Podbeskidzie – GKS T. 2:2 (koniec) | Chojniczanka – MKS Kluczbork 1:1 (koniec) | Wigry – Bytovia 3:2 (koniec)
Stomil – Górnik Z. 2:4 (koniec) | Wisła Pu. – Stal M. 0:0 (koniec)
Stomil Olsztyn
2:4 (2:0)
Górnik Zabrze
Sobota 13.05.2017, 19:45 • Stadion OSiR, Olsztyn • Fortuna 1 Liga • 30. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:45.

Podopieczni trenera Adama Łopatko rozegrają kolejne spotkanie przed własną publicznością. W sobotę o godz. 19:45 Stomil Olsztyn zmierzy się z Górnikiem Zabrze.

W tabeli Nice I ligi OKS zajmuje 13. lokatę z dorobkiem 34. punktów. Poprzednia seria spotkań nie była dla olsztynian szczęśliwa. W kontrowersyjnych okolicznościach ulegli bowiem na wyjeździe Sandecji Nowy Sącz 1:2. Honorowego gola strzelił Krzysztof Szewczyk.

Zabrzanie – w przeciwieństwie do Stomilu – tydzień temu pokonali na własnym boisku Chojniczankę Chojnice 6:1. Wysoką formę potwierdził Igor Angulo, który zdobył 4. gole. Po jednym trafieniu dołożyli Rafał Kurzawa oraz Bartosz Kopacz i okazałe zwycięstwo piłkarzy Marcina Brosza stało się faktem. Aktualnie Górnik to 9. ekipa Nice I ligi, która zgromadziła na swoim koncie 43. punkty.

Goście jeszcze nigdy w historii meczów pomiędzy Stomilem i Górnikiem nie wywieźli z Olsztyna kompletu punktów. W trzech meczach górą byli miejscowi, zaś pięć razy padał remis. Z kolei w rundzie jesiennej w Zabrzu po golach Adama Wolniewicza i Igora Angulo śląska drużyna dopisała 3. punkty.

W ekipie gospodarzy na boisku nie zobaczymy pauzujących za żółte kartki Wiktora Biedrzyckiego oraz Arkadiusza Czarneckiego. Reszta kadry jest do dyspozycji szkoleniowca z Warmii i Mazur. Zespół Stomilu może liczyć na spore wsparcie ze strony kibiców, którzy mecz przeciwko Górnikowi traktują bardzo prestiżowo. Dodatkowo zapowiadają prezentację nowej flagi z wizerunkiem zmarłego Andrzeja Biedrzyckiego. Do Olsztyna wybiera się również duża grupa fanów Górnika.

Na bezpośrednią relację z meczu zapraszamy w imieniu Pawła Zajączkowskiego, który będzie komentatorem wydarzeń z boiska.

Ze stadionu w Olsztynie wita Państwa Paweł Zajączkowski.

Oba zespoły od kilkunastu minut intensywnie rozgrzewają się przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

1

1
    Pierwszy rzut rożny dla Górnika.

1
    Jeden z zawodników gości strzelał głową lecz niecelnie.

4
    Jakub Piotrowski próbował zaskoczyć bramkarza gości strzałem z dystansu, ale piłka poszybowała obok słupka.

8
    Rzut rożny dla OKS-u.

9
    Dobrze zapowiadającą się akcję gospodarzy psuje Ziemman niecelnie podając do Kuna.

10
    Kolejny korner dla Stomilu.

12
    JAROSŁAW RATAJCZAK pokonuje strzałem głową bramkarza gości!

13
    W odpowiedzi Łukasz Wolsztyński strzelał sprzed pola karnego lecz znów piłka minęła bramkę Michała Leszczyńskiego.

15
    Znakomite prostopadłe podanie do napastnika Górnika stopuje wychodząc z bramki Michał Leszczyński.

16
    Rajd z piłką Patryka Kuna blokują przed polem karnym obrońcy gości.

17
    Szymon Żurkowski strzela z dystansu i ponownie pudłuje.

18
    Rzut wolny dla podopiecznych Michała Brosza.

19
    TSUBASA NISHI kończy indywidualną akcję i podwyższa na 2:0!

23
    Faulowany w środkowej strefie boiska Rafał Kurzawa.

24
    Rzut rożny dla gości.

25
    Kapitalna interwencja bramkarza Stomilu po strzale głową jednego z zawodników Górnika!

29
    Po nieudanej akcji Górnika grę wznowi golkiper Stomilu.

29
    Rzut rożny dla biało-niebieskich.

30
    Strzał z pola karnego Jarosława Ratajczaka broni Tomasz Loska.

34
    Fragment meczu bez składnej akcji z obu stron.

43
    Jakub Piotrowski ponownie próbował zaskoczyć bramkarza gości strzałem z dystansu i pomylił się zupełnie niewiele.

45
    Trzy minuty do regulaminowego czasu gry w pierwszej połowie dolicza sędzia dzisiejszego spotkania.

45+2
    Jeszcze zobaczymy rzut wolny dla Stomilu.

45+3

46

46
    Stomil dobrze wszedł w mecz. Szybko zdobyta bramka rozluźniła gospodarzy, którzy z minuty na minutę grali coraz lepiej. OKS zdołał podwyższyć i zdaje się, że ma mecz pod kontrolą. Goście nie potrafią jak na razie znaleźć sposobu na pokonanie dobrze dysponowanego Michała Leszczyńskiego. Czekamy na drugą część mecz z nadzieją, że dostarczy kolejną dawkę emocji.

47
    Oba zespoły bez zmian.

49
    Rafał Kurzawa daje sygnał do ataku Górnikowi, lecz strzela niecelnie z dystansu.

50
    Rzut wolny dla Górnika z środkowej strefy boiska.

53
    Patryk Kun faulowany w bliskiej odległości od bramki gości.

57
    Do wejścia na boisko w ekipie Górnika przygotowany David Ledecky.

58
    Rzut rożny dla Stomilu po składnej akcji na linii Kun – Szewczyk.

58
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Arcon, na boisku pojawia się Ledecky.

59
    Rzut wolny dla gości z 30 metrów.

62
    Kolejna składna akcja gospodarzy, którzy wywalczyli rzut rożny.

63
    Na boisku leży faulowany Krzysztof Szewczyk.

66
    Trzeba przyznać, że goście w drugiej połowie prezentują się lepiej.

68
    RAFAŁ KURZAWA w końcu przymierzył precyzyjnie i strzałem z dystansu pokonał Michała Leszczyńskiego!

70
    Kibice Stomilu prezentują efektowną oprawę oraz odpalają kilkadziesiąt rac świetlnych.

70
    IGOR ANGULO znakomitym strzałem pokonuje bramkarza Stomilu doprowadzając do remisu!

71
    Za faul na zawodniku Górnika żółtą kartką ukarany Piotr Klepczarek.

72
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Wolsztyński, na boisku pojawia się Nowak.

74
    Do wejścia na boisko w ekipie gości przygotowany Karol Żwir.

75

75
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Szewczyk, na boisku pojawia się Żwir.

78
    IGOR ANGULO zdobywa drugiego gola i wyprowadza na prowadzenie gości!

78
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Lech, na boisku pojawia się Wojowski.

83
    Dobra akcja Stomilu, ale z bramki wychodzi Tomasz Loska i stopuje akcję olsztynian.

85
    Do wejścia na boisko w drużynie przyjezdnych przygotowany Meik Karwot.

86
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Angulo, na boisku pojawia się Karwot.

90
    Trzy minuty dolicza sędzia do regulaminowego czasu gry.

90
    SZYMON ŻURKOWSKI dobija olsztynian i zdobyła 4. gola!

90+3
    Koniec meczu. (21:37:35)

PeZet

Gole: 12. Ratajczak, 19. Nishi – 68. Kurzawa, 70. Angulo, 78. Angulo, 90. Żurkowski

Kartki:   71. Klepczarek (OLS)

Stomil Olsztyn: Leszczyński – Ziemann, Klepczarek, Wełnicki, Ratajczak, Nishi, Jegliński, Piotrowski, Lech (78. Wojowski), Kun, Szewczyk (75. Żwir)
    Zmiany: Serowiec, Dziemidowicz, Mosakowski, Głowacki, Żwir, Biedrzycki Igor, Wojowski

Górnik Zabrze: Loska – Kopacz, Wolniewicz, Kurzawa, Olszewski, Garcia-Osorio, Angulo (86. Karwot), Arcon (58. Ledecky), Matuszek, Wolsztyński (72. Nowak), Żurkowski
    Zmiany: Pawłowski, Janco, Nowak, Ledecky, Urynowicz, Karwot, Ambrosiewicz

Sędziowie: Złotnicki, Heinig, Zbytniewski, Iwanowicz