MMTS – Orlen Wisła 23:31 (koniec) | PGE Vive – Gwardia 38:23 (koniec)
Vive Kielce
38:23 (18:10)
COROTOP Gwardia Opole
Środa 12.04.2017, 18:30 • Hala Legionów, Kielce • PGNIG Puchar Polski Mężczyzn • Półfinał

Dziękuję za dzisiejszą relację i zapraszam na kolejne sportowe emocje na portalu lajfy com. (19:57:14)

Vive Tauron Kielce:
    Walczak 2, Reichmann 3, Chrapkowski 1, Kus 1, Aguinagalde 2, Bielecki 10, Jachlewski 6, Strlek 5, Paczkowski 5, Bombac 1, Djukić 1
    KPR Gwardia Opole:
    Lemaniak 1, Adamski 3, Łangowski 2, Bąk 4, Tarcijonas 4, Jankowski 1, Zadura 4, Morawski 2, Przybysz 1

Pierwsza połowa nie zapowiadała tak okazałego zwycięstwa kielczan. W drugiej połowie obrońcy trofeum zagrali jednak wyśmienicie i rywale mogli się tylko przyglądać tak grającym mistrzom Polski.

Koniec meczu. (38:23)
    60
    Karol Bielecki trafia równo z syreną z ok. 15 metrów!!! Co za rzut! (38:23)
    60
    Bielecki jest dziś z linii 7. metrów bezbłędny. (37:23)

60
    Kolejny karny dla kielczan. (36:23)
    60
    Dobry rzut z biodra Morawskiego. (36:23)
    59
    Bielecki skutecznie z 7. metrów! (36:22)

59
    Drugie wykluczenie dla Adamskiego i rzut karny dla kielczan. (35:22)

59
    Broni rzut Bąka Ivić! (35:22)
    58
    Mateusz Jachlewski przejął piłkę i przebiegł całe boisko po czym pokonał Malchera. (35:22)
    58
    Bielecki jest w tej połowie bardzo aktywny. Dołożył kolejne trafienie! (34:22)
    57
    Adrian Przybysz celnie rzuca z lewego skrzydła. (33:22)

57
    Timeout dla gości. (33:21)
    56
    Jachlewski wykorzystuje kolejną kontrę po błędzie komunikacyjnym pomiędzy rozgrywającym a kołowym opolan. (33:21)
    56
    Rzut Adamskiego zablokowany, a w zespole z Kielc trafia ze skrzydła Djukić. (32:21)
    55
    Kolejna bramka Karola Bieleckiego! (31:21)

55
    Bąk źle podaje i piłkę mają gospodarze. (30:21)

54
    Strata gospodarzy. (30:21)
    54
    Bąk skutecznie z prawej połówki! (30:21)

53
    Timeout dla gości. (30:20)
    53
    Przechwyt Jachlewskiego, ale nie pokonuje Malchera skrzydłowy Vive Tauronu. W następnej akcji rehabilituje się jednak bardzo efektownym podaniem do Mateusza Kusa, który rzucał właściwie do pustej bramki gości. (30:20)
    53
    Bomba Bieleckiego z drugiej linii. (29:20)

53
    Wysoko nad bramką rzucał teraz Ignacy Bąk. (28:20)
    52
    Karol Bielecki nie myli się z 7. metrów. (28:20)

52
    Rzut karny dla kielczan. (27:20)
    51
    Mindaugas Tarcijonas ponownie skutecznie z koła! (27:20)
    51
    Szybka odpowiedź Jachlewskiego. (27:19)
    50
    Bąk trafia rzutem przez całe boisko. (26:19)

50
    Malcher broni rzut ze środka Bombaca. (26:18)
    49
    Bąk celnie rzuca z prawej połówki. (26:18)
    49
    Strlek bezbłędny z lewego skrzydła. (26:17)

48
    Całkowicie pogubieni są teraz gospodarze, ale ponownie ratuje ich Ivić! (25:17)

48
    Jachlewski odpocznie dwie minuty. (25:17)
    48
    Mindaugas Tarcijonas zdobywa kolejną bramkę. (25:17)

48
    Błąd kroków Bombaca. (25:16)

48
    Mokrzki rzuca w Ivicia, ale szybką kontrę zdołali teraz zatrzymać goście. (25:16)

47
    Podanie Bombaca nie dotarło do adresata, nikt na sali oprócz samego Słoweńca nie wie komu podawał w tej akcji. (25:16)

46
    Również Ivić teraz błysnął, zatrzymując rzut z drugiej linii. (25:16)

45
    Bielecki zatrzymany przez Malchera, a miał czystą pozycję! Fantastycznie gra dzisiaj Adam Malcher! (25:16)

44
    Chrapkowski odpocznie dwie minuty, to pierwsza kara dla zespołu z Kielc. (25:16)
    44
    Mindaugas Tarcijonas cenie rzuca z koła. (25:16)
    44
    Paczkowski szczęśliwie, bo piłkę na rękach miał już Malcher trafia do bramki gości. (25:15)

43
    Zadura myli się minimalnie z drugiej linii. (24:15)
    43
    Julen Aguinagalde pokonuje Malchera z linii 7. metrów. (24:15)

42
    Żółta kartka dla trenera Kuptela. (23:15)

42
    Rzut karny dla kielczan. (23:15)
    42
    Bardzo efektowne trafienie z drugiej linii Adamskiego. (23:15)

41
    Ponownie Reichmann zatrzymany przez goalkeepera drużyny z Opola! (23:14)

41
    Siwak ukarany. (23:14)

41
    Zadura rzuca obok bramki i piłka dla gospodarzy. (23:14)

40
    Chrapkowski także nie potrafił pokonać Malchera! Ale później faul ofensywny jednego z przyjezdnych. Po chwili także gospodarze popełniają błąd. (23:14)

39
    Błąd techniczny gości. (23:14)

39
    Malcher broni rzut Tobiasa Reichmanna ze skrzydła! (23:14)
    38
    Tym razem Zadura lepszy od Ivicia. (23:14)
    37
    Paczkowski z prawej połówki. (23:13)

37
    Zadura zatrzymany z drugiej linii przez Ivicia. Ale w tej akcji ucierpiał Jankowski, który opuszcza teraz boisko utykając. (22:13)
    37
    Kielczanie przejęli piłkę i Strlek trafia na pustą bramkę rzutem przez całe boisko. (22:13)

36
    Kara dla Mokrzkiego. (21:13)
    36
    Dobre podanie Chrapkowskiego do Aguinagalde i Hiszpan trafia do bramki! (21:13)
    35
    Lemaniak wykorzystuje kontrę. (20:13)

34
    Dobra obrona Ivicia w bramce, ale kielczanie gubią piłkę w ataku. (20:12)
    34
    Bombac trafia po indywidualnej akcji. (20:12)
    33
    Złe dogranie Paczkowskiego do koła i kontrę wykorzystuje Zadura. (19:12)

32
    Pospieszyli się w tej akcji goście i piłkę mają kielczanie. (19:11)
    32
    Paczkowski trafia w zasadzie z prawego skrzydła. (19:11)

31
    Chrapkowski z lewego rozegrania prosto w Malchera, ale piłka ciągle dla Vive Tauronu. (18:11)
    31
    Łangowski trafia z drugiej linii. (18:11)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (18:10)

Pierwsza połowa to przede wszystkim bardzo dobra gra bramkarzy i koncert gry Mateusza Jachlewskiego, którego pojawienie się na boisku zaowocowało zdecydowanie bardziej dynamiczną grą kielczan. Zobaczymy czy w drugiej odsłonie bohaterowie tej pierwszej utrzymają wysoką dyspozycję czy może inni zawodnicy będą odgrywać pierwszoplanowe role.
    Przewaga obrońców trofeum Pucharu Polski jest bardzo wysoka, ale mimo tego, opolanie pokazują dłuższymi fragmentami dobrą grę.

30
    Pierwsza połowa skończona. (18:10)
    30
    Kolejne trafienie Jachlewskiego! (18:10)

30
    Tym razem rzut kołowego Gwardii zatrzymany! (17:10)
    30
    Jachlewski trafia po indywidualnej akcji! (17:10)
    29
    Nareszcie uruchomiany został Mindaugas Tarcijonas! (16:10)
    29
    Drugie trafienie Walczaka. (16:9)

28
    Łangowski przekracza pole bramkowe przy rzucie. (15:9)

28
    Djukić nie trafia z prawego skrzydła. (15:9)

28
    Dobry blok Chrapkowskiego i Jachlewskiego. Piłka dla gospodarzy. (15:9)

27
    Uniesione ręce sędziów. (15:9)

27
    Upomnienie dla Walczaka. (15:9)
    26
    Bielecki rzuca mocno po krótkim rogu. (15:9)

26
    Kolejne dwie minuty po faulu na Jachlewskim! Tym razem Adamski. (14:9)
    25
    Dobry rzut pod porzeczkę Adamskiego. (14:9)
    25
    Zablokowany rzut Adamskiego i bardzo zespołowo rozegraną kontrę wykańcza Piotr Chrapkowski! (14:8)
    24
    Jachlewski do Strleka i Chorwat z odrobiną szczęścia pokonuje Malchera. (13:8)

23
    Z bardzo ostrego kąta próbował Siwak, ale Szmal był na posterunku. (12:8)

22
    Kara dla Zadury. (12:8)
    22
    Jachlewski rzuca, a był faulowany przez Zadurę! (12:8)
    22
    Adamski przedziera się przez obronę kielczan. (11:8)

21
    Malcher broni rzut Lijewskiego z drugiej linii, później złe podanie do gości jednego z przyjezdnych, ale Jachlewski w sytuacji sam na sam także nie potrafi pokonać Malchera! (11:7)

21
    Timeout dla gospodarzy. (11:7)

21
    Tym razem nad bramką rzucał Zadura. (11:7)

20
    Prosta strata kielczan. (11:7)
    20
    Kolejna bramka Zadury z drugiej linii. (11:7)

19
    Błąd techniczny gości, ale Adam Malcher szybko wraca do bramki i rzut Walczaka z połowy boiska zostaje przez niego obroniony! (11:6)
    18
    Strlek z lewej flanki nie myli się. (11:6)
    18
    Zadura celnie z drugiej linii! (10:6)
    18
    Walczak rzutem z koła podwyższa prowadzenie gospodarzy. (10:5)

17
    Dwie minuty kary dla Bąka za faul na Jachlewskim, który zmienił Bombaca na środku rozegrania. (9:5)
    17
    Dobrze w obronie zagrał Bąk i sam wykorzystał kontrę! (9:5)

16
    Przechwyt kielczan, ale Malcher powstrzymuje Reichmanna, później jednak Szmal zatrzymuje Lemaniaka i piłka w rekach mistrzów Polski. (9:4)
    15
    Dobra interwencja Szmala i dobre podanie Paczkowskiego wykorzystuje Reichmann. (9:4)

14
    Bąk trafia w poprzeczkę, piłkę mają ciągle goście. (8:4)
    14
    Paweł Paczkowski zszedł do środka i pokonał Adama Malchera. (8:4)

13
    Mindaugas Tarcijonas upomniany. (7:4)
    12
    Morawski zdobywa piątą bramkę dla Gwardii Opole. (7:4)

12
    Timeout dla gości. (7:3)
    11
    Julen Aguinagalde zamienia podanie Bombaca na bramkę. (7:3)

10
    Złe podanie Zadury do skrzydła i kolejna strata przyjezdnych. (6:3)
    9
    Strlek nie myli się z lewego skrzydła. (6:3)
    9
    Bardzo dobra akcja Łangowskiego zakończona jego trafieniem. (5:3)

9
    Kolejny rzut opolan z nieprzygotowanej pozycji, ale później piłkę gubią gospodarze i od nowa atak pozycyjny budują teraz goście. (5:2)

8
    Bombac rzuca prosto w bramkarza z linii 7. metrów. (5:2)

7
    Ponownie dobra obrona Szmala i kontrę mają kielczanie, goście faulują i będzie kolejny karny. (5:2)
    7
    Dobry rzut Bieleckiego z drugiej linii. (5:2)
    7
    Lemaniak wykorzystuje pewnie rzut z 7. metrów. (4:2)

6
    Upomnienie dla Kusa. (4:1)
    6
    Reichmann pokonuje Malchera z 7. metrów. (4:1)

5
    Żółta kartka dla Jankowskiego i rzut karny dla kielczan. (3:1)

5
    Kus dobrze zagrał w obronie i piłka dla gospodarzy. (3:1)
    4
    Bielecki pewnie rzuca w pierwsze tempo. (3:1)

4
    Rzut karny dla kielczan. (2:1)

3
    Kolejna dobra obrona Szmala, obronił rzut Mokrzkiego! (2:1)
    3
    Reichmann z koła. (2:1)
    2
    Trafienie Jankowskiego. (1:1)
    2
    Pierwsze trafienie w meczu należy do Paczkowskiego. (1:0)

1
    Dobrze w bramce Szmal! (0:0)

1
    Żółta kartka dla Vive Tauron Kielce (Julen Aguinagalde). (0:0)

1
    Strata kielczan i będzie rzut karny dla gości. (0:0)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Rozpoczną gospodarze.

Vive Tauron Kielce: Szmal, Ivić – Walczak, Reichmann, Chrapkowski, Kus, Aguinagalde, Bielecki, Jachlewski, Strlek, Lijewski, Paczkowski, Bombac, Djukić

KPR Gwardia Opole: Zembrzycki, Zając, Malcher – Lemaniak, Adamski, Siwak, Łangowski, Bąk, Komisarczuk, Mokrzki, Tarcijonas, Stańko, Jankowski, Zadura, Morawski, Przybysz

Sędziowie: Marek Baranowski, Bogdan Lemanowicz

Na relację ze środowego spotkania Vive Tauronu Kielce z KPR Gwardią Opole zapraszam od godz. 18:30 na portalu lajfy com.

Obrońcy trofeum są murowanymi faworytami nie tylko do wygranej w tym pojedynku, ale także do zwycięstwa w całych rozgrywkach Pucharu Polski. Ich przeciwnicy to jednak solidny zespół, który będzie chciał awansować do finału, co byłoby dla całej drużyny olbrzymim sukcesem. Trener Rafał Kuptel ma w swoich szeregach graczy doświadczonych oraz młodych, co tworzy ciekawą mieszankę, która umożliwiła im zajęcie tak wysokiej lokaty po fazie zasadniczej PGNiG Superligi.

Kielczanie zarówno w Superlidze, jak i w Pucharze Polski są do tej pory zespołem niepokonanym. Ostatni mecz ligowy rozegrali z Orlenem Wisłą Płock i wygrali zdecydowanie z wicemistrzami kraju 23:18. Nie ustrzegli się jednak błędów podobnych do tych popełnianych w meczach ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów z Montpellier. Płocczanie nie potrafili jednak wykorzystać przestojów w grze rywali, sami popełniając wiele prostych błędów.

Szczypiorniści z Opola dwukrotnie w ligowych spotkaniach, przegrali z Vive Tauronem Kielce, najpierw 34:23, a następnie 33:24. W ich szeregach na wyróżnienie za grę w całym sezonie zasługuje Adam Malcher, który rozgrywa bardzo dobry sezon, a także Antonii Łangowski, zajmujący ósme miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców. Z bardzo dobrej strony pokazuje się także młody skrzydłowy Michał Lemaniak.

Opolanie uplasowali się na trzeciej pozycji w grupie pomarańczowej po rundzie zasadniczej PGNiG Superligi, ale w środę zagrają w Hali Legionów w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Żeby dostać się do półfinału drużyna prowadzona przez trenera Rafała Kuptela musiała pokonać SPR Stal Mielec (29:27), a następnie Warmię Traveland Olsztyn (28:22).

Serdecznie zapraszam na pierwszy półfinał Pucharu Polski, w którym obrońcy trofeum, zespół Vive Tauronu Kielce zmierzy się z Gwardią Opole. Spotkanie rewanżowe odbędzie się za niecały miesiąc w Opolu.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.