Cagliari – AC Milan 2:1 (koniec) | AS Roma – Genoa 3:2 (koniec) | Sampdoria – Napoli 2:4 (koniec)
US Palermo – Empoli 2:1 (koniec) | Crotone – Lazio 3:1 (koniec) | Fiorentina – Pescara 2:2 (koniec)
Torino – Sassuolo 5:3 (koniec) | Inter – Udinese 5:2 (koniec)
UC Sampdoria
2:4 (0:2)
SSC Napoli
Niedziela 28.05.2017, 18:00 • Luigi Ferraris, Genoa • Włoska Serie A • Runda 38

O meczu:

Przed nami końcowe rozstrzygnięcia w Serie A! W ostatni weekend maja zostaną rozegrane mecze 38. kolejki włoskiej elity. W jednym z pojedynków UC Sampdoria na własnym terenie zmierzy się z SSC Napoli.
    Oto komplet spotkań zaplanowanych na bieżący weekend:

UC Sampdoria:

Miejscowi już od dłuższego czasu liczyli się z tym, że nie uda się wywalczyć miejsca premiowanego grą w pucharach. Ekipa z Genui spisywała się w bieżących rozgrywkach jak typowy ligowy średniak i z tej racji plasuje się na dziesiątej lokacie. Zespół Karola Linetty'ego i Bartosza Bereszyńskiego może jednak awansować jeszcze o lokatę, ale również i spaść o dwa miejsca.

SSC Napoli:

Przyjezdni przyjadą do Genui z dużo większą wolą zwycięstwa. Zawodnicy z Neapolu mają jeszcze szanse na zdobycie wicemistrzostwa. Goście mają jednak ten kłopot, że nawet ewentualna wygrana może im tego nie zapewnić. Wszystko zależy od tego, jakim rezultatem zakończy się mecz AS Romy, która wyprzedza Napoli o jedno oczko.
    Swój kontrakt z drużyną z Neapolu przedłużył jeden z najlepszych zawodników:

Head to head:

Ostatnie bezpośrednie starcia tych ekip obfitowały w sporo trafień. Zwyciężyć jednak w tych starciach nie potrafiła Sampdoria. W poprzednich jedenastu pojedynkach pomiędzy tymi ekipami osiem razy zwyciężało Napoli, a pozostałe mecze kończyły się podziałem punktów. Sampdoria po raz ostatni zwyciężyła z Napoli 16 maja 2010 roku.

Start spotkania:

Pierwszy gwizdek arbitra został zaplanowany na godzinę 18:00. Składy obydwu drużyn zaprezentujemy około trzydziestu minut wcześniej. Bądźcie z nami, szykuje się ciekawe widowisko!

Witam Państwa serdecznie! Do rozpoczęcia spotkania pozostało jeszcze tylko 45 minut. Niebawem dowiemy się, w jakich zestawieniach wyjdą na ten pojedynek oba zespoły. Zapraszam na wspólne przeżywanie emocji!
    Trzech Polaków na boisku od pierwszej minuty!

Pełne zestawienie obydwu zespołów:

UC Sampdoria: Puggioni – Bereszyński, Silvestre, Škriniar, Regini (C) – É. Barreto, Torreira, Linetty – Fernandes – Quagliarella, Schick.

Rezerwowi: Krapikas, Hutvánger – Šimić, Dodô, Álvarez, Palombo, Praet, Cigarini, Djuričić, Budimir.

SSC Napoli: Reina – Hysaj, Chiricheş, Koulibaly, Ghoulam – P. Zieliński, Jorginho, Hamšík (C) – Callejón, D. Mertens, L. Insigne.

Rezerwowi: Rafael, Sepe – Strinić, Giaccherini, Ch. Maggio, Leandrinho, Zerbin, Rog, Albiol, Diawara, Tonelli, Milik..

Piłkarze właśnie wychodzą na murawę, pierwszy gwizdek lada moment!

Minuta ciszy ku czci Stefano Fariny, legendarnego włoskiego arbitra.

1

1
    Odważnie rozpoczęli to spotkanie przyjezdni. W prawej strony dośrodkowywał Callejon, jednak zbyt głęboko i Puggioni nie miał kłopotów z wyłapaniem futbolówki.

3
    Kolejna wrzutka w pole karne gospodarzy, ale i tym razem obyło się bez większego zagrożenia pod bramką Sampdorii.

4
    Bardzo groźne uderzenie Mertensa z dystansu, ale piłkę pewnie wyłapuje Puggioni! Dobrze ustawiony był w tej sytuacji golkiper miejscowych.

5
    Błyskawiczna odpowiedź piłkarzy z Genoi! Gospodarze wyprowadzili kontrę, ale w trakcie zamieszania w polu karnym Napoli żadnemu z nich nie udało się oddać strzału!

6
    Miejscowi wznowią grę od rzutu wolnego w odległości około dwudziestu metrów od bramki rywali. Może być groźnie!

7
    Fernandes uderzał bezpośrednio z rzutu wolnego, ale trafił jedynie w mur. Chwilę później wrzut z autu wywalczyli przyjezdni.

8
    Ogromną porcję gwizdów od samego początku spotkania otrzymuje golkiper ekipy z Neapolu, Pepe Reina. Hiszpan naraził się kibicom gospodarzy niesportowym zachowaniem w styczniowym starciu tych drużyn.

9
    Jeszcze jedna płaska centra w pole karne Sampdorii i znów bezbłędne zachowanie golkipera miejscowych.

10
    W Genui w dalszym ciągu utrzymuje się bezbramkowy remis. Tymczasem w Rzymie AS Roma już w trzeciej minucie straciła gola, ale szybko zdołała doprowadzić do wyrównania i w tym momencie jest 1:1.

12
    Znakomite podanie otrzymał jeden z zawodników Napoli i od razu uderzył z woleja na bramkę rywali, ale fantastyczną interwencją popisał się Puggioni! Tylko korner dla gości.

13
    Piłkarze z Neapolu utrzymują się przy piłce na własnej połowie boiska. Próbował przed chwilą powalczyć o futbolówkę Linetty, ale nieskutecznie.

14
    Hamsik wbiegł z piłką w pole karne Sampdorii, ale niepotrzebnie wdał się w drybling i po chwili utracił futbolówkę.

16
    Nieco spokojniejszy fragment spotkania. Sampdoria bardzo mądrze się broni i nie dopuszcza obecnie rywali do własnego pola karnego.

17
    Szarżował na prawym skrzydle Quagliarella, ale niewiele zdołał zdziałać. Od autu grę wznowią przyjezdni.

19
    Długo budują swoją akcję na połowie rywali goście. Ostatecznie Napoli rozpocznie od autu na wysokości pola karnego Sampdorii.

20
    Insigne uderzał z woleja z linii pola karnego, ale piłka odbiła się od jednego z obrońców i wyszła poza linię końcową. Skandaliczna decyzja arbitra, który był bardzo blisko tej sytuacji, a nakazał grę od bramki.

22
    Fernandez kropnął na bramkę Napoli z ostrego kąta, ale wyraźnie przestrzelił. Z piątego metra zacznie Reina.

24
    Wieje nudą obecnie na murawie stadionu w Genui. Żadna z drużyn nie przeprowadza jakichś ciekawszych akcji ofensywnych. Obecnie gra toczy się w środku pola.

25
    Bereszyński świetnie zablokował atakującego Insigne. Polak zapobiegł poważnemu zagrożeniu pod bramką Sampdorii.

27
    Zamknięci we własnym polu karnym byli gospodarze, ale na jakiś czas udaje im się wyjść z opresji.

29
    Callejon zablokowany! Rośnie przewaga Napoli, jednak brakuje skuteczności pod bramką rywali.

30
    Pół godziny gry za nami. Póki co wyraźnie przeważają goście, ale poza paroma akcjami i wieloma dośrodkowania w objęcia Puggioniego niezbyt wiele zaprezentowali.

31
    Jak to nie wpadło?! Mertens zagrał piłkę na piąty metr do niepilnowanego Callejona, który... minął się z futbolówką!

32
    Szybki kontratak Sampdorii zakończony zablokowanym uderzeniem Quagliarelli. Chwilę później sfaulowany został jeden z defensorów Napoli.

34
    Fernandes oddał zaskakujące uderzenie zza pola karnego i pomylił się maksymalnie o metr! Dobra próba zawodnika gospodarzy.

35
    Z drugiej strony bardzo ładne uderzenie oddał Insigne, ale i jemu nie udało się skierować piłki w światło bramki.

36
    Gol dla Napoli!

Przyjezdni wychodzą na prowadzenie! DRIES MERTENS wykorzystał nienajlepsze ustawienie golkipera rywali, a także fakt, że trafiła do niego piłka odbita od jednego z obrońców i technicznym strzałem z dwudziestu metrów wyprowadził swój zespół na prowadzenie!
    36. Dries Mertens (NEA) - 0:1

38
    Znów ogromne zamieszaniu w polu karnym gospodarzy, ale ostatecznie futbolówkę pewnie przechwytuje golkiper Sampdorii.

39
    Jakiegoś urazu po starciu w środkowej strefie boiska doznał Mertens i mamy przymusową przerwę w grze.

41
    Groźna centra Insigne do Hamsika w ostatniej chwili przecięta przez jednego z defensorów Sampdorii.

42

Błyskawiczna kontra Napoli zakończona golem! Kilkadziesiąt metrów z piłką przebiegł LORENZO ISNIGNE, który przepiękną podcinką z narożnika pola karnego pokonał golkipera rywali!
    42. Lorenzo Insigne (NEA) - 0:2

44
    Cóż to byłby za gol! Z połowy boiska uderzał Hamsik, który zauważył wysuniętego bramkarza Sampdorii, jednak piłki spadła na "dach" bramki gospodarzy!

45
    Jedną minutę dłużej potrwa bieżąca połowa spotkania.

45+1

Do przerwy Napoli w pełni zasłużenie prowadzi z Sampdorią 2:0. W obliczu aktualnego remisu AS Romy z Genoą to właśnie zawodnicy z Neapolu znajdują się obecnie na pozycji wicelidera! Czy taki stan rzeczy utrzyma się do końca przekonamy się po drugiej połowie, na którą wracamy za niecały kwadrans. Zostańcie z nami!

46

46
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

47
    Reina ze spokojem wyłapuje futbolówkę po zbyt głębokim zagraniu w pole karne Napoli.

49

Idą za ciosem przyjezdni! Po dośrodkowaniu w pole karne Callejon odegrał głową piłkę do MARKA HAMSIKA, który z bliska skierował ją do siatki!
    49. Marek Hamšík (NEA) - 0:3

50
    Gol dla Sampdorii!

Ależ odpowiedź gospodarzy! Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła piłkę do bramki rywali z piątego metra wepchnął FABIO QUAGLIARELLA!
    50. Fabio Quagliarella (SMD) - 1:3

52
    Nabrali wiatru w żagle gospodarze. Dwa strzały na bramkę rywali w krótkim odstępie czasu i za moment miejscowi rozpoczną od rzutu rożnego.

53
    Za brzydki faul żółtym kartonikiem został ukarany gracz gospodarzy, Skriniar.

53
    Zmiana w drużynie UC Sampdoria: z boiska schodzi Bruno Fernandes, na boisku pojawia się Dennis Praet.

54
    Po uderzeniu głową Hamsika piłkę na linii bramkowej zatrzymał Puggioni! Tylko korner dla Napoli po tym znakomitym ataku.

55
    Jeszcze jeden rzut rożny dla przyjezdnych. Czy tym razem uda się zagrozić bramce Sampdorii?

57
    Wyszli cało z natarcia rywali gospodarze. Miejscowi momentalnie przenieśli grę na połowę rywali.

58
    Mertens uderzał z ostrego kąta, ale został zablokowany. Jeszcze jeden korner dla przyjezdnych.

60
    Chiricheş złożył się do strzału głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale uderzył zupełnie nieudanie. Od bramki rozpocznie Puggioni.

62
    Zbyt lekkie uderzenie Quagliarelli i Pepe Reina nie miał najmniejszych kłopotów z wyłapaniem futbolówki.

63
    Koulibaly fantastycznie zablokował uderzenie jednego z rywali i gospodarze będą mieli rzut rożny.

65

To już chyba po meczu! Świetna centra Insigne i znakomite uderzenie JOSE CALLEJONA z woleja! Napoli prowadzi już trzema golami i na ten moment znajduje się na pozycji wicelidera!
    65. José Callejón (NEA) - 1:4

66
    Zmiana w drużynie UC Sampdoria: z boiska schodzi Lucas Torreira, na boisku pojawia się Angelo Palombo.

67
    Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Piotr Zieliński, na boisku pojawia się Marko Rog.

69
    Coraz więcej miejsca robi się w środku pola. Gra szybko przenosi się spod jednej bramki pod drugą.

71
    Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Jorginho, na boisku pojawia się Amadou Diawara.

72
    Bardzo ładne uderzenie Linetty'ego z lewej nogi zza pola karnego, ale futbolówka poszybowała ponad poprzeczką bramki Napoli.

74
    AS Roma w meczu z Genoą wyszła na prowadzenie! Oznacza to, że Napoli spada w obecnej chwili na trzecią lokatę w tabeli.

76
    Cały czas przy piłce utrzymują się zawodnicy z Neapolu. Swoją robotę oni już dziś zrobili. Czy pokuszą się jednak o jeszcze jednego gola?

77
    Zmiana w drużynie UC Sampdoria: z boiska schodzi Édgar Barreto, na boisku pojawia się Ricky Álvarez.

78
    Po nieudanym wykończeniu akcji przez zawodników drużyny przyjezdnych z piątego metra grę wznowi Puggioni.

79
    Tymczasem AS Roma traci prowadzenie! Genoa na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem doprowadza do wyrównania!

81
    Szanują piłkę przyjezdni. Gracze Napoli długo wymieniają podania w środkowym sektorze boiska, nie dając rywalom szans na przechwyt.

82
    Mertens sygnalizował zagranie ręką jednego z zawodników Sampdorii w polu karnym, jednak arbiter nie podzielił jego zdania. Gramy dalej!

84
    Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Marek Hamšík, na boisku pojawia się Emanuele Giaccherini.

85
    Niecelne uderzenie na bramkę Sampdorii. Do końca regulaminowego czasu gry pozostało pięć minut. Na ten moment to Napoli jest wicemistrzem Włoch!

87
    Reina skutecznie sparował piłkę na rzut rożny po mocnym uderzenie Schicka z dystansu.

89
    Koulibaly nie zdołał przejąć futbolówki na połowie rywali i z kontratakiem ruszają zawodnicy Sampdorii.

90

Honorowe trafienie gospodarzy! Składna akcja miejscowych zakończona precyzyjnym uderzeniem RICKY'EGO ALVAREZA!

Mamy również wieści z Rzymu, gdzie AS Romie udało się ponownie wyjść na prowadzenie! Napoli zepchnięte na trzecią lokatę!
    90. Ricky Álvarez (SMD) - 2:4

90+1
    Dwie minuty dłużej potrwa ten pojedynek.

90+2
    Nieporozumienie w ofensywie Napoli i futbolówkę przechwytuje Puggioni.

90+3

SSC Napoli trzecią drużyną włoskiej Serie A w sezonie 2016/2017! Zawodnicy z Neapolu swoją część zadania wykonali bezbłędnie, jednak rywalizująca z nimi o wicemistrzostwo AS Roma również wygrała swoje starcie i to ona kończy rozgrywki na drugiej lokacie.

Faule: 9:8.
    Znakomite zawody oglądaliśmy dziś w Genui!

To wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Jarosław Butowt! (20:13:43)

Gole: 50. Quagliarella, 90. Álvarez – 36. D. Mertens, 42. L. Insigne, 49. Hamšík, 65. Callejón

Kartki:   53. Škriniar (SMD)

Strzały celne: 2:7. Strzały niecelne: 4:8. Rzuty rożne: 5:10. Spalone: 4:4. Foule: 9:8.
    UC Sampdoria: Puggioni – Bereszyński, Silvestre, Škriniar, Regini (C) – É. Barreto (77. Álvarez), Torreira (66. Palombo), Linetty – Fernandes (53. Praet) – Quagliarella, Schick.
    Zmiany: Krapikas, Hutvánger – Šimić, Dodô, Álvarez, Palombo, Praet, Cigarini, Djuričić, Budimir.

SSC Napoli: Reina – Hysaj, Chiricheş, Koulibaly, Ghoulam – P. Zieliński (67. Rog), Jorginho (71. Diawara), Hamšík (C) (84. Giaccherini) – Callejón, D. Mertens, L. Insigne.
    Zmiany: Rafael, Sepe – Strinić, Giaccherini, Ch. Maggio, Leandrinho, Zerbin, Rog, Albiol, Diawara, Tonelli, Milik.

Sędziowie: Luca Banti