Pogoń – Piast 3:1 (koniec) | Radomiak – Legia 0:2 (koniec) | Pogoń – Cracovia 2:1 (koniec)
Pogoń Szczecin
2:1 (0:1)
Cracovia
Piątek 30.06.2017, 18:00 • Stadion w Grodzisku Wielkopolskim • Spotkania towarzyskie

Witamy. Mecz rozpocznie się o 18:00 i będziemy informować o zmianach stanu..

Drugim przeciwnikiem Pogoni Szczecin w piątek będzie Cracovia. Maciej Skorża przygotował na sparing z nowym zespołem Michała Probierza silną jedenastkę. Po obu stronach jest kilka absencji.
    Cracovia trenowała przed południem.

Pogoń Szczecin: Załuska – Niepsuj, Rapa, Fojut, Nunes – Murawski, Hołota – Kort, Cincadze, Gyurcso – Zwoliński.

Rezerwowi: Brzozowski – Jopek, Graczyk, Górzyński, Benedyczak, Matynia, Rudol.

Cracovia: Wilk – Deleu, Helik, Malarczyk, Pestka – Zanjov, Covilo, Dimun, Wdowiak, Vestenicky – Szczepaniak.

Rezerwowi: Pesković – Kiebzak, Kanach, Szewczyk, Adamczyk, Jarzynka, Cunta.
    Jedenastka Pogoni!

Skład Cracovii.

1

5
    Na początku zaatakowała Cracovia. Autorem pierwszego celnego uderzenia Mateusz Szczepaniak. Interweniował bramkarz, który do niedawna grał w Wiśle Kraków, czyli Łukasz Załuska.

10
    Szybują dośrodkowania, z którymi radzą sobie bramkarze obu drużyn. Cracovia miała korner, ale przekombinowała i piłkę odzyskała Pogoń.

17
    Nieudane uderzenia Zwolińskiego i Szczepaniaka. Pokazują się do gry napastnicy Pogoni oraz Cracovii, ale brakuje im precyzji przy wykończeniu akcji.

20
    Cracovia ma optyczną przewagę, ale nie jest to niepodzielna dominacja. Pogoń stara się przenieść grę na połowę przeciwnika.

25
    Gol dla Cracovii!
    Strzelcem bramki MATEUSZ WDOWIAK.

Pierwsze uderzenie jeszcze zatrzymane, ale piłkarz powracający z wypożyczenia zdążył dobić piłkę do bramki i dać prowadzenie Cracovii!

30
    Po dwóch kwadransach drużyna z Krakowa o gola przed szczecinianami. To zasłużone prowadzenie aktywniejszego zespołu.

35
    Strzał Rafała Murawskiego i dośrodkowanie Ricardo Nunesa nie przyniosły wyrównania Pogoni. Rozgrzał się bramkarz Cracovii i czeka na następny egzaminy.
    Cracovia ma czego bronić!

39
    Żółtą kartkę otrzymuje Covilo (Cracovia).

44
    Na boisku upadł Dawid Kort i wychowankowi Pogoni Szczecin jest udzielana pomoc medyczna. Na ławce rezerwowych Skorża ma kilku młodych zawodników.

45

Cracovia prowadzi 1:0 po 45 minutach. Przewagę Pasów udokumentował strzałem do bramki Wdowiak. W ostatnim kwadransie przed przerwą Pogoń Szczecin odpowiedziała kilkoma atakami, ale nie wyrównała.

46

50
    Po zmianach Cracovia jeszcze zdezorganizowana, natomiast Pogoń Szczecin szuka wyrównania. Po ostatnim dośrodkowaniu sprytniejsi krakowianie.

60
    Okres walki w centrum boiska. Minęła godzina sparingu i coraz bliżej zwycięstwa jest drużyna Michała Probierza.
    Grupka wsparcia dla Pasów!

65
    Szewczyk wparował w pole karne Pogoni Szczecin po kontrataku. Już rozmyślał jak spożytkować sytuację sam na sam po podaniu Adamczyka, ale obrońca zdążył wrócić i wyręczył Załuskę.

70
    Nieskuteczni Gyurcso oraz Kort. Mobilni są młodzi podopieczni Probierza, który umiejętnie blokują strzały Pogoni Szczecin.

70
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Cincadze, na boisku pojawia się Matynia.

75
    Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował Niepsuj. Nie skierował piłki w światło bramki Peskovicia. Michal, który stoi między słupkami Cracovii, jest bratem Borisa, który jest trenerem golkiperów Pogoni.

81
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki DAWID KORT.

Wyrównanie w Grodzisku Wielkopolskim! Po składnym rozegraniu, którego przedostatnim ogniwem był Niepsuj strzał do bramki Peskovicia oddał Kort.

85
    Do końca regulaminowego czasu pozostało pięć minut. Pogoń chce wykorzystać wiatr w żaglach i jeszcze zdobyć zwycięskiego gola.

90
    Strzelcem bramki ADAM GYURCSO.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu Pogoń Szczecin przeprowadziła zabójczą akcję. Ponownie podawał Niepsuj, a wygraną 2:1 zapewnił Portowcom Adam Gyurcso!

90

Pogoń Szczecin wciąż niepokonana w okresie przygotowań. Na koniec zgrupowania w Wielkopolsce wygrała 2:1 z Cracovią. Do 81. minuty przegrywała 0:1, ale przeprowadziła piękny pościg. Na trafienie Wdowiaka odpowiedzieli blisko finiszu Kort oraz Gyurcso. (19:55:04)