Znicz – Stal M. 1:0 (koniec) | Chrobry – Górnik Z. 2:0 (koniec) | Podbeskidzie – Miedź 2:1 (koniec)
Chrobry Głogów
2:0 (2:0)
Górnik Zabrze
Piątek 28.04.2017, 19:00 • Stadion Chrobry, Głogów • Fortuna 1 Liga • 28. kolejka

Dwa ekspresowe gole pozwoliły Chrobremu Głogów zwyciężyć 2:0 z Górnikiem Zabrze i oddalić się z niebezpiecznego rejonu tabeli. Publiczność ucieszyli Mateusz Machaj oraz Paweł Wojciechowski. Górnik atakował po zmianie wyniku, ale bardzo nieefektywnie. Nie znalazł sposobu na pokonanie Gspodinowa przez całe spotkanie. (21:00:02)

90+4

90+3
    Żółtą kartkę otrzymuje Kurzawa (Górnik Zabrze).

90
    Rozpoczął się czas doliczony.

87
    Ostatnie sytuacje podbramkowe Górnika Zabrze. Uderzenie po rzucie wolnym obok bramki i przyjezdni powoli muszą godzić się ze stratą punktów.

84
    Zmiana w drużynie Chrobry Głogów: z boiska schodzi M. Machaj, na boisku pojawia się Borecki.

80
    Uderzenie Łukasza Wolsztyńskiego z dystansu ponad bramką. Coraz bliżej mają głogowianie do zwycięstwa.

75
    Kilka decyzji sędziego zirytował zabrzan. Górnik nawet skierował piłkę do bramki gospodarzy, jednak sędzia asystent zasygnalizował spalonego Angulo.

69
    Zmiana w drużynie Chrobry Głogów: z boiska schodzi Bonecki, na boisku pojawia się Gąsior.

65
    Niezłe wejście na boisko zaliczył Janco, którego słucha się piłka i który wskrzesił nadzieję Górnika Zabrze na zapunktowanie w Głogowie.

59
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Ledecky, na boisku pojawia się Janco.

59
    Zmiana w drużynie Chrobry Głogów: z boiska schodzi B. Machaj, na boisku pojawia się Sędziak.

52
    Żółtą kartkę otrzymuje Szczepaniak (Chrobry Głogów).

52
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Ambrosiewicz, na boisku pojawia się Olszewski.

52
    Choć to Górnik Zabrze utrzymywał się dłużej w posiadaniu piłki na początku drugiej połowy, szansę na gola mieli głogowianie. Po dośrodkowaniu Mateusza Machaja z rzutu wolnego piłka trafiła w słupek!

46

Po 45 minutach Chrobry Głogów jest blisko zwycięstwa z wyżej notowanym przeciwnikiem. Gole zdobył błyskawicznie między 25. a 27. minutą spotkania. Ich autorami byli Mateusz Machaj oraz Paweł Wojciechowski. Górnik dominował w ostatnim kwadransie przed przerwą, miał dwie szanse na gola kontaktowego i raził nieskutecznością.

45+1

Gole: 25. M. Machaj (kar.), 27. Wojciechowski

Kartki:   52. Szczepaniak (CHR1) – 90+3. Kurzawa (GOR)

Chrobry Głogów: Gospodinow – Ilków-Gołąb, Michalski, Wieteska, Wawszczyk – B. Machaj (59. Sędziak), Bonecki (69. Gąsior), Pawlik, Szczepaniak – M. Machaj (84. Borecki) – Wojciechowski.

Zmiany: Janicki – Borecki, Hodowany, Gąsior, Kona, Kaczmarek, Sędziak.

Górnik Zabrze: Loska – Wolniewicz, Kopacz, Suarez, Kurzawa – Ł. Wolsztyński, Matuszek, Ambrosiewicz (52. Olszewski), Arcon – Ledecky (59. Janco), Angulo.

Zmiany: Pawłowski – Pieczur, Olszewski, Janco, Urynowicz, Żurkowski, R. Wolsztyński.

Sędziowie: Łukasz Bednarek (Koszalin)