Termalica – Zagłębie L. 1:1 (koniec) | Śląsk – Lechia 3:2 (koniec)
Śląsk Wrocław
3:2 (2:0)
Lechia Gdańsk
Piątek 28.07.2017, 20:30 • Stadion Miejski, Wrocław • PKO Ekstraklasa • 3. runda

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Piątkowy wieczór, świetna okazja, aby spędzić go przed naszą relacją z boisk LOTTO Ekstraklasy. Specjalnie dla Państwa poprowadzimy spotkanie we Wrocławiu, gdzie Śląsk Wrocław podejmie na własnym obiekcie Lechię Gdańsk w ramach 3. kolejki najwyższego szczebla rozgrywek w Polsce.
    Arbiter spotkania oczywiście już znany.

Lechia swoje zmagania w nowym sezonie zaczęła bardzo przekonująco wygrywając z Wisłą Płock na jej obiekcie 2:0. Wszystko potoczyło się zgodnie z planami działaczy z Gdańska, trzy punkty i spokojna podróż do Trójmiasta. Druga kolejka jednak była rozczarowaniem dla kibiców, którzy zjawiali się na Stadion Energa. Podopieczni Piotra Nowaka ulegli 0:1 Cracovii Kraków, w drugiej połowie spotkania gola na wagę trzech punktów zdobył Michał Helik.
    Konferencja prasowa Lechii.

Śląsk mimo naprawdę obiecujących transferów swój sezon rozpoczął tragicznie. Dwie kolejki – dwie porażki podopiecznych Jana Urbana, choć gra nie jest najgorsza to punktów jest okrągłe zero. Dwa wyjazdy czekały na Śląsk, tak ułożył się terminarz i najpierw "Wojskowi" ulegli w Gdyni Arce, a później w doliczonym czasie gry Zagłębiu Lubin, w ostatniej minucie meczu bramkę zdobył nowy nabytek "Miedziowych", Jakub Świerczok.
    A te linię długo czekały na swój debiut!

W następnej kolejce:

Lechia na swoim stadionie zmierzy się z beniaminkiem LOTTO Ekstraklasy, który zadziwia w pierwszych kolejkach, na pewno swoją ambicją, charyzmą i wolą zwycięstwa, chodzi tu oczywiście o Górnik Zabrze.

Śląsk czeka wyjazd, gdzie czeka na nich inna ekipa z Górnego Śląska, a mianowicie Piast Gliwice, który na chwilę obecną zdobył zaledwie jeden punkt i swoją złą passę w końcu musi przerwać.
    A na trybunach na pewno będzie bardzo miła atmosfera!

Pierwszy gwizdek we Wrocławiu o godzinie 20:30, my zapraszamy już od co najmniej 20:00, kiedy to zostaną ogłoszone składy obydwu ekip. Bądźcie z nami!
    Skład gospodarzy:
    Skład gości:
    Do pierwszego gwizdka sędziego Musiała godzinka, a my z pierwszymi ciekawostkami.
    Statystki przed meczem:

Piłkarze właśnie wychodzą na zieloną murawę stadionu we Wrocławiu, na trybunach bardzo fajna atmosfera, miejmy nadzieję, że będziemy świadkami dobrego widowiska.

1

2
    Gramy! Lechia zagra dziś w czerwonych trykotach, natomiast Śląsk standardowo w zielonych kompletach.

3
    Lechia od początku jest w swojej sferze obronnej, Śląsk w pierwszych minutach napiera na na bramkę rywala.

4
    Daleki wykop Kuciaka, szybko piłkę zgarniają goście i przemieszczają się w kierunku bramki Wrąbla, który nie miał jeszcze kontaktu z piłką.

4
    Na spalonym złapany Paixao, jak pokazują powtórki o ofsajdzie nie ma mowy, sędzia asystent zdecydowanie się pomylił.

5
    Nowy nabytek Śląska, Marcin Robak wywalczył rzut rożny, już do narożnika zmierza Chrapek, który będzie egzekwował ten stały fragment gry.

5
    Gol dla Śląska!

Nieszablonowe rozegranie rzutu rożnego, najpierw krótko, później na wbiegającego Rierę, który precyzyjnie dograł na około 5. metr, gdzie PIOTR CELEBAN najwyżej wyskoczył do główki i znalazł drogę do bramki Kuciaka!
    5. Piotr CELEBAN - 1:0

6
    Zaczyna się naprawdę obiecująco? Czy takie tempo utrzymają dalej piłkarze obydwu ekip? Miejmy nadzieję.

7
    Kolejna akcja Śląska, Pich chciał spróbować indywidualnej akcji prawą flanką, ale cała akcja spaliła na panewce i od bramki wznawiać będzie Kuciak.

8
    Bardzo dobrze od początku spotkania wygląda Riera, który jest głównym wodzirejem w środku pola Śląska, dobrze, nawet bardzo ładnie mu to wychodzi.

9
    Zupełnie niewidoczna jest Lechia, która nie potrafi utrzymać się przy piłce przez kilkanaście sekund, Śląsk spokojnie wymienia między sobą piłkę.

10
    Od bramki Wrąbel, Cotra do końcowej linii odprowadzał piłkę z Paixao na plecach.

11
    Dużo nierozumienia w centralnej części boiska z jednej i drugiej strony. Wawrzyniak niedokładnie w kierunku Paixao.

12
    Świetnie Kosecki ruszył z piłką, indywidualna akcja byłego zawodnika Legii Warszawa, strzał prawą nogą obok słupka bramki Kuciaka.
    13. Doping ciągle trwa!

14
    Wawrzyniak miał dwie możliwości z dokładnym dośrodkowaniem, natomiast ani jedno nie znalazło adresata w polu karnym Śląska.

15
    Lechia teraz dłużej utrzymuje się przy piłce, Śląsk lekko się cofnął i czeka raczej na swoją szansę z kontry.

16
    Robak dostał dobrą piłkę za plecy obrońców, lecz wygonił się zbyt mocno do narożnika i Śląsk musi budować akcję od samego początku.

17
    Świetnie Kosecki rozpoczął kontrę Śląska, bardzo ładnym podaniem znalazł Rierę, ten dzióbnął do Picha, któremu ewidentnie piłka naszła nieczysto na stopę.

18
    Bardzo groźne podanie Nalepy w kierunku Kuciaka, który w pressingu wybija futbolówkę oddalając zagrożenie.

19
    Lechia całkowicie nie ma pomysłu na grę, Śląsk konsekwentnie wykonuje swój plan na ten mecz i to ewidentnie przeszkadza piłkarzom gości.

20
    Paixao ładnie znalazł się w polu karnym po podaniu od Łukasika, nabrał na zwód Celebana, ale jego strzał wysoko nad bramką Wrąbla.

21
    Riera faulowany w środku boiska przez Nalepę, szukają kostek najlepszego zawodnika tego spotkania piłkarze Lechii.

22
    Świetne podanie Chrapka w kierunku Picha, który próbował zwieść Nunesa, ten jednak mocno stał na nogach i nie pozwolił na dokładne dośrodkowanie, piłka w rękach Kuciaka.

23
    Riera ponownie faulowany, tym razem przez Matrasa.

23
    Flavio gonił piłkę do samego końca, ta jednak opuściła piłkę za linię boczną, od autu wznowią gospodarze.

24
    Rzut wolny dla Lechii, Łukasik już przygotowany do dośrodkowania, odległość do spora do bramki Wrąbla, czekamy.

25
    Dobrze interweniowała obrona Śląska, wyszła jeszcze kontra gospodarzy, ale w porę zastopowana przez wracających Matrasa i Stolarskiego.

26
    Piękna akcja Stolarskiego, który balansem ciała zwiódł kilku obrońców Śląska, podanie pomocnika Lechii do Schikowskiego, któremu futbolówka zeszła całkowicie przy próbie strzału.

27
    Rzut wolny dla gości, dobrze interweniowała obrona Śląska przy dośrodkowaniu Łukasika z rzutu wolnego.

28
    Kolejna kapitalna kontra Śląska! Kosecki puścił Rierę, który natychmiast uruchomił Picha, ten poszukał w polu karnym Chrapka, którego strzał został zablokowany.
    29. Ah ta nasza LOTTO Ekstraklasa.

30
    Chrapek według mnie był faulowany, ale sędzia Musiał nakazuje grać dalej, Lechia po raz kolejny oddaje piłkę za darmo.

31

Strata Lechii w środku boiska, Chrapek kapitalnie, fenomenalnie uruchomił górnym podaniem JAKUBA KOSECKIEGO, który minął interweniującego Kuciaka poza polem karnym i skierował piłkę do pustej bramki!
    31. Jakub KOSECKI - 2:0

32
    Kolejny rzut wolny dla Śląska Wrocław, Nalepa faulował Picha co dostrzegł sędzia Musiał, około 25. metrów do bramki Kuciaka.

33
    Strzał Cotry trafia w mur, a chwilę później Łukasik oddala zagrożenie na połowę Śląska.

34
    Całkowicie zasłużone prowadzenie Śląska, gospodarze są dużo lepsi od Lechii, która ma wielkie problemy w ofensywie, a o obronię już nie wspomnę.

35
    Cotra włączył się do akcji ofensywnej na lewej stronie, płaskie podanie w pole karne, które jednak zostało wybite wślizgiem przez Nalepę.

36
    Zbyt mocne podanie Riery w kierunku uciekającego Picha, naprawdę bardzo fajny pomysł, brakło jedynie dobrego wykończenia tego podania.

37
    Schikowski dośrodkował w pole karne Śląska z rzutu wolnego, niedokładne wykonanie i od bramki rozpoczynać będzie Wrąbel.

38
    Więcej miejsca ma teraz Lechia, Śląsk czeka na swoją okazję z gry z kontry. Zobaczymy jak goście poradzą sobie z tym fantem.

39
    Podanie prostopadłe na wchodzącego Wawrzyniaka, ten jednak nie dał rady dobiec do futbolówki, czujnie Wrąbel.

40
    Wydawało się, że Pich był faulowany, ale naprawdę świetnie zastawił się Nalepa i o przewinieniu nie było mowy.

41
    Zbliżamy się do końca pierwszej połowy, tymczasem Kosecki nabija Stolarskiego i od bramki Wrąbel.

42
    Gra Lechia od rzutu wolnego bronią się całym zespołem piłkarzem Śląska.

43
    Bardzo dobrze Śląsk gra w obronie, szybkie wyjście z akcją, ale natychmiastowe stonowanie ataku po tym jak piłkarz gości wrócili na swoją połowę.

44
    Nadmierna agresja Vitorii, będziemy oglądać jeszcze rzut wolny z prawej strony boiska dla gospodarzy. Kolejna okazja ze stałego fragmentu gry.

45
    Słabo egzekwowany rzut wolny przez Chrapka, lecz ciągle Śląsk utrzymuje się przy piłce i myślę, że tak zostanie już do końca tej pierwszej połowy.

45

Sędzia Tomasz Musiał nie doliczył ani jednej minuty do pierwszej części tego spotkania. Naprawdę bardzo ładne spotkanie oglądają kibice we Wrocławiu. Śląsk prowadzi do połowy 2:0 całkowicie zasłużenie. Ciekawe, składne i cieszące oko akcje ze strony piłkarzy gospodarzy mogą zadowolić kibiców każdego klubu. Lechia bezbarwna, może w drugiej odsłonie coś się zmieni. Bądźcie z nami, wracamy niebawem!
    My też wierzymy, że druga połowa będzie jeszcze lepsza!
    Statystyki po pierwszej połowie.

Dwie zmiany w zespole Lechii, Kuświk i Lewandowski gotowi już na wejście.

46

46
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Florian Schikowski, na boisku pojawia się Grzegorz Kuświk.

46
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Michał Nalepa, na boisku pojawia się Mateusz Lewandowski.

46
    No to jedziemy! Dwie zmiany jak już niżej pisałem w ekipie Lechii, Śląsk w tym samym zestawieniu.

47
    Piłka w kierunku Koseckiego, czujnie Nunes, który powstrzymał w dość prosty sposób zawodnika Śląska.

48
    Gol dla Lechii!

No i jeszcze lepiej się rozpoczyna druga połowa! Stolarski świetnie poszedł prawą flanką i dograł kapitalną piłkę na nabiegającego MARCO PAIXAO, który zgubił krycie i wpakował piłkę do pustej bramki!
    48. Marco PAIXAO - 2:1

49
    Jak odpowie Śląsk? Lechia poczuła wiatr w żaglach i na pewno będzie dążyć do wyrównującej bramki, ciekawie nam się robi we Wrocławiu.

50
    Śrnić przekroczył przepisy w dość wyraźny sposób za co ogląda żółtą kartkę.

51
    Lewandowski wrzucał z lewej flanki, bronią się gospodarze, Lechia ciągle w natarciu.

52
    Dogranie w pole karne Wrąbla z rzutu wolnego, nic z tego nie wyszło, ale Lechia zyskuje jeszcze rzut rożny.

52

Przepiękne dośrodkowanie z rzutu rożnego Łukasika, który dojrzał MARCO PAIXAO, który pokonuje dzisiaj Wrąbla po raz drugi. Ależ mecz nam się trafił! Z prowadzenia Śląska już nic nie zostało.
    52. Marco PAIXAO - 2:2

53
    No i czego teraz możemy się spodziewać? Na pewno otwartej gry, Lechia jest bardzo zmotywowana, w przerwie musiało paść kilka ostrych słów.

54
    Faulowany jeden z zawodników Śląska, od rzutu wolnego blisko pola karnego Wrąbel.

55
    Kolejne dośrodkowanie Lewandowskiego z lewej flanki, całkowicie nieudane to dogranie świeżego zawodnika Lechii Gdańsk.

56
    Kolejna bardzo dobra akcja Stolarskiego, który zagrał w identyczny sposób co przy pierwszej bramce, teraz czujnie obrońcy Śląska.

57
    Jak Lechia nie istniała w pierwszej połowie tak teraz Śląsk jest całkowicie zdominowany przez gości.

58
    Lewandowski zbyt wysoko podniósł nogę i uderzył w głowę jednego z zawodników Śląska, żółta kartka.

59
    Riera za plecy Robaka, nabiegał jeszcze Kosecki, ale przy piłce szybszy był Nunes, który wygarnął futbolówkę w ostatniej chwili.

60
    Stolarski ucierpiał w starciu z Cotrą, bez faulu jednak i gospodarze grać będą od wrzutu z autu.

60
    Wysoko wyszedł Wrąbel, dobra interwencja bramkarza Śląska, ciągle jednak gospodarze mają problem z wymianą piłki między sobą co w pierwszej połowie przychodziło z łatwością.

61
    Zderzyli się Celeban z Marco Paixao, chwila przerwy, chyba nie będzie potrzebna interwencja sztabów medycznych. Piłka dla Lechii.

62
    Robak ogląda żółty kartonik po tym jak sfaulował Vitorię.

63
    Obrona Śląska wybija piłkę raz po raz ze swojego pola karnego. Nie popisali się też obrońcy Lechii, którzy oddali za darmo futbolówkę, od piątego metra Wrąbel.

64
    Wrąbel trącił piłkę dośrodkowaną przez Lewandowskiego, będzie kolejny rzut rożny dla Lechii.

64
    Mocna i daleka piłka Srnića do uciekającego Picha, jednak za mocno, od autu Lechia blisko swojego pola karnego.

64
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Michał Chrapek, na boisku pojawia się Łukasz Madej.

65
    Riera dograł z lewej flanki prosto w ręce interweniującego Kuciaka, zdecydowanie za mało piłkarzy angażują w ataki gospodarze.

66
    Pierwsza akcja w wykonaniu Łukasz Madeja to żółta kartka po ataku na Łukasika.

67
    Zbyt mocne podanie w kierunku Cotry, Srnić nie wykonuje dziś trafnych wyborów, Lechia również trochę spuściła z tonu, ale ciągle lepiej się prezentuje.

68
    Strzał z dystansu Pawelca, o którym trzeba bardzo szybko zapomnieć, bardzo przeciętnie, lekko ujmując.

69
    Dochodząca piłka Łukasika w pole karne, Paixao chciał nabrać sędziego Musiała, ale ten niewzruszony nakazuje grać dalej.

70
    Riera faulowany przez Stolarskiego, szybko rozpoczęli gospodarze, a dokładnie Pich, który pogubił się we własnym dryblingu.

71
    Strzał Flavio Paixao z dystansu wysoko nad bramką Wrąbla, wcześniej bardzo dobry odbiór Wawrzyniaka.

71
    Teraz Pich zdecydował się na strzał z dystansu, dużo lepszy niż chwilę temu Flavio, Kuciak pewnie broni, a chwilę później wyłapuje główkę Robaka.

72
    Riera znów faulowany, chyba powinna być już kartka dla Łukasika.

72
    No i tak właśnie się dzieje, Riera bardzo brzydko potraktowany przez Łukasika.

73
    Riera potrzebuje pomocy medycznej, przerwa w grze, źle to wygląda.

74
    Będzie potrzebna zmiana, do wejścia już szybciutko szykuje się Mak, Riera na noszach zniesiony z boiska. Zdrowia życzę.

75
    Gramy, Śląsk przez chwilę będzie grał w dziesiątkę, Lechia prowadzi atak pozycyjny.

75
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Sito Riera, na boisku pojawia się Michał Mak.

76
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 13495 widzów.

77
    Groźna sytuacja Śląska! Kosecki świetnie uruchomił swoje kolegę na prawej flance, ten dograł do Robaka, który obrócił się z piłką i ustrzelił dwóch obrońców Lechii!

78
    Stolarski z poświęceniem, dostał w swoją "męskość" piłkarz gości, ale chyba wszystko będzie w porządku.

78
    Marco Paixão bardzo ładnie wypatrzył z kontrze Lewandowskiego, który oddaje natychmiastowy strzał z woleja, ten jednak mija światło bramki.

80

Cóż tu się dzieję?! Dośrodkowanie z rzutu rożnego na pole karne Lechii, Kuciak znów pomylił się z wyjściem, a PIOTR CELEBAN kapitalną główką znów daje prowadzenie swojej drużynie!
    80. Piotr CELEBAN - 3:2

81
    No to teraz Lechia musi znów odrabiać, wydawało się, że to właśnie gościom jest bliżej do zdobycia trzeciej bramki, ale realia są całkiem inne.

82
    Celeban dzisiaj zdobył swoją 26. i 27. bramkę w LOTTO Ekstraklasie. Cóż za liczby jak na stopera.

82
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Daniel Łukasik, na boisku pojawia się Aleksandar Kovačević.

84
    Vitoria powstrzymuje Picha w nieprzepisowy sposób za co ogląda żółtą kartkę.

85
    Robak wywalczył dla swojej drużyny rzut rożny, opłaciło się powalczyć do końca z Vitorią.

85
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Jakub Kosecki, na boisku pojawia się Arkadiusz Piech.

86
    Źle wykonany rzut rożny i z akcją rusza Lechia, szybciutko jednak Śląsk przyjmuje i stara się utrzymać przy piłce.

87
    Rzut rożny dla Lechii, Celeban oddalił w ostatniej chwili zagrożenie z własnego pola karnego. Będzie okazja dla gości.

88
    Przeciągnięte dośrodkowanie jednego z zawodników Lechii, Nunes reklamuje faul na jego osobie w polu karnym, nie ma mowy o rzucie karnym.

89
    Tarasovs faulował Kuświka, wydawało się, że stoper Śląska ma wszystko pod kontrolę, ale jednak popełnił błąd i Lechia ma rzut wolny z dogodnej pozycji.

90
    Piąstkuje dośrodkowanie Wawrzyniaka Wrąbel i od razu rusza z kontrą Michał Mak.

90
    Bardzo dobra kontra, ale w ostatnie chwili wrócił Stolarski, który oddalił zagrożenie głową.

90+1
    Cztery minuty dłużej pogramy jeszcze we Wrocławiu, bowiem tyle doliczył sędzia Musiał.

90+2
    Kolejna kontra Śląska spaliła na panewce, jedziemy w drugą stronę!

90+2
    Marco Paixão miał bardzo trudną pozycję do główkowanie, piłka minęła linię końcową, od bramki Wrąbel.

90+3
    Piech pośpieszył się z oddaniem strzału, nie ma czwartego gola dla Śląska, ciągle gramy, ciągle się bawimy we Wrocławiu.

90+4
    Piech był jeszcze faulowany przez Wawrzyniaka, będzie rzut wolny i jestem już pewny, Śląsk inkasuje pierwsze punkty w tym sezonie!

90+5

Piękne spotkanie we Wrocławiu już za nami. W końcu można powiedzieć, że w LOTTO Ekstraklasie się dzieje, że oglądamy ładne bramki i naprawdę ciekawą grę. Prawdziwy Rollercoaster na stadionie Śląska. Gospodarze potrafili roztrwonić dwubramkowe prowadzenie w kilka minut, ale w rezultacie okazali się lepszą ekipą. Piotr Celeban, to nazwisko będzie dzisiaj najczęściej powtarzane na ulicach stolicy Dolnego Śląska. Dziękujemy za dziś oraz zapraszamy po więcej już jutro!
    Śląsk wygrywa dziś z Lechią.
    Statystyki po całym spotkaniu.

Dziękujemy za śledzenie relacji z tego spotkania, już jutro kontynuacja LOTTO Ekstraklasy za pośrednictwem naszego portalu! (22:47:05)

Mateusz Zając

Gole: 5. Celeban, 31. Kosecki, 80. Celeban – 48. Paixao, 52. Paixao

Kartki:   50. Srnić (SLA), 62. Robak (SLA), 66. Madej (SLA) – 58. Lewandowski (LGD), 72. Łukasik (LGD), 84. Vitoria (LGD)

Posiadanie piłki: 48 % : 52 %.
    Strzały celne: 20:9. Strzały niecelne: 6:6. Rzuty rożne: 3:5. Spalone: 1:2. Foule: 14:13.
    Śląsk Wrocław: Wrąbel – Pawelec, Celeban, Tarasovs, Čotra – Srnić, S. Riera (75. Michał Mak) – Kosecki (85. Piech), Chrapek (64. Madej), Pich – Robak.
    Zmiany: Budzyński – Michał Mak, Augusto Pereira Loureiro, Łyszczarz, Madej, Piech, Poprawa.

Lechia Gdańsk: Kuciak – Nunes, Nalepa (46. Lewandowski), Vitoria, Wawrzyniak – Stolarski, Matras, Łukasik (82. Kovačević), Paixao – Schikowski (46. Kuświk) – Paixao.
    Zmiany: Podleśny – Kovačević, Mila, Kuświk, Lewandowski, Wojtkowiak, Fila.

Sędziowie: Tomasz Musiał (Kraków)

Widownia: 13495