Świt Skolwin – Polonia Śr. 0:0 (koniec) | Toruń – Vineta 3:1 (koniec) | Chemik B. – Lech II P. 0:3 (koniec)
Leśnik – Gwardia K. 0:7 (koniec) | Pogoń Lęb. – Chwaszczyno 2:0 (koniec) | Górnik K. – Jarota 2:2 (koniec)
Kleczew – Wda 2:2 (koniec) | KKS – Przodkowo 1:1 (koniec)
Świt Skolwin
0:0 (0:0)
Polonia Środa Wielkopolska
Sobota 27.05.2017, 12:00 • Stadion Miejski, Skolwin • 3 liga, grupa II • 30. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:00.

Także w końcówce rozstrzygnął się mecz Świtu z Polonią w rundzie jesiennej. Jedynego gola zdobyła drużyna z Wielkopolski w 85. minucie. Skolwinianie chcą zrewanżować się i dobrze nastroić przed dwoma meczami derbowymi na koniec sezonu.

Plan Świtu zamierza pokrzyżować Polonia, która choć jest zmęczona po finale okręgowego Pucharu Polski, zarazem uskrzydlona ostatnimi dobrymi wynikami. W lidze wygrała tydzień temu z Elaną Toruń. Gola na 1:0 strzelił w doliczonym czasie Krystian Pawlak.

Skolwinianie nie mają już szans na awans. Mogą zafiniszować w górnej połowie tabeli, o ile wrócą do zwyciężania. Mecz z Polonią wydaje się być dobrą okazją, by znów ucieszyć kibiców na północy Szczecina.

Świt trochę zwolnił w ostatnich tygodniach. Drużyna z północy Szczecina zremisowała poprzedni mecz bezbramkowo z GKS Przodkowo. Była to częściowa rehabilitacja po klęsce 0:5 z Elaną Toruń na własnym stadionie.

Zapraszamy na relację na żywo ze Skolwina. Świt podejmie Polonię Środa Wielkopolska, nad którą ma jedynie cztery punkty przewagi w tabeli. Pierwszy gwizdek Karola Kobędzy w sobotę o godzinie 12.

Wysoka temperatura w Skolwinie. Piłkarze muszą być dziś w dobrej kondycji, żeby biegać na wysokich obrotach przez 90 minut. Nie zanosi się na deszcz.

1

2
    Gospodarze w błękitnych strojach, natomiast Polonia Środa Wielkopolska w żółtych koszulkach oraz czarnych spodenkach.

4
    Trwa walka o dominację w centrum boiska. Obie drużyny często zatrzymują przeciwników faulami, przez co w grze na razie brak płynności.

6
    Graś był czujny na prawej stronie boiska i nie pozwolił na podanie za plecy obrońców Świtu. Piłka pozostała jednak w posiadaniu Polonii.

8
    Po raz pierwszy w tym spotkaniu zapachniało golem. To Świt Skolwin wrzucił piłkę za obrońców z Wielkopolski i Krawiec dał się dogonić w ostatnim momencie.

11
    Poza tym, że zapachniało golem, to zapachniało też bardzo nieprzyjemnie. Mówiąc wprost, w Skolwinie unosi się dziś odór, który nie pomaga piłkarzom.

12
    Wróćmy do wydarzeń boiskowych. Dzieje się niewiele. Żadna drużyna nie zdominowała przeciwnika, a piłka toczy się daleko od bramek Szybki oraz Lisa.

15
    Szarża na lewym skrzydle Świtu na koniec pierwszego kwadransa. Aktywny Krawiec nęka swoimi atakami prawego obrońcę gości Gwita.

16
    Zbyt głębokie podanie z głębi pola w kierunku Solarka. Graś spokojnie odprowadził skrzydłowego i piłkę za linię bramkową.

17
    Zablokowana płaska próba zza pola karnego. Świt miał jeszcze korner, po którym nie było zagrożenia dla Lisa.

19
    Szybka zastąpił w podstawowym składzie Świtu Matłokę. Przed momentem były bramkarz Energetyka Gryfina popisał się interwencją na przedpolu.

20
    Musiał przypilnować krótkiego słupka Lis. Skuteczna interwencja bramkarza Polonii Środa Wielkopolska i skolwinianie musieli zadowolić się drugim kornerem.

21
    Podanie w pole karne gości do Walkówa. Napastnik próbował jeszcze odegrać piłkę do Krawca i tego już było za wiele. Przeczytał to Lis.

23
    Pewnie kibiców Polonii interesuje, czy ich drużyna oddała jakiś groźny strzał dla Szybki. Nie.

24
    Dośrodkowanie Jóźwiaka z prawego skrzydła. Wypatrzył w polu karnym partnera ze Świtu, ale ten nie wcelował w piłkę głową. Mogło przeszkodzić słońce.

27
    W rozegraniu Polonia Środa Wielkopolska. Przyjezdni nie przenieśli piłki w pole karne przeciwnika. Szybka wciąż nie miał jej w dłoniach.

28
    Lepsza akcja Polonii Środa Wielkopolska. Na początek zablokowane dośrodkowanie Gajdy z prawego skrzydła. Był jeszcze korner i po zbyt krótkim wybiciu huknął Otuszewski i nie pomylił się mocno!

30
    Minął drugi kwadrans spotkania. Wciąż bezbramkowo i niewiele zapowiada przełom w ostatnich 15 minutach przed przerwą.

32
    Trenerzy Świtu Skolwin starają się pobudzić podopiecznych. Ci nie zareagowali jakimkolwiek atakiem w ostatnich minutach.

33
    Głębokie dośrodkowanie Polonistów z rzutu wolnego i z trudem wyekspediowali piłkę gospodarze. Szansa na poprawkę z rzutu rożnego.

34
    Po wrzutce z narożnika boiska lepiej zorganizowani skolwinianie. Futbolówka już w środku pola.

35
    Przechwyt Świtu Skolwin i Jóźwiak zakończył szybki atak strzałem zza pola karnego. Jakość uderzenia pozostawiała dużo do życzenia.

36
    Niezła akcja Świtu Skolwin zakończona strzałem głową. Jóźwiak zamknął wrzutkę Krawca i do pełni szczęścia zabrakło kapitanowi gospodarzy precyzji!

37
    Druga tego dnia próba Polonii z dystansu. Szybka nie stresował się, a odprowadził piłkę wzrokiem poza boisko.

38
    Trener gości wysłał wszystkich rezerwowych na rozgrzewkę. Nie jest ona specjalnie intensywna, ale jest.

39
    Możliwe, że po prostu przyjezdni woleli postać w cieniu niż siedzieć w słońcu. Obecni na boisku piłkarze Polonii w defensywie.

40
    Skuteczna interwencja Lisa na przedpolu. Bramkarz Polonii sprzątnął piłkę sprzed nosa rozpędzonego Walkówa.

42
    Roszak zahamował akcję Świtowców, a ostatecznie zatrzymał ją sędzia asystent, który zasygnalizował spalonego.

43
    Piłka w siatce gospodarzy. Sędzia nie uznał gola, ponieważ zobaczył spalonego w momencie dośrodkowania z rzutu wolnego. Możliwe, że słuszne pretensje ma Polonia.

45
    Lis wypiąstkował futbolówkę po dośrodkowaniu Wyganowskiego i chyba pora do szatni.

45

Wyrównana i mało atrakcyjna pierwsza połowa. Aktorom widowiska nie pomagają palące słońce i "czynniki eteryczne". Drużyny były podobnie blisko, a raczej daleko zdobycia gola. Piłka wylądowała w bramce Świtu, ale sędziowie zasygnalizowali spalonego. Po przeciwnej stronie boiska Krawiec dał się dogonić defensorowi, a Jóźwiak chybił strzałem głową. Po przerwie piłkarze nie mają już dużo do stracenia i mogą rzucić na szalę całą swoją energię. Ciekawe, na jakie pomysły wpadli trenerzy i przekazują właśnie podopiecznym w szatni.

46

47
    Strzały ostrzegawcze z obu stron. Pewna interwencja Szybki, a bramkarzowi Polonii Środa Wielkopolska pozostało odprowadzić piłkę wzrokiem.

49
    Płaskie dośrodkowanie Polonii z rzutu wolnego. Piłka trafiła w rękę zawodnika atakującego, więc grę wznowili skolwinianie.

50
    Rozgrzewa się Charles Nwaogu. Nigeryjczyk jako jedyny może czuć się w palącym słońcu jak ryba w wodzie.

52
    Pierwsza żółta kartka dla Jurgi za przewinienie taktyczne na własnej połowie.

54
    Bardzo niebezpiecznie i Szybka ratował Świt interwencją na linii! Wydawało się że wszystko zrobił poprawnie Pawlak. Podbił sobie piłkę przed polem karnym i przygotował do strzału z powietrza. Nieomal trafił w narożnik bramki.

56
    Sędzia asystent zasygnalizował spalonego zawodnika Polonii. Nie zgadzają się z taką decyzją goście ze Środy Wielkopolskiej.

58
    Jeszcze jeden spalony gości i interwencja Szybki nie miała już znaczenia.

59
    Skuteczna interwencja Jurgi w bocznym sektorze boiska. Nie pozwolił na kontynuowanie ataku Grzegorzowi Szczepanikowi.

60
    Kwadrans po przerwie to pierwszy, który można zapisać zdecydowanie dla jednej z drużyn. Atakowała w nim głównie Polonia.

62
    Krawiec ma bardzo dużo do powiedzenia sędziemu asystentowi. Główny arbiter zaprosił skrzydłowego Świtu na rozmowę. Ostatnie ostrzeżenie przed żółtą kartką.

63
    Zmiana w drużynie Świt Skolwin: z boiska schodzi Walków, na boisku pojawia się Nwaogu.

63
    Zmiana w drużynie Świt Skolwin: z boiska schodzi O. Szczepanik, na boisku pojawia się Ładziak.

65
    Najlepsza szansa Świtu Skolwin po przerwie! Wprowadzony z ławki rezerwowych Ładziak uruchomił podaniem Krawca. Skrzydłowy nie przeraził się ataku przeciwnika i wpadł w pole karne. Uderzył metr obok spojenia słupka z poprzeczką.

67
    Zmiana w drużynie Polonia Środa Wielkopolska: z boiska schodzi Pawlak, na boisku pojawia się Lisek.

69
    Nwaogu nie utrzymał się na nogach na połowie przeciwnika. Na podanie czekał już Krawiec, który jest największą nadzieją Świtu na gola.

71
    Zmiana w drużynie Polonia Środa Wielkopolska: z boiska schodzi Solarek, na boisku pojawia się Wolkiewicz.

73
    Jeszcze dwie zmiany mają do wykorzystania trenerzy obu klubów. Coraz mniej czasu i możliwości, by wpłynąć na widowisko.

75
    Przewinienie Ortela przed własnym polem karnym. Sędzia utemperował pomocnika żółtym kartonikiem.

77
    Zmiana w drużynie Polonia Środa Wielkopolska: z boiska schodzi Bartoszak, na boisku pojawia się Łopatka.

77
    Nie wybili piłki gospodarze, gdy leżał na murawie zawodnik Polonii. Nie zyskali nic konkretnego, ponieważ Lis zatrzymał dośrodkowanie Krawca.

79
    Niebywałe zamieszanie w bramce Świtu Skolwin! Sędzia uznał, że futbolówka nie przekroczyła linii. Ofiarna interwencja defensora uratowała gospodarzy, a Polonia już była prawie pewna prowadzenia.

80
    Kontuzji doznał w tej sytuacji Szybka i potrzebował chwili, żeby dojść do siebie.

83
    Zmiana w drużynie Świt Skolwin: z boiska schodzi Ortel, na boisku pojawia się Blasius.

85
    Ostatnie szanse obu drużyn na zdobycie gola. Druga połowa ze wskazaniem na Polonię Środa Wielkopolska. Przed momentem mogła ukarać za nieporozumienie Szybkę i jego obrońców.

87
    Jurga zgarnął piłkę przed polem karnym Świtu Skolwin, ale jego wstrzelenie spadło na głowę przeciwnika.

89
    Dośrodkowanie Polonii z rzutu wolnego z bocznego sektora boiska. Najlepszy w powietrzu Odlanicki-Poczobut. Za moment sędzia ogłosi, ile jeszcze potrwa spotkanie.

90
    Doliczone 4 minuty do regulaminowego czasu.

90+2
    Kiks w polu karnym Polonii Środa Wielkopolska bez konsekwencji. Nie było tam Charlesa Nwaogu, żeby ukarać rywala za pomyłkę.