Borussia D. – Monaco 2:3 (koniec) | Bayern – Real Madryt 1:2 (koniec) | Atletico – Leicester 1:0 (koniec)
Borussia Dortmund
2:3 (0:2)
AS Monaco
Środa 12.04.2017, 18:45 • Signal Iduna Park, Dortmund • Liga Mistrzów UEFA • Ćwierćfinał

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Już w najbliższy wtorek czeka nas niezwykle interesujący pojedynek w ramach 1/4 finału Champions League. Borussia Dortmund na swoim obiekcie podejmować będzie AS Monaco. Faworytem tego starcia są dortmundczycy, jednak nie można zapominać jak nieobliczalny w tym sezonie jest team z Księstwa. Podopieczni Portugalskiego szkoleniowca w poprzedniej rundzie odprawili faworyzowany Manchester City i również teraz będą chcieli sprawić niespodziankę. Na dodatek mecz ten będzie pojedynkiem dwóch naszych rodaków: Łukasza Piszczka i Kamila Glika. Liczymy na fantastyczne widowisko piłkarskie!
    Piszczek przedłużył ostatnio kontrakt z Borussią:

Borussia Dortmund:

Team ten w obecnym sezonie spisuje się solidnie. W tabeli niemieckiej Bundesligi plasuje się na czwartej pozycji, ale do trzeciego Hoffenheim traci jedynie oczko. W ostatniej kolejce ligowej podopieczni Tuchela wyraźnie przegrali jednak z Bayernem Monachium aż 1:4. Jeśli chodzi z kolei o poprzednią rundę Ligi Mistrzów, to niemiecki zespół ograł w dwumeczu aż 4:1 Benfice. We wtorkowej potyczce z powodu kontuzji nie wystąpią: Erik Durm, Mario Götze oraz André Schürrle. Do tego wątpliwy jest występ Marco Reusa.
    Przewidywane składy:

AS Monaco:

Drużyna z Księstwa jest w tym sezonie w wybornej dyspozycji. W rozgrywkach Ligue 1 podopieczni Jardima plasują się na pierwszym miejscu w tabeli i mają trzy oczka przewagi nad drugim PSG. W ostatniej kolejce team ten pokonał 1:0 Angers po bramce Falcao. Z kolei w poprzedniej rundzie Champions League AS Monaco ograło w dwumeczu Manchester City. Ostateczny wynik był remisowy (6:6), ale drużyna z Francji osiągnęła lepszy wynik na wyjeździe. We wtorkowym spotkaniu nie wystąpią natomiast Guido Carrillo, Gabriel Boschilia, Tiemoue Bakayoko oraz Djibril Sidibe.
    AS Monaco w Ligue 1 zajmuje pozycję lidera:

Na tą rywalizację zapraszamy Państwa niezwykle serdecznie już w najbliższy wtorek o godzinie 20:45 do naszej relacji!
    Mecz może się nie odbyć:

Bardzo prawdopodobne, że ostatecznie spotkanie się nie odbędzie. W pobliżu autobusu, w którym jechali zawodnicy Borussi Dortmund na mecz Ligi Mistrzów wybuchła bomba i pojazd został uszkodzony. Najprawdopodobniej jedynym rannym jest Marc Bartra.
    W pobliżu klubowego autobusu Borussi Dortmund nastąpił wybuch ładunku:

Marc Bartra jest już w drodze do szpitala:

Tymczasem niemiecka policja prosi o zachowanie spokoju. Więcej informacji wkrótce:

Jeszcze informacje od naszego reprezentanta:

Decyzję o przeniesieniu lub anulowaniu meczu poznamy o 20:30

Informacje o stanie zdrowia hiszpańskiego defensora:

Sam Łukasz Piszczek podaje, że mecz najprawdopodobniej się nie odbędzie. Również napisał on, że bomba wybuchła w momencie, gdy autobus przejeżdżał między płotem i samochodami.
    Oficjalne stanowisko klubu:

Mecz odbędzie się 12.04.2017 o godzinie 18:45. Z pewnością już jutro będziemy świadkami świetnego widowiska sportowego i mamy nadzieję, że zaistniała sytuacja już się nie powtórzy. Również liczymy na to, że z Bartrą będzie wszystko w należytym porządku.

Borussia Dortmund: Bürki – Bender, Ginter, Sokratis – Piszczek, Weigl, Kagawa, Schmelzer – Guerreiro, Dembélé – Aubameyang.
    Rezerwowi: Weidenfeller, Sahin, Mor, Pulisic, Merino, Passlack.

AS Monaco: Subasić – Jemerson, Raggi, Glik, Toure – Silva, Moutinho, Fabinho, Lemar – Mbappé, Falcao.
    Rezerwowi: De Sanctis, Jorge, Dirar, Germain, Cardona, Diallo, N'Doram.

Główny: Daniele Orsato
    Asystenci: Mauro Tonolini, Lorenzo Manganelli
    Techniczny: Alessandro Costanzo
    Bramkowi: Paolo Valeri, Massimiliano Irrati.
    Garść statystyk Falcao:

1

2
    Rozpoczynamy już to niezwykle emocjonująco zapowiadające się spotkanie. Mecz od środka boiska startują gospodarze.

3
    Odważna akcja Bernardo Silvy na prawej stronie boiska, ale nie miał on szans w starciu z dwoma rywalami.

4
    Marcel Schmelzer starał się przyspieszyć akcję na lewej stronie. Zmuszony został jednak do zwolnienia i wycofania futbolówki.

5
    Odpowiednio w tej sytuacji interweniuje we własnej szesnastce Jemerson i wybija piłkę daleko w boczny sektor.

5
    Szybko starali się w tej sytuacji rozegrać rzut wolny przyjezdni piłkarze, ale Silva nie znalazł pozycji na prawym skrzydle do oddania strzału.

6
    Kapitalna interwencja wślizgiem Kamila Glika. Polski defensor w tej sytuacji wygarnął futbolówkę spod nóg rozpędzającego się Aubameyanga.
    Adam Nawałka jest obecny dzisiaj na trybunach:

7
    Defensorzy miejscowego teamu wymieniają kolejne podania na własnej połowie boiska. Niezbyt agresywny pressing stosują z kolei goście.

8
    Stara się boczny defensor reprezentacji Polski podłączyć do ofensywnej akcji, ale jego partner z drużyny nie opanował futbolówki.

9
    Na wyraźnym ofsajdzie był w tej sytuacji Mbappé. Na wszelki wypadek zdecydował się jeszcze interweniować w defensywie Bender.

10
    Dembele fauluje na wysokości linii środkowej boiska wyprowadzającego futbolówkę Glika. Z Polakiem jest jednak wszystko w porządku. Chwilę później nad bramką huknął Gabończyk.
    10. Pierre-Emerick Aubameyang (DOR) uderzył wysoko nad poprzeczką:

11
    Zdecydowaną przewagę w posiadaniu futbolówki mają póki co miejscowi piłkarze, ale niewiele z tego wynika.

12
    Wyżej wyskoczył w tej sytuacji Sokratis i wygrał pojedynek główkowy z walczącym o futbolówkę napastnikiem Falcao.

13
    Podopieczni Tuchela wyprowadzają akcję w ataku pozycyjnym na prawej stronie boiska. Dobrze tam jednak ustawieni w defensywie są goście.

14
    Żadna z ekip nie forsuje tempa w pierwszych minutach tej rywalizacji. Jesteśmy świadkami dobrej gry taktycznej w środku pola.

15
    To już kwadrans tej rywalizacji za nami. Przewagę optyczną posiadają zawodnicy Borussi, ale nie potrafią tego udokumentować groźnym strzałem.

16
    Weigl starał się przymierzyć w tej sytuacji z dalszej odległości, ale piłka przeleciała bardzo wysoko nad bramką Subasicia.

16
    Sokratis fauluje swojego przeciwnika w polu karnym i przed szansą na strzał z rzutu karnego stanie Fabinho!
    16. Sokrátis Papastathópoulos fauluje rywala w polu karnym:

17
    Fabinho (AS Monaco) nie wykorzystał rzutu karnego.

Uderzenie brazylijskiego zawodnika minęło nieznacznie słupek bramki miejscowego teamu! W tą samą stronę rzucił się jednak Bürki i byłby on w stanie najpewniej wybronić ten niezbyt mocny strzał!
    17. Fabinho (ASM) nie wykorzystał jedenastki:

18
    Kolejna bardzo groźna kontra przyjezdnego teamu! Mbappé wpadł w pole karne przeciwników i ostatecznie został skutecznie zatrzymany przez jednego z rywali.

19
    Gol dla Monaco!
    Strzelcem bramki KYLIAN MBAPPÉ.

No i mamy otwarcie wyniku tej rywalizacji! Bernardo Silva popisał się niesamowitym rajdem przez pół boiska, a później dograł do partnera na lewe skrzydło! Tam mamy strzał gracza z Księstwa i ostatecznie wbicie piłki do siatki z bliska przez Mbappe! Był on jednak w momencie podania na ofsajdzie i gol nie powinien być uznany!
    19. Kylian Mbappé (ASM) - 0:1

21
    Miejscowy team nie potrafi się otrząsnąć z przewagi rywali. Cały czas lepiej wygląda gra zespołu przyjezdnego.

22
    Raggi wyraźnie ucierpiał w starciu z rywalem. Pozbierał się jednak dość sprawnie doświadczony obrońca i od autu wznowią gospodarze.

23
    Łukasz Piszczek walczył z rywalem przy linii końcowej boiska. Ostatecznie rzut rożny wywalczył team z Księstwa.
    Strzelec bramki dla gości:

24
    Kamil Glik nie wygrał rywalizacji w powietrzu z rywalem, ale powinien wywalczyć korner. Sędzia Orsato zdecydował się jednak na wskazanie na grę od bramki.

25
    Mamy chwilową przerwę w grze. Faulował swojego przeciwnika zawodnik Borussi w środkowej strefie boiska.

26
    Podopieczni Thomasa Tuchela kolejny raz mają problem z konstruowaniem akcji w ataku pozycyjnym. AS Monaco czai się na wyjście z kontrą.

27
    Cały team z Księstwa cofnął się na własną połowę boiska i uważnie gra w obronie przeciw niezbyt dobrze konstruującym atak pozycyjny rywalom.

28
    Spróbowali teraz rozegrać akcję z pierwszej piłki przyjezdni piłkarze i w efekcie ugrali wrzut z autu. Chwilę później faulowany był gracz AS Monaco.

29
    Mocne dośrodkowanie poszybowało w pole karne gospodarzy. Tam jednak nie zdołał doskoczyć do futbolówki rosły Toure.

30
    To już pół godziny tej rywalizacji za nami. Dobrym wyjściem na dziesiąty metr popisał się w tej sytuacji Subasić.
    Fabinho miał doskonałą okazję na otwarcie wyniku rywalizacji:

31
    Kompletnie nie radzą sobie miejscowi piłkarze z bliskim kryciem rywali. Tym jednak razem zdołał przedrzeć się na skrzydle gracz tego teamu i po jego zagraniu spudłował z dziesiątego metra Kagawa!
    31. Shinji Kagawa pudłuje w dobrej sytuacji:

32
    Wszyscy fani gospodarzy zgromadzeniu na stadionie nie mogli uwierzyć w pudło swojego zawodnika. Wspierają oni jednak swoich ulubieńców głośnym dopingiem.

33
    Dembele posyła dośrodkowanie po ziemi z lewej strony boiska, ale w odpowiedni sposób interweniuje w szesnastce Raggi.

34
    Coraz odważniej poczynają sobie goście w tym meczu. Udaje im się teraz utrzymać przez dłuższy czas w posiadaniu futbolówki.

35
    Do końca pierwszej pozostało już tylko dziesięć minut. Dembele uderza w wybornej sytuacji obok bramki, ale był na minimalnym ofsajdzie!

35
    Samobójcze trafienie zalicza SVEN BENDER.

Sytuacja miejscowej drużyny robi się tragiczna! Raggi w tej sytuacji posyła dośrodkowanie z lewego skrzydła, a niezbyt agresywnie naciskany na szóstym metrze Bender pakuje piłkę głową do własnej bramki! Na nic zdają się nieuzasadnione pretensje do sędziego. Gol jak najbardziej słusznie uznany!
    35. Sven Bender (ASM) - 0:2

37
    Tym razem przed dobrą szansą był gaboński napastnik gospodarzy. Był jednak przed oddaniem strzału na spalonym.

38
    AS Monaco stara się teraz przez dłuższy czas wymieniać kolejne podania na własnej połowie boiska. Dopiero później Subasić decyduje się na dalekie wybicie do przodu.
    Młody napastnik może pochwalić się wyborną skutecznością:

39
    Tym razem Sokratis popisał się bardzo dobrym wślizgiem przed polem karnym i nie dał się przejść Mbappé.

40
    Do końca pierwszej połowy pozostało już tylko pięć minut. Za moment sędzia zaprosi oba teamy do szatni.

40
    Ginter za atak w środkowej strefie boiska na nogi rywala został ukarany napomnieniem.

41
    Spora liczba zawodników Borussi cały czas ma pretensje do sędziego bramkowego. Bürki i Schmelzer nie mają jednak racji i gol był zdobyty prawidłowo.

42
    Daniele Orsato z pewnością doliczy do pierwszej połowy trochę minut. Mieliśmy sporo przerw w meczu.

43
    Schmelzer miał sporo czasu na skrzydle, ale posyła bardzo niedokładne dośrodkowanie na siódmy metr. Później Raggi wywalczył aut dla AS Monaco.

44
    Niewiele zagrożenia mieliśmy po kolejnym ataku gospodarzy. Subasić odpowiednio radzi sobie z centrą Dembele.

45
    Moutinho podłączył się w tej sytuacji do ofensywnej akcji swojego teamu, ale został wytrącony z rytmu biegu i w efekcie stracił futbolówkę.

45+1
    Rozpoczyna się właśnie pierwsza z doliczonych minut. Oba szkoleniowcy już myślą jakie wskazówki taktyczne przekazać swoim podopiecznym w szatni.

45+2
    Sędzia Daniele Orsato doliczył do pierwszej połowy dwie minuty. Jeden z ostatnich ataków w tej części gry wyprowadzają gospodarze.

45+2

Za nami już pierwsza odsłona tej rywalizacji. Mecz przebiega pod dyktando przyjezdnego teamu. AS Monaco miało szansę na objęcie prowadzenia już w siedemnastej minucie, ale Fabinho nie wykorzystał rzutu karnego. Później bardziej skuteczny był Mbappé, a samobójcze trafienie zanotował Bender. Polacy rozgrywają dzisiaj solidne spotkanie, ale póki co to Glik może pochwalić się czystym kontem po swojej stronie. Piszczek nie jest aż tak aktywny w ofensywie, jednak liczymy, że w drugiej odsłonie pokaże się z lepszej strony.
    Do przerwy wyraźnie lepsi są goście:

46

46
    Zmiana w drużynie Borussia Dortmund: z boiska schodzi Sven Bender, na boisku pojawia się Nuri Şahin.

46
    Zmiana w drużynie Borussia Dortmund: z boiska schodzi Marcel Schmelzer, na boisku pojawia się Christian Pulišić.

46
    Borussia Dortmund zdecydowała się przeprowadzić po przerwie dwie korekty w składzie. Żółtą kartką za faul przed polem karnym ukarany został Jemerson.

47
    Do strzału z dwudziestego metra podszedł Dembele, ale po próbie tego gracza futbolówka minęła bramkę o dobry metr.

48
    Grę wybiciem od własnej bramki wznawia Subasić. Jego partnerzy nie zdołali jednak na dłużej utrzymać się w posiadaniu futbolówki.

49
    Toure starał się ładnie zagrać na wolne pole do Silvy, ale ten nie był w stanie opanować piłki przed linią końcową boiska.

50
    Zdecydowanie agresywniej grają po przerwie miejscowi piłkarze. Nie stwarza to jednak większych problemów przyjezdnym. Tym jednak razem Subasić zdołał naprawić błąd partnera i uprzedził rozpędzonego Aubameyanga.

51
    Kagawa ładnie przerzucił piłkę w tej sytuacji do Pulisicia. Ten wycofał futbolówkę do Weigla, a młody Niemiec niecelnie centruje z prawego skrzydła.

52
    Znowu bardzo ładnie zagrywa Kawaga. Japończyk delikatną podcinką znalazł w polu karnym Sahina, ale były gracz Realu Madryt został zablokowany.

53
    Cóż za interwencja przed własną bramką Kamila Glika! Pulisić idealnie centruje futbolówkę z prawej strony boiska, a polski defensor wybija ją na wślizgu z piątego metra!

54
    Zdecydowanie lepszy okres gry miejscowego teamu. Borussia stwarza sobie bardzo dużo sytuacji strzeleckich.
    Tuchel z pewnością będzie walczył do końca o lepszy wynik:

55
    Pogubili się teraz wyraźnie goście w wyprowadzaniu ataku. Piłka zdecydowanie wyszła Toure za linię boczną boiska i od autu wznowi Borussia.

56
    Sokratis wytrzymał atak jednego ze swoich rywali i z ogromnym spokojem zdołał wycofać futbolówkę do bramkarza.

56
    Dembele na ogromnej szybkości mijał już rywala na skrzydle, ale powrót w odpowiednim momencie Raggi'ego zapobiegł zagrożeniu.

57
    Gol dla Borussii!
    Strzelcem bramki OUSMANE DEMBÈLÉ.

Miejscowy team zdobywa gola kontaktowego! Po dość sporym zamieszaniu w szesnastce gości mamy odpowiednie zgranie tyłem w wykonaniu Aubameyagna i później idealne odegranie na szósty metr Kagawy! Tam już tylko musiał dopełnić formalności Dembele!
    57. Ousmane Dembèlé (DOR) - 1:2

58
    Sokratis podłączył się do ofensywnej akcji swojej drużyny. Był on wyraźnie faulowany przez Lemara. Gracz AS Monaco został również napomniany.

59
    Subasić nie miał najmniejszych problemów z bardzo wysoko zawieszonym dośrodkowaniem z rzutu wolnego Guerreiro.

60
    Za nami już godzina tej rywalizacji. Cały czas miejscowy team walczy o korzystniejszy rezultat.

61
    Starają się nieco uspokoić swoje poczynania przyjezdni zawodnicy. Nadal to jednak gospodarze szukają wyrównującego trafienia.

62
    Ależ okazję mieli teraz gospodarze! Gracz Monaco źle zachował się przy linii końcowej boiska i później bardzo ostre dośrodkowanie Guerreiro nie zostało przez nikogo przecięte.

63
    Nie ustają ataki miejscowego zespołu. Pulisić szuka sobie miejsca do oddania strzału, ale później Dembele traci futbolówkę.

64
    Kamil Glik starał się w tej sytuacji uspokoić nieco poczynania swoich graczy, ale jego zgranie głową okazało się niedokładne.
    65. Kibice obu drużyn darzą się ogromną sympatią po wczorajszych zajściach:

66
    Nie potrafią po przerwie uspokoić swojej gry w środku boiska goście. Bardzo szybko tracą oni piłkę w ofensywnych akcjach.

66
    Zmiana w drużynie AS Monaco: z boiska schodzi Bernardo Silva, na boisku pojawia się Nabil Dirar.

67
    Kagawa zdecydowanie odżył w drugiej odsłonie spotkania. To on jest motorem napędzonym większej części ofensywnych akcji gospodarzy.

68
    Toure był bliski przejęcie futbolówki w tej sytuacji, ale ostatecznie sędzia Orsato słusznie zauważył, że zagrał on piłkę ręką.
    Pierwsza zmiana w zespole gości:

69
    Dirar zdaniem sędziego faulował Kagawe od tyłu pchnięciem w bark i w efekcie otrzymał on napomnienie.

70
    Coraz mniej czasu pozostaje miejscowym piłkarzom, aby doprowadzić do wyrównania. AS Monaco gra w bardzo głębokiej defensywie.

71
    Ależ spokojem wykazał się w tej sytuacji Sokratis. Naciskany przez rywala zdołał on zgrać futbolówkę głową do Bürkiego.

72
    Weigl nieźle dograł do wbiegającego Dembele. Później Francuz świetnie dryblował w polu karnym, jednak jego strzał został zablokowany.

73
    Kolejne dośrodkowania zmierzają w pole karne Subasicia. Doświadczony golkiper wyłapuje jednak futbolówkę i później wybija ją na aut. Leży na czwartym metrze Kamil Glik.

74
    Kagawa został osaczony przez rywali w środkowej strefie boiska i ostatecznie stracił futbolówkę. Z atakiem wychodzą gracze gości.

75
    Mbappé mijał w swoim rajdzie już trzeciego rywala i faulował go na wślizgu Sokratis. Grek może się cieszyć, że nie otrzymał drugiego w tym meczu napomnienia.

76
    Szybka kontra trzech graczy miejscowego zespołu kończy się bardzo dobrym przechwytem wracającego Fabinho. Później niesamowitą okazję miał Falcao! Uprzedził on na linii pola karnego wychodzącego bramkarza, a później odchylony nie trafił niemal do pustej bramki!
    76. Radamel Falcao fatalnie pudłuje w tej sytuacji:

77
    Znamy już oficjalną liczbę kibiców jaka jest dzisiaj obecna na trybunach stadionu w Dortmundzie (65 849).

78
    Zbliżamy się coraz bardziej do zakończenia tej rywalizacji. Łukasz Piszczek w drugiej połowie występuje na pozycji środkowego obrońcy.

79

No to jesteśmy świadkami narodzin przyszłej gwiazdy światowego futbolu! Cała ta akcja rozpoczęła się od złego podania Łukasza Piszczka! Później futbolówkę przejął Mbappe i popędził sam na sam z golkiperem gospodarzy! Wszystko finalizował perfekcyjnym uderzeniem z linii pola karnego niemal w okienko bramki!
    79. Kylian Mbappé (ASM) - 1:3

81
    Taka zaliczka niemal może gwarantować awans zespołowi Jardima. Żółtą kartką za faul na Dembele ukarany został jeszcze Fabinho.

82
    Thomasowi Tuchelowi pozostała jeszcze jedna możliwość zmiany. Może w końcówce zobaczymy na boisku ofensywnego zawodnika.

83
    Subasić wykazuje się dzisiaj bardzo dużym spokojem. Można jeszcze dodać, że Piszczek w tym meczu jest trzecim zawodnikiem swojego teamu pod względem ilości podań.

84
    Strzelcem bramki SHINJI KAGAWA.

No i znowu dał o sobie znać ten niesamowity spryt Kagawy! Opanował on futbolówkę w polu karnym, a później nawinął świetnym zwodem Jemersona! Na koniec popisał się dobrym strzałem po ziemi i zdobył gola kontaktowego!
    84. Shinji Kagawa (DOR) - 2:3

85
    Zmiana w drużynie AS Monaco: z boiska schodzi Radamel Falcao, na boisku pojawia się Valère Germain.

86
    To już ostatnie minuty tej rywalizacji. Od rzutu wolnego w okolicy środka boiska grę za moment wznowią gospodarze.

87
    Znowu bardzo solidnie w polu karnym spisał się Kamil Glik. Po jego interwencji Borussia wykonywać będzie rzut rożny.

87
    Subasić za przedłużanie wznowienia gry od bramki zostaje ukarany przez sędziego Orsato żółtą kartką.
    Kagawa zdobywa bramkę kontaktową:

89
    Dirar stara się w tej sytuacji zagrać na czas. Ostatecznie jednak futbolówka ucieka mu spod nóg za linię boczną boiska.

90
    Rozpocznie się już za moment doliczony czas tego spotkania. Sędzia Daniele Orsato powinien dorzucić jeszcze około trzech minut.

90+1
    Niezłą akcją na skrzydle popisał się Pulisić i wywalczył rzut rożny. Arbiter właśnie pokazał, że dolicza jeszcze trzy minuty.

90+1
    To była piłka meczowa dla gospodarzy! Kagawa idealnym podaniem znalazł na skrzydle Dembele! Ten centruje idealnie na nos Aubameyngowi, a Gabończyk niecelnie uderza głową z kilku metrów!

90+2
    To już ostatnie fragmenty tego spotkania. AS Monaco stara się jak najdłużej utrzymywać w końcówce przy piłce.

90+3

Za nami naprawdę piękny piłkarski spektakl! Ostatecznie dość niespodziewanie AS Monaco pokonuje na wyjeździe Borussie Dortmund 3:2. Gole dla zespołu miejscowych zdobyli dzisiaj Dembele i Kagawa. Z kolei zespół z Księstwa cieszył się za sprawą dwóch bramek Mbappé i trafienia samobójczego Bendera. Obaj Polacy zagrali diametralnie różne spotkanie. Kamil Glik był ostoją defensywy gości i wiele razy udanie interweniował w obronie. Łukasz Piszczek natomiast popełnił w końcówce fatalny błąd, którego skutkiem była utrata bramki.
    Borussia przegrywa na własnym obiekcie:

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (20:41:39)

Dawid Czempisz

Gole: 57. Dembèlé, 84. Kagawa – 19. Mbappé, 35. Bender (sam.), 79. Mbappé

Kartki:   16. Papastathópoulos (DOR), 40. Ginter (DOR) – 46. Jemerson (ASM), 58. Lemar (ASM), 69. Dirar (ASM), 81. Fabinho (ASM), 87. Subašić (ASM)

Spudłowany karny!: 17. Fabinho (ASM), nietrafiony

Posiadanie piłki: 64 % : 36 %.
    Strzały celne: 4:2. Strzały niecelne: 7:4. Rzuty rożne: 7:1. Spalone: 2:2. Foule: 9:9.
    Borussia Dortmund: Bürki – Papastathópoulos, Bender (46. Şahin), Ginter – Piszczek, Guerreiro, Weigl, Schmelzer (C) (46. Pulišić) – Dembèlé, Kagawa – Aubameyang.
    Zmiany: Weidenfeller – Şahin, Mor, Pulišić, Merino, Passlack.

AS Monaco: Subašić – Tourè, Glik, Jemerson, Raggi – B. Silva (66. Dirar), Fabinho, Moutinho, Lemar – Falcao (C) (85. Germain), Mbappé.
    Zmiany: De Sanctis – Jorge, Dirar, Germain, Cardona, Diallo, N'Doram.

Bramkowi: Paolo Valeri, Massimiliano Irrati

Widownia: 65 849