Bałtyk G. – Gwardia K. 4:1 (koniec) | Chemik B. – Wda 2:1 (koniec) | Toruń – Jarota 2:3 (koniec)
Górnik K. – KKS 3:1 (koniec) | Leśnik – Kleczew 1:3 (koniec) | Pogoń Lęb. – Przodkowo 2:3 (koniec)
Polonia Śr. – Chwaszczyno 1:4 (koniec) | Świt Skolwin – Pogoń II 4:0 (koniec) | Vineta – Lech II P. 1:3 (koniec)
Świt Skolwin
4:0 (2:0)
Pogoń II Szczecin
Niedziela 18.06.2017, 15:00 • Stadion Miejski, Skolwin • 3 liga, grupa II • Runda 34

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu drugiej i trzeciej siły piłkarskiej Szczecina. Świt podejmie Pogoń II i spróbuje potwierdzić swoją wyższość w tym sezonie. Oba kluby mają już zagwarantowane utrzymanie. Gospodarze mogą zafiniszować w górnej połowie tabeli.

Świt Skolwin: Matłoka – Graś, Odlanicki-Poczobut, Wyganowski – Ładziak, O. Szczepanik, G. Szczepanik, Ortel, Krawiec – Walków, Nwaogu.

Rezerwowi: Szybka – Blasius, Jabłonowski, Palczewski, Krystek, Bidny.

Pogoń II Szczecin: Brylewski – Adamczuk, Stańczyk, Kuzko, Adamczuk – Marczuk, Michalski – Bluma, Sacharuk, Pavlas – Zakrzewski.

Rezerwowi: Sasiak – Sadowski, Frygier, Midzio, Furst, Miklas.

Sędzia: Łukasz Ostrowski (Szczecin).

1

2
    Świt Skolwin w biało-błękitnych strojach, natomiast drużyna z centrum Szczecina w granatowo-bordowych pasiakach.

4
    Dwie akcje z wykorzystaniem ustawionego na prawym skrzydle Ernesta Grasia. Świt nie przedarł się jeszcze w pole karne Pogoni.

5
    Inicjatywa po stronie skolwinian, ale w ich działaniach brakuje konkretów. Na razie Brylewski może spokojnie obserwować mecz.

6
    Strzał Nwaogu po nodze defensora i Świt Skolwin miał korner. Krótkie rozegranie zakończone dośrodkowaniem na głowę Portowca.

7
    Można zarzucać brak konkretów skolwinianom, ale w przeciwieństwie do Pogoni chociaż starają się atakować pozycyjnie.

9
    Czujny w polu bramkowym stoper Pogoni i nie pozwolił oddać strzału po płaskim dośrodkowaniu Grasia. Jeszcze korner dla Świtu.

10
    70 procent posiadania piłki po stronie gospodarzy. Przed momentem Świt próbował oddać strzał po wrzutce z rzutu wolnego, ale Nwaogu pomagał sobie ręką przy przyjęciu.

12
    Miękkie podanie do Zakrzewskiego, ale napastnik Pogoni nie utrzymał się w posiadaniu piłki na połowie przeciwnika.

13
    Druga próba ataku Pogoni. Podanie Zakrzewskiego do Blumy, który został odprowadzony z futbolówką poza boisko. Od bramki Matłoka.

14
    Krawiec przyspieszył na prawej stronie boiska i uruchomił przed polem karnym Walkówa. Techniczne uderzenie napastnika Świtu obronił w znakomitym stylu bramkarz Pogoni!

15
    Na koniec pierwszego kwadransa Brylewski wyprzedził na przedpolu Walkówa. Na dodatek został sfaulowany.

17
    Nwaogu na spalonym, ale klepka Świtowców na połowie przeciwnika zrobiła świetne wrażenie.

18
    Pierwszy stały fragment dla Pogoni na połowie przeciwnika. Wywalczył go Michalski. Dośrodkowanie z narożnika boiska zneutralizowane przez Świt.

20
    Pachnie zdecydowanie mocniej trafieniem Świtu, ale szczęśliwie broni się Pogoń i nie dopuszcza do kolejnych soczystych, celnych strzałów.

22
    Podanie z głębi pola Grzegorza Szczepanika do Charlesa Nwaogu. Nigeryjczyk nie widział szans na przechwycenie piłki i nie wystartował.

24
    Krawiec wygrał połowicznie pojedynek z Boruckim. Nie przedarł się w pole karne, ale przynajmniej skolwinianie mieli jeszcze korner.

27
    Gol dla Świtu!
    Strzelcem bramki PAWEŁ KRAWIEC.

Prowadzenie Świtu! To musiało się stać. Do podania z bocznego sektora boiska dopadł Krawiec, nawinął sobie przeciwników i huknął lewą nogą z kilkunastu metrów w narożnik bramki Pogoni!

29
    Świt nie ma zamiaru cofnąć się na własną połowę po zdobyciu gola. Jego przewaga nad Pogonią jest dotychczas niepodważalna.

30
    Przerwa na uzupełnienie płynów. Szansa dla trenera Pogoni, żeby przekazać jakieś wskazówki piłkarzom.

33
    Sacharuk przymierzył z dystansu, ale kopnął piłkę zdecydowanie zbyt lekko, żeby pokonać takiego bramkarza jak Matłoka.

35
    Kilka minut będzie musiał doliczyć sędzia, ponieważ po przerwie na uzupełnienie płynów była jeszcze pauza spowodowana kontuzją.

36
    Bluma próbował odebrać piłkę Walkówowi, ale skończyło się na przewinieniu w pobliżu koła środkowego.

38
    Pavlas zbiegł ze środka pola na prawe skrzydło. Czujni byli ustawieni dziś trzema obrońcami w tyłach gospodarze.

41
    W końcówce pierwszej części Pogoń Szczecin przejęła inicjatywę na boisku, ale wydaje się, że to tylko moment przejściowy w tym spotkaniu.

42
    Crossowe podanie w kierunku Zakrzewskiego. Futbolówka uciekła wysokiemu napastnikowi Pogoni poza boisko. Od bramki więc Matłoka.

43
    Bluma wygrał chyba pierwszy w tym spotkaniu pojedynek jeden na jednego z Krawcem. Autor gola musi trochę odsapnąć w szatni.

45
    Strzelcem bramki MACIEJ WYGANOWSKI.

Bramka Wyganowskiego z półwoleja. W idealnym momencie wpadł w pole karne i mocnym strzałem podwyższył prowadzenie na 2:0! Brylewski został w blokach.

45
    Doliczona minuta do regulaminowego czasu.

45+1

Nie ma żadnych wątpliwości, że Świt Skolwin prowadzi zasłużenie po 45 minutach. Piłkarską wyższość zespołu z północy Szczecina udokumentowali golami na 2:0 Krawiec i Wyganowski. Przyjezdni nie mieli praktycznie sytuacji podbramkowych. Aby zmienił się obraz tego meczu, musi nastąpić wstrząs.

46

46
    Zmiana w drużynie Pogoń II Szczecin: z boiska schodzi Bluma, na boisku pojawia się Midzio.

46
    Zmiana w drużynie Pogoń II Szczecin: z boiska schodzi Zakrzewski, na boisku pojawia się Furst.

46
    Zmiana w drużynie Świt Skolwin: z boiska schodzi Ładziak, na boisku pojawia się Krystek.

48
    Niebezpieczna wrzutka w pole karne Świtu zapowiada ofensywę Pogoni w ostatnich 45 minutach sezonu.

49
    Świt Skolwin dostał ostrzeżenie i wrócił do atakowania pozycyjnego. Pomimo korzystnego rezultatu gospodarze z trzema napastnikami.

51
    Strzelcem bramki ERNEST GRAŚ.

Kolejne wejście bocznego defensora w pole karne zakończyło się golem! Graś rozpędził się i znalazł w sobie jeszcze energię na celne uderzenie.

52
    Indywidualne upomnienie dla Odlanickiego-Poczobuta za przewinienie przez własnym polem karnym.

54
    Celne uderzenie rezerwistów! Pierwsza interwencja Matłoki po próbie z rzutu wolnego Michalskiego. Kilka sekund później w podbramkowym zamieszaniu Stańczyk trafił pechowo w słupek.

56
    Wyganowski zastawił piłkę blisko linii bocznej. W ten sposób Świt mógł wznowić grę wrzutem z autu.

58
    Skolwinianie starają się kontrolować wydarzenia na boisku, ale po trzecim golu jakby lekko rozprężeni, a może to Pogoń się wreszcie rozpędziła.

59
    Gorsze uderzenie z rzutu wolnego niż te sprzed kilku minut i tym razem Matłoka musiał jedynie odprowadzić futbolówkę wzrokiem poza boisko.

61
    Zmiana w drużynie Pogoń II Szczecin: z boiska schodzi Pavlas, na boisku pojawia się Frygier.

64
    Zmiana w drużynie Świt Skolwin: z boiska schodzi Nwaogu, na boisku pojawia się Blasius.

66
    Zablokowane płaskie wstrzelenie Wyganowskiego. Na dodatek po chwili sędzia Łukasz Ostrowski gwizdnął faul zawodnika Świtu.

68
    Zmiana w drużynie Pogoń II Szczecin: z boiska schodzi Sacharuk, na boisku pojawia się Miklas.

70
    20 minut do końca. Wiadomo, że Świt Skolwin wygra derby miasta i zarazem w małej tabelce meczów z regionalnymi rywalami będzie najwyżej.

71
    Frygier miał za dużo miejsca przed polem karnym Świtu Skolwin. Niestety dla Pogoni nie trafił czysto w futbolówkę i piłka po jego niezgrabnym uderzeniu po poturlała się w światło bramki.

74
    Dotychczas najbliżej gola była Pogoń po strzale z rzutu wolnego. Dobra szansa na poprawkę i zmianę wyniku.

75
    O dziwo kombinacyjne rozegranie rzutu wolnego i płaska centra Miklasa została zatrzymana przez środkowego defensora Świtu.

76
    Zmiana w drużynie Świt Skolwin: z boiska schodzi O. Szczepanik, na boisku pojawia się Palczewski.

78
    Krótko po zameldowaniu się na boisku Palczewski oddał anemiczne uderzenie, po którym piłka mogła nawet nie doturlać się do bramki Brylewskiego.

80
    Zmiana w drużynie Świt Skolwin: z boiska schodzi Walków, na boisku pojawia się Jabłonowski.

82
    Nieudane dośrodkowanie i pozostali na murawie napastnicy Świtu nie mieli szans na oddanie strzału.

84
    Trenerzy wykorzystali komplet zmian. Podstawowym zawodnikom pozostało dokończyć spotkanie. Pogoń próbuje aktualnie zdobyć honorowego gola.

86
    Zniknęła piłka w Skolwinie. Sędzia apeluje o szybkie dostarczenie następnej. Też chce już iść pod prysznic. Dzienna dawka biegania wyrobiona.

88
    Zadrżała boczna siatka po mocnym strzale Krystka. Napastnik Świtu zrobił wszystko dobrze poza uderzeniem.

89
    Ewidentny rzut karny po przewinieniu na Palczewskim. Szansa na czwartego gola dla Świtu Skolwin!

90
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa MARCIN KRYSTEK.

Zmiennik wywalczył jedenastkę i zmiennik wykorzystał. Krystek zdobył gola na 4:0. Brylewski nie obronił rzutu karnego podobnie jak w poprzednim meczu z Vinetą!

90
    Rozpoczął się doliczony czas.

90+2

Świt Skolwin żegna się z własnymi kibicami wysokim zwycięstwem 4:0 z rezerwami Pogoni Szczecin. Przewaga gospodarzy była niepodważalna. Świt było stać na zdobycie większej liczby goli, choć także drużyna Pawła Sikory mogła zdobyć honorowego. Najbliżej tego była w 54. minucie. Drogę do bramki znaleźli w tym spotkaniu Krawiec, Wyganowski, Graś oraz Krystek. Skolwinianie zostają w górnej połowie tabeli. Pogoń utrzymuje się w lidze, więc kolejne derby Szczecina już w następnym sezonie.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (16:52:31)
    Zostań redaktorem Lajfy.com! Poszukujemy osób do przeprowadzania relacji ze stadionów 1, 2 oraz 3 ligi polskiej. Za wykonaną pracę przysługuje wynagrodzenie. Więcej szczegółów: piotr.pawlak@lajfy.com. Podejmiemy także współpracę z klubami niższych lig. Udostępnimy nieodpłatnie nasz panel do przeprowadzania relacji na żywo, z poziomu telefonu komórkowego, czy laptopa.

Gole: 27. Krawiec, 45. Wyganowski, 51. Graś, 90. Krystek (kar.)

Kartki:   52. Odlanicki-Poczobut (SSK)

Świt Skolwin: Matłoka – Graś, Odlanicki-Poczobut, Ortel, Wyganowski – Ładziak (46. Krystek), O. Szczepanik (76. Palczewski), G. Szczepanik, Krawiec – Walków (80. Jabłonowski), Nwaogu (64. Blasius).

Zmiany: Szybka – Blasius, Jabłonowski, Palczewski, Krystek, Bidny.

Pogoń II Szczecin: Brylewski – Adamczuk, Stańczyk, Kuzko, Borucki – Marczuk, Michalski – Bluma (46. Midzio), Sacharuk (68. Miklas) , Pavlas (61. Frygier) – Zakrzewski (46. Furst).

Zmiany: Sasiak – Sadowski, Frygier, Midzio, Furst, Miklas.

Sędziowie: Łukasz Ostrowski (Szczecin)