Piast – Szczecin 6:2 (koniec) | AZS UŚ – Red Dragons 6:2 (koniec) | Wieliczka – Rekord 2:5 (koniec)
Clearex – FC Toruń 3:1 (koniec) | Zduńska Wola – AZS Gdańsk 4:1 (koniec) | Głogów – Red Devils 3:2 (koniec)
AZS UŚ Katowice
6:2 (0:2)
Red Dragons Pniewy
Sobota 22.04.2017, 18:00 • Hala Sportowa, Katowice • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 22

To już koniec tej rywalizacji. Ostatecznie AZS UŚ Katowice wygrywa aż 6:2 z Red Dragons Pniewy. Goście do przerwy wygrywali w tym meczu już 2:0, ale w drugiej odsłonie gospodarze wspięli się na wyżyny swoich umiejętności. Bohaterem spotkania został Damian Wojtas, który ma już na swoim koncie sto goli w najwyższej klasie rozgrywkowej. Obie ekipy będą jednak grać w grupie spadkowej. (19:37:51)

39:55
    AZS UŚ Katowice nie wykorzystuje przedłużonego rzutu karnego! Strzał Kamila Kmiecika broni bramkarz!

39:54
    Kijak zatrzymał faulem szarżę przeciwnika i został napomniany przez sędziego.

39:50
    W ostatnich sekundach przyjezdny team miał okazję na trzecią bramkę w spotkaniu, ale Bednarczyk popisał się świetną paradą!

39:33
    Damian Wojtas grał przez moment w koszulce z okazji jego setnej bramki. Za to otrzymuje napomnienie.

38:45
    Gol dla AZS-u UŚ Katowice!
    Strzelcem bramki DAMIAN WOJTAS.

Kapitan Akademików znowu wpisuje się na listę strzelców. Tym razem jest to już jego setne trafienie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Trzeba jeszcze zauważyć, że zawodnik ten nie tak dawno obchodził swoje urodziny i sprawił sobie idealny prezent!

38:30
    Starają się jeszcze do samego końca goście szukać swoich okazji strzeleckich. Clearex Chorzów nadal prowadzi jednak z FC Toruń 2:0.
    Gol Damiana Wojtasa

37:56

Miejscowa drużyna notuje kapitalną drugą odsłonę tej rywalizacji! Damian Wojtas przejmuje futbolówkę na własnej połowie boiska i kieruje ją do pustej już bramki przyjezdnego teamu!

37:21
    Tym razem to Damian Wojtas spróbował uderzać z własnej połowy boiska. Ostatecznie futbolówka po głowie jednego z pniewian przelatuje obok bramki.

37:06
    Timeout dla gości.
    Gol Jędrzeja Jasińskiego

37:06
    Strzelcem bramki JĘDRZEJ JASIŃSKI.

Bramka stadiony świata w katowickiej hali sportowej! Jędrzej Jasiński oddaje potężne uderzenie z lewego skrzydła, a futbolówka wpadła w samo okienko bramki Macieja Foltyna!

36:17
    Kamil Musiał przejął futbolówkę na własnej połowie boiska, ale jego strzał był zdecydowanie niecelny.

36:00
    Goście od pewnego czasu grają z lotnym bramkarzem. Szukają oni swoich sytuacji strzeleckich.

35:38
    W tej sytuacji zdecydowanie ciągnięty za rękę był Haase, ale arbiter nie odgwizdał przewinienia pniewian!

35:00
    Niezłą końcówkę notuje doświadczony trener przyjezdnego teamu. W tej sytuacji minął on dwóch rywali, ale jego uderzenie zostało zablokowane.
    Próba Łukasza Frajtaga

Dawid Czempisz

Gole: 22. Salisz, 26. Hewlik, 28. Cygnarowski, 38. Jasiński, 38. Wojtas, 39. Wojtas – 16. Piasek, 20. Piasek

Kartki:   29. Musiał (KAT), 32. Salisz (KAT), 40. Wojtas (KAT) – 24. Michalski (PNI), 30. Piasek (PNI), 40. Kijak (PNI)

AZS UŚ Katowice: Bednarczyk (Bogdziewicz) – Wojtas (C), Minkus, Kmiecik, Cygnarowski – Jasiński, Salisz, Musiał, Haase, Pękala, Hewlik.
    Red Dragons Pniewy: Foltyn (C) (Budych) – Piasek, Wachoński, Skrzypek, Michalski – Roj, Ozorkiewicz, Frajtag, Hoły, Stankowiak, Kijak, Błaszyk.

Główny: Andrzej Witkowski (Rumia)
    Drugi: Kamil Grzębowski (Chojnice)
    Czasowy: Katarzyna Netkowska (Piekary Śląskie)