przymierzył w okienko. Kapitalną interwencją popisał się jednak Dybowski i wybił piłkę na róg.

39
    Kolejny raz skutecznie w obronie interweniuje Szyndrowski i przerywa dobrze zapowiadającą się akcję Siarki.

40
    Zza pola karnego uderzał Musiolik. Piłka przeleciała jednak obok słupka bramki Dybowskiego.

42
    Żebrakowski najpierw stracił piłkę, a później sfaulował rywala i przerwał kontrę gości.

42
    Drugi faul Żebrakowskiego w tej samej minucie. Gracze Polonii domagają się ukarania napastnika Siarki żółtą kartką.

43
    Na solową akcję zdecydował się Barbus, ograł dwóch graczy gospodarzy, wbiegł z piłka w pole karne, a tam został zablokowany przez obrońców Siarki.

44
    Szkatuła strzałem w krótki róg próbował zaskoczyć Dybowskiego, lecz trafił w boczną siatkę.

45
    Jeszcze jedną minutę potrwa pierwsza połowa.

45
    Szansę na kontrę miała Siarka, lecz Tomalski zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i obrońcy gości przejęli piłkę.

45

Po niezłej pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis. W grze obu ekip widać bojaźń przed popełnieniem błędu i przed stratą przypadkowej bramki. Dlatego pomimo sporego zaangażowania z obu stron nie było wielu stuprocentowych okazji. Obu ekipom zależy jednak na zdobyciu kompletu punktów, dlatego czekają nas po przerwie spore emocje. Wracamy za kilkanaście minut.
    Liczymy na bramki w drugich czterdziestu pięciu minutach.

46

46
    Zmiana w drużynie Siarka Tarnobrzeg: z boiska schodzi Tomalski, na boisku pojawia się Zaradny.
    Zmiana w drużynie Siarka Tarnobrzeg: z boiska schodzi Ropski, na boisku pojawia się Czyżycki.

47
    W środku boiska ucierpiał Słodowy. Potrzebna będzie interwencja lekarz gości.

48
    Zmiana w drużynie Polonia Bytom: z boiska schodzi Słodowy, na boisku pojawia się Kuzdra.

49
    Rajd prawą strona boiska przeprowadził Zaradny, precyzyjnie dośrodkował do Czyżyckiego, który z pierwszej piłki uderzył na bramkę gości, lecz trafił w poprzeczkę.

51
    Siarka spokojnie rozgrywa piłkę od obrony. Gospodarze utrzymują piłkę, czym zmuszają rywali do biegania i większego zmęczenia.

52
    Z rzutu rożnego dośrodkował Koczon, piłka trafiła na nogę Żebrakowskiego, który uderzył tuż obok słupka.

54
    Dobra wymiana piłki w polu karnym pomiędzy Zaradnym, Stefanikiem i Grzesikiem zakończona strzałem tego ostatniego. Obrońcy gości zdołali jednak wybić piłkę.

55
    W rewanżu szybka kontra gości, przed znakomitą szansą stanął Musioli, lecz z ostrego kąta uderzył tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Dybowskiego.

56
    Ambitnie w polu karnym z obrońcami gości walczy Żebrakowski. Jak na razie ma jednak spory problem z ograniem doświadczonych stoperów Polonii.

57
    Zza pola karnego niecelnie uderzył Koczon.

59
    Koczon zagrał do Żebrakowskiego, który zamiast odegrać uwikłał się w drybling i stracił piłkę.

60
    Na dzisiejszym spotkaniu są kibice Polonii i głośnym dopingiem mobilizują przyjezdnych do lepszej gry.

61
    Z dystansu próbował uderzać Szyndrowski. Piłka przeleciała jednak wysoko ponad poprzeczką.

62
    Dwoma dobrymi interwencjami w środku pola popisał się Michał Chrabąsz. Siarka ma spory problem z przedostaniem się pod pole karnego gości.

63
    W pole karne dośrodkował Koczon. Wrzutka była jednak zbyt głęboka i piłka wylądowała w rękach Michalaka.

64
    W starciu na własnej połowie ucierpiał Sylwestrzak i jest opatrywany masażystę.

65
    Ceglarz urwał się Grzesikowi, jednak jego strzał na bramkę Siarki został zblokowany na róg.

66
    Szykują się zmiany w obu drużynach. Trenerzy próbują poderwać swoje zespoły do jeszcze lepszej gry.

67
    Zmiana w drużynie Polonia Bytom: z boiska schodzi Ceglarz, na boisku pojawia się Włodyka.
    Zmiana w drużynie Siarka Tarnobrzeg: z boiska schodzi Płatek, na boisku pojawia się Stromecki.

68
    Lewą stroną próbował atakować Zaradny. Nie zdołał jednak dośrodkować i od bramki rozpocznie Polonia.

69
    Najpierw dobrą akcję prawą stroną przeprowadziła Polonia, lecz obrońca Siarki wyczuł intencje pomocnika gości. Później kontrę wyprowadziła Siarka, lecz Dawidowicz źle dośrodkował i piłka wyszła poza linię końcową.

70
    Żółtą kartkę otrzymuje Grzesik (Siarka Tarnobrzeg).

71
    Groźnie w pole karne dośrodkował Koczon, lecz sędzia dopatrzył się spalonego i przerwał akcję Siarki.

72
    Przy linii bocznej faulowany był Zaradny. Będzie szansa dla gospodarzy na dośrodkowanie.

73
    Z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Chrabąszcz. Do wrzutki wyszedł Dybowski i pewnie chwycił piłkę.

74
    Akcja Polonii lewą stroną boiska zakończona dośrodkowaniem Włodyki. Skutecznie w obronie zdołał jednak zainterweniować Dawidowicz.

76
    Żebrakowski w polu karnym ograł Szyndrowskiego, lecz jego zagranie na piąty metr zostało zblokowane na róg.

77
    Po dośrodkowaniu z kornera piłka trafiła w rękę obrońcy Polonii i będzie rzut karny dla gospodarzy.

78
    Gol dla Siarki!
    Strzelcem bramki MARCIN STEFANIK.

Precyzyjnym strzałem w róg MARCIN STEFANIK zdobywa pierwszą bramkę w tym spotkaniu.

79
    Przyjezdni zerwali się do ataku i próbują jak najszybciej wyrównać. Jednak podanie w kierunku Szkatuły było zbyt mocne i piłka wyszła poza linię końcową.

81
    Na strzał z dystansu zdecydował się Stefanik. Piłka przeleciała jednak wysoko ponad poprzeczką.

82
    W pole karne dośrodkowywał Czyżycki. Zagranie było jednak zbyt niedokładne i piłkę bez problemu chwycił Michalak.

83
    Dobra interwencja Sylwestrzaka w obronie przerywa akcję Polonii.

84
    W środku boiska kolejny już raz w tym meczu ucierpiał Marcin Stefanik.

85
    Po dośrodkowaniu Chrabąszcza z rzutu wolnego sędzia dopatrzył się spalonego i grę wznowi Siarka.

86
    Zmiana w drużynie Polonia Bytom: z boiska schodzi Lachowski, na boisku pojawia się Setlak.

87
    Zmiana w drużynie Polonia Bytom: z boiska schodzi Musiolik, na boisku pojawia się Skrzypiński.

88
    Kontrę wyprowadziła Siarka, jednak Koczon niepotrzenbnie dryblował zamiast dośrodkowywać w pole karne i piłkę przejęli goście.

89
    Dwójkowa akcja Stromeckiego z Żebrakowski, który idealnie wyłożył piłkę Stromeckiemu, a ten uderzył wysoko ponad poprzeczką.

90
    Szansę mieli goście, gdyż Dybowski wypuścił piłkę po strzale w długi róg. Do piłki dobiegł napastnik Polonii, lecz sędzia dopatrzył się spalonego.

90
    Strzelcem bramki MICHAŁ ŻEBRAKOWSKI.

Po koronkowej akcji gospodarzy MICHAŁ ŻEBRAKOWSKI uwolnił się spod opieki obrońców i w sytuacji sam na sam nie dał szans Michalakowi.

90+2
    W sytuacji sam na sam był Zaremba, lecz uderzył ponad poprzeczką.

90+3

Po niezłym spotkaniu górą są gospodarze, którzy wykazali się lepszą skutecznością i potrafili wykorzystać dwie sytuacje. Gratulacje należą się podopiecznym trenera Gąsiora za determinację w dążeniu do strzelenia bramki. Zmiany zrobione w przerwie przyniosły efekt, dlatego komplet punktów zainkasowała Siarka.

Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje na naszym portalu. (16:54:23)