SPR Pogoń – EKS Start 25:27 (koniec) | Olimpia-Beskid – KPR J.G. 26:27 (koniec) | Młyny Stoisław – Arka 21:30 (koniec)
Młyny Stoisław Koszalin
21:30 (10:16)
Arka Gdynia (K)
Sobota 06.05.2017, 17:00 • Hala Widowiskowo-Sportowa, Koszalin • PGNiG Superliga kobiet • 30. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Pojedynek Energi AZS z Vistalem Gdynia odbędzie się 6 maja o godzinie 17:00 w Koszalińskiej Hali Widowiskowo-Sportowej.

W zespole Vistalu najskuteczniejsza jest Monika Kobylińska, która rzuciła już 172 bramki. Skuteczne w ataku są, również Katarzyna Janiszewska – 118 bramek, Joanna Kozłowska – 92 trafienia i Joanna Szarawaga – 90 goli. W Enerdze AZS najwięcej bramek rzucają Romana Roszak – 146 goli, Valiantsina Nestsiaruk – 138 trafień, Hanna Sądej – 116 bramek oraz Monika Michałów – 103 gole.

Zespół Energi AZS Koszalin w rundzie mistrzowskiej w każdym meczu walczy o zwycięstwo, ale w większości schodzi z boiska jako przegrany. W najważniejszej fazie sezonu akademiczki wygrały zaledwie jedno spotkanie. Ostatnie pięć spotkań Koszalina to porażka z Vistalem 26:29, pokonanie Startu Elbląg 31:27, przegrana 16:30 z Pogonią Baltica Szczecin, remis z MKS Selgros Lublin 26:26. Ostatnie spotkanie podopieczne Anity Unijat, również przegrały, tym razem z Zagłębiem Lubin 25:28.

Zespół z Trójmiasta jest obecnie liderem PGNiG Superligi kobiet, ale cały czas musi uważać, bo na plecach czują oddech napierających drużyn z MKS-u Selgros i Zagłębia Lubin. Zespół z Trójmiasta z 44 punktami wyprzedza Zagłębie jedynie lepszym bilansem bezpośrednich spotkań, tuż za nimi jest MKS Selgros, który do prowadzącej dwójki traci zaledwie punkt. W ostatnich pięciu meczach Vistal pokonał Energę AZS KOszalin 29:26, uległ MKS-owi Selgros Lublin 23:28, zremisował z Zagłębiem Lubin 24:24 i Pogonią Baltica Szczecin 24:24. W ostatniej kolejce gdynianki przegrały 21:26 ze Startem Elbląg.

Vistal Gdynia w najbliższą sobotę 6 maja w Koszalinie zmierzy się z Energą AZS Koszalin. Faworytem spotkania są gdynianki, ale akademiczki potrafią wygrywać z zespołem z Trójmiasta. Kto zatem wygra?

Energa AZS Koszalin: Kowalczyk, Prudzienica, Wiercioch – Protsenko, Michałów, Roszak, Budnicka, Tracz, Domaros, Chmiel, Kaczanowska, Błaszczyk, Nestsiaruk, Izak, Sądej, Piwowarczyk

Vistal Gdynia: Gapska, Kordowiecka – Janiszewska, Urbaniak, Dorsz, Kobylińska, Stanulewicz, Zych, Kozłowska, Gutkowska, Lalewicz, Matieli, Szarawaga, Borysławska, Kulwińska, Uścinowicz.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

1
    Spotkanie rozpoczęły gdynianki (0:0)
    1
    Atomowe uderzenie Kozłowskiej w samo okienko bramki Kowalczyk (1:0)

2
    Budnicka przekroczyła linię rzutu Vistal wychodzi z kolejną akcją (0:1)

3
    Nestsiaruk obraca się z zawodniczką na plecach, przy próbie rzutu została faulowana rzut karny (0:1)

3
    Nestsiaruk trafia w słupek z 7 metrów (0:1)

Szarawaga faulowana karny dla Vistalu (0:1)
    5
    Kobyliińska trafia z 7 metrów (0:2)
    5
    Kobylińska trafia z gry (0:3)
    5
    Nestsiaruk zdobywa pierwszego gola dla akademiczek (1:3)

5
    Piwowalczyk ukarana 2 minutami (1:4)
    6
    Kobylińska piekielnie skuteczna. Kolejny raz Kowalczyk pokonana (1:4)

8
    Kobyliśka indywidualnie z drugiej linii, ale rzuca nad bramką (1:4)
    9
    Sądej z koła pokonuje Kordowiecką (2:4)
    9
    Pochodząca z Koszalina Joanna Szarawaga zdobywa swoją pierwszą bramkę w meczu (2:5)
    10
    Szybka odpowiedź akademiczek do siatki trafia Sądej (3:5)

10
    Sądej przejmuje piłkę pod własną bramką podaje do Roszak, która w sytuacji sam na sam straciła równowagę i nie zdobyła bramki (3:5)

11
    Kowalczyk powstrzymuje kontrę Vistalu (3:5)

11
    Rzut karny dla Vistalu (3:5)
    11
    Kobylińska trafia z 7 metrów (3:6)
    13
    Kobylińska trafia z lewego rozegrania. Niemal wszystko wychodzi dzisiaj tej zawodniczce (3:7)

13
    O czas poprosiła Anita Unijat (3:7)

14
    Michałów trafia w mur akademiczki dalej przy piłce (3:7)
    14
    Piłka trafia do Sądej, która zdobywa bramkę dla Energi AZS (4:7)
    15
    Kobylińska po raz kolejny trafia (4:8)
    15
    Nestsiaruk się przedziera przez dwie rywalki i trafia do siatki (5:8)

16
    Janiszewska ze skrzydła, ale broni Kowalczyk (5:8)
    18
    Janiszewska jak tyczki mija rywalki i trafia w poprzeczkę, a piłka po odbiciu wpada do siatki (5:9)
    18
    Michałów zdobywa bramkę dla akademiczek (6:9)
    19
    Szarawaga z koła trafia do siatki (6:10)
    20
    Vistal się nie zatrzymuje. Kolejna bramka, tym razem Stanulewicz pakuje piłkę do bramki (6:11)
    21
    Błyskawiczna odpowiedź. Gola zdobywa Sądej (7:11)

21
    Szarawaga ukarana 2 minutami (7:11)
    22
    Po szybkim rozegraniu Tracz trafia z prawego skrzydła (8:11)

25
    Vistal odpowiada trafieniem Januszewskiej (9:13)

27
    Silny rzut Protsenko ląduje na słupku bramkowym! (9:13)

Kobylińska faulowana i rzut karny dla gości (9:13)
    28
    Kobylińska skuteczna z 7 metrów (9:14)
    28
    Jeszcze jeden gol dla Vistalu. Bramkę zdobyła Janiszewska (9:15)

29
    Roszak z koła pakuje piłkę do siatki (10:15)
    29
    Stanulewicz ponownie zdobywa bramkę (10:16)

30
    2 minuty dla Tracz (10:16)

30
    Roszak w dogodnej sytuacji trafia jedynie w Kordowiecką (10:16)

30
    Kulwińska faulowana i rzutem karnym VIstal zakończy pierwszą połowę (10:16)
    30
    Kobylińska pokonuje Kowalczyk (10:17)

30
    Pierwsza połowa skończona. (10:17)

Vistal bez większych problemów prowadzi do przerwy 6-oma bramkami. Akademiczki nie potrafią powstrzymać Kobylińskiej, której dzisiaj niemal wszystko wychodzi

31
    Druga połowa rozpoczęta. (10:17)

Akademiczki rozpoczynają i grają w osłabieniu przez 57 sekund (10:17)
    32
    Kolejne trafienie dla Vistalu (10:18)
    33
    Janiszewska zdobywa swoją drugą bramkę w drugiej połowie (10:19)
    36
    Matieli, tym razem pokonuje Wiercioch (12:21)
    37
    Szarawaga i kolejne trafienie dla VIstalu (12:22)
    37
    Stanulewicz podwyższa prowadzenie. Już 11 bramek przewagi VIstalu (12:23)
    38
    Janiszewska kolejny raz trafia (12:24)

39
    Michałów nie zdołała pokonać Kordowieckiej (12:24)
    39
    Jeszcze jeden gol dla Gdyni (12:25)
    40
    Kaczanowska zdobywa swoją pierwszą bramkę w meczu (13:25)
    42
    Tracz zdobywa bramkę dla gospodyń (14:25)

42
    2 minuty kary dla Michałów, chwilę wcześniej 2 minuty otrzymała Kozłowska w zespole Vistalu (14:25)
    43
    Borysławska zdobywa bramkę (14:26)
    43
    Podanie na koło do Kaczanowskiej, która zdobywa bramkę (15:26)
    44
    Jalewicz z prawego rozegrania trafia do siatki (15:27)
    44
    Domaros po raz pierwszy trafia do siatki (16:27)

46
    Kulwińska wywalczyła rzut karny (16:27)

47
    Wiercioch powstrzymuje Kozłowską (16:27)

48
    Janiszewska trafia w poprzeczkę z 7 metrów (17:27)

49
    Dorsz ukarana 2 minutami (17:27)
    49
    Domaros trafia z rzutu karnego (18:27)

49
    2 minuty dla Szarawagi (18:27)

52
    Urbaniak wykorzystuje piękne długie podanie za obronę Koszalina (20:28)
    52
    Szybka odpowiedź Koszalina, trafia Błaszczyk (21:28)

53
    Błaszczyk ze skrzydła rzuca, ale broni Gapska (21:28)

53
    2 minuty kary dla Piwowarczyk (21:28)
    54
    Kolejna bramka dla gości (21:29)

54
    Domaros nie trafia z 7 metrów (21:29)
    55
    Piękny rzut z drugiej linii Urbanowicz. Piłka ponownie w siatce (21:30)

56
    Michałów rzuca ponad bramką (21:30)

59
    Roszak powstrzymana przez Gapską (21:30)

Koniec meczu. (21:30)

Druga połowa nie zmieniła losów spotkania. Vistal pewnie pokonuje w Koszalinie miejscową Energę AZS. (18:29:22)

Artur R.

Młyny Stoisław Koszalin: Kowalczyk, Prudzienica, Wiercioch – Protsenko, Michałów, Roszak, Budnicka, Tracz, Domaros, Chmiel, Kaczanowska, Błaszczyk, Nestsiaruk, Izak, Sądej, Piwowarczyk
    Arka Gdynia (K): Gapska, Kordowiecka – Janiszewska, Urbaniak, Dorsz, Kobylińska, Stanulewicz, Zych, Kozłowska, Gutkowska, Lalewicz, Matieli, Szarawaga, Borysławska, Kulwińska, Uścinowicz