Chelsea – Southampton 4:2 (koniec)
Chelsea F.C.
4:2 (2:1)
Southampton F.C.
Wtorek 25.04.2017, 20:45 • Stamford Bridge, Londyn • Angielska Premier League • Runda 34

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

O meczu:

Serdecznie zapraszam Państwa na jedyne wtorkowe spotkanie angielskiej Premier League! Na Stamford Bridge w Londynie Chelsea podejmie "Świętych" z Southampton. Szykują się ciekawe zawody!

Chelsea FC:

Podopieczni Antonio Conte po dwóch wpadkach w ostatnich tygodniach nie mogą być jeszcze pewni mistrzowskiego tytułu. Do "The Blues" zbliżył się Tottenham, który w tym momencie do rywala zza miedzy traci cztery oczka. Chelsea w poprzedniej kolejce uległa w hitowym starciu z Manchesterem United 0:2 i teraz na jakąkolwiek stratę punktów nie może sobie pozwolić.
    Najbliżsi rywale zespołu z zachodniej części Londynu:

Southampton FC:

Przyjezdni tradycyjnie spełniali rolę ligowego średniaka. Goście wtorkowego pojedynku dotychczas uzbierali 40 "oczek" i na koniec sezonu na pewno nie zajmą miejsca wyższego, niż ósme. W poprzedniej kolejce Southampton uległ na własnym terenie Manchesterowi City 0:3.

Head to head:

Fakt, że Chelsea jest gospodarzem tego pojedynku, wcale nie oznacza jednak samych pozytywów dla "The Blues". W czterech ostatnich starciach pomiędzy Chelsea a Southampton rozegranych na Stamford Bridge zaledwie raz zwyciężali gospodarze. Londyńczycy mają natomiast obecnie passę dwóch zwycięstw z rzędu w Southampton.

Start spotkania:

Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 20:45. Składy obydwu drużyn zaprezentujemy najpóźniej dwadzieścia minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Protokół meczowy:

Chelsea F.C.: Courtois – Azpilicueta, David Luiz, Cahill (C) – Moses, Kanté, Matić, Alonso – Fàbregas, Hazard – Diego Costa.
    Rezerwowi: Begović – Aké, Pedro, Willian, Batshuayi, Terry, Chalobah.

Southampton F.C.: Forster – Soares, Stephens, Yoshida, Bertrand – Romeu, S. Davis (C) – Ward-Prowse, Tadić, Boufal – Gabbiadini.
    Rezerwowi: Hassen – Clasie, S. Long, Jay Rodriguez, Cáceres, Redmond, Højbjerg.

Sędzia główny:
    Lee Mason
    Asystenci: Harry Lennard, Darren Cann
    Sędzia techniczny: Kevin Friend.

Piłkarze są już na murawie, spotkanie rozpocznie się lada moment!

1

1
    Od środka rozpoczęli miejscowi. Podopieczni Antonio Conte szybko przenieśli się z futbolówką na połowie rywali i wywalczyli aut.

2
    Pierwsza okazja gospodarzy, ale Fabregas utracił futbolówkę na rzecz Yoshidy. Southampton nie był jednak w stanie odpowiedzieć jakąś akcją.

3
    Było groźnie w polu karnym Chelsea! Azpilicueta nie porozumiał się na ósmym metrze z Davidem Luizem i do piłki dopadł Gabbiadini, którego jednak w porę powstrzymał Courtois.

4
    Kante sfaulował jednego z rywali na trzydziestym metrze i "Święci" będą wznawiać grę od rzutu wolnego.

5
    Ciekawe rozegranie stałego fragmentu gry przez przyjezdnych. Uderzeniem z ostrego kąta akcję zamykał Stephens, ale trafił prosto w golkipera Chelsea.

5
    Gol dla Chelsea!

Bardzo szybko prowadzenie obejmują miejscowi! Po błyskawicznie wyprowadzonej akcji przez "The Blues" podaniem na jedenasty metr obsłużony został EDEN HAZARD, który płaskim strzałem pokonał Forstera!
    5. Eden Hazard (CHE) - 1:0

7
    Idą za ciosem The Blues. Londyńczycy nie chcą dopuścić rywali do stworzenia jakiejś okazji i utrzymują się przy piłce.

8
    Sygnalizowali zagranie ręką jednego z defensorów Southampton gospodarze, ale Lee Mason nie dopatrzył się naruszenia przepisów.

9
    Zbyt mocne zagranie w pole karne gości i piłkę ze spokojem wyłapuje Forster.

11
    Chwila spokojniejszego tempa gry na Stamford Bridge. Przy piłce znajdują się zawodnicy Chelsea, ale ich rywale decydują się na coraz wyższy pressing.

12
    Strzał Diego Costy zostaje zablokowany i miejscowi rozpoczną grę od rzutu rożnego.

13
    Nieudane wykonanie kornera przez Chelsea. Początkowo gospodarze utrzymali się przy piłce, ale akcję zakończyło niecelne dośrodkowanie Kante.

14
    Sporo chaosu w bocznym sektorze boiska na połowie Chelsea. Ostatecznie Święci na dłużej przechwycili futbolówkę.

15
    Cahill głową wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu rywali z lewej strony boiska. Chwilę później arbiter dyktuje rzut wolny dla The Blues.

17
    Boufal groźnie zagrywa w środek pola karnego, ale w większości byli tam zawodnicy Chelsea.

18
    Costa zagrał do Hazarda, ale ten skiksował przy uderzeniu zza pola karnego. Znakomitym podaniem w tej sytuacji popisał się Hiszpan.

19
    Gra z powrotem przeniosła się na połowę drużyny gości. Długo swój atak budują miejscowi.

21
    Przerywają akcję rywali Święci. Southampton rozpocznie grę od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego.

22
    Tadić przewracany w środkowym sektorze boiska i arbiter bez wahania odgwizduje przewinienie.

23
    Kolejny rzut wolny dla przyjezdnych, tym razem zdecydowanie bliżej pola karnego rywali.

24
    Davis dopadł do piłki upadającej na dwudziesty metr i bez zastanowienia potężnie uderzył. Piłka otarła się od jednego z obrońców i goście będą mieli korner.

25
    Gol dla Southampton!

Wyrównują przyjezdni! Ogromne zamieszanie w polu karnym drużyny ze Stamford Bridge. Najlepiej odnalazł się w nim ORIOL ROMEU, który z bliska wpakował piłkę do siatki!
    25. Oriol Romeu (SOT) - 1:1

27
    Jeszcze jeden stały fragment gry dla Świętych, ale zupełnie nieudanie dośrodkowywał w tym momencie Ward-Prowse. Od bramki rozpocznie Courtois.

29
    Od autu na własnej połowie wznawiają grę przyjezdni. Southampton ma coraz więcej do powiedzenia w tym spotkaniu, co potwierdza przed kilkoma minutami zdobyta bramka.

30
    Miękka centra w pole karne Chelsea, ale w walce o górną piłkę zwyciężają defensorzy gospodarzy.

31
    Wrzutka Alonso, ale Bertrand nie trafił czysto w piłkę. Niepokojąco dla fanów The Blues wygląda obecnie gra ich ulubieńców.

33
    Boufal świetnie szarżował na lewej flance i dopiero faulem zdołali go zatrzymać rywale. Znów może być niebezpiecznie w polu karnym miejscowych!

34
    Mocna wrzutka Ward-Prowse'a, ale pewnym piąstkowaniem popisuje się golkiper The Blues.

35
    Fenomenalna akcja Kante, który przedryblował kilku rywali! Strzał zawodnika Chelsea został jednak zablokowany, dobitki jego kolegów również.

36
    Z dystansu uderzał Matić, a piłka po rykoszecie poszybowała obok bramki. Korner dla Chelsea.
    36. Fenomenalna akcja Kante:

37
    Eden Hazard był faulowany w okolicach dwudziestego metra i teraz to gospodarze będą mieli okazję do stworzenia zagrożenia po rzucie wolnym.

38
    Yoshida pewnie wybija piłkę po dośrodkowaniu Fabregasa i zawodnicy Southampton od razu wyruszają z kontratakiem.

40
    Boufal faulowany tuż przed polem karnym rywali. Dodatkowo, żółtym kartonikiem został ukarany Kante, który chwilę wcześniej faulował zawodnika Świętych w środku pola.

41
    Ward-Prowse uderzał bezpośrednio z rzutu wolnego. Piłka odbija się od muru i Święci będą wykonywać jeszcze korner.

42
    Ależ było blisko! Romeu nie trafił czysto w piłkę z piątego metra, a zamykający akcję Boufal uderzył jedynie w boczną siatkę!

43
    Hazard wyłożył piłkę do Diego Costy, ale ten w ostatniej chwili został uprzedzony przez jednego z defensorów! Znakomita kontra gospodarzy.

44
    Sędzia dopatrzył się przewinienia na Kante na trzydziestym metrze i podopieczni Conte będą wykonywać stały fragment gry.

45
    Jedną minutę dolicza arbiter.

45+1

Tuż przed przerwą na prowadzenie ponownie wychodzą miejscowi! Seria dośrodkowań zakończyła się po dograniu piłki przez Alonso do GARY'EGO CAHILLA, który strzałem głową pokonuje Forstera!
    45+1. Gary Cahill (CHE) - 2:1

45+2

Do przerwy gospodarze prowadzą na Stamford Bridge! Po golu dla Chelsea wydawało się, że może być już po emocjach, ale tak naprawdę wtedy dopiero zaczęli grać przyjezdni. Trzeba przyznać, że w pewnym momencie to oni zaczęli przeważać, jednak w ostatniej minucie przed przerwą ponownie dali się pokonać. Możemy być jednak pewni, że Święci po przerwie powalczą jeszcze o korzystny rezultat. Zostańcie z nami!
    The Blues bliżej zwycięstwa w tym pojedynku:

46

47
    Nieudane zagranie Maticia w pole karne rywali i futbolówkę przechwytuje Forster.

48
    David Luiz naciskał na rywala na lewym skrzydle i ostatecznie Święci rozpoczną grę jedynie od autu.

49
    Ostry, spóźniony wślizg Cesca Fabregasa i w pełni zasłużony kartonik dla zawodnika Chelsea.

50
    Groźny atak Southampton. Tadić zagrywał do środka, piłkę przejął Cedric, który jednak nieudanie ją przyjmował. Futbolówka w objęciach Courtoisa.

52
    Podopieczni Conte długo wymieniają się teraz podaniami w środkowej strefie boiska.

52
    Yoshida faulował na własnej połowie Diego Costę. Arbiter dyktuje rzut wolny dla gospodarzy.

53
    Zablokowana wrzutka Mosesa przez Stephensa i od rzutu rożnego grę wznowią miejscowi.

54

To już może być po meczu! Miękko z narożnika pola karnego zacentrował Fabregas, a świetnym strzałem głową z kilku metrów popisał się DIEGO COSTA!
    54. Diego Costa (CHE) - 3:1

55
    Diego Costa tym razem pogubił się w polu karnym rywali i stracił piłkę na rzecz Yoshidy. W bardzo dobrej sytuacji znajdują się obecnie miejscowi.

56
    Gospodarze ze spokojem utrzymują się teraz przy piłce na własnej połowie boiska.

57
    Płaskie uderzenie Tadicia zza pola karnego, ale dobrze ustawiony Courtois nie dał się zaskoczyć i sparował piłkę na rzut rożny.

58
    Niecelne uderzenie Gabbiadiniego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i z piątego metra grę wznowi golkiper Chelsea.

60
    Fabregas faulowany w środku pola przez Romeu, który momentalnie został napomniany żółtym kartonikiem przez Lee Masona.

61
    Przeszło godzina gry za nami. Po trzecim golu dla Chelsea tempo gry wyraźnie opadło.

63
    Święci wymieniają się podaniami na własnej połowie boiska. Miejmy nadzieję, że zawodnicy Southampton zdołają się przebudzić i doczekamy się jeszcze jakichś emocji.

64
    Mocne uderzenie Alonso, ale przytomnie strzał rywala broni Forster.

66
    Czekamy na jakieś przyspieszenie gry. Obecnie przy futbolówce utrzymują się gospodarze, którzy jednak nie spieszą się z wyprowadzaniem akcji.

67
    Przejęli piłkę Święci, ale mają kłopoty z przedarciem się pod pole karne rywali.

68
    Jakiegoś urazu doznał Boufal, który w tym momencie opuszcza plac gry. W jego miejsce na murawie melduje się Redmond.

69
    Gabbiadini znalazł się a bardzo dobrej sytuacji strzeleckiej, ale trafił w boczną siatkę! Chwilę wcześniej piłkę do siatki mógł skierować także Yoshida!
    69. Maya Yoshida (SOT)

70
    Zbyt lekkie uderzenie Diego Costy i bez najmniejszych kłopotów wyłapuje piłkę Forster.

71
    Zbyt szybko wyruszył do podania Gabbiadini i zawodnik Southampton został złapany na pozycji spalonej.

72
    Cahill głową wybija piłkę na aut po wrzutce Tadicia z lewego skrzydła.

73
    Tadić był wściekły na decyzję arbitra, który podyktował aut dla Chelsea. Zdenerwowany wyrzucił piłkę, za co został odpowiednio ukarany przez arbitra.

75
    Fabregas fauluje Tadicia na czterdziestym metrze. Cały czas w natarciu znajdują się przyjezdni, ale wydaje się, że miejscowym utracenie prowadzenia nie grozi.

77
    Zmiana w drużynie Chelsea F.C.: z boiska schodzi Cesc Fàbregas, na boisku pojawia się Pedro.

78
    Londyńczycy kontrolują to, co dzieje się obecnie na murawie stadionu Stamford Bridge. Cały czas aktywny za linią boczną jest opiekun gospodarzy, który ma jakieś zastrzeżenia do swoich podopiecznych.

79
    Dośrodkowanie Tadicia zablokowane przez Mosesa. Drugi w krótkim odstępie czasu rzut rożny dla Świętych.

80
    Po strzale Daviesa piłka odbija się od jednego z zawodników Chelsea. Jeszcze jeden korner dla przyjezdnych!

81
    Błyskawiczna kontra Chelsea mogła zakończyć się golem! Po podaniu od Hazarda nad golkiperem rywali próbował uderzyć Kante, ale Forster nie dał się pokonać!
    81. Bliscy zdobycia kolejnego gola gospodarze:

82
    Zmiana w drużynie Southampton F.C.: z boiska schodzi James Ward-Prowse, na boisku pojawia się Shane Long.

84
    Niedokładne zagranie Kante w pole karne gości, ale po chwili londyńczycy ponownie przejmują futbolówkę.

85
    Pedro pognał z piłką kilkanaście metrów po czym uderzył z linii pola karnego, jednak piłka poszybowała obok słupka!

86
    Zmiana w drużynie Southampton F.C.: z boiska schodzi Manolo Gabbiadini, na boisku pojawia się Jay Rodriguez.

86
    Zmiana w drużynie Chelsea F.C.: z boiska schodzi Victor Moses, na boisku pojawia się John Terry.

87
    Tym razem z dystansu uderzał Matić. Zawodnik Chelsea zdołał wywalczyć rzut rożny.

88
    Krótko rozegrali rzut rożny podopieczni Antonio Conte co skończyło się w miarę szybko utraconą futbolówką i kontrą rywali.

89

Nieprawdopodobna akcja Chelsea! Rozklepana defensywa Świętych po wymianie podań między Hazardem, Pedro i DIEGO COSTĄ! To właśnie on płaskim uderzeniem tuż przy słupku umieścił piłkę w siatce.
    89. Diego Costa (CHE) - 4:1

90
    Zmiana w drużynie Chelsea F.C.: z boiska schodzi Eden Hazard, na boisku pojawia się Willian.

90+1
    O cztery minuty przedłużony zostaje ten pojedynek.

90+2
    Terry blokuje dośrodkowanie Cedrica z prawej strony boiska. Od autu rozpocznę grę Święci.

90+3
    Przyjezdni wymieniają się podaniami w środkowej strefie boiska. Czy goście zaprezentują jeszcze jakiś zryw?

90+4

Tego się chyba nikt nie spodziewał! Do piłki po wrzutce Cedrica dopadł RYAN BERTRAND i strzałem głową w kierunku dłuższego słupka pokonał golkipera Chelsea!
    90+4. Ryan Bertrand (SOT) - 4:2

90+5

Po niezwykle ciekawym widowisku Chelsea zwycięża na własnym terenie 4:2! Londyńczycy rehabilitują się za porażkę z Manchesterem United i przybliżają się do tytułu mistrzowskiego. Brawa należą się także dla Southampton, które do końca walczyło o honorowego gola, i to z efektem.

Faule: 13:9.
    Sześć goli na Stamford Bridge oglądaliśmy dzisiejszego wieczora!

To wszystko na dziś! Dziękuję za uwagę i zapraszam do śledzenia kolejnych relacji za pośrednictwem naszego portalu. Dobrej nocy! (22:41:59)

Gole: 5. Hazard, 45+1. Cahill, 54. Diego Costa, 89. Diego Costa – 25. Romeu, 90+4. Bertrand

Kartki:   40. Kanté (CHE), 49. Fàbregas (CHE) – 60. Romeu (SOT), 73. Tadić (SOT)

Strzały celne: 7:4. Strzały niecelne: 5:4. Rzuty rożne: 6:7. Spalone: 0:2. Foule: 13:9.
    Chelsea F.C.: Courtois – Azpilicueta, David Luiz, Cahill (C) – Moses (86. Terry), Kanté, Matić, Alonso – Fàbregas (77. Pedro), Hazard (90. Willian) – Diego Costa.
    Zmiany: Begović – Aké, Pedro, Willian, Batshuayi, Terry, Chalobah.

Southampton F.C.: Forster – Soares, Stephens, Yoshida, Bertrand – Romeu, S. Davis (C) – Ward-Prowse (82. S. Long), Tadić, Boufal (68. Redmond) – Gabbiadini (86. Jay Rodriguez).
    Zmiany: Hassen – Clasie, S. Long, Jay Rodriguez, Cáceres, Redmond, Højbjerg.