Szczecin – Rekord 3:3 (koniec)
Pogoń '04 Szczecin
3:3 (2:1)
Rekord Bielsko-Biała
Sobota 13.05.2017, 17:00 • Azoty Arena, Szczecin • FOGO Futsal Ekstraklasa • 25 • 25. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (18:41:02)

Lider powstrzymany w Szczecinie. Pogoń sprawiła małą niespodziankę, remisując z Rekordem Bielsko-Biała. Bardziej zadowoleni gospodarze, którzy choć tracą szansę na medale mistrzostw Polski, pokazali pazur i postawili opór faworytowi. Pogoń wychodziła na prowadzenie dwa razy, ale bielszczanie ją dogonili. Wynik na 3:3 ustalił w 36. minucie Vakhula.

40:00

39:10
    Wycofał bramkarza trener Rekordu Bielsko-Biała. Podejmują ryzyko przyjezdni.

39:05
    Jakubiak nieomal wyłuskał piłkę bielszczanom w centrum boiska. Ostatecznie uciekła poza linię boczną. To mogła być ostatnia szansa Pogoni na zwycięstwo.

38:15
    Vakhula huknął płasko z rzutu wolnego. Szczecinianie ratowani przez Lasika. Chyba w inny sposób Rekord miał wykonać ten stały fragment.

38:05
    Agresywnie wysokim pressingiem Rekord Bielsko-Biała. Pogoń trochę zagubiona, ale gola nie traci.

37:25
    Polasek z ostrego kąta w boczną siatkę po nie pierwszym dziś marnym podaniu Jonczyka. Nie można w futsalu popełniać takich strat.

37:10
    Na razie nie widać efektu narady Portowców. Kolejne groźne dośrodkowanie poszybowało do Franza.

36:40
    Tym razem przerwa na żądanie trenera Pogoni 04 Szczecin. Coś przygotował sobie na tablicy Łukasz Żebrowski.

35:45
    Wrócił do bramki Kałuża, co nie zmienia ofensywnego nastawienia gości. Gubią piłkę gospodarze w banalnych sytuacjach!

35:07
    Gol dla Rekordu!
    Strzelcem bramki ROMAN VAKHULA.

Podanie w pole bramkowe, gdzie walkę o pozycję wygrał Vakhula i doprowadził do remisu, wpychając piłkę z bliska do odsłoniętej bramki. Rekord znów potrzebuje gola do zwycięstwa!

34:45
    Krótko po zmianie wyniku przerwa na żądanie trenera Rekordu Bielsko-Biała. Przygotował wariant z wycofanym bramkarzem.

34:20
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki MATEUSZ JAKUBIAK.

Pogoń odzyskała prowadzenie! Futbolówka powędrowała na lewą stronę pola karnego, skąd Jakubiak zaskoczył bramkarza Rekordu Bielsko-Biała.

33:47
    Błąd Lasika bez konsekwencji. Nie spodziewał się przeciwnik, że bramkarz Pogoni tak beznadziejnie wybije piłkę.

32:33
    Łukasz Biel niebezpiecznie z rzutu wolnego, tyle że dla dzieci stojących za barierkami, a nie dla bramkarza Lasika. Zabrakło precyzji snajperowi Rekordu.

31:30
    Świetne uderzenie Mateusza Geperta w kierunku narożnika bramki Rekordu. Przyjezdnych uratowała instynktowna interwencja Kałuży, który wystawił w ostatnim momencie prawą nogę.

30:55
    Nie dotarło podanie do Geperta. Pogoń próbowała skontrować Rekord, który rzuca mocne siły do ataku. Ma z tego korner.

29:55
    10 minut do końca regulaminowego czasu, a obie drużyny atakują z taką agresją i prędkością jakby za moment miała zabrzmieć ostatnia syrena.

Gole: 11. Gepert, 17. Jakubiak, 35. Jakubiak – 2. Marek, 24. Popławski, 36. Vakhula

Pogoń '04 Szczecin: Lasik (Koszmider) – Bugański, Gepert, Jurczak, Jakubiak – Maćkiewicz, Jonczyk, Kubik, Cymański, O. Solecki, Kawczak.
    Rekord Bielsko-Biała: Kałuża (Nawrat) – Biel, Popławski, Marek, Janovsky – Surmiak, Franz, Polasek, Cichy, Borowicz, Vakhula.

Sędziowie: Smolarek, Łuczak – Baryczkowski, Modrzejewski