Clearex – FC Toruń 7:2 (koniec) | Szczecin – Piast 5:1 (koniec)
Pogoń '04 Szczecin
5:1 (0:0)
Piast Gliwice
Piątek 26.05.2017, 18:00 • Hala przy Twardowskiego, Szczecin • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 27

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:22:56)

Pogoń Szczecin zakończyła sezon i pożegnała się ze swoim trenerem efektownym wynikiem 5:1. Worek z golami rozwiązał się w drugiej połowie. Pierwsza część bezbramkowa, choć dynamiczna z wieloma sytuacjami strzeleckimi. Świetnie spisali się w niej golkiperzy Lasik oraz Groszak. Na prowadzenie krótko po przerwie wyszedł Piast, natomiast później na boisku rządzili szczecinianie. Królem polowania autor dwóch goli Jonczyk. Ponadto dzieło zniszczenia Piasta dopełnili Jurczak, Kubik oraz Maćkiewicz. Pogoń wskoczyła na 5. miejsce w tabeli kosztem gliwiczan. Tuż za podium zafiniszował Clearex Chorzów. W następnym sezonie gospodarze zagrają w mocno przemeblowanym składzie.

40:00

39:05
    Została minuta do końca spotkania. Tylko Pogoń ma jeszcze wściekłość wypisaną na twarzy. Piast pogodzony, że tym razem nie wygra.

38:20
    W bramce Pogoni zameldował się rezerwowy przez większą część sezonu Koszmider.

37:45
    Kubik sam w polu bramkowym. Musiał błyskawicznie oddać strzał i nadział się na interwencję Groszaka, który wrócił między słupki!

37:04
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki ADAM JONCZYK.

Rozważne wykończenie ataku przez Kubika, który zobaczył ustawionego i osamotnionego w polu bramkowym Jonczyka. Uderzenie do pustaka i zrobiło się aż 5:1 w Szczecinie!

36:27
    Strzelcem bramki DANIEL MAĆKIEWICZ.

To już chyba zabójczy cios dla Piasta! Pod bramką gości znalazł się Maćkiewicz i wykorzystał szansę.

36:07
    Sędzia nie zauważył ewidentnego zagrania ręką zawodnika Piasta. Poirytowani Portowcy dopuścili do strzału Barańskiego, który dziobnął piłkę obok słupka Pogoni.

35:25
    Piast z wycofanym bramkarzem, ale niewiele wynikło z ostatniego rozegrania gości. Stara się wyprowadzić zabójczy kontratak Pogoń.

34:45
    Piąte przewinienie Piasta Gliwice. Każde następne będzie ukarane przedłużonym rzutem karnym.

34:40
    Wściekły na swoich podopiecznych trener Piasta Gliwice zażądał przerwy. Właśnie instruuje swoich zawodników.

34:35
    Wyśmienity powrót Dominika Soleckiego, a Piast atakował trzech na jednego Kubika.

34:00
    Pogoń w komplecie, a reakcją gliwiczan jest wycofanie bramkarza.

32:45
    Bombardowanie Marcina Grzywy z prawej strony boiska. Radzi sobie wybornie Lasik. Jedno z uderzeń zbił bramkarz na poprzeczkę i najpewniej nic wyniknie z przewagi Piasta Gliwice!

31:45
    Pogoń z trzema zawodnikami w polu. Już pierwsze uderzenie Dewuckiego zatrzymał Lasik, a próba Barańskiego obok słupka!

31:33
    Przewinienie na Mizgajskim to czwarte Pogoni w tej części meczu. Za karę druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Geperta.

31:30
    Tego się można było spodziewać. Piastunki z wycofanym bramkarzem.

31:05
    Dewucki cierpi z bólu. Najprawdopodobniej otrzymał cios w brzuch, ale nie zamierza ani na moment opuszczać boiska.

Gole: 24. Jurczak, 27. Kubik, 29. Jonczyk, 37. Maćkiewicz, 38. Jonczyk – 23. Barański

Kartki:   25. Gepert (SZC) – 15. Groszak (PIA), 25. Barański (PIA)   32. Gepert (SZC)

Pogoń '04 Szczecin: Lasik (Koszmider) – Bugański, Jurczak, Gepert, Jakubiak – Maćkiewicz, D. Solecki, Kubik, Jonczyk, O. Solecki, Czepielewski, Kawczak, Cymański.

Piast Gliwice: Groszak (Widuch, Hajduk) – Mizgajski, Grzywa, Dewucki, Barański – Mirga, Satora, Grecz, Siadul, Piskorz, Szadurski.

Sędziowie: Grzębowski, Smolarek – Ciechanowicz, Struk