Anglia – Polska 3:0 (koniec) | Słowacja – Szwecja 3:0 (koniec)
Słowacja
3:0 (2:0)
Szwecja
Czwartek 22.06.2017, 20:45 • Lublin Stadium, Lublin • Mistrzostwa Europy U21 • Grupa A
    Tabela na koniec rywalizacji w grupie A:

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (22:42:23)
    Oba mecze kończą się takimi samymi wynikami:

Za nami już to bardzo jednostronne widowisko. Reprezentacja Słowacji ostatecznie bardzo pewnie pokonuje Szwecję 3:0 i eliminuje ostatecznie obrońców tytułu z dalszej gry. Bramki dla podopiecznych Pavla Hapala zdobywali dzisiaj Chrien, Mihalik oraz Šatka. Młodzi Słowacy nadal jednak nie mogą być pewni awansu do półfinału. Przypomnijmy, że do następnej fazy awansuje tylko jedna kadra z drugiego miejsca. Sokoły są jednak w bardzo dobrej sytuacji i bardzo możliwe, że to oni będą walczyć z faworyzowanymi Hiszpanami i Anglikami w półfinale!

90+3

90+3
    Wyborną okazję na podwyższenie prowadzenia mieli Słowacy! Finalnie dośrodkowania z prawego skrzydła Šatki nie zamknął Safranko.

90+2
    Sędzia ostatecznie doliczył do spotkania aż trzy minuty. Raczej nic już się nie zmieni i mecz zakończy się zdecydowanym zwycięstwem reprezentacji Słowacji.

90+1
    Zmiana w drużynie Słowacja: z boiska schodzi Jaroslav Mihalík, na boisku pojawia się Lukas Haraslin.

90
    To już ostatnia minuta tej rywalizacji. Za moment dowiemy się ile minut zdecyduje się doliczyć hiszpański arbiter do tego meczu.

89
    Szwedzi w końcówce grają kompletnie bez żadnego pomysłu. Popełniają bardzo dużo niewymuszonych błędów.

88
    Rusnák zdecydował się w tej sytuacji na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego, ale piłka w dość znacznej odległości mija bramkę Chovana.

87
    Defensor reprezentacji Trzech Koron za bardzo ostry faul przy linii bocznej boiska otrzymuje słuszną żółtą kartkę.

86
    Zmiana w drużynie Słowacja: z boiska schodzi Matúš Bero, na boisku pojawia się László Bénes.

85
    Polacy niestety w drugim spotkaniu już nie mają szans nawet na remis. Tracą właśnie trzecią bramkę i Anglia jest już pewna zajęcia pierwszego miejsca w grupie A.

84
    Strandberg ładnie pokazał się partnerowi do podania na wolne pole, ale kolejny raz rosły napastnik wpadł w pułapkę ofsajdową.

82
    Statystyka w strzałach również wyraźnie wskazuje na Słowaków. To oni zdecydowanie częściej zagrażali bramce Cajtofta (17:7).

81
    Po raz pierwszy od dłuższego czasu to Sokoły starają się skonstruować ofensywną akcję w ataku pozycyjnym.

80
    Do końca regulaminowego czasu pozostaje już tylko dziesięć minut. Nie wydaje się możliwym powrót do walki o choćby remis Trzech Koron.

79
    Tym razem zdecydowanie lepszą okazję miał Strandberg! Po jego uderzeniu w wybornej sytuacji musiał interweniować Chovan! Od rzutu rożnego wznowią Szwedzi.

Dawid Czempisz

Gole: 5. Chrien, 22. Mihalík, 73. Šatka

Kartki:   56. Mrabti (SWE), 87. Wahlqvist (SWE)

Posiadanie piłki: 55 % : 45 %.
    Strzały celne: 4:3. Strzały niecelne: 3:2. Rzuty rożne: 5:5. Spalone: 4:4. Foule: 16:13.
    Słowacja: Chovan – Šatka, Niňaj, Škriniar, Mazáň – Lobotka – Rusnák, Bero (86. Bénes), Chrien, Mihalík (90+1. Haraslin) – Zreľák (C) (70. Šafranko).
    Zmiany: Jakubech, Rodák – Huk, Skovajsa, Valjent, Vavro, Bénes, Haraslin, Káčer, Špalek, Vestenický, Šafranko.

Szwecja: Cajtoft – Wahlqvist, J. Une Larsson, Brorsson, Binaku – Mrabti, Hallberg (46. Tanković), K. Olsson (C) (72. Asoro), Fransson – C. Strandberg, Cibicki (46. Eliasson).
    Zmiany: Dahlberg, Erlandsson – Affane, Asoro, Dagerstal, Eliasson, Engvall, Lundqvist, J. Nilsson, Ssewankambo, Tanković, Tibbling.

Główny: Jesús Gil Manzano
    Asystenci: Angel Nevado Rodriguez, Diego Barbero Sevilla
    Techniczny: Jan Seidel
    Bramkowi: Carlos Del Cerro, Juan Martinez Munuera