Liverpool – Southampton 0:0 (koniec) | Arsenal – Man Utd 2:0 (koniec)
Arsenal F.C.
2:0 (0:0)
Manchester United
Niedziela 07.05.2017, 17:00 • Emirates Stadium, Londyn • Angielska Premier League • Runda 36

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (18:58:52)
    Arsenal wygrywa mecz z Manchesterem United:

Za nami już to emocjonujące spotkanie. Arsenal ostatecznie wygrywa u siebie z Manchesterem United 2:0 i ma jeszcze szanse na TOP4. Czerwone Diabły skomplikowały sobie sytuacje w ligowej tabeli. Jose Mourinho cały czas jest jednak w grze o Ligę Mistrzów w przyszłym sezonie. Wygrali oni pierwszy mecz w Europa League z Celtą Vigo i mają szansę na przepustkę do Ligi Mistrzów. Arsene Wenger cały czas będzie z pewnością walczył o czołówkę ligowej tabeli i zachowania szans na najważniejsze rozgrywki w Europie.

90+3

90+2
    McTominay oddaje uderzenie z linii pola karnego, ale bez większego trudu broni to uderzenie Petr Cech.

90+1
    Sędzia ostatecznie dolicza do tej rywalizacji trzy minuty. Nie mają już zbyt wiele czasu na bramkę kontaktową Czerwone Diabły.

90
    Za moment dowiemy się ile minut zdecyduje się doliczyć Andre Marriner do tego spotkania. Nie mieliśmy zbyt wielu przerw w grze.

89
    Angielski napastnik Manchesteru United spróbował uderzenia z dziesiątego metra, ale bez trudu broni czeski golkiper.

88
    Kompletnie nie wyszedł ten mecz Waynowi Rooney'owi. Oddał on kilka uderzeń, ale nie udało mu się pokonać Petra Cecha.

86
    Özil starał się zastawiać piłkę jeszcze na własnej połowie i finalnie jeden z rywali popełnił przewinienie. The Gunners wznowią grę od rzutu wolnego.

85
    Zmiana w drużynie Manchester United F.C.: z boiska schodzi Juan Manuel Mata, na boisku pojawia się Scott McTominay.

84
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Alex Oxlade-Chamberlain, na boisku pojawia się Héctor Bellerín.

84
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Danny Welbeck, na boisku pojawia się Olivier Giroud.

83
    Zbliżamy się powoli do zakończenia tej rywalizacji. Nic nie wychodzi w tym meczu podopiecznych Jose Mourinho i nie potrafią strzelić bramki kontaktowej.

81
    Kolejny już raz Wayne Rooney starał się zaskoczyć Cecha strzałem z dystansu. Chybił jednak dość wyraźnie.

80
    Do wejścia na boisko przygotowany jest już McTominay. Będzie to kolejny młody zawodnik na boisku po stronie Manchesteru United.

79
    Wszystko wskazuje na to, że mecz zakończy się zwycięstwem Kanonierów. Trzy punkty pozwolą im dzisiaj doskoczyć w tabeli do Czerwonych Diabłów.
    Pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy:

77
    W drugiej odsłonie kompletnie nie mają pomysłu na konstruowanie ofensywnej akcji przyjezdni piłkarze.

Dawid Czempisz

Gole: 54. Xhaka, 57. Welbeck

Kartki:   67. Koscielny (ARS)

Posiadanie piłki: 50 % : 50 %.
    Strzały celne: 4:4. Strzały niecelne: 1:4. Rzuty rożne: 5:9. Spalone: 2:4. Foule: 14:10.
    Arsenal F.C.: Cech – Holding, Koscielny, Monreal – Oxlade-Chamberlain (84. Bellerín), Xhaka (76. Coquelin), Ramsey, Gibbs – Özil, Alexis Sanchez – Welbeck (84. Giroud).
    Zmiany: Ospina – Bellerín, Gabriel Paulista, Iwobi, Coquelin, Giroud, Walcott.

Manchester United: de Gea – Tuanzebe, P. Jones, Smalling, Darmian – Carrick, A. Herrera (63. Rashford) – Mchitarjan (61. Lingard), Mata (85. McTominay), Martial – Rooney.
    Zmiany: Romero – Blind, Bailly, Lingard, P. Pogba, McTominay, Rashford.

Główny: Andre Marriner
    Asystenci: Simon Beck, Scott Ledger
    Techniczny: Craig Pawson