Szwecja – Anglia 0:0 (koniec) | Polska – Słowacja 1:2 (koniec)
Szwecja
0:0 (0:0)
Anglia
Piątek 16.06.2017, 18:00 • Arena Kielc, Kielce • Mistrzostwa Europy U21 • Grupa A

Zawodnikiem meczu został Jordan Pickford.

Koniec pierwszego spotkania mistrzostw Europy U-21. Spodziewaliśmy się wielkiego wydarzenia przy tym pojedynku, a niestety nie zobaczyliśmy nawet żadnej bramki. Druga połowa była zdecydowanie lepsza niż pierwsza, bo mieliśmy i strzały w poprzeczkę i obroniony rzut karny. Trochę lepsze wrażenie w niej zrobili gracze Szwecji, lecz nie uzyskali oni aż takiej przewagi, aby mówić, że remis ten jest niezasłużony. Wszystko zakończyło się podziałem punktów i pozostaje nam czekać na drugi mecz tej grupy pomiędzy Polską a Słowacją, na który już teraz serdecznie zapraszam. (19:54:10)

90+5

90+4
    Opóźnia się koniec meczu ze względu na udzielenie pomocy medycznej bramkarzowi Szwecji. Na szczęście może on kontynuować mecz.

90+3
    Groźne zderzenie Abrahama z Cajtoftem podczas wyjścia z bramki bramkarza Jonkoping Sodra.

90+2
    Cibicki miał mnóstwo przestrzeni wokół siebie na 25 metrze. Zdecydował się na oddanie strzału, który minął w znacznej odległości bramkę.

90+1
    Holgate wykonuje dośrodkowanie z prawego skrzydła podczas kontry. Futbolówka trafia jednak prosto w ręce Cajtofta.

90
    Sędzia Stieler dolicza trzy minuty.

89
    Złe dośrodkowanie ze strony Gray'a, który przerzucił piłkę nad wszystkimi graczami zgromadzonymi w polu karnym.

88
    Ależ błąd Pickforda! Wahlqvist niegroźnie dośrodkowuje, a bramkarz angielski nie potrafił wyłapać piłki, która następnie minęła minimalnie dalszy słupek.

87
    Uspokoił nam się mecz na tą końcówkę. Żadna z drużyn nie chce podjąć znacznego ryzyka.

85
    Znowu nieporozumienie w zespole brytyjskim. Dużo nerwowości w ich poczynaniach w tych ostatnich minutach gry.

84
    Ostatnia zmiana w zespole Trzech Koron. Tibbling zostaje zmieniony przez Tankovicia.

83
    Minimalnie za wysoko podał Pickford do Holgate'a i od autu zacznie Lundqvist.

82
    Anglia w natarciu. Gracze tego kraju próbują zareagować poprzez zamknięcie rywala na jego połowie.
    81. Ben Chilwell doprowadza do rzutu karnego.
    81. Linus Wahlqvist nie wykorzystuje rzutu karnego.

81
    Wahlqvist walczy po prawej stronie boiska i zdobył rzut rożny.

Adrian Trawicki

Gole:

Spudłowany karny!: 79. Wahlqvist (SWE), bramkarz Pickford obronił

Posiadanie piłki: 49 % : 51 %.
    Strzały celne: 3:1. Strzały niecelne: 5:7. Rzuty rożne: 1:7. Spalone: 1:2. Foule: 19:12.
    Szwecja: Cajtoft – Wahlqvist, J. Une Larsson, Dagerstal, Lundqvist – Tibbling (84. Tanković), Hallberg, Fransson (72. Mrabti) – K. Olsson (C) – Cibicki, Engvall (58. C. Strandberg).
    Zmiany: Erlandsson, Dahlberg – Tanković, J. Nilsson, C. Strandberg, Ssewankambo, Brorsson, Mrabti, Eliasson, Binaku, Affane.

Anglia: Pickford – Holgate, Mawson, Chambers, Chilwell – Ward-Prowse (C), L. Baker, Chalobah, Jacob Murphy (69. Gray) – Redmond, T. Abraham.
    Zmiany: Gunn, Mitchell – Stephens, Gray, Targett, Swift, Holding, Hause, Iorfa, Hughes, Grealish, Woodrow.

Sędziowie: Tobias Stieler (Niemcy)