Pogoń – Chojniczanka 2:4 (koniec) | Zagłębie S. – Wisła K. 4:1 (koniec)
Pogoń Szczecin
2:4 (0:2)
Chojniczanka Chojnice
Piątek 07.07.2017, 17:00 • Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin • Spotkania towarzyskie

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Po nieudanej próbie awansu do Lotto Ekstraklasy drużyna z Chojnic jest przebudowywana. Z klubu odeszło 11 piłkarzy, a dotychczas dołączyło sześciu zawodników. Kadra Chojniczanki jest naszpikowana byłymi graczami Pogoni Szczecin.

Chojniczanka Chojnice mierzy się w okresie przygotowań z najsilniejszymi klubami na Pomorzu. Po porażce z Lechią Gdańsk postara się zajść za skórę Pogoni Szczecin. Drużyna Krzysztofa Brede szykuje się do sezonu w Nice I lidze.

Pogoń rozpocznie rywalizację w Lotto Ekstraklasie za tydzień. Próbą generalną będzie sparing z Chojniczanką Chojnice. Okres przygotowań kończy na własnych obiektach, więc formę zespołu zobaczą na własne oczy kibice w Szczecinie.
    Pogoń zagra ostatni sparing w Szczecinie!

Portowcy są dotychczas niepokonani w okresie przygotowań. Poprzedni sparing przegrali ponad rok temu. Pod wodzą Macieja Skorży poradzili sobie ostatnio z trzema przeciwnikami z Lotto Ekstraklasy: KGHM Zagłębiem Lubin, Piastem Gliwice i Cracovią.

Zapraszamy na relację na żywo z ostatniego sparingu Pogoni Szczecin w okresie przygotowań. Przeciwnikiem nowego zespołu Macieja Skorży będzie Chojniczanka Chojnice. Pierwszy gwizdek w piątek o godzinie 17.

W Szczecinie przed południem mocno lunęło, także boisko zostało naturalnie zroszone. Aktualnie parna pogoda, ale deszczowych chmur już nie ma.

Pogoń Szczecin: Załuska – Rapa, Rudol, Fojut, Matynia – Drygas, Murawski – Listkowski, Kort, Nunes – Zwoliński.

Rezerwowi: Henger – Cincadze, Hołota, Piotrowski, Pawłowski, Stefaniak, Kowalczyk, Chouwer, Jopek, Maćkowski, Kitano.

Chojniczanka Chojnice: Janukiewicz – Lisowski, Markowski, Kieruzel, Pietruszka – Paprzycki, Zawistowski – Podgórski, Rybski, Drzazga – Mikołajczak.

Piłkarze pojawiają się na murawie. Pogoń Szczecin w granatowo-bordowych strojach, natomiast Chojniczanka w białych strojach z czerwono-żółtymi akcentami.

1

2
    Pierwsze ataki przeprowadza Chojniczanka. Próba uruchomienia na prawym skrzydle Podgórskiego, ale piłka uciekła przyjezdnym poza boisko.

3
    Chojniczanka operuje piłką na własnej połowie. Zwoliński próbuje zaatakować obrońców pressingiem, ale ci nie przejmują się jego obecnością.

5
    Pierwsza interwencja Janukiewicza we własnym polu karnym. Formalnie bramkarz trafił w okienku transferowym z Pogoni do Chojniczanki.

6
    Gol dla Chojniczanki!
    Strzelcem bramki PAWEŁ ZAWISTOWSKI.

Po akcji Drzazgi na lewym skrzydle Chojniczanka wyszła na prowadzenie. Podanie zmierzało do Andrzeja Rybskiego, natomiast nadbiegł wcześniej Paweł Zawistowski i płaskim strzałem pokonał Załuskę!

8
    Chojniczanie zadowoleni z wyniku, ale nie zamierzają wycofać się na własną połowę. Do końca sparingu pozostało jeszcze mnóstwo czasu.

11
    Matynia zbiegł ze skrzydła do środka pola, ale nie znalazł miejsca na oddanie strzału i Pogoń ponownie wróciła z futbolówką bliżej koła środkowego.

12
    Pierwsza interwencja Janukiewicza po strzale. Płaska próba Ricardo Nunesa z dystansu nie sprawiła problemu doświadczonemu bramkarzowi.

15

Drugie trafienie przedstawiciela Nice I ligi. Po 15 minutach Chojniczanka prowadzi 2:0 i ponownie Załuska skapitulował po płaskim strzale w długi narożnik.

17
    Zawistowski uderzył zza pola karnego, ale tym razem Załuska nie miał problemu z zatrzymaniem piłki.

19
    Zwoliński zatańczył przed polem karnym Chojniczanki, wypracował sobie miejsce do oddania strzału, ale wykonał uderzenie fatalnie.

21
    Cały czas atakuje konkretniej drużyna z Chojnic. Po dośrodkowaniu Podgórskiego piłka szybowała w kierunku Mikołajczaka. Interweniował w ostatnim momencie Fojut.

23
    Nie spieszył się ze wznowieniem gry Załuska. Po chwili zresztą Pogoń straciła piłkę przed polem karnym i ratowała się faulem.

24
    Strzał z rzutu wolnego oddał Zawistowski. Tym razem próba kapitana Chojniczanki nie była najlepsza i piłka poszybowała nad poprzeczką.

27
    Płaskie dośrodkowanie w kierunku Zwolińskiego. Wcześniej w momencie szybkiej wymiany podań Portowcy wpadli w pułapkę ofsajdową.

30
    Na zakończenie drugiego kwadransa Kort spróbował pokonać Janukiewicza uderzeniem z dystansu, ale bramkarzowi Chojniczanki pozostało odprowadzić piłkę wzrokiem poza boisko.

32
    Matynia nie utrzymał piłki w obrębie boiska, dlatego Chojniczanka mogła wznowić grę wrzutem z autu.

35
    10 minut pozostało do końca pierwszej tercji. Chojniczanka pilnuje swojego prowadzenia i trudno powiedzieć, żeby Janukiewicz był w opałach.

37
    Starcie Drygasa i Mikołajczaka. Napastnik Chojniczanki upadł na boisko i potrzebuje pomocy medycznej. Nie wygląda to na poważniejszą kontuzję.

40
    Zła interwencja Korta i Paweł Zawistowski mógł oddać kolejne uderzenie z dystansu. Pierwszy z serii strzałów kapitana Chojniczanki był lepszy od następnych.

43
    Rafał Murawski spróbował postraszyć Janukiewicza z dystansu. Bramkarz Chojniczanki ponownie nie wyglądał na specjalnie spanikowanego.

45
    Pierwsza tercja zakończona! Chojniczanka prowadzi zupełnie zasłużenie 2:0, choć Pogoń wyszła mocnym składem.
    Za moment druga tercja!

45

46
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Matynia, na boisku pojawia się Kowalczyk.

48
    Pogoń stara się przejąć inicjatywę po krótkiej przerwie. Na razie wszystkie jej dośrodkowania szybują w rękawice Janukiewicza.

50
    Próba uruchomienia crossowym podaniem Podgórskiego, ale lepiej ustawili się obrońcy Pogoni i zapobiegli nieszczęściu.

52
    Banalna strata doświadczonych Załuski oraz Murawskiego. Powinien za nią wymierzyć karę Paprzycki, jednak za bardzo podekscytował się po przechwycie i oddał niecelne uderzenie.

55
    Podanie w pole karne Chojniczanki. Futbolówkę próbował dogonić Rapa, ale uciekła ona szczecinianom poza boisko i od bramki Janukiewicz.

57
    Szansa na gola kontaktowego, ale Janukiewicz był czujny i zatrzymał płaskie wstrzelenie. Już prawie godzina dobrych interwencji golkipera z Chojnic.

60
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki ŁUKASZ ZWOLIŃSKI.

Portowcy złapali kontakt z Chojniczanką Chojnice. Drugiego gola w okresie przygotowań strzelił Zwoliński. Janukiewicza pokonał płaskim uderzeniem zza zasłony z linii pola karnego.

60
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Lisowski, na boisku pojawia się Skowron.

60
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Kieruzel, na boisku pojawia się Boczek.

60
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Podgórski, na boisku pojawia się Ryczkowski.

62
    Po roszadach walka w centrum boiska. Chojniczanka próbuje odzyskać rytm po zmianie wyniku i trzech zawodników.

65
    Rzut karny dla Pogoni Szczecin. Sędzia zauważył, że Drygas został zatrzymany nieprzepisowo w narożniku szesnastki.

66
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa ŁUKASZ ZWOLIŃSKI.

Nie było to idealne uderzenie z rzutu karnego, ale Janukiewicz nie zdołał zatrzymać piłki, choć wyczuł intencję byłego partnera z zespołu.

66
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Drygas, na boisku pojawia się Hołota.

68
    Błyskawicznie wyrównała Pogoń i Chojniczanka nie zareagowała dobrze na zmianę wyniku. Od kilku minut nie zagroziła realnie Załusce.

70
    Było gorąco, gdy Rapa odepchnął Mikołajczaka. Z ławki rezerwowych wyskoczył kierownik Chojniczanki i musiał uspokajać uczestników awanturki.

73
    Sędzia nie zauważył ewidentnego zagrania ręką i pozwolił Pogoni kontynuować atak. Sprawiedliwości stało się zadość i Pogoń nie zdobyła gola.

75
    Kwadrans przed końcem drugiej tercji kolejna seria zmian w zespole Krzysztofa Brede. Na boisku zameldowali się między innymi Grzelak i Drozdowicz.

77
    Żółta kartka trafiła na konto Listkowskiego, który popełnił faul taktyczny w bocznym sektorze boiska.

78
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Murawski, na boisku pojawia się Cincadze.

80
    Przewaga Pogoni w posiadaniu piłki, ale jej ostatnia akcja była zbyt czytelna i chojniczanie odprowadzili gospodarzy poza boisko.

82
    Crossowe podanie w kierunku Biskupa. Nie zdołał dośrodkować, ale Chojniczanka miała szansę na poprawkę z rzutu rożnego.

85
    Niewiele wynikło ze stałego fragmentu Chojniczanki i swoją szansę na oddanie strzału z rzutu wolnego miała drużyna Skorży. Dawid Kort trafił w głowę przeciwnika stojącego w murze.

87
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Listkowski, na boisku pojawia się Maćkowski.

90
    Druga tercja należała do Pogoni Szczecin, która odrobiła dwubramkową stratę do Chojniczanki. W trzeciej rundzie wyjaśni się, która drużyna wygra.
    Po dwa gole obu drużyn przez 90 minut.

90+1
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Zwoliński, na boisku pojawia się Kitano.

90+1
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Kort, na boisku pojawia się Piotrowski.

90+1
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Nunes, na boisku pojawia się Pawłowski.

90+1
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Załuska, na boisku pojawia się Henger.

90+1
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Rapa, na boisku pojawia się Chouwer.

90+1
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Fojut, na boisku pojawia się Jopek.

90+3

Banalna strata Jopka na własnej połowie i Henger nie zdołał interweniować w sytuacji sam na sam z Jakubem Bąkiem! Chojniczanka ponownie na prowadzeniu.

90+5
    Na boisku młoda jedenastka Pogoni Szczecin, która dla odmiany nie zagraża Chojniczance. Krzysztof Brede może być w tym momencie zadowolony z organizacji swojego zespołu.

90+7
    Mimo prowadzenia są uwagi do piłkarzy Chojniczanki. Przyjezdni będą mieć szansę na zaskoczenie Hengera po rzucie rożnym.

90+10
    Podania chojniczan na własnej połowie. Zawahał się Boczek i ratował się faulem taktycznym na żółtą kartkę.

90+15
    Kwadrans trzeciej tercji za kibicami. Młodzi szczecinianie szukają miejsca na oddanie strzału i wyrównanie, ale niewiele jest przestrzeni między obrońcami Chojniczanki.

90+17
    Dobre wyjście poza własne pole karne Janukiewicza. Bramkarz idealnie antycypował podanie do Kitano i sprzątnął piłkę sprzed nosa Japończyka.

90+20
    Pomyłka bramkarza bez konsekwencji. Pogoń miała szansę na wyrównanie po rzucie rożnym, ale w szesnastce Chojniczanki królował Kieruzel.

90+22
    W Chojniczance seria zmian powrotnych. Tymczasem w Pogoni może wrócić na murawę Drygas, z którym rozmawia blisko ławki rezerwowych Maciej Skorża.

90+25
    Pogoń atakuje, ale sędzia asystent nie daje się jej rozpędzić. Zasygnalizował arbitrowi głównemu, by gwizdnął przewinienie Pawłowskiego w bocznym sektorze boiska.

90+27
    Jopek sfaulował zawodnika wychodzącego na czystą pozycję i ma szczęście, że w sparingu nie dostał czerwonego kartonika.

90+30
    Strzelcem bramki PIOTR KIERUZEL.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego ominęło całe towarzystwo w polu karnym Pogoni Szczecin. Na drugim słupku przyczaił się Kieruzel i główkował do bramki Hengera. Chojniczanka bardzo blisko zwycięstwa!

90+32
    Drygas reżyseruje ostatnie akcje szczecinian w tym sparingu. Poprzedni atak zakończył strzałem z dystansu Damian Pawłowski obok bramki Chojniczanki.

90+35
    Krąży piłka dookoła pola karnego chojniczan, ale brakuje zdecydowania młodym szczecinianom. W takim stylu to na pewno nie wyrównają.

90+37
    Sędzia asystent zasygnalizował spalonego Mate Cincadze. Gruzin wybiegał sam na sam z bramkarzem, ale nie mógł stoczyć z nim pojedynku jeden na jednego.

90+40
    Pawłowski nie utrzymał piłki w obrębie boiska. Piłka niemal wyłącznie na połowie Chojniczanki, ale niewiele z tego wynika.

90+42
    Odgryzła się Chojniczanka i wywalczyła korner. Piłkę dośrodkowaną z narożnika boiska złapał Henger i nie dopuścił do strzału.

90+45

Pogoń Szczecin przegrała pierwszy sparing od ponad roku. Pogromcą zespołu znad Odry została Chojniczanka Chojnice. Przedstawiciel Nice I ligi zwyciężył 4:2, będąc zespołem konkretniejszym i lepiej zorganizowanym. Dla Pogoni porażka to sygnał ostrzegawczy na tydzień przed pierwszym meczem w Lotto Ekstraklasie. Trener Krzysztof Brede powinien być bardziej zadowolony z postawy swoich podopiecznych. Udał się powrót do Szczecina kilku byłym Portowcom w barwach Chojniczanki. Janukiewicz zaprezentował kilka interwencji, a Jakub Bąk strzelił jednego z goli.
    Porażka Pogoni tuż przed sezonem!

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:33:12)

Gole: 60. Zwoliński, 66. Zwoliński (kar.) – 6. Zawistowski, 15. Mikołajczak, 90+3. Bąk, 90+30. Kieruzel

Kartki:   77. Listkowski (POG), 90+27. Jopek (POG) – 90+10. Boczek (CHO)

Pogoń Szczecin: Załuska (91. Henger) – Rapa (91. Stefaniak), Rudol (91. Chouwer), Fojut (91. Jopek), Matynia (46. Kowalczyk, 112. Drygas) – Drygas (66. Hołota), Murawski (78. Cincadze) – Listkowski (87. Maćkowski), Kort (91. Piotrowski), Nunes (91. Pawłowski) – Zwoliński (91. Kitano).

Zmiany: Henger – Cincadze, Hołota, Piotrowski, Pawłowski, Stefaniak, Kowalczyk, Chouwer, Jopek, Maćkowski, Kitano.

Chojniczanka Chojnice: Janukiewicz – Lisowski (60. Skowron), Markowski, Kieruzel (60. Boczek), Pietruszka – Paprzycki (75. Zyska), Zawistowski (75. Grzelak) – Podgórski (60. Ryczkowski), Rybski (75. Bąk), Drzazga (70. Biskup) – Mikołajczak (75. Drozdowicz)

Zmiany: Skowron, Boczek, Zyska, Grzelak, Ryczkowski, Bąk, Biskup, Drozdowicz.