29 25 27 25
Niedziela 18.06.2017, 20:25 • Atlas Arena, Łódź • Liga Światowa

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:15.

:
    Serdecznie zapraszam na relację z Ligi Światowej. Polska – Stany Zjednoczone. To ostatni mecz fazy grupowej.

:
    Polacy znajdują się obecnie na piątym miejscu w tabeli, czyli ostatnim, które daje awans do Final Six. Nasza przewaga jest jednak niewielka. Po 4 zwycięstwa mają jeszcze Rosja i Kanada a wyprzedzamy ich dorobkiem punktowym. Mamy o oczko więcej od Rosji i o 3 od Kanady. 4 wygrane ma też Belgia, która wyprzedza nas o 2 oczka i ma przed sobą starcie z prowadzącą Francją.

:
    We wczorajszym spotkaniu biało-czerwoni pokazali się z bardzo dobrej strony. Wzięli rewanż nad Iranem za porażkę z turnieju we Włoszech i zwyciężyli w trzech setach. W pierwszych dwóch nie pozostawili złudzeń kto jest lepszy. Dopiero w trzeciej partii mieliśmy bardziej wyrównaną walkę, ale finalnie zakończoną po naszej myśli. MVP wybrano Michała Kubiaka.

:
    Amerykanie także są jeszcze w grze o awans, ale ich sytuacja jest nieco gorsza. Do tej pory odnieśli 3 zwycięstwa i uzbierali 11 punktów. Ten spory dorobek daje im jeszcze niewielką nadzieję na awans, ale muszą wygrać za komplet punktów i liczyć na dobre wyniki z innych aren. Oby ten scenariusz się jednak nie sprawdził.

:
    W Łodzi ekipa z Ameryki Północnej najpierw ograła w trzech setach Iran. Tylko w trzeciej partii miała trochę problemów, ale potrafiła wygrać 30:28 mimo iż przegrywała już 20:24. W drugim starciu po zaciętej walce przegrała 2:3 z Rosją. Z pewnością jest rywalem, z którym nie będzie łatwo wygrać, choć brakuje w składzie kilku gwiazd jak choćby Matthew Anderson.

:
    Na relację z tego spotkania zapraszam na godzinę 20:15. Bądźcie z nami na portalu LAJFY COM!

:
    Za nami już kilka istotnych dla nas spotkań. Kanada i Rosja wygrały 3:0 i wyprzedziły w tabeli Polską, która teraz jest siódma. Przegrała z kolei Belgia 0:3, ale jeszcze jest przed nami dzięki temu, że ma 2 punkty więcej. Kwestia awansu jest bardzo prosta: wygrywamy – gramy w Final Six, przegrywamy – odpadamy.

:

Polska: Muzaj, Konarski, Kaczmarek, Kurek, Kłos, Śliwka, Lemański, Drzyzga, Łomacz, Kubiak, Bieniek, Szalpuk
    Libero: Wojtaszek, Zatorski

Stany Zjednoczone: Sander, Jendryk, Christenson, Patch, Defalco, Smith, K. Shoji, Muagututia, Clark, Langlois, McDonnell, Averill
    Libero: E. Shoji, Watten

Sędziowie: Sędzia pierwszy: Goran Gradinski (MKD)

0:1
    Mieliśmy od razu kontrę, ale atakujący na prawej flance Konarski zahaczył ręką o taśmę.

0:2
    Buszek pudłuje z lewego skrzydła.

1:2
    Dwukrotnie uderzał z lewej flanki Buszek. Najpierw obronili rywale, ale potem nasz przyjmujący obił blok.

1:3
    Obrona Konarskiego, z sytuacyjnej piłki uderzał na lewej stronie Buszek, ale trafił w siatkę.

2:3
    Clark serwuje daleko w aut.

3:3
    Zerwany atak ze środka Defalco. Piłka poleciała wyraźnie poza boisko.

3:4
    Blok-aut po ataku z prawej flanki Clarka.

3:5
    Piłka po przyjęciu wróciła na stronę Amerykanów, którzy od razu punktują ze środka.

4:5
    Psuje serwis Defalco.

4:6
    Zablokowany na prawym skrzydle został Konarski. Mamy jeszcze challenge, sprawdzamy gdzie spadła piłka – było niestety boisko, a więc punkt dla Amerykanów.

4:7
    Ponownie zatrzymany na prawej stronie Konarski.

4:7
    Czas dla Polski.

5:7
    Lemański uderza ze środka po bloku.

6:7
    Flot z serwisu Drzyzgi zaskoczył rywali!
    6:7 Drzyzga

6:8
    Sander przepycha skutecznie piłkę na siatce.

6:8
    Przerwa techniczna.

7:8
    Sprytna kiwka o blok Kubiaka z prawej flanki.

8:8
    Smith nadział się na nasz podwójny blok!
    8:8

8:9
    Poprawia się teraz Smith, pewny atak z krótkiej.

9:9
    Sander zagrywa w aut.

10:9
    Defalco zatrzymany na środku! Kolejny nasz świetny blok, tym razem potrójny.

11:9
    Smith trafia ze środka, ale zdaniem sędziego rzucił piłkę zamiast odbić. Punkt dla nas.

11:9
    Timeout dla gości.

11:10
    Dobry plas ze środa Defalco.

11:11
    Przyjmujemy serwis Smitha na drugą stronę i korzysta z piłki na siatce Defalco.

12:11
    Obroniony atak ze środka Bieńka, ale poprawka z prawej flanki Konarskiego już udana!
    12:11 Konarski

12:12
    Clark uderza po bloku z prawego skrzydła.

14:14
    Mocne uderzenie z lewej flanki po skosie Sandera.

15:14
    Dotknięta siatka przez Amerykanów.

16:14
    As serwisowy Drzyzgi! Piłka spada w dziewiąty metr. Kompletnie zaskoczeni Amerykanie.

16:14

17:14
    Pogubili się w przyjęciu serwisu Amerykanie, mamy piłkę po swojej stronie i potężnie z krótkiej uderza Lemański!
    17:14 Lemański

17:14

17:15
    Walka na siatce, niestety jak się okazało przełożył rękę Lemański, szkoda tej akcji.

18:15
    Pudłuje zagrywką Christenson.

19:15
    Defalco uderzał ze środka z drugiej linii, ale na nasze szczęście trafił w taśmę!

19:16
    Sander obija nasz blok na prawym skrzydle.

20:16
    Teraz Sander serwuje w siatkę.

20:17
    Muagututia trafia po prostej z lewej strony.

20:18
    Przyjęcie na drugą stronę wykorzystane przez Jendryka. Mamy problem z serwisami Smitha.

20:18

21:18
    Psuje teraz zagrywkę Smith.

21:19
    Konarski zagrywa w siatkę.

21:20
    Buszek zatrzymany na lewej flance. Po chwili w jego miejsce pojawia się Szalpuk. Mamy też Łomacza i Muzaja na parkiecie.

22:20
    Kawika Shoji serwuje w siatkę.

22:21
    Mocne uderzenie Clarka z prawego skrzydła.

22:22
    Sander wykorzystuje kontrę i mamy remis.

23:22
    Dłuższa wymiana zakończona mocnym uderzeniem o blok z prawej flanki Muzaja!

23:23
    Jendryk trafia krótką.

24:23
    Jendryk posyła flota w aut. Pierwsza piłka setowa dla Polski! Konarski i Drzyzga wracają na parkiet.

24:24
    Z przesuniętej krótkiej punktuje Smith.

24:25
    Kontra Amerykanów zakończona punktem ze środka Smitha. Setbol dla naszych rywali.

25:25
    Christenson zagrywa w taśmę, uff.

25:26
    Sander trafia po skosie z prawego skrzydła. Mamy challenge – było boisko. Setbol Amerykanów.

26:26
    Pomagają nam Amerykanie. Podbili nasz atak, ale też ich blok wpadł w siatkę.

26:27
    Smith ze środka, trzecia setowa USA.

27:27
    Mocne ze środka uderza Bieniek!
    27:27 Bieniek

27:28
    Psuje serwis Konarski. Czwarty setbol Amerykanów.

28:28
    Clark też psuje zagrywkę!

28:29
    Jeszcze jedną okazję mają nasi rywale. Trafia ze środka Jendryk.

29:29
    Blok-aut na lewej flance Kubiaka.

30:29
    Potężny serwis Bieńka! Setbol Polski!
    30:29 Bieniek

31:29
    Jeszcze jedna kapitalna zagrywka Bieńka! Wygrywamy pierwszego seta!

31:29
    Pierwszy set skończony.

:
    Zacięta końcówka pierwszego seta. Dobrze z punktu widzenia morale drużyny, że to my go wygrywamy. Świetną robotę w polu serwisowym w porę wykonał Bieniek. Pierwszy krok do Final Six wykonany!

1:3
    Konarski plasował na prawej flance, ale nadział się na blok. Wchodzi w jego miejsce Muzaj.

2:3
    Szalpuk uderza po bloku z lewego skrzydła.

2:4
    Muagututia trafia po skosie z lewej strony.

2:5
    Muzaj pudłuje z lewego skrzydła.

2:5

2:6
    Z sytuacyjnej piłki na lewej flance przestrzelił Kubiak. Mamy problem w ataku.

3:6
    Clark serwuje w aut.

3:7
    Muagututia uderza z lewej flanki po bloku. Nieskutecznie próbował bronić Szalpuk.

3:8
    Kubiak zatrzymany na lewej flance.

3:8

3:9
    Jeszcze jeden skuteczny blok Amerykanów. Znów nie przebił się na lewej stronie Kubiak. Mamy podwójną zmianę: Śliwka i Łomacz za Drzyzgę i Kubiaka.

3:10
    Muzaj nadepnął na linię trzeciego metra przy ataku z prawego skrzydła.

3:10

4:10
    Muagututia zagrywa w aut.

4:11
    Lemański nie kończy ataku ze środka, dobija Muzaj, ale atakował jak jeszcze piłka była po stronie rywali. Szkoda tej akcji, to powinien być nasz punkt.

6:14
    Muzaj pudłuje z prawego skrzydła, to aż niemożliwe. Wraca na parkiet Konarski.

7:14
    Mocny atak po prostej z lewej strony Szalpuka.
    7:14 Szalpuk

8:14
    Myli się na środku Smith, piłka poleciała w aut.

9:14
    Dłuższa wymiana zakończona naszym punktem! Dobry atak Śliwki z prawego skrzydła.

10:14
    Zablokowany na prawej flance Sander!
    10:14

10:14

10:15
    Walczyliśmy ambitnie an bloku, ale w końcu trafił z prawej strony w dziewiąty metr Sander.

11:15
    Konarski trafia po prostej z prawej flanki!

11:16
    Daleko w aut serwuje Konarski.

11:16

11:17
    W kontrze z prawej flanki po bloku uderza Sander.

11:18

12:18
    Szalpuk punktuje z lewego skrzydła.

12:19
    Ambitnie walczyliśmy w obronie, lecz na nic się to zdało. Pudłuje z sytuacyjnej piłki Szalpuk.

13:19
    Śliwka uderza w aut z lewego skrzydła. Mamy challenge – był blok po drodze, punkt dla nas.

13:20
    Muagututia obija nasz blok na lewej stronie.

14:20
    Po bloku z lewej flanki uderza Śliwka.

14:21
    Mocno po skosie z prawej strony uderza Clark.

14:22
    Błąd nieczystego odbicia Łomacza. Ten set chyba już stracony. Kubiak wchodzi za Śliwkę.

14:23
    Szalpuk zatrzymany po ataku z szóstej strefy. Drzyzga wraca na parkiet za Łomacza.

15:23
    Przedziera się na lewej flance Konarski.

16:23
    Clark atakuje w siatkę z prawej flanki.

16:24
    Mamy kontrę, Kubiak kiwa z szóstej strefy, ale blokuje go Smith. Setbol Amerykanów.

17:24
    Ze środka punktuje Lemański.

17:25
    Langlois dobrze uderza po skosie z lewego skrzydła. Set dla Amerykanów.

17:25
    Drugi set skończony.

:
    Co tu dużo mówić. To był fatalny set w naszym wykonaniu. Jeśli marzymy o awansie nie możemy sobie pozwolić na taką nieskuteczność w ataku.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

1:0
    Zaczynamy seta od świetnej zagrywki Szalpuka!
    1:0 Szalpuk

1:1
    Teraz Szalpuk zagrywa w siatkę.

2:1
    Serwis w siatkę Smitha.

3:1
    Kubiak w kontrze obija blok na lewej stronie!

3:2
    Mocny atak z krótkiej Jendryka.

4:2
    Jeszcze jeden dobry atak na lewej flance Kubiaka. Ponownie mocno obity blok rywali.

4:3
    Drzyzga psuje zagrywkę.

5:3
    Lemański nie wykorzystał piłki na siatce, ale na nasze szczęście mamy blok!
    5:3

5:4
    Przesunięta krótka i trafia kiwką Jendryk.

6:4
    A teraz Jendryk minimalnie pudłuje serwisem.

6:5
    Mamy kontrę, uderzał z szóstej strefy Kubiak, niestety nadział się na potrójny blok.

7:5
    Christenson nieudanie zagrywa.

8:5
    Mocne uderzenie z lewej flanki Szalpuka!

8:5

8:6
    Serwis Konarskiego w siatkę.

8:7
    As serwisowy Sandera.

9:7
    Trafia po skosie z lewej strony Szalpuk.