AZS UŚ – Red Devils 5:2 (koniec) | Red Dragons – Wieliczka 4:3 (koniec)
MKF Solne Miasto Wieliczka
Sobota 20.05.2017, 18:00FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 26

Zapraszam na 26. Kolejkę Futsal Ekstraklasy. Spotkamy się po raz ostatni w tym sezonie w pniewskiej hali, gdzie Red Dragons Pniewy podejmą Solne Miasto Wieliczkę. Spójrzmy na tabelę.
    Tabela

W ostatniej kolejce Solne Miasto Wieliczka zostali bez punktów przegrywając we własnej hali z AZS UŚ Katowice 1:2. Mimo przysłowiowego „noża na gardle” zawodników z Wieliczki nie udało im się wykorzystać szans. Na sekundę przed końcową syreną Daniel Bukowiec nie trafił jednak w światło bramki i ostatecznie trzy punkty pojechały do Katowic.

Spotkanie Red Dragons Pniewy z AZS UG Gdańsk okazało się szczęśliwe dla ekipy z Pniew, która po środowej porażce musiała walczyć z drużyną z Gdańska. Jeszcze w pierwszej połowie, w ciągu sześciu minut, goście zdobyli trzy bramki i rozstrzygnęli właściwie losy tego meczu. Pniewianie po tej wygranej mogą już być spokojni o swój los.

Spotkania obu drużyn to wygrane gospodarzy na własnych terenach. W pierwszym spotkaniu Wieliczka wygrała u siebie 6:3 w kolejnym to Smoki zwyciężyli w pniewskiej hali 4-2. Czy Dragonsi po raz kolejny wygrają u siebie? Zobaczymy!

Zapraszam na sobotni wieczór na godzinę 18. Tym razem w drużynie wyjściowej gospodarzy zabraknie Łukasza Frajtaga, który pauzuje za żółte kartki. Smoki są jednak tak zgranym zespołem, że kibice nie powinni odczuć braku. Ponieważ to ostatnie spotkanie w tym sezonie kibice mogą tym razem wypełnić trybuny po sam brzeg.

Zapowiada się niesamowite spotkanie!
    Będzie gorąco, będzie się działo.
    Do zobaczenia na hali!

Już za godzinę ostatnie spotkanie w pniewskiej hali w tym sezonie. Na parkiecie zmierzą się : Red Dragons Pniewy vs. Miasto Solne Wieliczka. Zapraszam do śledzenia relacji,

Trwa rozgrzewka obu drużyn
    Rozgrzewka Red Dragons Pniewy

Już niewiele czasu brakuje do pierwszego gwizdka...Zapraszam do śledzenia relacji
    Zaczynamy!

1

1
    Mecz rozpoczęła drużyna gospodarzy i pierwsze podejście gości pod bramkę Foltyna

1
    Wieliczka przyjechała dziś walczyć o życie w Ekstraklasie

1
    Pierwsza minuta spotkania i pierwszy faul gospodarzy

2
    Drużyna Wieliczki bardzo zmotywowanie zaczynają pierwszą połowę starając się podejść jak najbliżej bramki Smoków.

4
    Pierwsza poważna akcja Smoków nie kończy się jednak bramką. W ataku Stankowiak z Błaszykiem

7
    Hoły z rożnego podaje do Wachońskiego, lecz za mocne podanie wysyła piłkę na aut

7
    Maciej Foltyn przy piłce lecz nie dociera do bramki gości. Można się dziś pokusić o obstawianie czy Maciej coś strzeli

8
    Hoły z dystansu, trafia jednak w bok bramki. Może strzeli dziś sobie prezent w urodziny?

10
    Zawzięcie Wieliczki stawia dziś wysoką poprzeczkę Smokom, którzy mimo tego,że mogą być spokojni walczą o każdy punkt

10
    Michał Ozorkiewicz tuż przy słupku.

11
    Piąty faul Smoków. Tuż pod własną bramką Skrzypek fauluje Myszora i otrzymuje żółtą kartkę

13
    Przybył po raz kolejny bardzo nie celnie strzela piłkę gdzieś poza boisko

13
    Strzela Michał Roj, lecz piłka odbija się od nogi przeciwnika i wylatuje tuż obok słupka

13

Red Dragons Pniewy: Foltyn,(Budych)-Wachoński, Skrzypek, Hoły, Błaszyk-Piasek,Roj, Ozorkiewicz, Miałkas, Zdankiewicz, Stankowiak, Kijak, Danielczak

MKF Solne Miasto Wieliczka: Brzenk,(Kurowski)-Myszor, Lekki, Cebula, Przybył-Bukowiec, Gąsior, Suchan, Grochalski

Sędziowie: Dębowski, Muszyński,Sadowski,Baryczkowski.

13
    Maciej Foltyn po raz kolejny pozwala sobie na wyjście kilka kroków przed bramkę

14
    Myszor dryblując z piłką pod bramką Smoków popełnia błąd i niedokładne podanie kończy się na wyjściu piłki poza boisko

15
    Piąty faul gości. Obie drużyny mają po pięć przewinień.

15
    Gol dla Red Dragons!
    Za rękę przedłużony rzut karny wykonuje SKRZYPEK i pierwszy gol Smoków

15
    Teraz Wieliczka będzie wykonywać przedłużony. Strzelcem Myszor. Czy strzeli?

17
    Obie spotkanie staje się coraz bardziej niespokojne za sprawą fauli.

17
    Niespodziewanie po lewej stronie bramki Foltyna zaskakuje CEBULA strzelając drugą bramkę

18
    Za dyskusję z sędzią drugą żółtą kartką ukarany Adrian Skrzypek

18
    Kolejny rzut przedłużony dla Wieliczki. Wykonuje Bukowiec.

19
    I trzeciego gola z przedłużonego rzutu karnego dla Wieliczki. Strzelcem BUKOWIEC

19
    Jak widać ostra gra obu drużyn dała szanse Gościom na prowadzenie.

20

Jak widać nieostrożna gra skutkująca w pięciu faulach dla każdej drużyn daje pole do popisu dla obu drużyn. I tak rozpoczęło się strzelanie z przedłużonych rzutów karnych(można też nazwać to rzutem wolnym bez muru)

Do przerwy jednak lepsi okazali się goście i pierwszą połowę kończymy zwycięstwem Wieliczki. Czas jednak na drugą połowę.Ale to dopiero po przerwie

21
    Obie drużyny ponownie rozpoczynają faulową połowę.

25
    Cebula w dzisiejszym spotkaniu trochę się podkłada pod nogi przeciwników. Bez efektów

26
    Stankowiak z dystansu tuż obok bramki. Smoki próbują wyrównać dotychczasowy wynik

26
    Ozorkiewicz bez szczęścia po podaniu Stankowiaka strzela,ale w poprzeczkę

27
    Trzeci faul gości. Faulowany Michał Ozorkiewicz

27
    Stosunkowo starszy od swoich kolegów z drużyny Brzenk ma dziś trudne spotkanie bo widać po nim podwójnie zmęczenie.

28
    Smoki w tej połowie starają się utrzymywać jak najdłużej przy piłce nie tracąc żadnej z akcji

28
    Hoły prosto w Brzenka

29
    Nieustanne próby Smoków na wyrównanie wyniku powiodły się! Strzelcem Piotr BŁASZYK

30
    Jak widać konsekwencja w działaniu popłaca! Mamy remis 3-3 i wszystko się może teraz zdarzyć!

30
    Piotr Błaszyk próbuje poprawić wynik lecz piłka jest blokowana. Mimo to walka utrzymuje się pod bramką Wieliczki