Arsenal F.C.
2:1 (0:0)
Manchester City
Niedziela 23.04.2017, 16:00 • Wembley • Puchar Anglii • Półfinał

Za nami emocjonujące 120 minut! Arsenal ograł Manchester City i awansował do dalszej fazy Pucharu Anglii! W finale rywalem podopiecznych Arsene'a Wengera będzie Chelsea. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje na łamach naszego portalu! (18:34:55)

120+1
    Ciężar gry przeniesiony na połowę The Citizens. Wygląda na to, że nic dobrego się już dla nich nie wydarzy!

120+1
    60 sekund do końca tego spotkania. Nic nie wskazuje na cud.

120
    Na spalonym Kelechi Iheanacho. Koniec regulaminowego czasu gry.

119
    Po rzucie od bramki piłka wychodzi na aut dla Manchesteru City. Będzie kolejna próba rozpaczliwego ataku.

119
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Mesut Özil, na boisku pojawia się Francis Coquelin.

118
    Yaya Toure strzelił bardzo niecelnie. Rzut od bramki dla Arsenalu.

117
    Kolejna zepsuta akcja atakiem pozycyjnym Manchesteru City. Ozil starł się z Sane w polu karnym w kontrataku. Niemieckie starcie zdaniem arbitra bez faulu z żadnej ze stron.

116
    Bellerin pobiegł prawym skrzydłem, padł w polu karnym, ale nie odgwizdał sędzia przeiwnienia.

115
    Żółtą kartkę otrzymuje Nicolas Otamendi (Manchester City F.C.).

114
    Na strzał zdecydował się Kevin De Bruyne. Pomylił się naprawdę nieznacznie.

114
    Welbeck kapitalnie urwał się oobrońcom, ale w ostatniej chwili Otamendi powstrzymał reprezentanta Anglii.

114
    City nadal w ataku, Delph do Navasa. Wrzutkę tego drugiego wybija Gabriel.

113
    Atakuje Manchester City. Wybijają w aut kanonierzy.

111
    Kelechi Iheanacho strzela po rogu, niecelnie. Od bramki Petr Cech.

110
    Arsenal atakuje wysokim pressingiem, ale nie przynosi to efektu. City wychodzi z akcją, która musiała zakończyć się golem! De Bruyne podaje do Delpha, jego strzał broni Cech.

109
    Kontra, Ozil do Bellerina, przerywają to obrońcy Manchesteru. Będzie aut.

Adam Winiarczyk

Gole: 71. Monreal, 101. Alexis Sanchez – 62. Agüero

Kartki:   25. Alexis Sanchez (ARS), 105+2. Xhaka (ARS) – 69. Fernandinho (MAC), 89. De Bruyne (MAC), 102. Sané (MAC), 105. Delph (MAC), 115. Otamendi (MAC)

Posiadanie piłki: 34 % : 66 %.
    Strzały celne: 3:3. Strzały niecelne: 4:12. Rzuty rożne: 6:7. Spalone: 2:4. Foule: 20:20.
    Arsenal F.C.: Cech – Gabriel Paulista, Koscielny (C), Holding – Oxlade-Chamberlain (105+1. Bellerín), Ramsey, Xhaka, Monreal – Özil (119. Coquelin), Alexis Sanchez – Giroud (83. Welbeck).
    Zmiany: Martinez – Bellerín, Gibbs, Coquelin, Walcott, Iwobi, Welbeck.

Manchester City: Bravo – Navas, Kompany (C), Otamendi, Clichy – Y. Touré, Fernandinho (99. Fernando) – De Bruyne, Silva (23. Sterling, 106. Iheanacho), Sané – Agüero (99. Delph).
    Zmiany: Caballero – Zabaleta, Fernando, Sterling, Kolarov, Delph, Iheanacho.

Sędziowie: Sędzia: Craig Pawson
    Sędziowie asystenci: Simon Bennett, Stephen Child
    Sędzia techniczny: Stuart Attwell