Polonia Śr. – Pogoń II 3:1 (koniec) | Bałtyk G. – Chwaszczyno 0:1 (koniec) | Świt Skolwin – Vineta 3:0 (koniec)
Świt Skolwin
3:0 (3:0)
Vineta Wolin
Piątek 09.06.2017, 18:30 • Stadion Miejski, Skolwin • 3 liga, grupa II • Runda 32

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

Wikingowie nie wygrali meczu ligowego od ponad pół roku. Ostatnim przeciwnikiem, którego pokonali, był Świt Skolwin. Później doznali licznych osłabień kadrowych, kontuzji i nie byli w stanie przerwać pasma niepowodzeń.

Vineta Wolin przegrała w poprzedniej kolejce 0:1 z Polonią Środa Wielkopolska. Świt Skolwin zremisował 1:1 na stadionie KKS 1925 Kalisz. Po ponad 6 godzinach i 30 minutach wreszcie przerwał impas strzelecki.

Drużyny znają już swoją przyszłość. Świt Skolwin zapewnił sobie utrzymanie w zreformowanych rozgrywkach, natomiast wolinianie spadli w poprzedniej kolejce i następny sezon spędzą w IV lidze. Do derbów piłkarze podejdą bez dodatkowych obciążeń.

Pojedynek będzie rewanżem za mecz w regionalnym Pucharze Polski. Całkiem niedawno Vineta Wolin podbiła Skolwin. Po pasjonującym starciu zwyciężyła 5:3 i kosztem obrońcy trofeum przeszła do półfinału. Świt chce się odegrać w lidze.

Zapraszamy na relację na żywo z derbów ziemi szczecińskiej. Świt Skolwin podejmie Vinetę Wolin. Pierwszy gwizdek sędziego Dawida Maciejewskiego w piątek o godzinie 18.30.

Świt Skolwin: Matłoka – Graś, Bil, Odlanicki-Poczobut, Wyganowski – G. Szczepanik, O. Szczepanik – Krawiec, Ortel, Walków – Nwaogu.

Rezerwowi: Szybka – D. Andrzejewski, Krystek, Ładziak, Pastwa, Jóźwiak, Blasius.

Vineta Wolin: Rechtziegel – Łodyga, Skorb, Kosacki, Plebańczyk – Wach, Hilicki, Lee, Cyburt – Adrian Nagórski, Adam Nagórski.

Rezerwowi: Dąbrowski, Wierzbicki, Rusek, Wydmuszek, Grodziski.

Sędzia: Dawid Maciejewski (Poznań).

Przyjemny wieczór w Skolwinie. Dotychczas miejscowa drużyna grała swoje mecze blisko południa, a w piątek spotka się z kibicami tuż przed zmrokiem.

1

2
    Świt w biało-błękitnych pasiakach, natomiast piłkarze z Wolina w czerwonych strojach z granatowymi akcentami.

2
    Bramka z przewrotki mogła rozpocząć derby! Złożył się w polu karnym Charles Nwaogu i wolinian uratowała interwencja na linii Oskara Rechtziegela. Piękna robinsonada bramkarza.

3
    Idą za ciosem gospodarze, ale Graś nie przebił się ze swoim dośrodkowaniem przez defensora. Tylko wrzut z autu dla Świtu.

5
    Dośrodkowanie Krawca przecięło całe pole karne Vinety Wolin i jakoś poradzili sobie przyjezdni z wybiciem piłki.

6
    Rzut karny! Rechtziegel podciął nogi Nwaogu po fatalnej stracie piłki na rzecz Walkówa. Wielka szansa na gola dla gospodarzy.

6
    Gol dla Świtu!
    Strzelcem bramki z rzutu karnego PAWEŁ KRAWIEC.

Bardzo fartowne uderzenie Krawca z rzutu karnego na 1:0. Piłka wtoczyła się do bramki pod brzuchem Rechtziegela!

8
    Nwaogu wyprzedził Skorba i wygarnął piłkę w polu karnym przeciwnika. Miał szczęście obrońca, że futbolówka opuściła plac.

10
    Tymczasem Wikingowie mają problem z przekroczeniem linii środkowej boiska. Brakuje podań do Adama Nagórskiego.

11
    Plebańczyk opanował piłkę po podaniu Skorba, ale nie zabrał się z nią dobrze i ponownie rozgrywa Świt.

12
    Strzelcem bramki GRZEGORZ SZCZEPANIK.

Świt podwoił prowadzenie! Dośrodkowanie Grasia zostało wybite przed pole karne, skąd kapitalnie przyłożył z powietrza Grzegorz Szczepanik. Wybornie usiadła piłka na stopie pomocnika.

14
    Nwaogu złożył się do strzału nożycami. Ma wielką ochotę na akrobatycznego gola Nigeryjczyk i to się podoba kibicom. W meczu bez stawki trzeba próbować.

15
    Grzegorz Szczepanik przegrał pojedynek fizyczny z defensorem i od bramki wznowił grę Rechtziegel.

16
    Skorb wykopał piłkę poza boisko, więc pozostała ona w posiadaniu skolwinian. Po wrzucie z autu strzał Nwaogu prosto w bramkarza.

19
    Lee sfaulowany na połowie przeciwnika i Vineta ma cień szansy na zdobycie gola kontaktowego z rzutu wolnego.

20
    Bezpośrednie uderzenie Adama Nagórskiego ponad poprzeczką bramki Świtu. Zmarnowana szansa przez goleadora z Wolina.

22
    Skorb nie dał się wyprzedzić Nwaogu. Pewna interwencja stopera pochodzącego z pobliskich Polic.

23
    Generalnie bez przełomu. Trochę zwolnił Świt, ale nie stracił kontroli nad wydarzeniami. Matłoka jeszcze nie miał piłki w dłoniach.

24
    Żółta kartka dla Cyburta za przewinienie przed własnym polem karnym.

25
    Nieudane uderzenie Krawca z rzutu wolnego i futbolówka ugrzęzła między stojącymi w murze gospodarzami.

25
    Strzelcem bramki PAWEŁ KRAWIEC.

Zdecydowanie poprawił się Krawiec i tym razem pewnie zakończył atak Świtu! Po podaniu w uliczkę ominął płaskim strzałem Rechtziegela i skolwinianie prowadzą 3:0!

27
    Charles Nwaogu po podaniu prostopadłym w boczną siatkę. Zaczyna rosnąć lista zmarnowanych szans napastnika Świtu.

29
    Zaczyna ponosić fantazja Pawła Krawca. Mógł chyba poszukać podaniem Nwaogu, ale połakomił się na hat-tricka.

30
    Sędzia asystent zasygnalizował spalonego Nwaogu, dlatego ze stojącej piłki rozpoczęli grę wolinianie.

31
    Odłożona w czasie żółta kartka dla Adama Nagórskiego. Po niej przerwa na uzupełnienie płynów.

33
    Dobra szansa na gola dla Vinety Wolin. Trochę niedokładne podanie Lee do Adama Nagórskiego, po którym napastnik musiał kiwać i został zablokowany.

34
    Jeszcze rzut wolny dla przyjezdnych. Zgranie do środka po dośrodkowaniu Adriana Nagórskiego i w ostatnim momencie interweniowali skolwinianie.

35
    Pierwsza od kilku minut akcja gospodarzy przerwana w ostatnim momencie. Korner dzięki interwencji Cyburta.

37
    Plebańczyk wybił dośrodkowanie z rzutu rożnego. Po chwili szansa na poprawkę, krótkie rozegranie... i trzeci korner.

38
    No, Bil to nie jest napastnik, co widać i słychać i czuć. Strzał stopera z 20. metra i trzeba gonić po futbolówkę daleko za bramkę Rechtziegela.

40
    Powoli dobiega końca pierwsza połowa. Świt był faworytem, ale jego przewaga pod względem kultury piłkarskiej jest nadspodziewanie duża.

41
    Walków zgarnął kozłującą piłkę przed polem karnym wolinian i odważył się strzelić prostym podbiciem. Pudło!

42
    Walków nie może się wstrzelić, co wybitnie mu się nie podoba. Po dośrodkowaniu Grasia przeniósł piłkę obok spojenia słupka z poprzeczką.

44
    Przechwycił piłkę Nwaogu i poczęstował Rechtziegela płaskim uderzeniem. Musiał sobie z nim poradzić bramkarz przyjezdnych.

45
    Doliczona minuta.

45+1

Świt Skolwin góruje w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła i praktycznie zapewnił sobie zwycięstwo w 45 minut. Dwa trafienia Krawca i jedno Grzegorza Szczepanika sprawiają, że gospodarze prowadzą 3:0. Vineta nie oddała jeszcze celnego uderzenia, więc Matłoka może się czuć jak na wieczornym spacerze.

46

47
    Czterech Świtowców blisko Adama Nagórskiego i to musiało się skończyć przechwytem i groźnym kontratakiem.

48
    Kosacki był czujny, dostał podpowiedź od własnego bramkarza i nie pozwolił na pojedynek sam na sam Krawcowi.

49
    Fantazja poniosła Wyganowskiego. Chyba naprawdę wierzył w zdobycie gola strzałem z kilkudziesięciu metrów.

50
    Niebezpieczne zderzenie w bocznym sektorze boiska. Sędzia Dawid Maciejewski nie wyciągnął kartki z kieszonki, ale przyznał rzut wolny gospodarzom.

52
    Mogliby nam piłkarze pokazać jeszcze trochę interesującego futbolu. Świt zaczął drugą połowę ostrożniej niż pierwszą.

53
    Jeszcze jedno niebezpieczne zderzenie na boisku. Hilicki ucierpiał mniej niż Wyganowski, choć wydawało się, że będzie odwrotnie.

55
    Faul za faulem, a gdyby tak strzał za strzałem również w drugiej połowie?

56
    Walków w polu karnym Vinety Wolin. Jednego przeciwnika nawinął, drugiego również, ale trwało to za długo i zdążył wrócić kolejny defensor. Dobijał Wyganowski w rękawice Rechtziegela!

58
    Szybsza wymiana podań piłkarzy z północy Szczecina przerwana przez Vinetę. Czekali na dośrodkowanie Nwaogu oraz Krawiec.

60
    Wach wypuścił sobie zdecydowanie za daleko piłkę. Podobnie jak po chwili Nwaogu, ale Nigeryjczyk przynajmniej wywalczył rzut rożny.

62
    Solowa szarża Nwaogu zatrzymana przez piłkarzy w czerwonych koszulkach. Za moment pierwsza zmiana w Świcie.

63
    Zmiana w drużynie Świt Skolwin: z boiska schodzi O. Szczepanik, na boisku pojawia się Ładziak.

65
    Opili się piłkarze wody w przerwie na pomoc medyczną. Zobaczymy, komu dodała sił ta ambrozja.

66
    Płaskie wstrzelenie rozpędzonego Krawca, a chyba powinien oddać uderzenie. Zamiast czwartego gola jest ledwie korner dla Świtowców.

68
    Trener Paweł Ozga przygotowuje zmiennika w swoim zespole. Może zastrzyk energii pomoże Vinecie zdobyć gola honorowego.

70
    Zmiana w drużynie Vineta Wolin: z boiska schodzi Adam Nagórski, na boisku pojawia się Dąbrowski.

71
    Wrzutka z głębi pola Adriana Nagórskiego do Lee. Wysoki Bil ustawił się poprawnie i nie pozwolił piłce przejść w pole karne.

73
    Są na świecie ciekawsze rozrywki niż oglądanie drugiej połowy tego spotkania. Pierwsza była zdecydowanie lepsza.

75
    Zmiana w drużynie Świt Skolwin: z boiska schodzi Plebańczyk, na boisku pojawia się Wierzbicki.

76
    Zmiana w drużynie Świt Skolwin: z boiska schodzi G. Szczepanik, na boisku pojawia się Blasius.

76
    Zmiana w drużynie Świt Skolwin: z boiska schodzi Nwaogu, na boisku pojawia się Krystek.

77
    Zasłużona żółta kartka za brzydkie przewinienie dla Skorba.

78
    Ładziak upomniany za przeszkadzanie przeciwnikowi wznowienia gry.

80
    Płaskie dośrodkowanie w rękawice Rechtziegela. Pewna interwencja bramkarza wolinian i po przerwie pozostaje niepokonany.

81
    Zbyt chaotyczna akcja Krystka i Walkówa. Świt powinien zdobyć gola po przerwie, ale najważniejsze dla niego, że utrzymuje przewagę.

82
    Piękne uderzenie z rzutu wolnego i jeszcze lepsza interwencja Rechtziegela. Futbolówka szybowała blisko bramkarza gości, co umożliwiło mu interwencję!

85
    Ważna interwencja Grasia na obrzeżach pola karnego. Hilicki chciał uruchomić sprytnym podaniem Adriana Nagórskiego.

87
    Krawiec wyprowadził w pole dwóch obrońców w czerwonych strojach, natomiast zabrakło mu energii na dobre uderzenie. Pewnie Rechtziegel.

90
    Rozpoczął się doliczony czas.

90+3

25 minut wystarczyło Świtowi Skolwin, żeby zapewnił sobie zwycięstwo 3:0 z Vinetą Wolin. Później gospodarze kontrolowali wydarzenia i nie pozwolili przyjezdnym na celne uderzenie. Matłoka kompletnie nie musiał się w tym meczu wykazać. Lepsza drużyna górowała kulturą piłkarską, jakością, pomysłem na grę. Powinna odnieść wyższe zwycięstwo, ale zaczęła za bardzo kombinować pod bramką wolinian. Świt odegrał się Vinecie za porażki w rundzie jesiennej oraz Pucharze Polski i ma jeszcze szansę na awans do górnej połowy tabeli.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:24:36)
    Zostań redaktorem Lajfy.com! Poszukujemy osób do przeprowadzania relacji ze stadionów 1, 2 oraz 3 ligi polskiej. Za wykonaną pracę przysługuje wynagrodzenie. Więcej szczegółów: piotr.pawlak@lajfy.com. Podejmiemy także współpracę z klubami niższych lig. Udostępnimy nieodpłatnie nasz panel do przeprowadzania relacji na żywo, z poziomu telefonu komórkowego, czy laptopa.

Gole: 6. Krawiec (kar.), 12. G. Szczepanik, 25. Krawiec

Kartki:   78. Ładziak (SSK) – 24. Cyburt (VIN), 31. Adam Nagórski (VIN), 77. Skorb (VIN)

Świt Skolwin: Matłoka – Graś, Bil, Odlanicki-Poczobut, Wyganowski – G. Szczepanik (76. Blasius), O. Szczepanik (63. Ładziak) – Krawiec, Ortel, Walków – Nwaogu (76. Krystek).

Zmiany: Szybka – D. Andrzejewski, Krystek, Ładziak, Pastwa, Jóźwiak, Blasius.

Vineta Wolin: Rechtziegel – Cyburt, Kosacki, Skorb, Łodyga – Wach, Hilicki, Lee, Plebańczyk (75. Wierzbicki) – Adrian Nagórski, Adam Nagórski (70. Dąbrowski).

Zmiany: Dąbrowski, Wierzbicki, Rusek, Wydmuszek, Grodziski.

Sędziowie: Dawid Maciejewski (Poznań)